Η απιστία σε ποσοστά. Για όσους είχαν ακόμα αμφιβολίες...

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Η απιστία σε ποσοστά. Για όσους είχαν ακόμα αμφιβολίες...
Αυτό που θέλουν οι γυναίκες από τις σχέσεις τους δεν έχει πια καμμία σχέση με αυτό που όλοι φαντάζονται....

Οι ελληνίδες διεκδικούν έναν διαφορετικό ρόλο στο σεξ από αυτό που πιστεύουν οι περισσότεροι.

Τα στοιχεία του Ανδρολογικού Ινστιτούτου και του Ινστιτούτου Σεξουαλικής Υγείας της Γυναίκας, είναι άκρως ενδιαφέροντα αλλά και αποκαλυπτικά.

Σε μεγάλη έρευνα σε 1.800 γυναίκες ηλικίας 34 έως 45 ετών, με τη μέθοδο του ερωτηματολογίου διαπιστώθηκε οτι ένα ποσοστό που ξεπερνά το 40%, προτιμά τους μικρότερους σε ηλικία εραστές από αυτές.

Μόλις το 28% επιλέγει συνομήλικους παρτενέρ και 27% μεγαλύτερους. Οι αριθμοί αποκτούν μεγαλύτερο ενδιαφέρον όταν η ερώτηση αφορά την απιστία, όπου το 64% των γυναικών δεν διστάζουν να πουν ότι είναι άπιστες.

Περίπου οι μισές θα χώριζαν για την καριέρα τους, ενώ το 48% θα επέλεγε άλλο ερωτικό σύντροφο εάν δεν ήταν ικανοποιημένες από αυτόν που ήδη έχουν.

Η οικονομική ανεξαρτησία των γυναικών οδηγεί και σε σεξουαλική ανεξαρτησία, καθώς οι Ελληνίδες στην έρευνα αυτή εμφανίζονται λιγότερο προκατειλημμένες και δείχνουν να απολαμβάνουν το σεξ, ακόμη και μετά την εμμηνόπαυση.

Είναι εντυπωσιακό το στοιχείο που προκύπτει από την έρευνα, σύμφωνα με το οποίο μεγαλύτερες γυναίκες έχουν καλύτερους και συχνότερους οργασμούς. Οπως επισημαίνει ο επικεφαλης της έρευνας Δρ. Κ. Κωνσταντινίδης διευθυντής του Ινστιτούτου Μελέτης της Ανθρώπινης Σεξουαλικότητας, οι γυναίκες γνωρίζουν πλέον ότι η ομαλή σεξουαλική τους ζωή αποτελεί σημαντικό δείκτη ποιότητας ζωής αλλά και υγείας.

Ενας άλλος μύθος που καταρρίπτεται από την έρευνα, αφορά τη στάση των γυναικών απέναντι στο σεξ. Οι περισσότεροι άνδρες λανθασμένα πλέον θεωρούν ότι οι γυναίκες είναι "εγκεφαλικές" στο κρεβάτι, καθώς φαίνεται ότι όσο πιο μορφωμένες και χειραφετημένες είναι, τόσο πιο απελευθερωμένες είναι στη σεξουαλική τους ζωή.

Πραγματική ισότητα λοιπόν θα μπορούσε να πει κάποιος όχι μόνο σε κοινωνικό αλλά και σε σεξουαλικό πλέον επίπεδο.

Οι γυναίκες δεν διστάζουν πλέον να μιλήσουν ανοιχτά για αυτά που τους ευχαριστούν και όπως κάνουν και οι άνδρες, να δηλώσουν ότι αυτό που τους έλκει στο αντίθετο φύλο είναι σε μεγάλο βαθμό η εξωτερική εμφάνιση, καθώς για αυτές έχει μεγάλη σημασία η περιοχή των γλουτών, της πλάτης, των ποδιών και του στέρνου των ανδρών.

