Ποιά πεδία προφιλ ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;

Ποιά πεδία προφιλ απο τα παρακάτω ΔΕΝ θα θέλατε να προστεθούν;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ιο-ιο μου, αν ήταν έτσι, εγώ θα συμφωνούσα. Αυτό δεν είναι πολιτικός προσανατολισμός, αλλα ένδειξη ανεκτικότητας, πιο πολύ. Επειδή όμως η Λία ανέφερε "καπιταλιστής" κλπ, έκανα όλο αυτό το θέμα.
Λία, αν είναι να μας δίνετε τέτοιες δυνατότητες, όπως hobbies, ξένες γλώσσες, και αλλα. Αν μη τι άλλο, έχει πλακα να τα συμπληρώνεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ιο-ιο μου, αν ήταν έτσι, εγώ θα συμφωνούσα. Αυτό δεν είναι πολιτικός προσανατολισμός, αλλα ένδειξη ανεκτικότητας, πιο πολύ. Επειδή όμως η Λία ανέφερε "καπιταλιστής" κλπ, έκανα όλο αυτό το θέμα.
Λία, αν είναι να μας δίνετε τέτοιες δυνατότητες, όπως hobbies, ξένες γλώσσες, και αλλα. Αν μη τι άλλο, έχει πλακα να τα συμπληρώνεις! :)
Βασικά όντως κάτι σαν του facebook σκέφτόμουν κι εγώ, ίσως λίγο πιο πολιτικό, αλλά όχι πχ καπιταλιστής, εθνικιστής κοκ! Πιο κοντά στο facebook παρά σε αυτό που καταλάβατε.
Οπότε έχω την εντύπωση οτι απλά παρεξηγήσατε το νόημα του εν λόγω πεδίου.
Κι εγώ θέλω να προσθέσω και άλλα πεδία, αν και δεν θέλω να προσθέσω πεδία σε στυλ "αγαπημένο βιβλίο/ταινία" που θυμίζουν λευκωμα γυμνασιόπαιδου. Αν έχετε κάποια ιδέα προτείνετε.
Για hobbies υπάρχει ήδη απο την αρχή του φόρουμ. ;)
Ευχαριστώ io-io που το ξεκαθάρισες γιατί νόμιζα οτι ήταν σαφές και τελικά μαζί μιλάγαμε χώρια καταλαβαινόμασταν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δηλαδή τα των πολιτικών θα είναι σε αυτό το style? Και, ok αυτό. Τα θρησκευτικά??
Όσο για τα αλλα, hobbies έχετε κατά κάποιο τρόπο ήδη βάλει. Ούτε εγώ θα ήθελα να γίνει βιογραφικό η λεύκωμα, αλλα κάποια παιδιά ακόμα χωράνε. Ιδέα δε μου έρχεται τώρα.

άλλωστε, πίσω στα των πολιτικών, δεν είναι "αυτοπροσδιορισμός"; γιατί όταν προσδιορίζω κάτι είμαι σαφής. Μάλλον "περιγραφή" θα λεγόταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή τα των πολιτικών θα είναι σε αυτό το style? Και, ok αυτό. Τα θρησκευτικά??
Όσο για τα αλλα, hobbies έχετε κατά κάποιο τρόπο ήδη βάλει. Ούτε εγώ θα ήθελα να γίνει βιογραφικό η λεύκωμα, αλλα κάποια παιδιά ακόμα χωράνε. Ιδέα δε μου έρχεται τώρα.

