Format από win vista σε win 7

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα,
το πρόβλημα άρχισε όταν μία μέρα άνοιξα το laptop και εμφάνιζε κάθετες διακεκομμένες γραμμές και έφτανε μέχρι την μπάρα που φόρτωνε τα win vista εκεί κολλάει και δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα να μπω με ασφαλή λειτουργία και μπέικε έτσι κράτησα και αντίγραφα ασφαλείας. Προσπάθησα να κάνω format με το αρχικό cd του υπολογιστή (με τα winodows vista που είχε όταν τον αγόρασα), δείχνει κανονικά πως κάνει format και μετά εμφανίζει μία μαύρη οθόνη και γράφει "please weit a moment, while windows start for the firts time" ή κάπως έτσι, και κολλάει σε αυτή την οθόνη. Βάζω ένα cd με τα windows 7 αλλά δεν κάνει τίποτα. Έχω ορίσει να κάνει boot από το cd δείχνει πως το διαβάζει αλλά δεν κάνει κάτι. περιμένω λίγο και εμφανίζει δύο επιλογές να μπω μ ασφαλή λειτουργία ή να ξεκινήσουν κανονικά τα windows αλλά δεν προχωράει μένει στην οθόνη που δείχνει ότι φορτώνει τα windows.
Ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; ή μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο site που να μπορώ να κατεβάσω τα windows 7 ή vista που να είναι ασφαλές και να δουλεύουν κανονικά;
Τα στοιχεία του laptop είναι:
Sony Vaio PCG-8112M
Windows vista home premioum oema ct
CPU Intel Core 2Duo processor T7500
Enhanced Intel SpeedStep technology 2.20GHz
Memory 2GB/Go DDR2 SDRAM
HDD 300GB/go
Graphics NVIDIA GeForce 8400 GT Gpu
Ευχαριστώ περιμένω σύντομα απάντηση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δωσε μου το να σου δωσω το δικο μου αν θες! :P

Λοιπον, πρωτα απο ολα, αυτο το κολιμα που λες την πρωτη φορα που ξεκινανε τα windows μηπος δεν ειναι κολημα, αλλα εισαι βιαστικος και δεν περιμενεις;
Δευτερων, το cd των 7 μηπος εχει προβλημα;

Σχετικα με το κολιμα στην μπαρα των windows, σου κολαει και μενει εκει, η παυει να σου δεινει εικονα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δωσε μου το να σου δωσω το δικο μου αν θες! :P

Λοιπον, πρωτα απο ολα, αυτο το κολιμα που λες την πρωτη φορα που ξεκινανε τα windows μηπος δεν ειναι κολημα, αλλα εισαι βιαστικος και δεν περιμενεις;
Δευτερων, το cd των 7 μηπος εχει προβλημα;

Σχετικα με το κολιμα στην μπαρα των windows, σου κολαει και μενει εκει, η παυει να σου δεινει εικονα;
Καθόλου βιαστική αντιθέτως και τις δύο φορές που το προσπάθησα περίμενα τουλάχιστον ένα τέταρτο και μην σου πω και πολύ παραπάνω την πρώτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ξανασκεψου την περιπτωση να εισαι βιαστικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δηλαδή να ξανά περάσω το Cd με τα windows vista και να περιμένω. Αλλά πόσο παραπάνω;
Αλλά σκεπτόμουν μήπως εγκαθιστούσα τα windows 7 και αυτά που έχω εγώ δεν είναι καλά. Μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποια να κατεβάσω;
Ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δες πρωτα το ενδεχομενο να προσπαθουσες να βαλεις 64bitα και ο επεξεργαστης σου ειναι στα 32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αυτό είναι από τα πρώτα πράγματα που κοίταξα όταν κατέβασα τα windows, αλλά γιατί να σταματάει και στα δικά του windows; θα δοκιμάσω πάλι αύριο να εγκαταστήσω τα δικά του και θα περιμένω αρκετή ώρα, και θα σου ξανά γράψω να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
αν εμφάνιζε γραμμές καθώς bootαρε, τότε να κοιτάξεις μπας και φταίει η κάρτα γραφικών. Συνήθως αν εμφανίζει γραμμές και σπουπιδάκια πριν ανοίξουν τα windows τότε το πρόβλημα πιθανόν οφείλεται σε hardware.
Μήπως πριν γίνει αυτό έβγαλε blue screen?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βασικά το έκλεισα κανονικά και όταν τον ξανά άνοιξα στην αρχική μου βγάζει αυτές τις γραμμές. Το κατάλαβα αμέσως ότι είναι η κάρτα γραφικών, αλλά δεν έμπαινε καθόλου στο λειτουργικό παρά μόνο από ασφαλή λειτουργία. προσπάθησα να κάνω format γιατί είχε κάποιους ιούς και κολλούσε και ήθελα να του κάνω format αλλά δεν πρόλαβα. Τώρα τι θα μπορούσα να κάνω; αν κάνω τελικά format (σωστό) μετά θα μπορέσει να λειτουργήσει και μετά να αλλάξω κάρτα γραφικών; γιατί προς το παρόν δεν υπάρχουν αρκετά χρήματα για κάρτα γραφικών, όπου μου είπαν ότι κοστίζει περίπου 100 €.
Ευχαριστώ και εσένα για την ανταπόκριση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
To πρόβλημα είναι της κάρτας γραφικών.

