[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να ρωτησω κατι....
τι προιοντα χρησιμοποιειτε για να κανετε αποτριχωση? αναφερομαι και σε ποδια, και σε μασχαλες, και σε μπικινι!
και ποσο ευχαριστημενες ειστε?

(μηπως να ανοιγα νεο θεμα?:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πηγαινω σε κοπέλα και μου κάνει...το καλοκαιρι όμως εκανα σιλκ και πιλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ολα? και μασχαλες και ποδια και μπικινι? και ρωτησα τροπο... χαλαουα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μασχαλες ΜΟΝΟ ξυρισμα. Ειναι επικινδυνη η αποτριχωση επειδη υπαρχουν τοσοι αδενες. Ποδια silk epil καμια φορα, αλλα συνηθως ξυραφι, εχω ξανθια και μαλακη τριχα ενιγουει οποτε δεν με πειραζει. Ασε που εχω ακουσει οτι κανει και φλεβιτιδα το silk epil. Οσο για το μπικινι, προτιμω να μου βγαλουν το νυχι παρα την τριχα απο το μπικινι με οτιδηποτε εκτος ξυραφιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω, μασχαλιτσα μονο ξυρισμα... επισης ξανθια και οχι ιδιαιτερα τριχωτο αρκουδακι ΟΜΩΣ.. τελευται προσεξα οτι πρεπει να ξυριζομαι μασχαλιτσα περιπου μια φορα στις 3-4 μερες αλλιως παραμεγαλωνουν... ενω με αλλη μεθοδο, δε μεγαλωνουν τοσο συχνα πια... και λεω μηπως να ξεκινησω δειλα δειλα κατι αλλο.. το ξερω αυτο με αδενες! οπως και με σιλκεπιλ!

μπικινι..αποτριχωτζου δυστυχως (το σκεφτομαι να μη ξαναπαω βεβαια) ποδια μονη μου ταινιες κεριου( καθε μερα αποτριχωνω και λιγο, οποτε μου διαρκει περιπου μια βδομαδα οεο!)και μασχαλιτσα..ειπαμε...

παιδια πειτε μου ποια ειναι η μαγικη λυσηηηηη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Νο μαγικη λυση, να λες που εισαι τυχερη και εισαι ξανθια. Η κολλητη μου τρωει τρελη ταλαιπωρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η μαγική λύση δυστυχώς είναι το λέιζερ:/:
Αλλά επειδή εγώ λεφτά νο, πηγαίνω κάθε 4 εβδομάδες σε αισθητικό για πόδια, μπικίνι, μασχάλες, άνω χείλος και φρύδια με κερί. Είμαι αρκετά ευχαριστημένη, και, αν σκεφτείς ότι κάνω από έκτη δημοτικού έχουν αραιώσει πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποσο πληρωνεις για ολα αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ποσο πληρωνεις για ολα αυτα?
25 Ευρώ αλλά είναι φίλη. Νομίζω κανονικά χρεώνει γι'αυτά γύρω στα 35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Τα πάντα με αποτρίχωση με κερί σε αισθητικό εκτός από μασχάλες που κάνω
ξυράφι...Θεωρώ ότι είμαι τυχερή γιατί αν και δεν είμαι ξανθιά δεν έχω ιδιαίτερη τριχοφυΐα. Επίσης παρατήρησα πως πάνω από το γόνατο δε χρειάζομαι κάθε μήνα αποτρίχωση όπως κάτω γιατί ΠΟΤΕ δεν έχω βάλει ξυράφι εκεί.Το ίδιο και στο μπικίνι.

Άσε που μάλλον είμαι αναίσθητη γιατί δε πονάω...Ούτε καν στο μπικίνι(και δεν εννοώ μόνο τις γραμμές του μπικίνι)..

Και γω συμφωνώ πως η μαγική λύση είναι λέιζερ αλλά είναι αρκετά ακριβό...Επιπλέον με το λέιζερ θα έχεις καλό αποτέλεσμα υπό προϋποθέσεις...Ξέρω δλδ πως στις ξανθιές θέλει περισσότερες συνεδρίες από ότι σε μια μελαχρινή...Το αντίστροφο από την αποτρίχωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και ελεγα οτι η δικη μου ειναι ακριβη, μπικινι μονο, και το βαζει 20...


λειζερ ακριβο και οχι τοσο καλα αποτελεσματα κοριτσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
25 Ευρώ αλλά είναι φίλη. Νομίζω κανονικά χρεώνει γι'αυτά γύρω στα 35

και ελεγα οτι η δικη μου ειναι ακριβη, μπικινι μονο, και το βαζει 20...


