Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Tο παιδί ζήτησε το καλύτερο κινητό αυτο ειναι το iphone 5.
Εγώ δε θα το παιρνα λόγο κοστους αλλα αν μου διναν 3 κινητά να διαλέξω το ένα θα διάλεγα το iphoone 5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Tο παιδί ζήτησε το καλύτερο κινητό αυτο ειναι το iphone 5.
Εγώ δε θα το παιρνα λόγο κοστους αλλα αν μου διναν 3 κινητά να διαλέξω το ένα θα διάλεγα το iphoone 5
Το καλύτερο κινητό πάνω σε τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το καλύτερο κινητό πάνω σε τι;

Πάνω σε όλα στερείται σε μερικά τεχνικά χαρακτηριστικα αλλα είναι το καλύτερο σύνολο απο όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πάνω σε όλα στερείται σε μερικά τεχνικά χαρακτηριστικα αλλα είναι το καλύτερο σύνολο απο όλα
Τα iphone ηταν πρωτοποριακά μέχρι το μοντέλο 3gs μετά τους πάτησε η samsung.
Με το samsung s3 δεν τίθεται θέμα σύγκρισης σε χαρακτηριστικά αλλά μόνο σε εμφάνιση όπου το iphone είναι πιο γκλαμουράτο θα έλεγα.
Το xperia Z που σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει υπερτερεί σε ολα και στον σχεδιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τα iphone ηταν πρωτοποριακά μέχρι το μοντέλο 3gs μετά τους πάτησε η samsung.
Με το samsung s3 δεν τίθεται θέμα σύγκρισης σε χαρακτηριστικά αλλά μόνο σε εμφάνιση όπου το iphone είναι πιο γκλαμουράτο θα έλεγα.
Το xperia Z που σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει υπερτερεί σε ολα και στον σχεδιασμό.


οι πωλήσεις αλλα δeιχνουν.... το iphone εχει δικό του λειτουργικό το οποίο ειναι πιο κερδοφορο από το andrοιδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
το αν ειναι κερδοφορο ή οχι ειναι εκτος συζητησης θεωρω.Δυστυχως δεν ερχονται σε μας τα λεφτα.Το android ειναι πιο ολοκληρομενο απο το iOS αλλα το iOS πιο απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
οι πωλήσεις αλλα δeιχνουν.... το iphone εχει δικό του λειτουργικό το οποίο ειναι πιο κερδοφορο από το andrοιδ.
Το target group της apple είναι τα fashion addicts.
Η apple έχει μείνει στάσιμη στα κινητά,δεν μας ξαφνιάζει με τις καινοτομίες του παρελθόντος,ελπίζω να ανακάμψει επειδή αυτό κάνει καλό σε μας τους καταναλωτές.
Όποιος ξέρει απο τεχνολογία διαλέγει samsung,όποιος θέλει να πουλάει μούρη παίρνει iphone απλά τα πράγματα.;)
Ελπίζω το νέο μοντέλο της samsung να τους φάει λαχανο όλους.
Τέλος δεν νομίζω να με ενδιαφέρει πιο λειτουργικό είναι πιο κερδοφόρο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το target group της apple είναι τα fashion addicts.

Κι εγω που δεν ειμαι fashion addict και κολλησα να φανταστεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 563050_526481107374980_2005696801_n.jpg
    563050_526481107374980_2005696801_n.jpg
    83.7 KB · Εμφανίσεις: 116

Evavar

Νεοφερμένος

Η Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Κάπως έτσι, αλλά με πολύ περισσότερες δυνατότητες.
Κατά τη γνώμη μου, android :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Aν θέλεις να διαθέσεις πολλά λεφτά προτίμησε το iphone 5 ή το 4s (ios). Tέλεια διαχείριση μνήμης, άψογη ποιότητα κατασκευής, μεγαλύτερη ασφάλεια, σταθερό λειτουργικό περιβάλλον χωρίς κρασαρίσματα, τέλεια υποστήριξη για 3 χρόνια και βάλε (το 3gs βγήκε το καλοκαίρι του 2009 και υποστηρίζεται ακόμα), μεγαλύτερη ποσότητα και ποιότητα στις εφαρμογές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ναι, στην Ερμού, παραλλήλως αυτής, άνωθεν και κάτωθεν, θα βρει κανείς πολλούς πλανόδιους να μοιράζουν τα κλεμμένα iPhones στην τιμή των 50-100 ευρώ. Και στο skroutz ίσως τά βρει κανείς μερικά ευρώ φθηνότερα.

Προτείνω στον ενδιαφερόμενο να κατευθυνθεί στα μοντέλα της samsung. Με ίδια και λιγότερα χρήματα μπορεί να εξασφαλίσει πολύ καλύτερη ποιότητα.