Διάβασε εδώ σε παρακαλώ και αν όντως είναι αυτά τα συμπτώματα, έλα να συζητήσουμε πάλι τι σε συμφέρει να πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
1)Core 2Duo processor T7500 Είναι 64bit..
2) Κάρτα γραφικών αλλαγή σε Laptop forget it, αγοράζεις άλλο (αλλά μάλλον είναι κάποιος driver της κάρτας σου, και όχι η κάρτα , γι αυτό τρέχει σε safe mode που δεν σηκώνει driver κάρτας)
Τώρα από την προσωπική μου εμπειρία με υπολογιστές αυτό που περιγράφεις συμβαίνει ακριβώς όταν υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας με κάποιο πρόγραμμα οδήγησης.. Τα windows 7 ενδεχομένως δεν υποστηρίζονται καν από το υλικό σου και δεν φορτώνονται καν τα προγράμματα οδήγησης, και γι' αυτό και 55000 χρόνια να το αφήσεις, η οθόνη θα είναι ως έχει.. Τώρα πρόσεξε.. Για να βεβαιωθώ θα πρέπει να πας να ξανακάνεις ό,τι περιγράφεις και να μου πεις αν το led του δίσκου αναβοσβήνει όταν "νομίζεις πως δεν γίνεται τίποτα"... Επίσης να μου πείς αν το device του DVD αν πας να κάνεις εγκατάσταση δουλεύει (διαβάζει)...
Κανονικά system restore από safe mode θα πρέπει να λύσει το πρόβλημά σου και να συνεχίσεις να τρέχεις με vista ως είχες... Διαφορετικά θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις vista (ή ίσως xp ή 7 αν βεβαιωθούμε πως όλα είναι οκ από θέμα συμβατότητας)...
Παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μου για να σε βοηθήσω με περισσότερες λεπτομέριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Βασικά το έκλεισα κανονικά και όταν τον ξανά άνοιξα στην αρχική μου βγάζει αυτές τις γραμμές. Το κατάλαβα αμέσως ότι είναι η κάρτα γραφικών, αλλά δεν έμπαινε καθόλου στο λειτουργικό παρά μόνο από ασφαλή λειτουργία. προσπάθησα να κάνω format γιατί είχε κάποιους ιούς και κολλούσε και ήθελα να του κάνω format αλλά δεν πρόλαβα. Τώρα τι θα μπορούσα να κάνω; αν κάνω τελικά format (σωστό) μετά θα μπορέσει να λειτουργήσει και μετά να αλλάξω κάρτα γραφικών; γιατί προς το παρόν δεν υπάρχουν αρκετά χρήματα για κάρτα γραφικών, όπου μου είπαν ότι κοστίζει περίπου 100 €.
Ευχαριστώ και εσένα για την ανταπόκριση σου.

Καλύτερα θα ήταν να μην είχες κάνει format αν είναι όντως η κάρτα γραφικών. Τώρα δεν μπορείς να μπεις ούτε με safe mode, έτσι ; Αν μπορείς κάνε επαναφορά συστήματος-system restore και λογικά μετά θα φορτώσουν τα windows, αλλά κατά πάσα πιθανότητα(ανάλογα με τη ζημιά) θα εμφανίζει γραμμές και δεν θα είναι σε κανονική ανάλυση. Τώρα για την κάρτα γραφικών, αν είναι αυτόνομη (όχι ενσωματωμένη στη μητρική), το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την αλλάξεις, δεν συμφέρει δηλαδή να την "επισκευάσεις" γιατί μάλλον θα ξαναχαλάσει. Αλλά αν είναι κάποιας ηλικίας το λαπτοπ (που μάλλον είναι) το καλύτερο θα ήταν να αγοράσεις άλλο, γιατί μπορεί να εμφανίσει και άλλα προβλήματα στη συνέχεια. Αυτό φυσικά αν βρίσκονται λεφτά.