Από την έρευνα αυτή όπως επισημαίνουν οι επιστήμονες, φαίνεται πλέον ότι η σύγχρονη Ελληνίδα "δανείζεται" στοιχεία σεξουαλικότητας που παραδοσιακά θεωρούσαμε ως ανδρικά, όπως είναι η διεκδίκηση και άλλα, προκειμένου να επιβιώσει... σε ένα ανταγωνιστικό πεδίο, όπως είναι ο έρωτας.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπράβο, καθόλου σεξιστικό το ότι παραθέτεις "έρευνα" σχεδόν 3 χρόνων πριν που αφορά μόνο τις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
O τίτλος είναι παραπλανητικός και προκατειλημμένος. Όταν θα έχεις μια έρευνα που να αφορά και τα δύο φύλα τότε ίσως να αξίζει να δώσουμε παραπάνω σημασία στα λεγόμενα σου. Μέχρι τότε μου φαίνεται γελοίο να σχολιάσουμε κάτι παραπάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
κουβέντα θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
να σας ανοιξει τα ματια θελει... ;)

Να μάθεις τότε να βλέπεις και τις 2 πλευρές του νομίσματος, darling.
Για βάλε μου μια αντίστοιχη έρευνα που αφορά την απιστία των αντρών, και τότε ίσως αξίζει να ασχοληθούμε για να σχολιάσουμε τα ποσοστά. Ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Να μάθεις τότε να βλέπεις και τις 2 πλευρές του νομίσματος, darling.
Για βάλε μου μια αντίστοιχη έρευνα που αφορά την απιστία των αντρών, και τότε ίσως αξίζει να ασχοληθούμε για να σχολιάσουμε τα ποσοστά. Ίσως.

darling, δεν χρεοαζεται ερευνα θα στα πω εγω... Αν ο αντρας ειναι ψηλα στην ιεραρχια(περιπου το 10% των αντρων) εχει μια μονιμη κοπελα και παει με πολλες αλλες. Το υπολοιπο 90 ειναι παντρεμενοι με καποιες απο τις κυριες τις ερευνας. Αλλα τι σας νοιαζει για τους αντρες. Ετσι και αλλιως δεν σας νοιαζει αν σας κερατωσουν,σας νοιαζει αν κανουν συναισθηματικη η υλικη επενδυση σε αλλη γκομενα. Γιαυτο κυριοι και η πρωτη ερωτηση που κανουν οι γκομενες οταν μαθουν οτι εφαγαν κερατο ειναι" εχεις αισθηματα για αυτην την γκομενα?" δεν ςιναι σαν και μας.. .δεν τις νοιαζουν τα γεγονοτα τις νοιαζουν τα συναισθηματα και η επενδυση.
Κλασικο παραδειγμα! Ας υποθεσουμε οτι η γυναικα του ομπαμα μαθει οτι την κερατωσε... Θα τον χωρισει? :/ ουτε καν.
Για παρτο απο την αλλη τωρα.. Αν ο ομπαμα μαθει οτι η γυναικα του τον κερατωσε. Τι θα γινει? Η γκομενα θα φυγει στην μαμα της και σε 20 λεπτα ο πρεσιντεντ.. Θα εχει ενα γυμνο μοντελο στο κρεβατι του... Κανω λαθος?
Αν απο την αλλη κυριοι εισται ο πουθενας,αφραγκος και χωρις επιρροη τοτε... Ρωτηστε την γυναικα σας αν πηρε μερος στην ερευνα χαχχαχαχα
Playboy ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Αντί να βρίσκεις δικαιολογίες γιατί πολύ απλά δεν μας δείχνεις την έρευνα που βρήκες;;; Δεν πειράζει όμως, θα το κάνω εγώ γιατί εσύ δεν βοηθάς αυτήν την στιγμή να μας ανοίξεις τα μάτια ;) Ασχέτως με το πώς θα αντιδρούσε κάθε γυναίκα ή άντρας το οποίο θα πρέπει και για αυτό να δω έρευνα για να σε πιστέψω. Η μυθοπλασία είναι συχνό φαινόμενο όμως και δεν σε παρεξηγώ. Ιδού το αποτέλεσμα από την αναζήτηση μου λοιπόν ... https://www.myworld.gr/site/content.php?artid=627278
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αντί να βρίσκεις δικαιολογίες γιατί πολύ απλά δεν μας δείχνεις την έρευνα που βρήκες;;; Δεν πειράζει όμως, θα το κάνω εγώ γιατί εσύ δεν βοηθάς αυτήν την στιγμή να μας ανοίξεις τα μάτια ;) Ασχέτως με το πώς θα αντιδρούσε κάθε γυναίκα ή άντρας το οποίο θα πρέπει και για αυτό να δω έρευνα για να σε πιστέψω. Η μυθοπλασία είναι συχνό φαινόμενο όμως και δεν σε παρεξηγώ. Ιδού το αποτέλεσμα από την αναζήτηση μου λοιπόν ... https://www.myworld.gr/site/content.php?artid=627278

