Κιτσοπούλου: Μια σκηνοθέτης(;) που προκαλεί

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
https://www.protothema.gr/culture/theater/article/?aid=220730

Δε γνωριζω σε ποιο πολιτικο χωρο ανοικει η κυρια αλλα πιστευω οτι η ολη συμπεριφορα της ειναι γραφικη.

Ανεξαρτητα με το τι πιστευεις. Ειτε εισαι αναρχικος. Ειτε εισαι κομμουνιστης. Ειτε εισαι φασιστας. Δε γινεται να
εκφυλιζεις εναν ανθρωπο ο οποιος ειχε τετοιες ηθικες αξιες και ηρωικη συμπεριφορα να τον γελοιοποιεις.

Και ωραια. Εμενα στα @@ μου ποιες ειναι οι αποψεις της. ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΗΝ
ΕΠΙΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ.

Δε γινεται η καθε παπαρια ενος κακομαθημενου πλουσιοκοριτσου που προσπαθει αν προκαλεσει να επιδοτειται οταν αλλες εργαρες μενουν στην αφανεια

Δε γινεται οταν πανε να μας κοψουν τα συγγραματα στα πανεπιστημια να επιδοτουν ταινιες που προσβαλουν ηρωες που πολεμησαν για την ελευθερια μας.

Ειναι το ιδιο ακριβως σαν να γινεται διακωμωδηση οσων πολεμησαν κατα της χουντας στο πολυτεχνειο και να το επιδοτει το κρατος.

Σχολιαστε το, γιατι με ενδιαφερει. Ξερω οτι υπαρχουν γραφικοι και εδω μεσα. Εκδηλωθειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΗΝ
ΕΠΙΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ.
Και γω με τα δικα μου θελω να υπαρχουν τετοιες παραστασεις που καταληγουμε δηλαδη?Που το απαιτεις κιολας..
Σχολιαστε το, γιατι με ενδιαφερει. Ξερω οτι υπαρχουν γραφικοι και εδω μεσα. Εκδηλωθειτε
Αφου εισαι προκαταλειμενος απο την αρχη τοτε γιατι ανοιγεις το θεμα?.Με το να μαζευτουν 5-6 και να γαμωσταυρισουν την Κιτσοπουλου δεν γινεται διαλογος.Καταρχας για να αποκτησεις ιδεα για την ταινεια πρεπει να την δεις καπως.Γενικα οι δημοσιογραφοι αποσκοπουν στο συναισθημα του αναγνωστη οποτε μπορει να γραφουν και παπαριες.Τωρα μπορει και να ειναι αληθεια.Δεν ειμαι κανενας αυτοκλητος υπερασπιστης της σκηνοθετριας(ιδιαιτερα που κατι τετοιες παραστασεις που δημιουργουνται και προκαλουν μονο για να προκαλεσουν τις απεχθανομαι οσο τιποτε αλλο) αλλα σιγουρα 2 σημειωσεις
1)Η μεταφορα ενος ανθρωπου σε ενα αλλο ιστορικο πλαισιο 400 χρονια μετα τη ζωη δεν αποτελει με καμια παναγια εξευτελισμο.
2)Ο Διακος ειναι σαν καποιος πάπας ή θρησκευτικο συμβολο που ειναι στο απυροβλητο?Σαν τις αντιδρασεις των χριστιανων στο ''Ο Χριστος ξανασταυρωνεται'' μου θυμιζουν κατι τετοια.Ο Διακος της παραστασης αυτης μπορει καλλιστα(και εκει σκοπευει λογικα) να διακωμωδησει τη σημερινη νοοτροπια του μεσου εθνικιστη ελληναρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Τσέκαρε και τούτο
https://www.protothema.gr/culture/theater/article/?aid=221189
Χαρά τα γειτόνιαααααααααααα ..
Είδες όμως; Τώρα την γνωρίζω και εγώ,και εσύ και ποοοοολλοί ακόμα.
Μερικοί λένε για ''ελευθερία λόγου'' και οτι στην τέχνη όλα επιτρέπονται.Ε δεν είναι έτσι μάγκα μου.
Επειδή με εκνεύρισε πολύ αυτή η είδηση,η αλήθεια είναι,γιατί δεν είναι μονο το ''έργο'' της,μα και αυτά που ειπε,απλα την ταξινόμησα στους διανοητικα καθυστερίξ.

