Συζήτηση για... τρίχες!

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τότε τι το σκέφτεσαι; Καντο θερμό κι όσο ανοίξει, άνοιξε! :D

Απλά βρε Gilda μου, κάθε 25 μέρες δεν είναι θάνατος για τα μαλλιά σου; Έχεις και λεπτη τρίχα, θα πάθουν σοκ τα καημένα! Μη κοιτάς που έκανες ανταύγειες τόσο καιρό, η βαφή είναι βαρύ πράγμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τότε τι το σκέφτεσαι; Καντο θερμό κι όσο ανοίξει, άνοιξε! :D

Απλά βρε Gilda μου, κάθε 25 μέρες δεν είναι θάνατος για τα μαλλιά σου; Έχεις και λεπτη τρίχα, θα πάθουν σοκ τα καημένα! Μη κοιτάς που έκανες ανταύγειες τόσο καιρό, η βαφή είναι βαρύ πράγμα. :/:

Η βαφή είναι πιο βαρύ πράγμα από τις ανταύγιες με ντεκαπάζ???

Στην αρχή θα κάνω κάθε 25 μέρες, και αυτό εννοώ το ρεφλε, στα κάτω μαλλιά, για να ποτίσουν. Η ρίζα δεν πιάνεται, γιατί θα βάφεται φρέσκο μαλλί κάθε φορά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Η βαφή είναι πιο βαρύ πράγμα από τις ανταύγιες με ντεκαπάζ???

Στην αρχή θα κάνω κάθε 25 μέρες, και αυτό εννοώ το ρεφλε, στα κάτω μαλλιά, για να ποτίσουν. Η ρίζα δεν πιάνεται, γιατί θα βάφεται φρέσκο μαλλί κάθε φορά..

Το εμπιστεύεσαι αρκετά το κομμωτήριο σου???

Ναι ρε συ, η βαφή είναι πολύ βαριά, πιάνει και τη ρίζα και άμα καεί η ρίζα.....

Εγώ έκανα ανταύγειες ξανθές με ντεκαπάζ-χαζή κομμώτριΑ έβαλε ντεκαπαζ σε φυσικό μαλλί- και αναγκάστηκα να τα κόψω μέχρι τους ώμους!!
Θα μου πεις δεν ήξερες δεν πρόσεχες!!!
Απλά παλιότερα έχω πάθει χοντρή νίλα με το μαλλί και ξανθή βαφή! Μου τα είχαν κατακάψει
Θελει πολλή προσοχή και οι λεπτές τρίχες δεν είναι για πολλά πολλά!!!

Ρώτα εάν θα σου βάλει ντεκαπαζ! Εαν θα σου βάλει καθε φορα που θα περνας ρίζα θα περνας και ντρεκαπαζ, αρα θα υπαρχει φθορα στην τριχα και ας εχει βγει μολις!!
Αν και πιστεύω πως δεν θα χρειαστεις αμα εισαι ανοιχτοχρωμη και θελεις να τα σκουρύνεις!!

Μήπως είναι καλύτερα να συνεχίσεις με ανταύγειες σε άλλη απόχρωση!
Υπάρχει και η επιλογή για να πετύχεις τα χρ'ωματα που θέλεις να κάνεις διπλές ανταύγειες!!!
Γιατί να παιδεύεσαι τωρα με βαφες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τώρα την είδα τη ντεκαπαζ! Αφού είχες ήδη ανοιχτα μαλλακια βρε, γιατί και ντεκαπαζ πριν τις ανταύγειες; Αμαρτία! :/:

Κατάλαβα τι εννοείς, οπότε οκ, αφού θα γίνει τμηματικά, είναι πολύ πιο ήπιο. Απλά να τα περιποιεισαι πολύ, μη σου αγριεψουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το εμπιστεύομαι το κομμωτήριό μου ναι.
Επίσης αν και ψιλή, είναι πολύ ανθεκτική η τρίχα μου.
Να καταλάβεις κάνω ανταύγιες με ντεκαπάζ όλη μου τη ζωή, σε φυσικό μαλλί, και δεν έχω πάθει τίποτα.
Άντε λίγη ψαλίδα μονο, κι αυτή την καθαρίζω και φεύγει. :)
Σίγουρα θα χει οξυζενέ η βαφή πάντως. Τα μαλλιά μου δεν είναι πιο ανοιχτά από αυτό που δειχνω στις φωτογραφίες, είναι απλά διαφορετικά ανοιχτό. Εγώ είμαι καστανόξανθη, αυτό το χρώμα που έβαλα είναι μελί.