συμφωνω.. Ειπα εγω οτι δεν κερατωνουν οι αντρες.. Κερατωνουν και πολυ.. Οι παντρεμενοι ασχολουνται κυριως με τριανταρες. Αλλα ποιος επιτυχιμενος(π.χ. Σορος) ασχολητε με 30αρες πια.. Οσο πιο ψηλα ιεραρχικα εισαι μπορεις να πας με μικρες. π.χ. Καθηγητες πανεπιστημιου. ;)
μαγκες σταματιστε να εμπιστευεσται τις περισσοτερρες γυναικες(υπαρχει ενα 3% που ειναι σοβαρες). Δεν το αξιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
μαγκες σταματιστε να εμπιστευεσται τις περισσοτερρες γυναικες(υπαρχει ενα 3% που ειναι σοβαρες). Δεν το αξιζουν.

Με βάση αυτά που έχεις πετάξει εσύ στα διάφορα τόπικ, μου φαίνεται θα κάνω την ίδια αυθαίρετη γενίκευση και για τους "περισσότερους άντρες".:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Με βάση αυτά που έχεις πετάξει εσύ στα διάφορα τόπικ, μου φαίνεται θα κάνω την ίδια αυθαίρετη γενίκευση και για τους "περισσότερους άντρες".:whistle:

δυστυχως η ευτυχως το κανετε ομως.. Εξου και αυτο που ολες οι γυναικες εχετε δει και απο καλειτε τον εαυτο σαςς μαλακομαγνιτη.. Ελκεστε απο τυπους που εχουν πολλες γυναικες ειναι ανθρωπινη φυση.. Ελκεστε με εμας και μετα ακουμε αποψεις απο ανθρωπακια του στυλ. "Μα πως γινεται να της λες οτι δεν σου κεγεται καρφι για αυτην και την ζωη της και μετα να σου καθετε?"
διαλεξε πλευρα... Θες να εισαι ο " μαλακας που εχει καμια δεκαρια απο αυτες." η το καλο παιδακι που η το κερατωτουν η δεν του δινουν καμια μα καμια σημασια... :/ δεν εκανα εγω τα πραγματα ετσι.. Απλα παιζω με τους κανονες τησ φυσης.. Dont hate the player, hate the game. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ελκεστε απο τυπους που εχουν πολλες γυναικες ειναι ανθρωπινη φυση.. Ελκεστε με εμας και μετα ακουμε αποψεις απο ανθρωπακια του στυλ. "Μα πως γινεται να της λες οτι δεν σου κεγεται καρφι για αυτην και την ζωη της και μετα να σου καθετε?"
διαλεξε πλευρα... Θες να εισαι ο " μαλακας που εχει καμια δεκαρια απο αυτες." η το καλο παιδακι που η το κερατωτουν η δεν του δινουν καμια μα καμια σημασια...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η ανατομία της... απιστίας
Ο φόβος της σεξουαλικής αποτυχίας και η έλλειψη ανησυχίας για τις κακές συνέπειες κάνουν και τα δύο φύλα άπιστα

Η συμπεριφορά του συντρόφου στο κρεβάτι μαρτυρεί πολλά για το πόσο πιστός είναι, σύμφωνα με νέα μελέτη


