Η επικαιρότητα εν συντομία

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως οι Έλληνες, πριν τους επιβληθεί ο Χριστιανισμός, το δωδεκάθεο λάτρευαν
Ναι, αλλά:
1)δε μας επιβλήθηκε ο χριστιανισμός, επιλογή μας είναι ;) και
2)αφού ανεβήκαμε στον Όλυμπο και δεν είχε τίποτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
1)δε μας εποβλήθηκε ο χριστιανισμός, επιλογή μας είναι ;)
αχμμ αυτό είναι πολύ μεγάλη κουβέντα, μιας και οι απόψεις διίστανται, αλλά δεν είμαι σε φάση τώρα να αναλύσω τις απόψεις μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
αχμμ αυτό είναι πολύ μεγάλη κουβέντα, μιας και οι απόψεις διίστανται, αλλά δεν είμαι σε φάση τώρα να αναλύσω τις απόψεις μου:)

Παρεξηγημένη κουβέντα είναι, όχι πολύ μεγάλη.;)
Όποτε θες μπορούμε να το συζητήσουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αίσχος και ντροπή για τα συσκευασμένα κατοικίδια. Αν και δεν με εκπλήσσει πλέον τίποτε. Έχουμε φτάσει στην εποχή της πλήρης εμπορευματοποίησης των πάντων.



Και μια άλλη είδηση:
Υπόσχεση Στυλιανίδη για το βιβλίο Ιστορίας

Άρχισαν οι υποσχέσεις.. Άντε, καλή συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αίσχος και ντροπή για τα συσκευασμένα κατοικίδια.
Προσωπικά μου φαίνεται συναρπαστικό! Και μοιάζει μέσα στο φτωχό μου μυαλό με τη φυσική εξέλιξη του βαθμού παρέμβασης της επιστήμης στα πράγματα. Μάλιστα, δεν έχω κάνενα ηθικό δίλημμα όσον αφορά αυτά τα ζητήματα (της Γενετικής Μηχανικής π.χ.). Λολ ναι είμαι ένα αισχρό ανήθικο τέρας, αλλά με ενθουσιάζουν οι ιδέες και το τι μπορεί να γίνει (και γίνεται!). Δεν περνάω τα γεγονότα αφιλτράριστα κατευθείαν στον κάδο των "ευτυχών συμβάντων" αλλά συνήθως όσον αφορά τέτοιου είδους παρεμβάσεις δε διακρίνομαι και από αυστηρότητα στο βαθμό αποδοχής, λωλ.

Έχουμε φτάσει στην εποχή της πλήρης εμπορευματοποίησης των πάντων.
Δηλαδή αν τα μοίραζαν δωρεάν κάθε Πάσχα π.χ. δε θα σε πείραζε τόσο;



ψ. "στην εποχή της πλήρους" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Προσωπικά μου φαίνεται συναρπαστικό! Και μοιάζει μέσα στο φτωχό μου μυαλό με τη φυσική εξέλιξη του βαθμού παρέμβασης της επιστήμης στα πράγματα. Μάλιστα, δεν έχω κάνενα ηθικό δίλημμα όσον αφορά αυτά τα ζητήματα (της Γενετικής Μηχανικής π.χ.). Λολ ναι είμαι ένα αισχρό ανήθικο τέρας, αλλά με ενθουσιάζουν οι ιδέες και το τι μπορεί να γίνει (και γίνεται!). Δεν περνάω τα γεγονότα αφιλτράριστα κατευθείαν στον κάδο των "ευτυχών συμβάντων" αλλά συνήθως όσον αφορά τέτοιου είδους παρεμβάσεις δε διακρίνομαι και από αυστηρότητα στο βαθμό αποδοχής, λωλ.

