Τι είναι "πόνος" για σας;

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Νομιζω δεν χρειαζετε να πω κατι παραπανω ετσι?:P


πως θα περιγραφατε τον πονο...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άου.




...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ θα πω μόλις γεννήσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1.Σωματικα, σαν διαμαρτυρια και συναγερμος.
2.Ψυχικα, επισης, αλλα σε επιπεδο πνευματικο (που επηρεαζει και το σωματικο).
3.Μια διαταργμενη ισορροπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μια εξωγενής δύναμη (φυσική/πνευματική) που δεν την αντέχω, αλλά με κάνει πιο δύνατη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσει ο πονος μπορειτε να καταλαβετε τον λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσει ο πονος μπορειτε να καταλαβετε τον λογο?

υπάρχουν άνθρωποι που αντλούν ηδονή από τον πόνο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (kajiiiiiraaa που είσαι καλό μου να μας δώσεις τα φώτα σου?:whistle:), προφανώς είναι μαζοχιστές. Ίσως μέσα από τον πόνο νιώθουν πιο "ζωντανοί". Δες την ταινία The Secretary https://www.imdb.com/title/tt0274812/
εμένα μου άρεσε και θα πάρεις μια ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Bασικά μιλάμε για σωματικό ή ψυχικό πόνο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαζοχισμος ειναι ενας λογος.

edit : bah, με προλαβε η palladin


τα αιτια του μαζοχισμου δεν ειναι πολυ γνωστα, περισσοτερο θεωριες υπαροχυν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ένα απαραίτητο συστατικό της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Επισης, οταν πονας εκρινονται ουσιες που σε κανουν να νιωθεις πιο... ζωντανος ας το πω.

Δες και το θεμα Αυτοτραυματισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
υπάρχουν άνθρωποι που αντλούν ηδονή από τον πόνο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί (kajiiiiiraaa που είσαι καλό μου να μας δώσεις τα φώτα σου?:whistle:), προφανώς είναι μαζοχιστές. Ίσως μέσα από τον πόνο νιώθουν πιο "ζωντανοί". Δες την ταινία The Secretary https://www.imdb.com/title/tt0274812/
εμένα μου άρεσε και θα πάρεις μια ιδέα.

Η ταινία είναι όντως καλή, αλλά πολύ πέρα από τα δικά μου όρια! :D Και είναι άλλο ο σαδομαζοχισμός, άλλο το D/s (που πρεσβεύει μια kajira) - το D/s δεν περιλαμβάνει απαραίτητα πόνο.

Σίγουρα βοηθάνε οι ενδορφίνες που εκκρίνονται όταν πονάς.. για να αντλήσεις ηδονή! Αλλά πάντως κι εγώ αδυνατώ να καταλάβω περιπτώσεις όπως αυτές του αυτοτραυματισμού, αλλά και πιο ελαφριές πχ μαστίγωμα μέχρι του σημείου που το δέρμα να γίνει μαυροκόκκινο, ελαχιστα πριν την αιμορραγία! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Και είναι άλλο ο σαδομαζοχισμός, άλλο το D/s (που πρεσβεύει μια kajira) - το D/s δεν περιλαμβάνει απαραίτητα πόνο.
αχά, αυτό δεν το ήξερα (είμαι κομματάκι άσχετη ομολογώ) αλλά θα το ψάξω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ο πόνος είναι πάντα μια απώλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Bασικά μιλάμε για σωματικό ή ψυχικό πόνο; :hmm:

Θα μου απαντήσετε καλέ; :cry_x::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τότε είναι τεράστιο κεφάλαιοοοοοοοοοοοο!
Σωματικός πόνος λόγω αρρώστιας-χτυπήματος.
Ψυχολογικός πόνος (με πλήγωσαν, με πρόδωσαν, αδικήθηκα κλπ)
Ψυχοσωματικός πόνος (εμένα τέτοιοι με πιάνουν συνήθως :P)
Πόνος στο σεξ για ηδονή...
Πόνος γιατί έπεσα και γλίστρησα :P
Πόνος από αυτοτραυματισμό...

Ε...ο κάθε πόνος σημαίνει και προκαλεί και δίνει κάτι το διαφορετικό :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Oποιασδήποτε μορφής ασθένεια σε πρόσωπο του περιβάλλοντος σου ή και σε εσένα τον ίδιο είναι πόνος κατά την άποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top