Ουάσινγκτον
Πρόκειται για ένα θέμα που απασχολεί τους πάντες και … για πάντα: ποια είναι τα αίτια της απιστίας στα δύο φύλα; Σύμφωνα με μια νέα μελέτη η απάντηση κρύβεται σε έναν συνδυασμό που αφορά τον φόβο της σεξουαλικής αποτυχίας καθώς και την έλλειψη ανησυχίας σχετικά με τις δυσάρεστες συνέπειες της σεξουαλικής πράξης (όπως είναι μια εγκυμοσύνη ή τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα).
Αν και μπορεί να φαίνεται παράδοξο ότι ένα άτομο που έχει άγχος για τις σεξουαλικές επιδόσεις του τείνει παράλληλα προς την απιστία, η μελέτη που δημοσιεύεται στο επιστημονικό περιοδικό «Αrchives of Sexual Behavior» μαρτυρεί ότι τα ανασφαλή άτομα αναζητούν τις … επικίνδυνες σχέσεις προκειμένου να αυξήσουν την ερωτική τους διέγερση.
«Τα ανασφαλή άτομα αισθάνονται λιγότερη πίεση όταν συνάψουν σεξουαλική σχέση με ένα άτομο που δεν γνωρίζει το … σεξουαλικό ιστορικό τους» ανέφερε στον ειδησεογραφικό δικτυακό τόπο LiveScience η επικεφαλής της μελέτης Κρίστεν Μαρκ, υποψήφια διδάκτωρ στο Πανεπιστήμιο της Ιντιάνα.

Κλείνει η «ψαλίδα» της απιστίας

Οι εκτιμήσεις σχετικά με το πόσοι είναι οι άπιστοι και οι άπιστες διαφέρουν και βασίζονται στο πώς ορίζεται η απιστία σε διαφορετικούς τόπους. Ωστόσο ορισμένες αμερικανικές μελέτες που διεξήχθησαν τη δεκαετία του 1990 κάνουν λόγο για ποσοστό της τάξεως του 20%-25% των ανδρών καθώς και για ποσοστό 10%-15% των γυναικών. Τα τελευταία χρόνια πάντως, οι επιστήμονες αναφέρουν ότι η «ψαλίδα» της απιστίας κλείνει μεταξύ των δύο φύλων: οι γυναίκες φαίνεται ότι απιστούν σε παρόμοια ποσοστά με τους άνδρες.
Διαφορετικοί παράγοντες παίζουν ρόλο στην απιστία, συμπεριλαμβανομένων της οικονομικής κατάστασης (τα άτομα με υψηλό εισόδημα είναι πιθανότερο να απιστήσουν) αλλά και του πόσο υγιής είναι η σχέση του ζευγαριού (όταν η σχέση εμφανίζει προβλήματα είναι επόμενο να υπάρχει πιο πρόσφορο έδαφος για απιστία). Ωστόσο σύμφωνα με τη νέα μελέτη υπάρχει ένας παράγοντας που βαραίνει περισσότερο από τους υπόλοιπους και αυτός είναι η «σεξουαλική προσωπικότητα» του ατόμου.

Δικτυακή δημοσκόπηση

Η Μαρκ και οι συνεργάτες της διεξήγαγαν μια δικτυακή δημοσκόπηση στην οποία συμμετείχαν 506 μονογαμικοί άνδρες και 416 μονογαμικές γυναίκες. Οι ερευνητές έθεσαν ερωτήματα στους συμμετέχοντες σχετικά με την ποιότητα της σχέσης τους, τη σεξουαλική συμπεριφορά τους καθώς και σχετικά με το αν έχουν απατήσει τον /την νυν σύντροφό τους. Η μέση ηλικία των συμμετεχόντων ήταν τα 31 έτη ενώ οι μισοί εξ αυτών ήταν παντρεμένοι.
Όπως προέκυψε και τα δύο φύλα είχαν απιστήσει σε παρόμοια ποσοστά: το 23% των ανδρών και το 19% των γυναικών δήλωσαν ότι είχαν εμπλακεί σε κάποιου είδους σεξουαλική ιστορία με τρίτο πρόσωπο, την οποία εάν μάθαινε ο/η σύντροφός τους θα έμπαινε σε κίνδυνο η σχέση τους.
Σύμφωνα με τα στοιχεία τα άτομα που είχαν απιστήσει είχαν 50% λιγότερες πιθανότητες να είναι θρησκευόμενα από τα υπόλοιπα. Δεν προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι η απιστία φάνηκε να συνδέεται με δυστυχισμένες σχέσεις.