«Εδώ έχουμε έναν άνθρωπο που παλεύει για την επιβίωσή του και λιγότερο ένα εθνικό σύμβολο. Δηλαδή πιο πολύ με ενδιαφέρει να θέσω υπαρξιακά ζητήματα και λιγότερο η κατάντια της σύγχρονης Ελλάδας. Ο δικός μου Αθανάσιος Διάκος είναι ένας καθημερινός άνθρωπος, όπως όλοι μας, που είναι ικανός για το καλύτερο και για το χειρότερο. Δεν κάνω παρωδία ούτε του ηρωισμού του, ούτε της Ελλάδας»

Είναι φανερό οτι φάσκει και αντιφάσκει.
Τότε ας έπαιρνες,μαντάμ ένα άσημο πρόσωπο .



:confused:

μεσου εθνικιστη ελληναρα
τον μιχαλολιάκο φορ εξαμπλ ...
ο Διακος δεν ήταν εθνικιστής Ελληνάρας να ούμε .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Και γω με τα δικα μου θελω να υπαρχουν τετοιες παραστασεις που καταληγουμε δηλαδη?Που το απαιτεις κιολας..
Αφου εισαι προκαταλειμενος απο την αρχη τοτε γιατι ανοιγεις το θεμα?.Με το να μαζευτουν 5-6 και να γαμωσταυρισουν την Κιτσοπουλου δεν γινεται διαλογος.Καταρχας για να αποκτησεις ιδεα για την ταινεια πρεπει να την δεις καπως.Γενικα οι δημοσιογραφοι αποσκοπουν στο συναισθημα του αναγνωστη οποτε μπορει να γραφουν και παπαριες.Τωρα μπορει και να ειναι αληθεια.Δεν ειμαι κανενας αυτοκλητος υπερασπιστης της σκηνοθετριας(ιδιαιτερα που κατι τετοιες παραστασεις που δημιουργουνται και προκαλουν μονο για να προκαλεσουν τις απεχθανομαι οσο τιποτε αλλο) αλλα σιγουρα 2 σημειωσεις
1)Η μεταφορα ενος ανθρωπου σε ενα αλλο ιστορικο πλαισιο 400 χρονια μετα τη ζωη δεν αποτελει με καμια παναγια εξευτελισμο.
2)Ο Διακος ειναι σαν καποιος πάπας ή θρησκευτικο συμβολο που ειναι στο απυροβλητο?Σαν τις αντιδρασεις των χριστιανων στο ''Ο Χριστος ξανασταυρωνεται'' μου θυμιζουν κατι τετοια.Ο Διακος της παραστασης αυτης μπορει καλλιστα(και εκει σκοπευει λογικα) να διακωμωδησει τη σημερινη νοοτροπια του μεσου εθνικιστη ελληναρα.
Συμφωνώ απόλυτα και στο κάτω κάτω όποιος θίγεται απλά ας μην πάει να δει την πάρασταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα και στο κάτω κάτω όποιος θίγεται απλά ας μην πάει να δει την πάρασταση...

Και γω με τα δικα μου θελω να υπαρχουν τετοιες παραστασεις που καταληγουμε δηλαδη?Που το απαιτεις κιολας..
Αφου εισαι προκαταλειμενος απο την αρχη τοτε γιατι ανοιγεις το θεμα?.Με το να μαζευτουν 5-6 και να γαμωσταυρισουν την Κιτσοπουλου δεν γινεται διαλογος.Καταρχας για να αποκτησεις ιδεα για την ταινεια πρεπει να την δεις καπως.Γενικα οι δημοσιογραφοι αποσκοπουν στο συναισθημα του αναγνωστη οποτε μπορει να γραφουν και παπαριες.Τωρα μπορει και να ειναι αληθεια.Δεν ειμαι κανενας αυτοκλητος υπερασπιστης της σκηνοθετριας(ιδιαιτερα που κατι τετοιες παραστασεις που δημιουργουνται και προκαλουν μονο για να προκαλεσουν τις απεχθανομαι οσο τιποτε αλλο) αλλα σιγουρα 2 σημειωσεις
1)Η μεταφορα ενος ανθρωπου σε ενα αλλο ιστορικο πλαισιο 400 χρονια μετα τη ζωη δεν αποτελει με καμια παναγια εξευτελισμο.
2)Ο Διακος ειναι σαν καποιος πάπας ή θρησκευτικο συμβολο που ειναι στο απυροβλητο?Σαν τις αντιδρασεις των χριστιανων στο ''Ο Χριστος ξανασταυρωνεται'' μου θυμιζουν κατι τετοια.Ο Διακος της παραστασης αυτης μπορει καλλιστα(και εκει σκοπευει λογικα) να διακωμωδησει τη σημερινη νοοτροπια του μεσου εθνικιστη ελληναρα.

