Harry Potter and the Deathly Hallows : Part 2 (2011)

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ύστερα από αρκετά χρόνια οι ταινίες Ηarry Potter ολοκληρώνονται με το δεύτερο μέρος του έβδομου βιβλίου. Σκηνοθετημένο από τον David Yates και με πρωταγωνιστές τους Daniel Radcliffe, Ralph Fiennes, Emma Watson, Rupert Grint, Alan Rickman, Michael Gambon και Ηelena Bonham Carter το φινάλε αναμένεται εκρηκτικό. Η ταινία βγαίνει σήμερα στις περισσότερες χώρες και οι εισπράξεις λογικά θα είναι τρομερές. Μπορεί κανείς να δει το έργο και σε 3D.

Προσωπικά, είμαι fan των βιβλίων εδώ και πολλά χρόνια αλλά οι ταινίες δεν με έχουν συγκινήσει. Παρόλα αυτά περιμένω με ανυπομονησία το φινάλε αν και όχι με τρελές προσδοκίες. Ενδιαφέρον θα έχει να δούμε πως παρουσιάστηκαν ορισμένα γεγονότα και ποσό πιστή στο βιβλίο είναι η μεταφορά.

Καλή διασκέδαση σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Καποιο ατομο που πηγε χτες στο μαραθωνιο μου ειπε πως το βιβλιο το ψιλοαλλαξαν τα φωτα,ξεφυγαν αρκετα απο αυτο αλλα παρουσιασαν ενα αριστουργημα.Το 3D τα σπαει παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Έχω λατρέψει το έβδομο βιβλίο όπως και τα προηγούμενα, αλλά ειδικά το τελευταίο. Μερικά από τα τελευταία κεφάλαια είναι πραγματικά μοναδικά. Είναι δύσκολο όμως να μεταφερθούν πιστά και να γίνουν αντιληπτά από έναν θεατή που δεν είναι εξοικειωμένος με τα βιβλία. Θα την δω σήμερα, αλλά όχι σε 3D γιατί δεν με εντυπωσιάζει ιδιαίτερα, και σιχαίνομαι να βλέπω ταινία με αυτά τα γυαλιά. Ιδρώνω και με τέτοια ζέστη...

Ελπίζω πάντως να είναι ένα καλό φινάλε στην ιστορία, έστω και αλλαγμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Είδα την ταινία, μου φάνηκε φοβερή και πιστεύω την κατάλαβα καλά παρά το γεγονός ότι βρίσκομαι ακόμα στο 3ο βιβλίο (ενώ έχω δει όλες τις ταινίες).
Μια ερώτηση μόνο, για όσους την έχουν δει ή και όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο:
Γιατί ο φύλακας της Λίλη Πόττερ ΚΑΙ του Σνέιπ ήταν ένα ελάφι; Τι θέλει να πει με αυτό η συγγραφέας όσον αφορά τη σύνδεση αυτών των δύο;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Είδα την ταινία, μου φάνηκε φοβερή και πιστεύω την κατάλαβα καλά παρά το γεγονός ότι βρίσκομαι ακόμα στο 3ο βιβλίο (ενώ έχω δει όλες τις ταινίες).
Μια ερώτηση μόνο, για όσους την έχουν δει ή και όσους έχουν διαβάσει το βιβλίο:
Γιατί ο φύλακας της Λίλη Πόττερ ΚΑΙ του Σνέιπ ήταν ένα ελάφι; Τι θέλει να πει με αυτό η συγγραφέας όσον αφορά τη σύνδεση αυτών των δύο;

-petros

ο Σνέιπ ήταν ερωτευμένος με την Λίλυ - και ο προστάτης προέρχεται από τις πιο ευτυχισμένες σκέψεις που κάνει κάποιος, οι οποίες, στην περίπτωση του Σνέιπ, ήταν συνδεδεμένες με την Λίλυ. Έτσι, ο προστάτης του του θυμίζει αυτήν που αγαπούσε

p.s. ο προστάτης είναι θηλυκό ελάφι, για να το ξεχωρίσει από του Χάρρυ Πόττερ που είναι αρσενικό ελάφι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Την ειδα, χωρις να εχω διαβασει το βιβλιο, και με ξενερωσε παρα πολυ οτι ητανε πολυ αναμενωμενα ολα οσα θα γινοντουσαν...
Τα εφε ωραια (την ειδα σε 3D), σαν ταινια γενικος καλη, και σιγουρα χαρηκα την ωρα μεσα στην αιθουσα.

Μια απορια ειχαμε με εναν φιλο ομως...
Τελικα ο Σνειπ την απαυτωσε την μανα; Ο Σνειπ η ο μπαμπας του Χαρυ ειναι ο πραγματικος πατερας; :P

Α και ξενερωσα πολυ με κατι στο τελος-τελος...
Δεν επρεπε να χαιρετιστουν με τον Μαλφοΐ στον σταθμο και να φανει οτι εχουν γινει φιλοι μετα απο ολα οσα εγιναν;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τελικα ο Σνειπ την απαυτωσε την μανα; Ο Σνειπ η ο μπαμπας του Χαρυ ειναι ο πραγματικος πατερας; :P

Όχι ρε. Τουλάχιστον αυτό που εγώ κατάλαβα, ήταν ότι ο έρωτάς του για αυτή ήταν πλατωνικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Την ειδα την ταινια χωρις να εχω διαβασει τα βιβλια εκτος απο ενα..και αυτο κατα τυχη.. Το κυπελλο της φωτιας. Οποτε δεν ξερω τι γραφτηκε και τι παιχτηκε απο αυτα στην ταινια. Μου αρεσε αυτο το σκοτεινο που εβγαζε..Δεν θυμιζε σε τιποτα την παιδικη ατμοσφαιρα του πρωτου εργου..

Και για το τελος....ΓΟΥΣΤΑΡΩ Σνειπ...Τι υπεροχα δομημενος χαρακτηρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Και για το τελος....ΓΟΥΣΤΑΡΩ Σνειπ...Τι υπεροχα δομημενος χαρακτηρας...

Πράγματι... Ο χαρακτήρας του και η όλη αρνητική του στάση στην αρχή σε αντίθεση με τη ΚΑΛΗ και αφοσιωμένη ψυχή του... Πραγματικά τον λάτρεψα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Α και ξενερωσα πολυ με κατι στο τελος-τελος...
Δεν επρεπε να χαιρετιστουν με τον Μαλφοΐ στον σταθμο και να φανει οτι εχουν γινει φιλοι μετα απο ολα οσα εγιναν;...

όχι βέβαια, και μόνο που έζησε ο μαλφόι πολύ του είναι, ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top