Προσπάθεια επαναπροσέγγισης μετά από απόρριψη

Θα δεχόσασταν πίσω κάποια/ον που θέλετε πολύ, αλλά σας είχε απορρίψει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)
  • Ναι

    Ψήφοι: 15 68.2%
  • Όχι

    Ψήφοι: 7 31.8%

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Θα δεχόσασταν πίσω κάποια/ον που θέλετε πολύ αλλά σας είχε απορρίψει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δλδ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.

Δηλαδή αν ενώ μιλούσατε και ήξερε οτι του /της αρέσεις δεν το άφησε να προχωρήσει για οποιοδήποτε λόγο.
Αλλά μετά από λίγο καιρό μετανιώνει και θέλει κάτι παραπάνω από εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Και γιατί να χουμε πάρει δηλαδή την απόρριψη τόσο εγωιστικά?
Ούτε οι πρώτοι θα μασταν, ούτε οι τελευταίοι.

Απαντώ θετικά.
Δεν χρειάζεται να μη σηκώνουμε μύγα στο σπαθί μας, δεν είμαστε ούτε η Μαρία Αντουανέττα, ούτε ο Ναπολέων.
Απλοί καθημερινοί άνθρωποι είμαστε, και θα μας απορρίψουν, και θα μας μειώσουν και θα κάνουμε κι εμείς το ίδιο.. Και στο τέλος.. Και τι έγινε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ανάλογα τις προυποθέσεις και τις συνθήκες!
Ούτε θετική είμαι αλλά ούτε και αρνητική!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Απορριψη αυτη, απορριψη κι εγω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Φυσικα και οχι!
Η απορριψη οσο να ναι ποναει πολυ(περισσοτερο οταν προερχεται απο καποιο αγαπημενο προσωπο),και αν ειχα την δυνατοτητα θα προσφερα λιγο απο τον πονο που ενιωσα στο αλλο ατομο ωστε να νιωσει την γλυκα...
Η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Αναλογα....:hmm::hmm::hmm:.Δυσκολα θα το εκανα βεβαια αλλα παει αναλογα με τον χαρακτηρα,με το ποσο τον θελω ,με το ερωτευμενος ειναι μαζι μου(οχι απλα απωθημενο.Παντως αν επρεπε να διαλεξω αναμεσα στο ναι και στο οχι θα ελεγα οχι.Εχω ξαναγυρισει σε παλιες ιστοριες και μονο σε κακο μου βγηκε:worry::worry::worry:................................Αχ σε καλο σας,μου τα θυμισατε παλι:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Απορριψη αυτη, απορριψη κι εγω;)

Φυσικα και οχι!
Η απορριψη οσο να ναι ποναει πολυ(περισσοτερο οταν προερχεται απο καποιο αγαπημενο προσωπο),και αν ειχα την δυνατοτητα θα προσφερα λιγο απο τον πονο που ενιωσα στο αλλο ατομο ωστε να νιωσει την γλυκα...
Η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο...;)

Αυτό μου θυμίζει τα 15 χρονα που λειτουργούν κάπως έτσι:
Πήρα τηλέφωνο το Γιαννάκη, δεν το σήκωσε και με πήρε μετά από 5 ώρες.
Θα του κάνω το ίδιο. Δεν θα απαντήσω στο μήνυμά του αν δεν περάσουν άλλες 5 ώρες.

:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αυτό μου θυμίζει τα 15 χρονα που λειτουργούν κάπως έτσι:
Πήρα τηλέφωνο το Γιαννάκη, δεν το σήκωσε και με πήρε μετά από 5 ώρες.
Θα του κάνω το ίδιο. Δεν θα απαντήσω στο μήνυμά του αν δεν περάσουν άλλες 5 ώρες.

:P:P:P

Πιθανον να μην εχεις νιωσει την ανθρωπινη απορριψη και τα λες αυτα...
Σου ειναι ευκολο δηλαδη να σε απορριπτει ο αλλο/αλλη και μετα απο καιρο να γυρναει "μετανιωμενος" και να ειναι ολα μελι γαλα;
Εμενα οχι..και δεν θελω να ειμαι δεδομενος κανενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πιθανον να μην εχεις νιωσει την ανθρωπινη απορριψη και τα λες αυτα...
Σου ειναι ευκολο δηλαδη να σε απορριπτει ο αλλο/αλλη και μετα απο καιρο να γυρναει "μετανιωμενος" και να ειναι ολα μελι γαλα;
Εμενα οχι..και δεν θελω να ειμαι δεδομενος κανενος.