Ρε καταλαβαινετε πιο θεμα θιγω; Αμα ημουν εθνικιστης θα ειχα μιλησει για τις αποψεις της για τους μαυρους. Ξερετε αυτες τις εντελως αντι-ρατσιστικες αποψεις της (για να δειτε οτι η γραφικοτητα φτανει σε σημειο που σε τυφλωνει και ξεχνας το τι υποστηριζεις οτι εκπροσωπεις) για τους ελληνες που ειναι κοντοστουπηδες κλπ κλπ

Δεν ειναι ετσι. Δε γινεται η καθε παπαρια ενος κακομαθημενου πλουσιοκοριτσου που προσπαθει αν προκαλεσει να επιδοτειται οταν αλλες εργαρες μενουν στην αφανεια

Δε γινεται οταν πανε να μας κοψουν τα συγγραματα στα πανεπιστημια να επιδοτουν ταινιες που προσβαλουν ηρωες που πολεμησαν για την ελευθερια μας.

Ειναι το ιδιο ακριβως σαν να γινεται διακωμωδηση οσων πολεμησαν κατα της χουντας στο πολυτεχνειο και να το επιδοτει το κρατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Οὐσιαστικὰ αὐτὸ (καὶ ὄχι μόνο φυσικά...) ἀποδεικνύει καταφανέστατα ποιοί εἶναι αὐτοὶ οἱ ὁποῖοι ἔχουν καταλάβει στὴ χῶρα μας τὸν τομέα ποὺ λέγεται «πολιτισμός». Δυστυχῶς δὲ φαίνεται ἀκόμα ὁ πάτος στὸ βαρέλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ρε καταλαβαινετε πιο θεμα θιγω;
Οχι για να πω την αληθεια
Δεν ειναι ετσι. Δε γινεται η καθε παπαρια ενος κακομαθημενου πλουσιοκοριτσου που προσπαθει αν προκαλεσει να επιδοτειτε οταν αλλες εργαρες μενουν στην αφανεια
Αφου σου πα και απο την αρχη οτι εισαι προκατειλημμενος.Κρινεις κατι ως παπαρια διαβαζοντας γι αυτο απο δημοσιογραφους χωρις να προσπαθησεις να καταλαβεις το νοημα αυτης της προκλησης(?).Και στη τελικη μην πας να δεις απλα την παρασταση αν δεν σου αρεσει.Το οτι ειναι πλουσιοκοριτσο(ειναι οντως?) αποτελει καποιου ειδους κατηγορια ωστε να μην μπορει να σκηνοθετει παραστασεις?

Δε γινεται οταν πανε να μας κοψουν τα συγγραματα στα πανεπιστημια να επιδοτουν ταινιες που προσβαλουν ηρωες που πολεμησαν για την ελευθερια μας.
Πολυ σωστη αυτη σου η παρατηρηση αλλα δεν μπορουν τα λεφτα(κακως) ενος ταμειου ενος υπουργειου να πανε σε αλλο ταμειο ενος αλλου υπουργειου λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Οχι για να πω την αληθεια
Αφου σου πα και απο την αρχη οτι εισαι προκατειλημμενος.Κρινεις κατι ως παπαρια διαβαζοντας γι αυτο απο δημοσιογραφους χωρις να προσπαθησεις να καταλαβεις το νοημα αυτης της προκλησης(?).Και στη τελικη μην πας να δεις απλα την παρασταση αν δεν σου αρεσει.Το οτι ειναι πλουσιοκοριτσο(ειναι οντως?) αποτελει καποιου ειδους κατηγορια ωστε να μην μπορει να σκηνοθετει παραστασεις?

Ρε φιλε πλακα με κανεις; Με ποιον ακριβως τροπο σχετιζεται ενας εθνικος ηρωας με εναν εθνικιστη; Η γραφικοτητα που προσπαθει αν τραβηξει τα βλεμματα της δημοσιοτητας ειναι.

Βαλε στην θεση του τους ηρωες τους πολυτεχνειου. ΔΕ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!