Τώρα την είδα τη ντεκαπαζ! Αφού είχες ήδη ανοιχτα μαλλακια βρε, γιατί και ντεκαπαζ πριν τις ανταύγειες; Αμαρτία! :/:

Κατάλαβα τι εννοείς, οπότε οκ, αφού θα γίνει τμηματικά, είναι πολύ πιο ήπιο. Απλά να τα περιποιεισαι πολύ, μη σου αγριεψουν. :)

Έλα ντε, ενώ είμαι καστανόξανθη, είπα να ρίξω και ξανθές ανταύγιες.
Τόσα χρόνια ήταν ωραίο, και μου άρεσε, όμως ντεκαπάζ στο ντεκαπάζ, παραξάνθυνε το σύνολο και όλοι μου λένε ότι με μεγαλωνει και με αγριεύει. Γι αυτό είπα να τα αλλάξω.
Θα τα προσέχω Χριστιάννα μου πολύ. Θα τα πλακώσω στις μάσκες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Η βαφη δεν ειναι πιο βαρια απο τις ανταυγειες!!

οταν εκανα ανταυγειες και επειδη ηθελα να μαι καταξανθη εκανα παρα πολλες, με αποτελεσμα στο τελος να μου πει η κομμωτρια οτι αν συνεχισω ετσι θα μου πεσουν τα μαλλια! τις ανταυγειες πρεπει να της αφηνεις πιο πολυ ωρα αποτι τη βαφη..

Gilda μην ανησυχεις για το πως θα σου φανει..εγω απο ασπρο-ξανθο μαλλι πηγα μια μερα στη κομμωτρια και της λεω θελω καστανο..προσπαθησε να με αποτρεψει και να μου κανει στην αρχη ανταυγειες σκουρες, αλλα ειχαν ταλαιπωρηθει τοσο πολυ τα μαλλια μου που δεν το αντεχα αλλο ολο αυτο..πιστεψε με δεν ενιωσα κανενα σοκ ισα ισα μου αρεσε κι ολας..αν το ηξερα(γιατι κι εγω αυτο φοβομουν οτι θα παθω καταθλιψη) θα το ειχα αλλαξει πολυ νωριτερα!

εφοσων εχεις εμπιστοσυνη στη κομμωτρια σου πηγαινε συζητα το μαζι του..θα ακουσεις παρα πολλες αποψεις γιατι ολοι εχουμε διαφορετικα γουστα..
εγω πχ αν εβλεπα στο μαλλι μου το χρωμα της 2ης φωτο θα παθαινα υστερια..γιατι εμενα αυτα τα χρωματα μου φαινονται οτι κιτρινιζουν-πορτοκαλιζουν!
μια φορα μπηκα στη διαδικασια να ρωτησω τους γυρω μου πιο χρωμα τους αρεσει και κοντεψα να παθω πονοκεφαλο:P
ουτε καν με τη κομμωτρια μου δεν συζηταω τι χρωμα θα κανουμε..ξερει τα γουστα μου, της εχω απολυτη εμπιστοσυνη( οι καλυτερες βαφες στη περιοχη μου :P ) και δεν εχω βγει ποτε με μαλλι που να μην μου αρεσει.. καλη επιτυχια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ηλιάνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έφτιαξες το κέφι. :):):):):):):):):):)