άλλωστε, πίσω στα των πολιτικών, δεν είναι "αυτοπροσδιορισμός"; γιατί όταν προσδιορίζω κάτι είμαι σαφής. Μάλλον "περιγραφή" θα λεγόταν...
Βασικά δεν έχουμε σκεφτεί ακόμα ποιές ακριβώς θα είναι οι επιλογές, αν είχαμε σκεφτεί θα σας τις είχαμε πει κιόλας να έχετε πιο πλήρη εικόνα. ;)
Ίσως κάτι σε "θειστής, άθεος, αγνωστικιστής";
Ίσως μια λίστα όλων των γνωστών θρησκειών (μαζί με αθεισμό και αγνωστικισμό) και μια επιλογή "δική μου θρησκεία";
Δεν ξέρω πραγματικά. I'm open to suggestions. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εγώ δε γουστάρω τις ταμπέλες. Δεν τις φοβάμαι, την αντιπαθώ. Το είπα ήδη μια, δεν το ξαναλέω.-

+1
Τι να φοβηθούμε δηλαδή; Εντάξει, πολλοί ίσως "φοβούνται" την κοινωνική κριτική. Μα αν είναι αυτά τα πεδία να μας οδηγήσουν σε ένα ποιό ανοιχτό μυαλό, τότε βάλε και τον σεξουαλικό αυτοπροσδιορισμό. Γι'αυτό σου είχα πει ή όλα ή τίποτα. Δηλαδή εσύ φοβάσαι την ταμπέλα της σεξουαλικής ταυτότητας; Είπες πως δεν θέλεις να το βάλεις λόγω του ότι απεχθάνεσαι τη μετατροπή του forum σε dating site. Συμφωνήσαμε μαζί σου. Και με τους άλλους προσδιορισμούς όμως, πολιτικούς ή θρησκευτικούς, έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να γίνει ένα παρόμοιο είδος site; Παράδειγμα religion site; Αν με καταλαβαίνεις.. Είμαι υπέρ κι εγώ του ανοιχτού μυαλού, αλλά όχι με αυτή τη μορφή. Μου θυμίζει λίγο κράτος φακελώματος. Επειδή ο μπαμπάς μου ήταν κομμουνιστής σημαίνει πως κι εγώ είμαι και αποκλείομαι από διάφορες κοινωνικές εκδηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εμένα είτε μπουν, είτε δε μπουν, επειδή δεν θα τα συμπληρώσω, μου κάνει το ίδιο.

Ω ναι, τα θεωρώ εντελώς άχρηστα αλλά αν κάποιος τα θέλει τι να λέει... Δικαίωμα του!

Κυρίως έκανα αυτό το ποστ για να εκφράσω την απορία μου: Πολύ χρόνο και ενέργει δεν έχετε ξοδέψει για να αντιπαρατίθεστε πάνω σε κάτι τόσο άκυρο? Δεν το λέω για να προσβάλλω κανέναν, απλά νιώθω σα να διαβάζω έκθεση ιδεών χωρίς (σημαντικό) θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα, ας προστεθούν όλα!
Δεν είμαστε εδώ για να κρίνουμε τα πολιτικά ή τα θρησκευτικά πιστεύω του άλλου καθώς και να κατακρίνουμε τις σεξουαλικές προτιμήσεις του άλλου... Αντίθετα, πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε να καταλάβουμε τον τρόπο που σκέφτεται και λειτουργεί ο άλλος, καθώς και να βοηθηθεί από κάποιο άλλο άτομο με τις ίδιες αντιλήψεις σε περίπτωση κάποιου προβλήματος!
Είναι δικαίωμα του καθενός μας να έχει τις αντιλήψεις που έχει και ΑΜΑ θέλει (καθώς ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να τις αναφέρει).
Το μόνο που φοβάμαι (και γι'αυτό αναφέρομαι σε αυτά) είναι ότι στα τρία πρώτα πεδία μπορεί πολύ ειτε να τα αγνοήσουν ειτε να δειλιάσουν να αναφέρουν κάτι που είναι διαφορετικό από τους πολλούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δηλαδή, αν κάποιος αυτοπροσδιοριστεί δημόσια, πολιτικά θρησκευτικά και σεξουαλικά, εμείς θα καταλάβουμε τον τρόπο που σκέφτεται; Πως γίνεται αυτό; Και τι νόημα έχει να καταλάβουμε πως σκέφτεται; Ούτως ή άλλως αν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα, ανοίγει κάποιο νέο θέμα και το αναφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Βασικά όντως κάτι σαν του facebook σκέφτόμουν κι εγώ, ίσως λίγο πιο πολιτικό, αλλά όχι πχ καπιταλιστής, εθνικιστής κοκ! Πιο κοντά στο facebook παρά σε αυτό που καταλάβατε.

