Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)

    Ψήφοι: 5 11.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ο Βεργής, υιοθέτησε τη λέξη "οικολόγοι", όπως κι άλλοι αρκετοί συμμετέχοντες στις εκλογές. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε δεν έχω καταλάβει ποιους ακριβώς οικολόγους εννοείς, αλλά σίγουρα δεν είναι ο Βεργής ο αρχηγός τους.

Εννοω τους Οικολογους Πρασινους. Για τον Βεργη ξερω ελαχιστα, εχω μονο ακουσει οτι ειναι γελοιος. :P

Λολ. https://www.ecologists.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εννοω τους Οικολογους Πρασινους. Για τον Βεργη ξερω ελαχιστα, εχω μονο ακουσει οτι ειναι γελοιος. :P
Οι οικολόγοι πράσινοι δεν έχουν καμία σχέση με το Βεργή.
Ο Βεργής που είναι τουλάχιστον γελείος, ηγείται ενός κόμματος αμφιβόλου πολιτικών θέσεων (τοποθετείται κάπου μεταξύ της οικολογίας και του γυμνισμού), που περισσότερο προσβάλει την αισθητική μας παρά οτιδήποτε άλλο.
Στο ypes.gr, αν το ψάξεις λίγο μπορείς να βρεις τα sites όλων των κομμάτων που συμμετέχουν στις εκλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οι οικολόγοι πράσινοι δεν έχουν καμία σχέση με το Βεργή.
Ο Βεργής που είναι τουλάχιστον γελείος, ηγείται ενός κόμματος αμφιβόλου πολιτικών θέσεων (τοποθετείται κάπου μεταξύ της οικολογίας και του γυμνισμού), που περισσότερο προσβάλει την αισθητική μας παρά οτιδήποτε άλλο.
Στο ypes.gr, αν το ψάξεις λίγο μπορείς να βρεις τα sites όλων των κομμάτων που συμμετέχουν στις εκλογές.

Ναι, δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι υπαρχουν και αλλοι οικολογοι εκτος απο τους πρασινους. Κριμα και χαλαει τη φημη των οικολογων γενικα, οι πρασινοι αρκετα σοβαροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι, δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι υπαρχουν και αλλοι οικολογοι εκτος απο τους πρασινους. Κριμα και χαλαει τη φημη των οικολογων γενικα, οι πρασινοι αρκετα σοβαροι.
Κι εγώ έχω μπερδευτεί πάρα πολύ με όλον αυτόν τον πανικό και προσπαθώ να θυμηθώ: Οι πράσινοι ήταν αυτοί που είχαν εκλέξει βουλευτή το 1990;
Ας απαντήσει κάποιος αν θυμάται.
Τότε το κόμμα λεγόταν "Οικολόγοι εναλλακτικοί"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Βρηκα αυτο που λεει οτι ξεκινησαν το 2002. Ουσιαστικα ειναι καταληξη των Οικολογων Εναλλακτικων, αλλα περασαν απο διαφορα σταδια. Εγω το σκεφτομαι να τους ψηφισω να σου πω την αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βρηκα αυτο που λεει οτι ξεκινησαν το 2002. Ουσιαστικα ειναι καταληξη των Οικολογων Εναλλακτικων, αλλα περασαν απο διαφορα σταδια. Εγω το σκεφτομαι να τους ψηφισω να σου πω την αληθεια...
Δεν θα κάνεις καθόλου μα καθόλου άσχημα......:)

Βέβαια, εκείνη την εποχή έβγαζαν έδρα με 0,58%, κάτι που σήμερα με τον ισχύοντα εκλογικό νόμο είναι απαγορευτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν θα κάνεις καθόλου μα καθόλου άσχημα......:)

Βέβαια, εκείνη την εποχή έβγαζαν έδρα με 0,58%, κάτι που σήμερα με τον ισχύοντα εκλογικό νόμο είναι απαγορευτικό.