Ναι. Κι εγώ δεν έχω αντιρρήσεις απέναντι στους πειραματισμούς της τεχνολογίας, ακόμα και της γενετικής. Εφ'όσον ο κόσμος εξελίσσεται, θα υπάρχουν και τέτοιους είδους εγχειρήματα.
Αλλά αν αποδεχτούμε το ένα, θα πρέπει να αποδεχτούμε και το άλλο και το άλλο.. Και πάει λέγοντας... Και θα φτάσουμε εκεί που δεν θέλουμε όλοι μας, σίγουρα. Στο τέλος μας. Ο ένας θα τρώει τον άλλον γιατί δεν θα έχει μείνει τίποτα να κάνουμε (λολ).


Δηλαδή αν τα μοίραζαν δωρεάν κάθε Πάσχα π.χ. δε θα σε πείραζε τόσο;

Ουγκ.
Το ίδιο θα με πείραζε. Το θέμα δεν είναι τα χρήματα...
ψ. "στην εποχή της πλήρους" :P

Απροσεξία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Και θα φτάσουμε εκεί που δεν θέλουμε όλοι μας, σίγουρα. Στο τέλος μας. Ο ένας θα τρώει τον άλλον γιατί δεν θα έχει μείνει τίποτα να κάνουμε (λολ).
Τώρα δηλαδή είμαστε σίγουρα πολλά επίπεδα πιο πάνω από το να τρώμε ο ένας τον άλλον. :D

Και φαντάσου, αυτό το Genpets σενάριο είναι αναληθές. Οι αντιδράσεις που θα προκαλούσε αν ήταν πραγματικό, θα ήταν φρικτές. Όλοι (ηθικολόγοι και μη) θα έσπευδαν να υπερασπιστούν τη σπουδαιότητα της φυσιολογικά δημιουργημένης ύπαρξης.

Παρόλα αυτά, ένα πλήρως τεχνητό πλάσμα θεωρείται σοκαριστικό, αλλά τα πλάσματα που γεννιούνται με (ίσως και) μεγάλου βαθμού επιστημονικές (ιατρικές π.χ.) παρεμβάσεις αλλά φέρονται ως πλήρως φυσιολογικά είναι γενικώς αποδεκτά.

Ουγκ.
Το ίδιο θα με πείραζε. Το θέμα δεν είναι τα χρήματα...
lol, σωστά! Το θέμα είναι η ηθική νομιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τώρα δηλαδή είμαστε σίγουρα πολλά επίπεδα πιο πάνω από το να τρώμε ο ένας τον άλλον. :D

Και φαντάσου, αυτό το Genpets σενάριο είναι αναληθές. Οι αντιδράσεις που θα προκαλούσε αν ήταν πραγματικό, θα ήταν φρικτές. Όλοι (ηθικολόγοι και μη) θα έσπευδαν να υπερασπιστούν τη σπουδαιότητα της φυσιολογικά δημιουργημένης ύπαρξης.

Παρόλα αυτά, ένα πλήρως τεχνητό πλάσμα θεωρείται σοκαριστικό, αλλά τα πλάσματα που γεννιούνται με (ίσως και) μεγάλου βαθμού επιστημονικές (ιατρικές π.χ.) παρεμβάσεις αλλά φέρονται ως πλήρως φυσιολογικά είναι γενικώς αποδεκτά.

Είμαστε ένα επίπεδο πριν..
Εντάξει, δεν σοκαρίστηκα κιόλας. Απλά κάθε δημιούργημα που εξαφανίζει την ανθρώπινη ουσία, είναι λίγο άσχημο.. Για εμένα..
Οι αντιδράσεις αν το σενάριο ήταν αληθές, δεν νομίζω να ήταν φρικτές, όπως αναφέρεις. Το promotion που θα είχε προηγηθεί θα είχε ετοιμάσει το έδαφος.
Και παρεμβάσεις στον άνθρωπο που δεν μαθαίνονται εύκολα γίνονται και σήμερα. Το αν είναι αποδεκτές, είναι θέμα της λαϊκής παιδείας..


lol, σωστά! Το θέμα είναι η ηθική νομιμότητα.