εγώ πάλι και στο facebook περιττά τα βρίσκω και εκνευριστικά :P

Και επίσης το facebook από κάποιους έχει χαρακτηριστεί "dating site" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγώ πάλι και στο facebook περιττά τα βρίσκω και εκνευριστικά :P

Και επίσης το facebook από κάποιους έχει χαρακτηριστεί "dating site" ;)
+152416
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και επίσης το facebook από κάποιους έχει χαρακτηριστεί "dating site" ;)


Και? Απο το πως το χρησιμοποιει ο καθενας δεν εξαρταται? Εννοω, εγω μπορει να εχω το political views μου στο facebook, αλλα δεν εχω γνωρισει κανενα μεσω facebook, οποτε δεν ειναι dating site για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ήθελα να 'ξερα ποιός καταψήφισε το "αγαπημένο ρητό-ατάκα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όσο ανοιχτοί και να είμαστε στις νέες απόψεις και ιδεολογίες, πιστεύω τα 3 πρώτα μόνο στην δημιουργία ταμπελών θα βοηθούσαν. Αντιθέτως το 4ο είναι αρκετά ενδιαφέρον...

Ήθελα να 'ξερα ποιός καταψήφισε το "αγαπημένο ρητό-ατάκα"
Είναι ανοιχτό το poll, οπότε μπορείς να δεις αν πατήσεις πάνω στον αριθμό.


Να πω επίσης ότι στο poll, όταν βλέπεις τα αποτελέσματα ονομαστικά, τα ονόματα είναι σε μια γραμμή, αυξάνοντας υπερβολικά το πλάτος της σελίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να πω επίσης ότι στο poll, όταν βλέπεις τα αποτελέσματα ονομαστικά, τα ονόματα είναι σε μια γραμμή, αυξάνοντας υπερβολικά το πλάτος της σελίδας.