Η σεξουαλική προσωπικότητα

Ωστόσο η πιο σημαντική παράμετρος αποδείχθηκε ότι ήταν η σεξουαλική προσωπικότητα του ατόμου. Οι άνδρες που δήλωσαν ότι διεγείρονταν εύκολα σεξουαλικώς είχαν περισσότερες πιθανότητες να απιστήσουν – μάλιστα για κάθε αύξηση στη σεξουαλική διέγερση κατά μία μονάδα η τάση για απιστία αυξανόταν κατά 4%. Στις γυναίκες πάλι δεν φάνηκε να παίζει ρόλο η σεξουαλική διέγερση αλλά το πόσο ικανοποιημένες ήταν από τη σχέση τους. Οσες δήλωναν ότι ζουν μέσα σε μια δυστυχισμένη σχέση ή ότι δεν ταιριάζουν με τον σύντροφό τους αντιμετώπιζαν αυξημένες κατά 2,6%-2,9% πιθανότητες να απιστήσουν.
Πάντως και στα δύο φύλα, η έλλειψη φόβου για τις κακές συνέπειες του σεξ, αύξανε τον κίνδυνο απιστίας. Όταν τόσο οι άνδρες όσο και οι γυναίκες δεν ένιωθαν φόβο για μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη, για το αν θα μολυνθούν με ένα σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα ή για το αν θα κυκλοφορήσουν φωτογραφίες τους σεξουαλικού περιεχομένου στο Διαδίκτυο τις οποίες θα μπορούσαν να δουν άγνωστοι αλλά και γνωστοί (συμπεριλαμβανομένου του/της συντρόφου), είχαν περισσότερες πιθανότητες να απιστήσουν. Αύξηση κατά μία μονάδα στην ανησυχία για τα …κακά παρελκόμενα του σεξ μείωναν τις πιθανότητες απιστίας κατά 13% στις γυναίκες και κατά 7% στους άνδρες.

Το άγχος των επιδόσεων

Το άγχος πάντως για τις σεξουαλικές επιδόσεις είχε το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα. Τα άτομα που ανησυχούσαν σχετικά με τη διέγερσή τους ή τον οργασμό τους απιστούσαν πιο συχνά – συγκεκριμένα οι γυναίκες κατά 8% για κάθε μονάδα αύξησης στην ανησυχία σχετικά με τη σεξουαλική λειτουργία τους και οι άνδρες κατά 6%.
Το σημαντικό δίδαγμα αυτής της μελέτης, σύμφωνα με την κυρία Μάρκ, είναι να μην αναλύουμε άλλα χαρακτηριστικά, όπως το επάγγελμα ενός ανθρώπου, προκειμένου να ανακαλύψουμε εάν θα απιστήσει. Είναι προτιμότερο να αναλύουμε τη συμπεριφορά του στο κρεβάτι για να δούμε εάν θα πέσουμε «θύματα» απιστίας.
ΤΟ ΒΗΜΑ


Συμφωνείτε; Διαφωνείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
δυστυχως η ευτυχως το κανετε ομως.. Εξου και αυτο που ολες οι γυναικες εχετε δει και απο καλειτε τον εαυτο σαςς μαλακομαγνιτη.. Ελκεστε απο τυπους που εχουν πολλες γυναικες ειναι ανθρωπινη φυση.. Ελκεστε με εμας και μετα ακουμε αποψεις απο ανθρωπακια του στυλ. "Μα πως γινεται να της λες οτι δεν σου κεγεται καρφι για αυτην και την ζωη της και μετα να σου καθετε?"
διαλεξε πλευρα... Θες να εισαι ο " μαλακας που εχει καμια δεκαρια απο αυτες." η το καλο παιδακι που η το κερατωτουν η δεν του δινουν καμια μα καμια σημασια... :/ δεν εκανα εγω τα πραγματα ετσι.. Απλα παιζω με τους κανονες τησ φυσης.. Dont hate the player, hate the game. ;)
το φτυσιμο γενικά λειτουργεί και στα δυο φυλλα. δεν ειναι δα και η τρομερή ανακάλυψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο οτι οι γυναίκες γουστάρουν τα “κακά“ παιδιά συμφωνώ με τον playboy..
P.S. μην δίνετε συμβουλές για το ρίξιμο γκόμενας είναι οφ τόπικ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το φτυσιμο γενικά λειτουργεί και στα δυο φυλλα. δεν ειναι δα και η τρομερή ανακάλυψη.

Σοβαρέψου. Οταν ενα αγορι θελει καποια τελειωσε. Οταν δεν θελει παλι το ιδιο. Το φτυσιμο δεν ποιανει στα αγορια.