Λάθος. Το θέμα είναι η ανθρώπινη ουσία. Η απλότητα των έμψυχων όντων. Είναι απλό και κατανοητό ευρέως νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είμαστε ένα επίπεδο πριν..
Το οτι αντί να τρωγόμαστε με τα χέρια ή με πιρούνια, τρωγόμαστε με βόμβες δε μετράει, προφανώς. Και, να το θέσω πιο πεζά, ούτε και οι ανθρωποφάγοι μετράνε. aight. To επόμενο επίπεδο είναι η πέψη δηλαδή; :D

Εντάξει, δεν σοκαρίστηκα κιόλας. Απλά κάθε δημιούργημα που εξαφανίζει την ανθρώπινη ουσία, είναι λίγο άσχημο.. Για εμένα..
Διαφωνώ με τον όρο "ανθρώπινη ουσία". Αλλά φαντάζομαι (αναλογικά) και τα μυρμήγκια στις κοινωνίες τους θα συζητούν για την "μυρμηγκική ουσία".

Οι αντιδράσεις αν το σενάριο ήταν αληθές, δεν νομίζω να ήταν φρικτές, όπως αναφέρεις. Το promotion που θα είχε προηγηθεί θα είχε ετοιμάσει το έδαφος.

Ο πάπας και τα λόμπι θα το αποδέχονταν αναίμακτα... Κάτι τέτοιο θα αντιτείθετο στις αδιάσειστες σταθερές της κοινωνίας.

Και παρεμβάσεις στον άνθρωπο που δεν μαθαίνονται εύκολα γίνονται και σήμερα. Το αν είναι αποδεκτές, είναι θέμα της λαϊκής παιδείας..

Δε μιλάω για μη γνωστές παρεμβάσεις. Μιλάω π.χ. για τεκνοποίηση σε ζευγάρια με ιστοσυμβατότητα.



Λάθος. Το θέμα είναι η ανθρώπινη ουσία. Η απλότητα των έμψυχων όντων. Είναι απλό και κατανοητό ευρέως νομίζω..
Μα όλη η ανθρωποκεντρικότητα αυτή έχει ως απόρροια τους ηθικούς δισταγμούς. Συνεκδοχικά, το ήθος (στην παρούσα περίπτωση) υποδηλώνει όλα περί έμψυχων όντων, αξίας φυσικής προέλευσης κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Διαφωνώ με τον όρο "ανθρώπινη ουσία". Αλλά φαντάζομαι (αναλογικά) και τα μυρμήγκια στις κοινωνίες τους θα συζητούν για την "μυρμηγκική ουσία".

Αυτό εννούσα. Το διατύπωσα συγκεκριμένα για το ανθρώπινο είδος. Η ουσία λοιπόν του κάθε όντος. Το κάνει να υπάρχει και να ξεχωρίζει.



Ο πάπας και τα λόμπι θα το αποδέχονταν αναίμακτα... Κάτι τέτοιο θα αντιτείθετο στις αδιάσειστες σταθερές της κοινωνίας.


Μα, αυτός είναι ο σκοπός. Να γίνουν όλα, ακόμα και τα πιο σύνθετα, τα οποία για να τα αποδεχτείς πρέπει πρώτα να τα "μελετήσεις", μέρος μιας καταναλωτικής κοινωνίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Τελικα αυτο με τα συσκευασμενα ζωακια ητανε μια πλακα? Μακαρι γιατι τα ειδα ολα...


Οσο για το θεμα περι χριστιανισμου και δωδεκαθεου... Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να υποστηριξει κανεις ή το ενα ή το αλλο. Συμφωνω οτι η original θρησκεια των ελληνων ηταν το δωδεκαθεο και το οτι οι χριστιανοι αργοτερα εγιναν ουσιαστικα οι εχθροι του αρχαιου Ελληνικου πολιτισμου, καταστρεφοντας μαλιστα ανεκτιμητα αρχαια κειμηλια και ναους... Ομως ελεος με τις θρησκειες πια... Ποτε επιτελους θα σταματησει ο ανθρωπος να ψαχνει για θρησκειες? Ποτε θα καταλαβει οτι η σωτηρια του κοσμου ειναι στα χερια του και οχι στα χερια καποιου θεου εκει πανω? Επι τελους ποτε θα καταλαβει ο κοσμος οτι εφ' οσον υπαρχει ανωτερα δυναμη (εγω πιστευω οτι υπαρχει) τοτε αυτη δεν εχει καμια απαιτηση να γινει θρησκεια και να λατρευεται σε ναους???