Αυτα που υποστηριζεις φιλε μου ειναι ομοια με το παρακατω: Ενας σκηνοθετης βαζει τον τσε γκεβαρα να εκπροσωπει τον ελληνα εθνικιστη που βαραει την γυναικα του και τον απαταει η γυναικα του με κουρδο. και επειδη ειναι κατι το εξαιρετικα ευφυιες θα το επιδοτησουμε ανεξαρτητα με την κριση και το γεγονος οτι τα παιδια στα πανεπιστημια δε θα παρουν ουτε βιβλια

ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ρε φιλε πλακα με κανεις; Με ποιον ακριβως τροπο σχετιζεται ενας εθνικος ηρωας με εναν εθνικιστη; Η γραφικοτητα που προσπαθει αν τραβηξει τα βλεμματα της δημοσιοτητας ειναι.
Demlogic αγορι μου εισαι σιγουρα νηφαλιος αυτη τη στιγμη?Μηπως εχει πιει κανα ουισκι παραπανω?Δεν στο λεω απο κακια.Ειδες πουθενα στο πανω ποστ που παραθετεις να πω οτι ο Διακος ηταν ελληναρας εθνικιστης?
Αυτα που υποστηριζεις φιλε μου ειναι ομοια με το παρακατω: Ενας σκηνοθετης βαζει τον τσε γκεβαρα να εκπροσωπει τον ελληνα εθνικιστη που βαραει την γυναικα του και τον απαταει η γυναικα του με κουρδο

ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣΗ
Ωραια και εικαζεις λοιπον οτι εμενα αυτο θα με πειραζε?Εχω νομιζεις(απο και ως που κιολας αιτιολογησε το μου αυτο) βαλει στο απυροβλητο τον Τσε Γκε Βαρα?
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ
Μηπως σκεψου ειναι γραφικα αυτα που υποστηριζεις εσυ?Με το που διαφωνησε καποιος λογικα εσπευσες να τον κρινεις γραφικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Demlogic αγορι μου εισαι σιγουρα νηφαλιος αυτη τη στιγμη?Μηπως εχει πιει κανα ουισκι παραπανω?Δεν στο λεω απο κακια.Ειδες πουθενα στο πανω ποστ που παραθετεις να πω οτι ο Διακος ηταν ελληναρας εθνικιστης?
Ωραια και εικαζεις λοιπον οτι εμενα αυτο θα με πειραζε?Εχω νομιζεις(απο και ως που κιολας αιτιολογησε το μου αυτο) βαλει στο απυροβλητο τον Τσε Γκε Βαρα?
Μηπως σκεψου ειναι γραφικα αυτα που υποστηριζεις εσυ?Με το που διαφωνησε καποιος λογικα εσπευσες να τον κρινεις γραφικο
Δε θελω να πω κατι αλλο. Ισως ειμαι λιγο επιθετικος γιατι εχω εξοργιστει στην κυριολεξια με αυτο το ηλιθιο κρατος ηλιθιων πολιτων για αυτο διακοπτω την συνεχεια της συζητησης.

Τωρα ας αφησουμε αυτους που παρακολουθουν το αρθρο να χρησιμοποιησουν το μυαλουδακι τους και να αποφασισουν ποιος απο τους δυο ειναι γραφικος. Κουραστικα να εξηγω πραγματα που στο μυαλο μου ακουγονται αυτονοητα.

αδημονω να λυτρωθω με την φυγη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
1) Εχω ακούσει για αυτήν από τον πατέρα μου ο οποίος προσπαθούσε να εξηγήσει σε ένα φίλο του γιατί δεν θέλει να πάει να δει μια παράστασή της
2) Δεν θέλω να ασχοληθώ παραπάνω να δω τι κάνει γιατί σε γενικές γραμμές μου φαίνεται αδιάφορη η δουλειά της
3) Η γνώμη μου είναι ότι η πρόκληση, η χυδαιότητα, η βία, το σεξ και ο,τι αμφιλεγόμενο πουλάει τρελά, οπότε για αυτό το κάνει. Και σε συσκευασία "φιλοσοφικής αλληγορίας" και άλλων τέτοιων υποτιθέμενα βαθυστόχαστων στοιχείων. Πιό άκομψα: έφαγε κάτι καλό, βερνίκωσε το σκατό της και το πουλάει για χρυσό με μαγικές ιδιότητες.
4) Δεν με ενοχλεί αυτό, ας κάνει ο,τι θέλει ο καθένας. Η επιχορήγηση με ενοχλεί, που κάποιος μου είπε ότι ήταν ένα εκατομμύριο. Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία ηλίθια σπατάλη, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν με πιάνει ένα μινι-εγκεφαλικό ακούγοντας που πάνε τα λεφτά που κόβονται από χρήσιμα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vida

Νεοφερμένος

Η vida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευτυχώς που ενημερώθηκα για να γλυτώσω και το εισιτήριο αλλιώς θα πρεπε να νιώσω διπλή την τάπα, ΄για να μην πώ τριπλή...την τρίτη για λογαριασμό του ημών προγόνου!!! Μα αν ήταν στο χέρι μου όλη η επιδότηση θα πήγαινε στους κατάλληλους δημοσιογράφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top