Εκτός αν είναι κάπως έτσι.
Αλλά και πάλι δεν προκειτέ να τον κοιτάξεις. Όποτε παλι δίκιο έχω.

Φιλικά πάντα :redface:

Στο οτι οι γυναίκες γουστάρουν τα “κακά“ παιδιά συμφωνώ με τον playboy..
P.S. μην δίνετε συμβουλές για το ρίξιμο γκόμενας είναι οφ τόπικ :hehe:

Ετσι ειναι. Ή θα έχεις πόλλες αλλιώς θα πάρεις τα " ενα πιτα γυρο πατατες :P " Bad boys FTW.

Οσο για το θέμα τις απιστίας συμφώνω με τον playboy. Πάντα μιλάω για ηλικίες μέχρι 25 χρόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ρε πατε καλα; μια χαρα πιανει. δεν ειναι για ολες τις ωρες και ουτε για όλους τους ανθρωπους, αλλα μια χαρά πιανει οταν ερθει η στιγμη, σε διαφορες περιστασεις.
εγω παντως εχω δει περιπτωσεις που να τρεχω πισω απο καποιον κ να εχω αποτελεσμα μηδεν και οταν αδιαφορησα και εβαλα τον εαυτο μου πανω να συμβαινει το εντελως αντιθετο.





εδιτ: αρνητική επειδή λεω την εμπειρια μου; χμμμ καλα οτι θελει ο καθενας, just saying...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ρε πατε καλα; μια χαρα πιανει. δεν ειναι για ολες τις ωρες και ουτε για όλους τους ανθρωπους, αλλα μια χαρά πιανει οταν ερθει η στιγμη, σε διαφορες περιστασεις.
εγω παντως εχω δει περιπτωσεις που να τρεχω πισω απο καποιον κ να εχω αποτελεσμα μηδεν και οταν αδιαφορησα και εβαλα τον εαυτο μου πανω να συμβαινει το εντελως αντιθετο.


επισης
ρε σουλειμαν τι ειναι η κονιστρα;


εδιτ: αρνητική επειδή λεω την εμπειρια μου; χμμμ καλα οτι θελει ο καθενας, just saying...

Για να το λες ίσως να έγινε. Αλλά το σίγουρο είναι ότι αυτό το φαινόμενο είναι σπάνιο στα αγόρια. :)

Αν και προσωπικά στην περίπτωση σου έχω την εντύπωση ότι έχασε το σιγουράκι του γιαύτο το έκανε αυτό το σκηνικό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Συμφωνώ με Ciela, όσες φορές έχω "φτύσει" (δηλαδή αδιαφορήσει/απορρίψει) άτομα που δεν με ενδιέφεραν, τόσο αυτοί με κυνηγούσαν. Μερικές φορές χρειάστηκαν δραστικά μέτρα για να γλιτώσω (άφησα δουλειές, άλλαξα τηλέφωνο, κλπ).
Το θέμα βέβαια υποτίθεται πως είναι η απιστία, αλλά τέλος πάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Συμφωνώ με Ciela, όσες φορές έχω "φτύσει" (δηλαδή αδιαφορήσει/απορρίψει) άτομα που δεν με ενδιέφεραν, τόσο αυτοί με κυνηγούσαν. Μερικές φορές χρειάστηκαν δραστικά μέτρα για να γλιτώσω (άφησα δουλειές, άλλαξα τηλέφωνο, κλπ).
Το θέμα βέβαια υποτίθεται πως είναι η απιστία, αλλά τέλος πάντων...

Μια στιγμη βρε κοριτσια. Σε αν καποιος σε ΘΕΛΕΙ σαφως και θα σε κυνηγησει..!!! Αν ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ δεν προκειτε να ασχοληθει μαζι σου. Δεν διαβαζεις τι γραφω βρε κοριτσι μ?

----> Θα το πω πολύ απλα. Αν σε θελει καποιος οτι και να κανεις θα σε κυνηγησει. Αν οχι, θα κοιταξει τα boobs της φίλης σου. Δεν πα να φτυνεις και στο ταβανι δεν θα τον ενδιαφερει. <----- (Γενικα μίλαω, οχι προσωπικα σε εσενα)

Και παντα φιλικα! :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top