Η θρησκεια ειναι ενα ανθρωπινο ελατωμα και τιποτα παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Οσο για το θεμα περι χριστιανισμου και δωδεκαθεου... Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να υποστηριξει κανεις ή το ενα ή το αλλο. Συμφωνω οτι η original θρησκεια των ελληνων ηταν το δωδεκαθεο και το οτι οι χριστιανοι αργοτερα εγιναν ουσιαστικα οι εχθροι του αρχαιου Ελληνικου πολιτισμου, καταστρεφοντας μαλιστα ανεκτιμητα αρχαια κειμηλια και ναους... Ομως ελεος με τις θρησκειες πια... Ποτε επιτελους θα σταματησει ο ανθρωπος να ψαχνει για θρησκειες? Ποτε θα καταλαβει οτι η σωτηρια του κοσμου ειναι στα χερια του και οχι στα χερια καποιου θεου εκει πανω? Επι τελους ποτε θα καταλαβει ο κοσμος οτι εφ' οσον υπαρχει ανωτερα δυναμη (εγω πιστευω οτι υπαρχει) τοτε αυτη δεν εχει καμια απαιτηση να γινει θρησκεια και να λατρευεται σε ναους???

Η θρησκεια ειναι ενα ανθρωπινο ελατωμα και τιποτα παραπανω.

Το έθεσες πολύ σωστά.
Εδώ κολλάει κάτι που είχα διαβάσει κάπου, κάποτε: "Οι θεοσεβούμενοι, είναι η μεγαλύτερη απόδειξη ότι δεν υπάρχει Θεός".
Λάθος, σωστό, δεν ξέρω. Και μάλλον και κανείς μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Υπέκυψε ο αντιδήμαρχος Ζαχάρως
Αλλος ένας νεκρός από τις καταστροφικές πυρκαγιές του Αυγούστου


Προηγούμενο άρθρο: Αυξήθηκε ο αριθμός των θυμάτων από τις πυρκαγιές (5/9/2007)
Περίπου ένα μήνα μετά τις φονικές πυρκαγιές που συγκλόνισαν τη χώρα, ένας ακόμη τραυματίας από τη μάχη με τις φλόγες έχασε τη μάχη με το θάνατο, αυξάνοντας τον αριθμό των θυμάτων σε 68. Πρόκειται για τον 49χρονο αντιδήμαρχο Ζαχάρως, Αντώνη Κρέσπη.Ο Αντώνης Κρέσπης βρισκόταν στις 24 Αυγούστου (πρώτη ημέρα των πυρκαγιών στην Ηλεία) μαζί με το δήμαρχο Ζαχάρως, Πανταζή Χρονόπουλο, κοντά στην Αρτέμιδα. Και οι δύο επέβαιναν σε αυτοκίνητο τύπου τζιπ, όταν οι φλόγες τους πλησίασαν αρκετά.
Στην προσπάθειά τους να ξεφύγουν από τη φωτιά, ο δήμαρχος Ζαχάρως συνέχισε με το αυτοκίνητο μαζί με έναν άλλο αντιδήμαρχο και πέρασαν μέσα από τις φλόγες. Ο Αντώνης Κρέσπης δεν θέλησε να συνεχίσει με το αυτοκίνητο και έμεινε πίσω, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί, στην προσπάθειά του να ξεφύγει πεζός.
Αρχικά διακομίστηκε στο νοσοκομείο του Πύργου και στη συνέχεια νοσηλεύτηκε με βαριά εγκαύματα στο νοσοκομείο «Γ.Γεννηματάς» της Αθήνας, όπου και απεβίωσε. Η κηδεία του θα γίνει στις 11 το πρωί της Κυριακής στην ιδιαίτερη πατρίδα του στο χωριό Μπισκίνη, που βρίσκεται κοντά στη Ζαχάρω.

