Εδώ κάνουμε δίαιτα!

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οχι για γλυκό όμως, πεινάς γιατί είναι φί, η σοκολάτα δεν χρισημέυει πουθενα, βγάζεις σπιράκια, παχένεις...

πάντως, φορ δε ρέκορντ, η σοκολατα δεν ευθυνεται για τα σπυρακια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να χάσω αυτά τα 20-25 κιλά και να τα ξαναπάρω; μέσα σε πόσο καιρό μπορεί κάπιοιος να ταξαναπάρει;:worry:
Ολες οι περιπτωσεις "υπαρχουν" και τιποτα δεν αποκλειεται. Απο σενα εξαρταται. Το να τα ξαναπαρεις κιλα ειναι πανευκολο και γιαυτο ακριβως συμβαινει και συχνα. Αυτος ειναι και ο λογος που ειναι καλυτερα να χανεις κιλα μεσω συνηθειών. Το οποιο δε γινεται βεβαια, αμα απο κει που 4 χρονια πχ τρως "ετσι" και ξαφνικα κανεις τα πανω κατω και τρως "αλλιως". Θα πιεστεις πολυ , και πολυ αποτομα, θα το καταφερεις για μικρο χρονικο διαστημα, και μετα με το πρωτο χαλαρωμα, θα βρεθεις να τρως οπως παλια.

Παντως για τους χυμους : μπορει να μην εχουν λιπαρα, αλλα εχουν ζαχαριτσα. Και αν προσεξετε οι περισσοτεροι γραφουν "χωρις προσθηκη ζαχαρης". Οχι χωρις ζαχαρη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
λεπον...πρασιναδες μονο για διαιτα εξπρες:D:D:D αντε μπραβο....:P

εγώ το μόνο εξπρές που ξέρω είναι το λεοφορίο που γυρίζει στην πόλη, τώρα άν τρώει και πρασινάδες θα σε γελάσω, πάντος εγώ να χάσω θέλω όχι να κάνω τον γύρο της Ρόδου

Θέλω να χάσω και να μήνει χάσημο;)

¨Λοριεν δεν το ήξερα σε αυχαριστώ, πάντος κρατάω τα τιπ που μου δίνετε, έχω φάει την σάρκα μου 3 ευδομάδες, του κερατα θα τα χάσω:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια λενε ομως οτι μετα απο διαιτα για κανα εξαμηνο και να τρως δεν τα παιρνεις τα κιλα πισω, ισχυει? και μετα το εξαμηνο λενε οτι ξαφνικα ο μεταβολισμος ξυπναει και παιρνεις κιλα στο αψε σβησε, δεν ξερω αν λεω βλακειες πειτε μου και εσεις αν εχετε ακουσει κατι σχετικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οταν λες "αν τρως κανονικα" τι ακριβως εννοεις? :hmm: Γιατι αυτο το κανονικα εμενα με φοβιζει λιγο.. :P
Πρεπει να τρως ΣΩΣΤΑ και να εχεις μετρο, αν δεν θες να παρεις παλι τα κιλα.
Τα παντα, αλλα με μετρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
παιδια λενε ομως οτι μετα απο διαιτα για κανα εξαμηνο και να τρως δεν τα παιρνεις τα κιλα πισω, ισχυει? και μετα το εξαμηνο λενε οτι ξαφνικα ο μεταβολισμος ξυπναει και παιρνεις κιλα στο αψε σβησε, δεν ξερω αν λεω βλακειες πειτε μου και εσεις αν εχετε ακουσει κατι σχετικο...
Δε θα λεγα οτι ισχυει. Και απο την προσωπικη του εμπειρια και γνωστους, ο καθενας μας, σιγουρα θα εχουμε ακουσει για ατομα να παιρνουν πισω κιλα σε χρονο dt. Ισχυει το οσο πιο αργα τα χανεις, τοσο πιο αργα τα ξαναπαιρνεις, για το λογο που ανεφερα πιο πριν. Και επισης αν μεχρι την ενηλικιωση καποιος εχει σωστο βαρος (αρα και συνηθειες), ειναι πιο δυσκολο να παρει κιλα, ακομα κι αν προσπαθησει. Και αντιστροφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μανια τι γίνεται η δίαιτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μανια τι γίνεται η δίαιτα?


σήμερα 3η μέρα περπάτημα, 3 1/2 ευδομάδες δίαιτα και χαλαρά προχωράμε, άν και με το περπάτημα με πιάνει πείνα αλλα την κοντρολάρω προς το παρών, θα δίξει;)

Εσύ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
μανια τι γίνεται η δίαιτα?