Επίσης, αν ενδιαφέρεσαι για άμεση λύση, δοκίμασε να θερμάνεις την κάρτα γραφικών. Googlare το και θα καταλάβεις τι εννοώ, κάτι με φούρνους έχει να κάνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
1)Core 2Duo processor T7500 Είναι 64bit..
2) Κάρτα γραφικών αλλαγή σε Laptop forget it, αγοράζεις άλλο (αλλά μάλλον είναι κάποιος driver της κάρτας σου, και όχι η κάρτα , γι αυτό τρέχει σε safe mode που δεν σηκώνει driver κάρτας)

γιατί ρε μαν? Μάλλον στο συγκεκριμένο δεν συμφέρει η αλλαγή της κάρτας γραφικών αλλά γενικά μπορεί να είναι λύση. Άμα δεν βρίσκονται τώρα λεφτά τι να κάνει δηλαδή, πέρα από το να βάλει την κάρτα στον φούρνο μπας και κρατήσει λίγο ακόμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Να σου πώ... Δεν ξέρω τώρα για το συγκεκριμένο Laptop αν όντως κάνει 100 euro όπως μας λέει πως της είπαν, αλλά συνήθως στα laptop ειδικά εκείνης της εποχής η κάρτα γραφικών είναι on board.. που πρακτικά σημαίνει αλλαγή motherboard... μάλιστα νομίζω πως η 8400 ήταν τις περισσότερες φορές on board σε λάπτοπ... Μακάρι να ήταν mini pci-e που βρίσκεις και σε τιμές 70euros πολύ καλύτερες κάρτες από την 8400 που φοράει (AT HD4650, 6650, 5470, 5650...) .. Αν είναι έτσι πράγματι μια χαρά κάθεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ξανασκεψου την περιπτωση να εισαι βιαστικος...

Το ενδεχόμενο να είμαι βιαστική απορρίφθηκε γιατί τον άφησα κολλημένο σε εκείνο το σημείο για περισσότερες από 5 ώρες. Από το πρωί στις 8 μέχρι τις 2:30. Έχει μείνει στην οθόνη όπου λέει: παρακαλώ περιμένετε ένα λεπτό καθώς το Windows προετοιμάζονται να ανοίξουν για πρώτη φορά.

To πρόβλημα είναι της κάρτας γραφικών.

Διάβασε εδώ σε παρακαλώ και αν όντως είναι αυτά τα συμπτώματα, έλα να συζητήσουμε πάλι τι σε συμφέρει να πράξεις.

Διάβασα το Link σου και η 3 επιλογή είναι αυτό που έχει το laptop μου. Αυτή την στιγμή όμως δεν μπορώ να διαθέσω χρήματα να αλλάξω κάρτα γραφικών. Ακόμα εγώ ξεκίνησα την διαδικασία ανάκτησης τον Windows vista αλλά κολλάει στο σημείο που έχω αναφέρει. Τι μπορώ να κάνω μπας και ανοίξει; ή πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω την κάρτα για να ξανά ανοίξει;
Ευχαριστώ

1)Core 2Duo processor T7500 Είναι 64bit..
2) Κάρτα γραφικών αλλαγή σε Laptop forget it, αγοράζεις άλλο (αλλά μάλλον είναι κάποιος driver της κάρτας σου, και όχι η κάρτα , γι αυτό τρέχει σε safe mode που δεν σηκώνει driver κάρτας)
Τώρα από την προσωπική μου εμπειρία με υπολογιστές αυτό που περιγράφεις συμβαίνει ακριβώς όταν υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας με κάποιο πρόγραμμα οδήγησης.. Τα windows 7 ενδεχομένως δεν υποστηρίζονται καν από το υλικό σου και δεν φορτώνονται καν τα προγράμματα οδήγησης, και γι' αυτό και 55000 χρόνια να το αφήσεις, η οθόνη θα είναι ως έχει.. Τώρα πρόσεξε.. Για να βεβαιωθώ θα πρέπει να πας να ξανακάνεις ό,τι περιγράφεις και να μου πεις αν το led του δίσκου αναβοσβήνει όταν "νομίζεις πως δεν γίνεται τίποτα"... Επίσης να μου πείς αν το device του DVD αν πας να κάνεις εγκατάσταση δουλεύει (διαβάζει)...
Κανονικά system restore από safe mode θα πρέπει να λύσει το πρόβλημά σου και να συνεχίσεις να τρέχεις με vista ως είχες... Διαφορετικά θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις vista (ή ίσως xp ή 7 αν βεβαιωθούμε πως όλα είναι οκ από θέμα συμβατότητας)...
Παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μου για να σε βοηθήσω με περισσότερες λεπτομέριες...