Ο εκλιπών ήταν παντρεμένος και πατέρας δύο παιδιών.
Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ


:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airetikos

Νεοφερμένος

Ο airetikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Συλληπητήρια στην οικογένεια του ανθρώπου.Μου έρχονται στο μυαλό δύο εικόνες:στην μία αυτός ο άνθρωπος να χαροπαλεύει στο νοσοκομείο...και στην άλλη χιλιάδες κόσμου να ανεμίζουν τα σημαιάκια του Πασόκ και της Νδ.
Μια ζωή σε αυτήν την χώρα να ζούμε στην κοσμάρα μας...να διοργανώνουμε πανηγύρια εδώ και 300 χλμ πιο κει να έχουν πένθος.Τελικά μήπως ζούμε σε άλλη χώρα;Μήπως είναι άλλη χώρα η πελοποννησος και άλλη η στερεά ελλάδα;Αλληλεγγύη μεταξύ ελλήνων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θα τιμήσει την μνήμη του ο δήμαρχος, που παραπονέθηκε επειδή ο Σουφλιάς αντιδρά να κατέβουν οι δρόμοι -μέσα από τα καμμένα- στη παραλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Καταδίκη Ελλάδας από ΕΕ για τιμές εισαγόμενων μεταχειρισμένων ΙΧ

Μετά από απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου που καταδίκασε τη χώρα μας για το φορολογικό καθεστώς που διατηρεί στα μεταχειρισμένα ΙΧ, οι Έλληνες θα μπορούν να αγοράζουν φθηνότερα εισαγόμενα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα.

Το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο ζητά η φορολόγηση ενός εισαγόμενου μεταχειρισμένου αυτοκινήτου στη χώρα μας να μην γίνεται με μοναδικό κριτήριο την παλαιότητά του -όπως συμβαίνει σήμερα- αλλά να συνυπολογίζονται και άλλοι παράγοντες, όπως τα χιλιόμετρα που έχει διανύσει, ο τύπος και η μάρκα του αυτοκινήτου και η γενική του κατάσταση.

Η απόφαση αφορά μόνο μεταχειρισμένα αυτοκίνητα που ως καταλυτική τεχνολογία υπάγονται σε προηγούμενες οδηγίες.

Σημειώνεται ότι στη χώρα μας εισάγονται 40.000-45.000 μεταχειρισμένα αυτοκίνητα το χρόνο, ποσοστό που αναλογεί στο 12%-15% της αγοράς αυτοκινήτων.

Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει γνωστό πότε και σε ποιο βαθμό το υπουργείο Οικονομικών θα αναμορφώσει την κλίμακα μείωσης της φορολογητέας αξίας των ΙΧ.
contra.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αντίο στον «Μπιπ»

Άλλος ένας θρύλος εγκαταλείπει τον πλανήτη Γη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αντίο στον «Μπιπ»

Άλλος ένας θρύλος εγκαταλείπει τον πλανήτη Γη..
Ανθρωποι των τεχνών σαν κι αυτόν, δεν φεύγουν ποτέ από τη ζωή. Είναι τόσο μεγάλο το έργο τους, που τους βλέπεις συνεχώς δίπλα σου μέσα από αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ανθρωποι των τεχνών σαν κι αυτόν, δεν φεύγουν ποτέ από τη ζωή. Είναι τόσο μεγάλο το έργο τους, που τους βλέπεις συνεχώς δίπλα σου μέσα από αυτό.

Η δύμαμη του λόγου τους όμως, με την οποία θα είχαν τη δυνατότητα να λάβουν μέρος σε μεγάλα θέμετα που θα απασχολήσουν την ανθρωπότητα από εδώ και πέρα, φεύγει μαζί τους..
Το έργο τους σαφώς μένει ζωντανό, κληρονομιά σε εμάς που θεωρούμε τους εαυτούς μας πλούσιους μόνο με τα χρήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top