Μετά ήταν δύσκολο να "κλειδώσει" το καστανό στα μαλλιά σου, ή το έφτυνε λόγω του ντεκαπάζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
καμμια βαφη που να κανει τα μαλλια να φαινονται περισσοτερα υπαρχει;
:mad:

μη ψαχνεις για βαφη. κάτι πιο χρησιμο



"Φαλάκρα τέλος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι, και μετά να βγει στην ανάλογη διαφήμιση με το πριν και το μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ηλιάνα μου σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Μου έφτιαξες το κέφι. :):):):):):):):):):)

Μετά ήταν δύσκολο να "κλειδώσει" το καστανό στα μαλλιά σου, ή το έφτυνε λόγω του ντεκαπάζ?

ναι εννοειται οτι δεν μπορει να μεινει το καστανο πανω! γι αυτο σου ειπα οτι εφοσων θα πας σε κατι ξανθο παλι να το κανεις πιο σκουρο απο αυτο που θες! σε 2-3 λουσιματα θα σου γινει παλι καταξανθο..εγω τα αλλαξα πριν το καλοκαιρι και απο τοτε τα εχω βαψει δυο φορες..τη πρωτη φορα τα εκανα καστανο κανονικο, δηλαδη ουτε πολυ σκουρο ουτε πολυ ανοιχτο και μετα απο 1 μηνα που τα ξαναβαψα ειχε γινει μελι προς ξανθο σκουρο..τη δευτερη φορα μου τα εβαψε σχεδον μαυρα(εκει πηγα να τη καρυδωσω) αλλα τελικα ειχε απολυτο δικιο γιατι παλι στον ενα μηνα τα μαλλια μου εγιναν πλεον καστανα και η ριζα που βγαινει με την ακρη φαινεται σαν να εχει ανοιξει απο τον ηλιο..ισως θελει αλλο ενα χερι και μετα τελος(παντα το κανω απο εκει που ειναι η προηγουμενη βαφη και κατω γιατι θελω να μου κατεβει ολη η βαφη και να μεινει το φυσικο μου) αλλα ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ ωραιο ετσι!

το μαλλι μου τωρα για να σε βοηθησω ειναι ετσι
και φαντασου οτι το κατω μερος που πλεον εχει ξανθισει αρκετα ειχε βαφτει σχεδον μαυρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ρε παιδί μου θα μας ταλαιπωρεί για πολύ καιρό το ξανθό εεε? :hmm:
Δεν σε ταλαιπωρεί μόνο όταν το έχεις, αλλα και όταν αποφασίσεις να το αλλάξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ρε παιδί μου θα μας ταλαιπωρεί για πολύ καιρό το ξανθό εεε? :hmm:
Δεν σε ταλαιπωρεί μόνο όταν το έχεις, αλλα και όταν αποφασίσεις να το αλλάξεις..

εγω πλεον θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να ξανακανω ντεκαπαζ καθε ειδους πανω στο μαλλι μου(βαφη ή ανταυγειες)!

ειχα τοσο μαλλι καποτε που τα αραιωνα για να μπορεσω να τα κανω καλα και πλεον ειναι κομμενα παντου! τα κατω μαλλια μου ειναι καρε να φανταστεις και παντου σε πολλα σημεια ειναι κομμενα..και ειμαι απο τα ατομα που τα περιποιουμαι παρα πολυ, μεχρι και ειδικες θεραπειες 2 φορες το μηνα στο κομμωτηριο!

το ξανθο μου αρεσει παρα πολυ και ωρες ωρες μου λειπει αλλα προτιμω να εχω τα μαλλακια μου παρα ενα ξανθο καμμενο μαλλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εμένα πάλι το σκυλάκι μου φαίνεται σκέτη ομορφιά. Γλυκούλικο όσο δεν πάει.

Κι εγώ θα το ξανασκεφτώ πολύ Ηλιάννα μου, πάρα πολύ.
Αυτό που λες, ωραίο το ξανθό, φωτεινό κτλ, αλλά στο τέλος δεν μένουν μαλλιά, μένουν φτερά. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εμένα πάλι το σκυλάκι μου φαίνεται σκέτη ομορφιά. Γλυκούλικο όσο δεν πάει.