λειζερ ακριβο και οχι τοσο καλα αποτελεσματα κοριτσια..

πάντως 35 δεν είναι πολλά για αυτά που κάνει η παλαντιν...
Εσυ giovanna όντως πληρώνεις πολλά ΜΟΝΟ για μπικίνι...
Εμένα παίρνει 20 όλο το πόδι(αν ας πούμε θες μόνο μέχρι γόνατο παίρνει 10)
Μπικίνι 10.
φρύδια και μουστάκι δε ξέρω...
Πάντως αξίζει η συγκεκριμένη γιατί είναι πολύ καθαρή όλα αποστειρωμένα και κάτι πολύ βασικό...Γρήγορη!!Μέσα σε 20 λεπτά με έχει τελειώσει..Μια άλλη που είχα έκανε μια ώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πάντως 35 δεν είναι πολλά για αυτά που κάνει η παλαντιν...
Εσυ giovanna όντως πληρώνεις πολλά ΜΟΝΟ για μπικίνι...
Εμένα παίρνει 20 όλο το πόδι(αν ας πούμε θες μόνο μέχρι γόνατο παίρνει 10)
Μπικίνι 10.
φρύδια και μουστάκι δε ξέρω...
Πάντως αξίζει η συγκεκριμένη γιατί είναι πολύ καθαρή όλα αποστειρωμένα και κάτι πολύ βασικό...Γρήγορη!!Μέσα σε 20 λεπτά με έχει τελειώσει..Μια άλλη που είχα έκανε μια ώρα!!

ξερεις ρε συ τι γινεται?
ξενερωσα απιστευτα οταν της ειπα να μου βγαλει μια τριχουλα στο μπικινι που ειχε γυρισει προς τα μεσα... και πηρε ενα τσιμπιδακι που ηταν εκει διπλα και την εβγαλε! ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!
δε θα πρεπε να το αποστειρωσει πρωτα? ηταν χυμα ακουμπισμενο διπλα!:/:

επισης δε μου αρεσε τη δευτερη φορα (2 εχω παει) ο τονος της...
ειχαμε ραντεβου 5.30, ειχε ηδη παει 6 (!) και βιαζομουν γιατι ειχα ραντεβου οφθαλμιατρο...και της ειπα "αντε επιτελους να τελειωνουμε, εχω οφθαλμιατρο σε μια ωρα στο παγρατι!" (αυτη ειναι γλυφαδα)
και μου λεει το κουλο "μα γιατι πας σε οφθαλμιατρους στο "παγκρατι"? να πας εδω στη γλυφαδα!!!":down:

το πιο ωραιο ειναι οτι το ενδιαμεσο διαστημα της 1ης με τη 2η αποτριχωση, ηταν μονο 20 μερες...δεν ειχε προλαβει να φυτρωσει τιποτα ιδιαιτερο..μου χε πει ομως να παω, γιατι ετσι ειναι καλο, να μην αφηνω να μεγαλωνουν πολυ..
τελειωσαμε σε 5 λεπτα, αλλα πηρε παλι 20ευρω για 9 τριχες:P :)


:hypno::vava:


ps.τωρα ειναι παλι ωρα για αποτριχωση αλλα κολλαω να την ξαναπαρω για ραντεβου... και εδω και μερικες μερες ειμαι παιρνω-δεν παιρνω-παιρνω απο δευτερα..



(...παρουσια μαλλον!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μασχάλες ξύρισμα, πόδια κρύο κερί (ταινίες) μόνη μου, μπικίνι χαλάουα (ζυμαράκι) μόνη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
που το βρισκεις το ζυμαρακι χαλαουας? και τι διαδικασια χρειαζεται για να το κανεις? και η αισθητικος αυτο μου κανε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
ξερεις ρε συ τι γινεται?
ξενερωσα απιστευτα οταν της ειπα να μου βγαλει μια τριχουλα στο μπικινι που ειχε γυρισει προς τα μεσα... και πηρε ενα τσιμπιδακι που ηταν εκει διπλα και την εβγαλε! ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ!!!
δε θα πρεπε να το αποστειρωσει πρωτα? ηταν χυμα ακουμπισμενο διπλα!:/:


επισης δε μου αρεσε τη δευτερη φορα (2 εχω παει) ο τονος της...
ειχαμε ραντεβου 5.30, ειχε ηδη παει 6 (!) και βιαζομουν γιατι ειχα ραντεβου οφθαλμιατρο...και της ειπα "αντε επιτελους να τελειωνουμε, εχω οφθαλμιατρο σε μια ωρα στο παγρατι!" (αυτη ειναι γλυφαδα)
και μου λεει το κουλο "μα γιατι πας σε οφθαλμιατρους στο "παγκρατι"? να πας εδω στη γλυφαδα!!!":down:


το πιο ωραιο ειναι οτι το ενδιαμεσο διαστημα της 1ης με τη 2η αποτριχωση, ηταν μονο 20 μερες...δεν ειχε προλαβει να φυτρωσει τιποτα ιδιαιτερο..μου χε πει ομως να παω, γιατι ετσι ειναι καλο, να μην αφηνω να μεγαλωνουν πολυ..
τελειωσαμε σε 5 λεπτα, αλλα πηρε παλι 20ευρω για 9 τριχες:P :)


:hypno::vava:


ps.τωρα ειναι παλι ωρα για αποτριχωση αλλα κολλαω να την ξαναπαρω για ραντεβου... και εδω και μερικες μερες ειμαι παιρνω-δεν παιρνω-παιρνω απο δευτερα..



(...παρουσια μαλλον!)

Τραγικό!!Εννοείται έπρεπε να το καθαρίσει πρώτα!έτσι και χειρότερα την είχαμε πατήσει σπίτι που φωνάξαμε την αισθητικό(αυτή που μου έκανε μια ώρα) για να κάνει καθαρισμό στη μαμά και την αδελφή μου...Χρησιμοποίησε τα ίδια εργαλεία από τη μία στην άλλη χωρίς να τα καθαρίσει:wacko:!!και εμείς τότε δε το σκεφτήκαμε...το καταλάβαμε όταν το πρόσωπο της αδελφής μου έκανε κάτι μήνες να συνέλθει από τους ερεθισμούς....

Έπρεπε να της αφήσεις την ατζέντα σου να σου φτιάξει το πρόγραμμα!:P

κοίτα..λογικό να πάρει τόσο αφού τόσο χρεώνει την αποτρίχωση...και δεν έπαιζε ρόλο που ήταν λίγες οι τρίχες...Είναι όπως με το μπικίνι...είτε το βγάλεις όλο(πάνω κάτω πίσω γενικά) είτε αφήσεις λίγο είτε βγάλεις μόνο γύρω γύρο θα στο χρεώσει κανονικά.
Παρόλα αυτά και μένα θα μου κακοφαινόταν αν το πλήρωνα!:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το θεμα ειναι το εξης. πρεπει να αλλαξω αποτριχωτζου!
συμφωνουμε μαλλον,ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
μπικίνι χαλάουα (ζυμαράκι) μόνη μου.

Μια φορά το δοκίμασα αλλά τζίφος η υπόθεση...
Γιδάκι μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις τα φώτα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ΓΙα το ζυμαράκι θέλει λίγη υπομονή κι εξάσκηση... αλλά μετά μια χαρά!!

Προτείνω του Simoun soft, αν και η Κλεοπάτρα είναι επίσης καλή...

Είτε το ζεσταίνεις λίγο σε μπεν-μαρί/μικροκύμματα/μέσα σε φλιτζάνι με ζεστό νερό, είτε απλά το πλάθεις λίγη ώρα, για να μαλακώσει... αρχικά το ζέσταινα αλλά πλέον το έχω μάθει και δε χρειάζεται...

Επίσης δε χρειάζεται όλη η ποσότητα, μπορείς να παίρνεις λίγο-λίγο και όλο μαζί μπορεί να φτάσει και για δύο αποτριχώσεις! Αλλά και σε μία session καλό είναι να ξέρετε ότι αν γεμίσει με τρίχες ή παρα-μαλακώσει, καλό είναι να αλλάξετε...

Το δέρμα πρέπει να είναι καθαρό, χωρίς κρέμες. Εγώ κάνω πάντα ένα σαπούνισμα (με καν0νικό σαπούνι) πριν, ενίοτε και λίγο οινόπνευμα... Οι τρίχες πάνω από 5 χιλιοστά... αλλά αν είναι εντελώς μακριές, ε, πονάει παραπάνω...

Για την πράξη... Με τους δύο αντίχειρες το ζουλάς και απλώνεις προς τα κάτω στη φορά αντίθετα των τριχών και μετά το πιάνεις από την άλλη με δείχτες και αντίχειρες και... τραβάς!!

Θέλει επιμονή και υπομονή, αλλά όποιος το μάθει, είναι πολύυυ βολικό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top