Fixed, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
  1. Δηλαδή, αν κάποιος αυτοπροσδιοριστεί δημόσια, πολιτικά θρησκευτικά και σεξουαλικά, εμείς θα καταλάβουμε τον τρόπο που σκέφτεται;
  2. Πως γίνεται αυτό;
  3. Και τι νόημα έχει να καταλάβουμε πως σκέφτεται;
  4. Ούτως ή άλλως αν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα, ανοίγει κάποιο νέο θέμα και το αναφέρει.
  1. Ναι! Διότι διαφορετικά σκέφτεται για παράδειγμα ένας που πιστεύει πολύ στο Θεό από έναν άθεο ή ένα αγνωστικιστή!
  2. Αμα εσύ είσαι για παράδειγμα άθεος και ξέρεις ότι ο άλλος πιστεύει στο Θεό, θα κατανοήσεις καλύτερα και δεν θα παρεξηγήσεις κάποιες απόψεις του που μπορεί να είναι διαφορετικές από τις δικές σου!
  3. Για να έχεις μια σωστή επικοινωνία χωρίς παρεξηγήσεις από την μια και από την άλλη θα μπορέσεις να τον βοηθήσεις τον άλλον καλύτερα αν ξέρεις κάποια βασικά πιστεύω του. Για παράδειγμα αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος και έχει ένα ερωτικό πρόβλημα, εσύ που δεν ξέρεις την προτίμηση του δεν θα μπορέσεις να τον βοηθήσεις τόσο αν ήξερες και ίσως αντι να λειτουργήσεις βοηθητικά να τα κάνεις χειρότερα!
  4. Και αν δεν έχει πρόβλημα και απλά γράφει την γνώμη του σε ένα θέμα? Για μένα είναι καλύτερο να ξέρεις τα πιστεύω του άλλου για αποφυγή τυχον παρεξηγήσεων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
[/list]
  1. Ναι! Διότι διαφορετικά σκέφτεται για παράδειγμα ένας που πιστεύει πολύ στο Θεό από έναν άθεο ή ένα αγνωστικιστή!
  2. Αμα εσύ είσαι για παράδειγμα άθεος και ξέρεις ότι ο άλλος πιστεύει στο Θεό, θα κατανοήσεις καλύτερα και δεν θα παρεξηγήσεις κάποιες απόψεις του που μπορεί να είναι διαφορετικές από τις δικές σου!
  3. Για να έχεις μια σωστή επικοινωνία χωρίς παρεξηγήσεις από την μια και από την άλλη θα μπορέσεις να τον βοηθήσεις τον άλλον καλύτερα αν ξέρεις κάποια βασικά πιστεύω του. Για παράδειγμα αν κάποιος είναι ομοφυλόφιλος και έχει ένα ερωτικό πρόβλημα, εσύ που δεν ξέρεις την προτίμηση του δεν θα μπορέσεις να τον βοηθήσεις τόσο αν ήξερες και ίσως αντι να λειτουργήσεις βοηθητικά να τα κάνεις χειρότερα!
  4. Και αν δεν έχει πρόβλημα και απλά γράφει την γνώμη του σε ένα θέμα? Για μένα είναι καλύτερο να ξέρεις τα πιστεύω του άλλου για αποφυγή τυχον παρεξηγήσεων.....
Προσωπικά, δεν χρειάζεται να γνωρίζω τίποτα από τα παραπάνω για να κάνω διάλογο με κάποιον, καθώς θα τύχει της ίδιας αντιμετώπισης είτε είναι ορθόδοξος, είτε άθεος, είτε οτιδήποτε άλλο.
Δεν δίνω διαφορετικές απαντήσεις, ανάλογα τον αυτοπροσδιορισμό του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Προσωπικά, δεν χρειάζεται να γνωρίζω τίποτα από τα παραπάνω για να κάνω διάλογο με κάποιον, καθώς θα τύχει της ίδιας αντιμετώπισης είτε είναι ορθόδοξος, είτε άθεος, είτε οτιδήποτε άλλο.
Δεν δίνω διαφορετικές απαντήσεις, ανάλογα τον αυτοπροσδιορισμό του καθενός.

Άλλο λέω! Αν εσύ είσαι άθεος και ο άλλος πιστεύει πολύ στο Θεό, ΑΝ εσύ δεν ξέρεις τις απόψεις του ΠΟΛΥ εύκολα μπορεί μια απλή συζήτηση να καταλήξει σε παρεξήγηση !!! Αυτό εννοώ κα αν διάβασες καλά (που αμφιβάλλω) δεν ανέφερα πουθενά ότι αν ξέρουμε τα πιστεύω του άλλου θα αντιμετωπίζουμε διαφορετικά τον καθένα! Αυτό που είπα και το ξαναλέω, είναι ότι κατ'αυτό τον τρόπο θα κατανοείς τον τρόπο που σκέφτεται ο άλλος και θα αποφευχθούν οι τυχον παρεξηγήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Λοιπόν τώρα που το σκέφτομαι θα μου άρεσε να υπάρχει κάποιο πεδίο που να μπορεί κανείς να συμπληρώσει αν είναι γονέας και πόσα παιδάκια έχει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Λοιπόν τώρα που το σκέφτομαι θα μου άρεσε να υπάρχει κάποιο πεδίο που να μπορεί κανείς να συμπληρώσει αν είναι γονέας και πόσα παιδάκια έχει! :)

Ναιιαιαιαιιαι!!! Πολύ ωραία ιδέα Isi!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To what end ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top