Η οθόνη που κολλάει είναι όταν ξανά εγκαθιστώ το Vista τα αρχικά. Διαβάζει το DVD και το φωτάκι του σκληρού στην αρχή αναβοσβήνει και μόλις κολλήσει η οθόνη σε εκείνο το σημείο σταματά και αυτό σε εκείνο το σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θα κοιτάξω αν είναι on board η κάρτα και θα σας ξανά πω. Αλλά από ότι κατάλαβα δεν θα γλιτώσω κάποια στιγμή να πάρω καινούρια ή καινούριο pc...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλύτερα θα ήταν να μην είχες κάνει format αν είναι όντως η κάρτα γραφικών. Τώρα δεν μπορείς να μπεις ούτε με safe mode, έτσι ; Αν μπορείς κάνε επαναφορά συστήματος-system restore και λογικά μετά θα φορτώσουν τα windows, αλλά κατά πάσα πιθανότητα(ανάλογα με τη ζημιά) θα εμφανίζει γραμμές και δεν θα είναι σε κανονική ανάλυση. Τώρα για την κάρτα γραφικών, αν είναι αυτόνομη (όχι ενσωματωμένη στη μητρική), το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την αλλάξεις, δεν συμφέρει δηλαδή να την "επισκευάσεις" γιατί μάλλον θα ξαναχαλάσει. Αλλά αν είναι κάποιας ηλικίας το laptop(που μάλλον είναι) το καλύτερο θα ήταν να αγοράσεις άλλο, γιατί μπορεί να εμφανίσει και άλλα προβλήματα στη συνέχεια. Αυτό φυσικά αν βρίσκονται λεφτά.

Επίσης, αν ενδιαφέρεσαι για άμεση λύση, δοκίμασε να θερμάνεις την κάρτα γραφικών. Googlare το και θα καταλάβεις τι εννοώ, κάτι με φούρνους έχει να κάνει:P

Δεν μπαίνει σε safe mode, αλλά ούτε καν ανοίγει τώρα. Ανοίγει στην αρχική οθόνη ψάχνει και εμφανίζει μαύρη οθόνη και έχει διάφορες επιλογές όπως την ασφαλή λειτουργία, κανονική εκκίνηση Windows και κάποιες άλλες. Μπαίνω σε ασφαλή λειτουργία την φορτώνει και εμφανίζει πάλι μαύρη οθόνη και πετάει μήνυμα "install windows
Windows cannot complete instalation in safe mode. To continue installing Windows, resart tha computer."
Εδώ τι πρέπει να κάνω;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thinkpad560z

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thinkpad560z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μάλιστα... Τότε είτε πρόκειται για κάποιον ιό που κόλλησες (λιγότερο πιθανό βέβαια) , είτε πράγματι η κάρτα σου μας άφησε χρόνους... Έλεγξε αν είναι on board ή mini - pci και αναλόγως θα καταλάβεις τι σε συμφέρει να κάνεις... (και πρέπει να ήταν και ακριβό το sony που είχες)... Ίσως μπορέσω αναλόγως του τί θα σου πούνε να ψάξω είτε για κάρτα , είτε για καινούργιο Pc σε χαμηλότερες τιμές πιθανώς και να βοηθήσω... Δε μου λές, στο BIOS μπάινει??? Στην αρχή όταν τον ανοίγεις χτυπάει (beeep, beep ...)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.


VGA mode μπαίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimialat

Νεοφερμένος

Η dimialat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ακριβό ήταν όπως το είπες.... Στο bios μπαίνει, ξανά έβαλα το Cd recover vista και πάτησα και αφού μου ξανά έβγαλε την επιλογή για την εγκατάσταση των windows είχε και την επιλογή να σβήσω και να επιδιορθώσω τον σκληρό, μετά την ολοκλήρωση έκανε επανεκκίνηση και στην αρχική οθόνη αυτή την φορά δεν είχε τις γραμμές και προχώρησα να εγκαταστήσω τα windows αλλά δεν βρίσκει τον σκληρό. Πάτησα την επιλογή vertify and repair και προς το παρόν κάνει επιδιόρθωση του σκληρού. Ελπίσω μόλις τελειώσει να μπορέσω να εγκαταστήσω τα windows. Ευχαριστώ όλους για ότι νεότερο θα σας ξανά στείλω.
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω από όλα και χωρίς απώλειες γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top