Όμορφα δαχτυλίδια αρραβώνων και βέρες γάμου

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κορίτσια; Πως μπορεί να καταλάβει κανείς το μέγεθος του δαχτύλου για να πάρει το σωστό δαχτυλίδι; :redface:

Όταν κοιμάται πάρε μία κλωστή και δέσε την γύρω από το δάχτυλό της. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κορίτσια; Πως μπορεί να καταλάβει κανείς το μέγεθος του δαχτύλου για να πάρει το σωστό δαχτυλίδι; :redface:
Επίσης μπορείς να ρωτήσεις τον κοσμηματοπώλη, μήπως γίνεται να το αλλάξεις, εάν αποδειχθεί μικρό/μεγάλο. Συνήθως γίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Επισης μπορεις να παρεις το συγκεκριμενο δαχτυλιδι, να της το παρουσιασεις κλπ και επειτα να το γυρισετε πισω για να φτιαξει αλλο στα μετρα της. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κι εμένα αυτό έκανε, πήρε ένα μέγεθος στην τύχη και αργότερα πήγα να το μικρύνω. Είχε πλάκα όμως που μου το φόρεσε και έπλεε. Ηθελα να το φορέσω και όλο το βράδυ έσφιγγα το χέρι μου λες και θέλω να δώσω μπουνιά για να μην μου πέσει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κορίτσια, όσες έχετε μονόπετρο για δαχτυλίδι αρραβώνων, τι είδους βέρα γάμου θα επιλέξετε/επιλέξατε; Μέχρι τώρα σκεφτόμουν μια απλή knife-edge βέρα χωρίς διαμάντια, για να ταιριάζει με το knife-edge μονόπετρο. Σ΄αυτό το στυλ (χωρίς το κενό ανάμεσα στις δυο βέρες :P):

Θεωρώ πολύ όμορφα τα knife-edge δαχτυλίδια μέσα στην απλότητά τους. :)
Αλλά κι αυτός ο συνδυασμός είναι πανέμορφος:

Είμαι προβληματισμένη. :P

Και μια φωτογραφία, στην οποία φαίνεται καλύτερα το knife-edge σχέδιο της βέρας:


But in the end it is just so simple and elegant:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ερώτηση: αν παραγγείλω ένα δαχτυλίδι online, πώς βρίσκω το νούμερό μου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top