σήμερα 3η μέρα περπάτημα, 3 1/2 ευδομάδες δίαιτα και χαλαρά προχωράμε, άν και με το περπάτημα με πιάνει πείνα αλλα την κοντρολάρω προς το παρών, θα δίξει;)

Εσύ;:)


καλαμακια κοτόπουλο,σαλατα και πιτα


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Απλά παραθέτω την αλήθεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απλά παραθέτω την αλήθεια :P

και πιά είναι αυτή; ότι μας θέλουν όλοι αδύνατες αλλα δεν αντέχουν να ακούν τον πόνο και την ταλεπωρία του να γίνεις αδύνατη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Εμένα δεν μου αρέσουν οι αδύνατες :bleh:

Εγώ προσωπικά (για να μην είμαστε και off topic),πήρα καμιά 10αριά κιλά λόγω πανελληνίων + καλοκαιρινής κραιπάλης και ήση έχω χάσει 14 :)

Επειδή είμαι και λίγο σκυλί,την βγάζω με κανένα γιαούρτι και αρκετή αθλητική δραστηριότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
σήμερα 3η μέρα περπάτημα, 3 1/2 ευδομάδες δίαιτα και χαλαρά προχωράμε, άν και με το περπάτημα με πιάνει πείνα αλλα την κοντρολάρω προς το παρών, θα δίξει;)

Εσύ;:)
έχω βαρεθεί με τις δίαιτες και τον υπολογισμό θερμιδών.... απλά σταμάτησα να τρώω περιτά πράγματα... όπως φετες ψωμιών με πολύ τυρί και πολλά γλυκά.

γενικά όταν τρώω κρέας δεν τρώω και ρύζι μαζί ή πατάτες, αλλά περιορίζομαι στη σαλάτα και σε μισή φέτα ψωμί. γλυκά αν έχω όρεξη μπορεί να φάω και μια κρεπούλα που είναι από τα αγαπημένα μου, όχι όμως συνέχεια. γενικά όμως άν θέλω κάτι γλυκό τρώω λίγο γιαουρτι 2% με 2 κουταλιές του γλυκού γλυκό σταφυλι που φτιάχνει η μαμά μου ή λίγο ψωμί με μέλι ή φρούτο και πάει έτσι

μην ξεχνάς εγώ θέλω να χάσω μόνο 3-4 κιλά και γιααυτό δεν περιορίζομαι πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση: τώρα με το περπάτημα έλεγα να πάρω βαράκια για τα χέρια αλλα αυτά που είναι σαν βραχιολάκια, περπατώντας μπάς και κάνω τίποτα και για τα χέρια, ξέρει κανείς άν κάνουν δουλειά; ή άδικα θα τα πάρω;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μονο αν κουνάς τα χερια σου. αλλιώς κρέμονται τα χερια, άρα δεν κάνει κάτι... Για τα πόδια, ναι, θα είχε νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μονο αν κουνάς τα χερια σου. αλλιώς κρέμονται τα χερια, άρα δεν κάνει κάτι... Για τα πόδια, ναι, θα είχε νόημα.

Πάλι πόδια; αυά τα έχω ρημάξει:P

Θέλω κάτι και για τα χέρια και δεν ξέρω τι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
παιδια απ τη δευτερα ξεκινησα διαιτα με τη διαιτολογο και χτες πηγα πρωτη φορα γυμναστηριο....εκανα 2 χλμ διαδρομο και οργανα κλπ μιαμιση ωρα γυμναστικη συνολικα και σημερα οταν ανεβηκα στη ζυγαρια εμεινα καγκελο...εναμισυ κιλο κατω:confused::confused::confused::confused: πολυ χαρηκα λεμε:clapup:
αντε να δουμε πως θα τα καταφερουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλο ξεκινημα και καλη δουλεια viki_thess!!!!!!
Χωρις να θελω να σε απογοητευσω, να ξερεις τα πρωτα "αποτομα" κιλα που φευγουν ειναι υγρα.
Φυσικα και αυτο ειναι προοδος, αλλα στο λεω μονο για εναν λογο.
Εαν σε καποια φαση δεις την ζυγαρια να εχει "κολλησει" ή να πεφτει πολυυυυ αργα, να μην απογοητευτεις και τα παρατησεις.
Συνηθες φαινομενο για πολλους.
Και να θυμασαι πως και τοτε (οταν θα ζυγιζεσαι) να μην εμπιστευεσαι τοσο την ζυγαρια οσο τον καθρεφτη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Kαλή αρχή Βίκυ! :)
Όπως είπε και ο Mario να μην τα εγκαταλείψεις αν δεις ότι τα κιλά δεν φεύγουν τόσο γρήγορα όσο στην αρχή. Άλλωστε όσο πιο αργά χάνονται τόσο πιο δύσκολα τα ξαναβάζει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top