Ναι, αυτο μου εκανε εντυπωση....ηταν αλλιως ο εκλογικος νομος ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βέβαια...
Ούτε που θυμάμαι πόσες φορές έχει αλλάξει από τότε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Α, επισης, αρχηγος στο ψηφοδελτιο επικρατειας τους ειναι ο Νανος Βαλαωριτης.
Η Νέα Δημοκρατία συγκεντρώνει ποσοστό 30% και το ΠΑΣΟΚ 28,4%. Ακολουθούν ΚΚΕ με 6,7%, ΣΥΝ με 4,8%, ΛΑΟΣ με 4% και οι Οικολόγοι με 1,7%.

poll
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι, και υπάρχουν αρκετά αξιόλογα στελέχη σε αρκετές εκλογικές περιφέρειες, καθώς επίσης σημαντικοί είναι πολλοί από τους ανθρώπους των τεχνών και των γραμμάτων που τους υποστηρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μου αρεσει ετσι που τα λεει ο DrStrangelove, και συμφωνω. Κατι να ρωτησω μονο. Ο Βεργης τελικα εχει η δεν εχει σχεση με τους οικολογους?!

thanks io io. Βεργής = power. Το γέλιο ! Είναι μια εξέλιξη του Κωνσταντίνου Βεντουρά. Και η γκαρνταρόμπα του καταπληκτική, ειδικά εκείνο το κίτρινο κοστούμι είναι και καλό εντομοαπωθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πριν λίγο διαπίστωσα ότι δε μου δόθηκαν ψηφοδέλτια τουλάχιστον 2 κομμάτων, πράμα το οποίο είναι κάργα παράνομο φαντάζομαι... το ίδιο συνέβη και στη μητέρα μου και στην αδερφή, μαζί με τις οποίες πήγα να ψηφίσω. μπορούμε να κάνουμε τπτ σε αυτή την περίπτωση ή ισχύει το "μετά την απομάκρυνση απ το ταμείο..."?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι ε? πες μερικα απο τα κομματα που δεν δοθηκαν! οχι σε σενα, αλλα γενικοτερα..!


νομιζω καργα παρανομο,ναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
δε νομίζω πως έχει σημασία, αλλά ήταν η φιλελεύθερη συμμαχία και η Ο.Α.Κ.Κ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
πριν λίγο διαπίστωσα ότι δε μου δόθηκαν ψηφοδέλτια τουλάχιστον 2 κομμάτων, πράμα το οποίο είναι κάργα παράνομο φαντάζομαι... το ίδιο συνέβη και στη μητέρα μου και στην αδερφή, μαζί με τις οποίες πήγα να ψηφίσω. μπορούμε να κάνουμε τπτ σε αυτή την περίπτωση ή ισχύει το "μετά την απομάκρυνση απ το ταμείο..."?

To ίδιο συνέβη και σε μένα και σε άλλους φίλους. Πάνω από 4 κόμματα ! Καλώς ήρθατε στην εικονική Δημοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δε νομίζω πως έχει σημασία, αλλά ήταν η φιλελεύθερη συμμαχία και η Ο.Α.Κ.Κ.Ε.
Σε μένα πάντως μου τα 'δωσαν όλα όπως είδα, και αυτά που αναφέρεις ήταν μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχει σημασια.. γιατι αν πχ ελειπε η ΝΔ η το ΠΑΣΟΚ η αλλο μεγαλο κομμα...;)
τεσπα, οντως ειναι παρανομο... αλλα τι να κανεις?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ετεροδημότης στο νομό ηλείας είσαι κι εσύ γιώργο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ετεροδημότης στο νομό ηλείας είσαι κι εσύ γιώργο? :P
Μμμ όχι. :P


Btw έχεις βεβαιωθεί πως τα εν λόγω κόμματα κατέβαιναν στις εν λόγω εκλογικές περιφέρειες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φανταζομαι οτι το κακο δε θα εγινε στο 100% του πληθυσμου τζωρτζ. αλλα και στο 0,000001% να εγινε, ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top