Φυσικά και έχω νιώσει την ανθρώπινη απόρριψη.
Αλλά αυτό δεν με εμπόδισε απ το να καταλάβω ότι μπορεί να μην είχε σχέση μ εμένα, να έκανε λάθος, να μην σκεφτόταν καθαρά, να ήταν κολλημένος με άλλη, να μην ήταν έτοιμος, να ήταν λάθος εποχή ή στην τελική να μην του άρεσα εγώ τότε. Να έψαχνε κάτι άλλο.

Δεν είναι απιστία η απόρριψη για να μην τη συγχωρήσω.
Ούτε το ότι κάποτε δεν με ήθελε κάποιος, σημαίνει πως τώρα που με θέλει, με έχει για δεδομένη.
Κι αν τώρα που με θέλει, μου συμπεριφέρεται πανέμορφα και με κάνει ευτυχισμένη?

Θα το αγνοήσω για έναν εγωισμό?

Και μόνο το ότι τελικά με επιλέγει, είναι τιμητικό, πως να το κάνουμε?
Όλοι κάνουν λάθη.
Και για να μπει κανείς σε μια σχέση πρέπει να δεχτεί ότι και ο άλλος θα κάνει λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ναι,αν τον ηθελα ακομα γιατι οχι?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ναι,αν τον ηθελα ακομα γιατι οχι?;)

Γιατί ποτέ δεν θα σε θέλει όσο εσύ.. Μπορείς να ζήσεις με αυτό?
on topic: Δεν θα το έκανα ΠΟΤΕ. Δεν εκτίμησε το ενδιαφέρον μου, οπότε αξίζει να το δώσω σίγουρα κάπου αλλού που θα το εκτιμήσει απο την αρχή. Την έχασε την ευκαιρία της. Ασε που γενικά σιχαίνομαι να πισωγυρίσματα οποιασδήποτε μορφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πιστεύω θα έπρεπε να παλέψει πολύ για να το καταφέρει και να τον δεχτώ.
Το ξενέρωμα άμα το φάω, το τρώω μια και καλή.
Οπότε, δε ξέρω, μάλλον όχι, για πρακτικούς λόγους και όχι για θέματα εγωισμού. :pfff:


[θα' ταν καλή ευκαιρία για εκδίκηση πάντως]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Πιστεύω θα έπρεπε να παλέψει πολύ για να το καταφέρει και να τον δεχτώ.
Το ξενέρωμα άμα το φάω, το τρώω μια και καλή.
Οπότε, δε ξέρω, μάλλον όχι, για πρακτικούς λόγους και όχι για θέματα εγωισμού. :pfff:


[θα' ταν καλή ευκαιρία για εκδίκηση πάντως]

Όντως,αν και νομίζω οτι αν το έκανα αυτό μετά θα είχα τύψεις:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Φυσικά και έχω νιώσει την ανθρώπινη απόρριψη.
Αλλά αυτό δεν με εμπόδισε απ το να καταλάβω ότι μπορεί να μην είχε σχέση μ εμένα, να έκανε λάθος, να μην σκεφτόταν καθαρά, να ήταν κολλημένος με άλλη, να μην ήταν έτοιμος, να ήταν λάθος εποχή ή στην τελική να μην του άρεσα εγώ τότε. Να έψαχνε κάτι άλλο.

Δεν είναι απιστία η απόρριψη για να μην τη συγχωρήσω.
Ούτε το ότι κάποτε δεν με ήθελε κάποιος, σημαίνει πως τώρα που με θέλει, με έχει για δεδομένη.
Κι αν τώρα που με θέλει, μου συμπεριφέρεται πανέμορφα και με κάνει ευτυχισμένη?

Θα το αγνοήσω για έναν εγωισμό?

Και μόνο το ότι τελικά με επιλέγει, είναι τιμητικό, πως να το κάνουμε?
Όλοι κάνουν λάθη.
Και για να μπει κανείς σε μια σχέση πρέπει να δεχτεί ότι και ο άλλος θα κάνει λάθη.

Αυτό σκέφτομαι κι εγώ.Δεν είναι κάτι το ασυγχώρητο.Και έτσι δίνεις μια ευκαιρία στο εαυτό σου και στον άλλον να αποκτήσετε αυτό που θέλατε.Αρκεί όποιος ήταν αρχικά αρνητικός να έχει τα κότσια να διεκδικήσει τον άλλον.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Προτιμώ να μην μένω στάσιμη σε παλιές ιστορίες. Αν ένας άνθρωπος σε πληγώσει μία φορά θα το ξανακάνει. Το πιστεύω, το έχω ζήσει και δεν θα άλλαζα εύκολα γνώμη γι'αυτό. Δεν μ'αρέσει να λειτουργώ ως καβάτζα για κανέναν άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top