τα μουφα i-Phones εννοεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει απο το ioffer ενα iphone... Για την ακρίβεια Airphone ήταν. Μαϊμού κινητό... Το Touch screen κολλούσε συνέχεια. Το λογισμικό δε ξέρω τι ήταν, πάντως Ios σίγουρα όχι. Η κάμερα ήταν μάπα, είχε ενσωματωμένη κεραία για τηλεόραση και έπαιρνε 2 κάρτες sim.
https://www.ioffer.com/i/airphone-no-4-dual-cards-quadband-wifi-java-touchscreen-496933308
Αυτό ήταν αν θυμάμαι καλά.

Και επίσης να αποφεύγετε τα κλεμμένα, γιατί με το IMEI μπορούν να το αχρηστεύσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και επίσης να αποφεύγετε τα κλεμμένα, γιατί με το IMEI μπορούν να το αχρηστεύσουν.
Πράγματι ισχύει αυτό
https://www.europarl.europa.eu/sides...language=EL&reference=E-2007-6523&secondRef=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

varicap

Νεοφερμένος

Ο varicap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί ο κόσμος δεν χρησιμοποιεί τη δυνατότητα που έχουν τα περισσότερα μοντέρνα κινητά να κλειδώνουν και να εντοπίζονται. Αυτό θα μείωνε κατά πολύ τις κλοπές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει απο το ioffer ενα iphone... Για την ακρίβεια Airphone ήταν. Μαϊμού κινητό... Το Touch screen κολλούσε συνέχεια. Το λογισμικό δε ξέρω τι ήταν, πάντως Ios σίγουρα όχι. Η κάμερα ήταν μάπα, είχε ενσωματωμένη κεραία για τηλεόραση και έπαιρνε 2 κάρτες sim.
https://www.ioffer.com/i/airphone-no-4-dual-cards-quadband-wifi-java-touchscreen-496933308
Αυτό ήταν αν θυμάμαι καλά.

Και επίσης να αποφεύγετε τα κλεμμένα, γιατί με το IMEI μπορούν να το αχρηστεύσουν.


Α, έχω και εγώ ένα τέτοιο :hehe:
Είχε δύο επαναφορτιζόμενες μπαταρίες.
Μόλις πήγα να βάλω τη δεύτερη καπούτ και οι δύο.
:P
ούτε τηλέφωνα έπαιρνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafas17

Νεοφερμένος

Ο Rafas17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το Nokia Lumia 800 το εχει κανενας σας; Aν ναι είστε ευχαριστημένοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το Nokia Lumia 800 το εχει κανενας σας; Aν ναι είστε ευχαριστημένοι;


Το χει ενας φίλος μου και είναι πολύ ευχαριστημένος, αντικειμενικά είναι ωραίο κι εύχρηστο κινητάκι... αλλά τι να σου πω... απο τότε που απέκτησα κινητό της apple, όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται.... ψωριάρικα:redface: Κολλησα λέμε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

techgirl

Νεοφερμένος

Η techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το χει ενας φίλος μου και είναι πολύ ευχαριστημένος, αντικειμενικά είναι ωραίο κι εύχρηστο κινητάκι... αλλά τι να σου πω... απο τότε που απέκτησα κινητό της apple, όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται.... ψωριάρικα:redface: Κολλησα λέμε.:redface:

Μια από τα ίδια;)
Για ψιλο-φτηνό smartphone όμως (θελει η μανα μου) πως σας φαίνεται το turbo X G500; Εχει δοκιμάσει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
E όχι και κόλλησες με το κινητό της apple! Είναι τα χειρότερα και πιο δύσχρηστα smartphones που κυκλοφορούν στην αγορά (και στο ΄λέω ενώ έχω ένα 4S -στο service γιατί ξαφνικά σταμάτησε να ακούγεται όταν χτυπάει ή όταν βάζεις ανοιχτή ακρόαση). Σαν το λογισμικό android δεν υπάρχει τπτ και τα καλύτερα κινητά κατ' εμέ σε τέτοιες ..υψηλές κατηγορίες είναι μόνο και αποκλειστικά τα galaxy.

Όχι πες μου, που ξανάκουσες εσύ κινητό να μην έχει by default αναφορά μηνυμάτων;
Που αλλού συναντάς τόση δυσκολία να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα τραγούδι που σου αρέσει;
Που αλλού θες ειδικό πρόγραμμα για να περάσεις οτιδήποτε μέσα;
Που αλλού πρέπει να ψάχνεις 87625986598 ώρες για να βρεις το πιο απλό πράγμα;;!

Πραγματικά αν δεν είναι εντός εγγύησης να φτιάχνεται τσάμπα, δεν ξέρω αν θα το πληρώσω, κι αν φτιάχνεται, σκέφτομαι να το σουτάρω, βγαίνει το galaxy S4 απ' όσο διάβασα σε λίγο.. έλεος με την apple και ό,τι φτιάχνει! Το μόνο που της αναγνωρίζω είναι την πρωτοπορία με την έννοια πως αν δεν υπήρχε, smartphones τώρα δεν θα υπήρχαν επίσης, αλλά κατά τα άλλα, τα προϊόντα της είναι απελπιστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top