Κι εγώ θα το ξανασκεφτώ πολύ Ηλιάννα μου, πάρα πολύ.
Αυτό που λες, ωραίο το ξανθό, φωτεινό κτλ, αλλά στο τέλος δεν μένουν μαλλιά, μένουν φτερά. :mad:

off-topic: το σκυλακι το βρηκαμε πριν 1.5 μηνα αδεσποτο, στα κακα του τα χαλια..πλεον εχει βελτιωθει παρα πολυ και η υγεια του και το βλεμμα του ;)

επισης τωρα μου ηρθε φλασια και θυμηθηκα! αυτο που μου χε πει η κομμωτρια μου ηταν οτι βαφη πανω σε ντεκαπαζ δεν μπορεις να κανεις ενα ψυχρο χρωμα γιατι οταν θα ανοιγει η βαφη θα πρασινισει η ντεκαπαζ απο κατω(ω ναι!!) γι αυτο κι εγω ειχα κανει οσο πιο γλυκο-ψυχρο καστανο μπορουσα!! οποτε λογικα πρεπει να πας στη 2η φωτο κατευθειαν ή σε καποιο γλυκο χρωμα(εφοσων σου αρεσουν κι ολας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Βρε Ηλιάνα, όλο ευχάριστα μου λες. Κι εγώ αυτό ήθελα το ζεστό. Και ο αρραβωνιαστικός επίσης.
Ε αφού δεν έχω άλλη επιλογή.. :whistle: Το ζεστό θα κάνω..
Εχω μάθει πολλά από εσένα, να σαι καλά.

Στην φωτογραφία εσύ είσαι μαζί με το κουκλο-σκυλακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Βρε Ηλιάνα, όλο ευχάριστα μου λες. Κι εγώ αυτό ήθελα το ζεστό. Και ο αρραβωνιαστικός επίσης.
Ε αφού δεν έχω άλλη επιλογή.. :whistle: Το ζεστό θα κάνω..
Εχω μάθει πολλά από εσένα, να σαι καλά.

Στην φωτογραφία εσύ είσαι μαζί με το κουκλο-σκυλακι?

Τοσα χρονια ντεκαπαζ ολο και κατι εμαθα κι εγω :P

ναι καλε σου εδειξα ακριβως πως ειναι το μαλλι μου τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κι εγώ σε ένα άλλο σάιτ είχα βάλει μια φώτο από την Τζένιφερ Άνιστον για να δείξω πως έιναι τώρα το χρώμα μου.
Ε δεν είμαι η Τζένιφερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το ξερα..!!!!!!

Οπότε Ηλιάννα, στα ντεκαπαρισμένα μαλλιά βάζουν ρεφλέ ή την κανονική βαφή?

Ή τη βαφή στη ρίζα και ρεφλέ στα ντεκαπαρισμένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Το ξερα..!!!!!!

Οπότε Ηλιάννα, στα ντεκαπαρισμένα μαλλιά βάζουν ρεφλέ ή την κανονική βαφή?

Ή τη βαφή στη ρίζα και ρεφλέ στα ντεκαπαρισμένα?

δεν ξερω τι θα γινει με το δικο σου μαλλι εφοσων θα πας παλι σε ξανθο..εγω που το εκανα καστανο μου εκανε πρωτα σταρωμα(διαδικασια για να δεχθει το ανοιχτο μαλλι τη σκουρα βαφη) και μετα τη βαφη..ρεφλε δεν εκανα! εσενα ισως γινει διαφορετικα γιατι δεν θα το κανεις τοσο σκουρο οσο εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θα επανέλθω σύντομα Ηλιάννα μου, να σου πω τί μου έκανε τελικά και πόσο καλό ήταν το αποτέλεσμα.
Σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ που ασχολήθηκες να με ξεστραβώσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top