Οι τελευταίες μέρες του 2007!

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα, ώστε όποιος θέλει να μας γράψει τι αποκόμισε από την χρονιά που φεύγει και τι ελπίζει να πετύχει την χρονιά που έρχεται.. Ποιες ήταν οι σημαντικότερες στιγμές του 2007 για εσάς; Πόσους από τους στόχους σας πραγματοποιήσατε; Τι θέλετε να σας φέρει το 2008; :)

(εγώ επιφυλάσσομαι να απαντήσω αύριο από την δουλειά.. έγιναν τόσα πολλά, είμαι πολύ κουρασμένη τώρα για να γράψω τόσα πολλά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μάλιστα ρίξτε μία ματιά στο περσινό θέμα να δείτε ποιες υποσχέσεις σας και στόχους έχετε τηρήσει. ;)

Το θέμα θα κλειδωθεί με τη νέα χρονιά. :)




Υ.γ.: Κι εγώ θα απαντήσω λίγο αργότερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ λέω να μη κλείσει πριν τις 5/1/07 πάντως, για να γράψουν όσοι περισσότεροι μπορέσουν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ λέω να μη κλείσει πριν τις 5/1/07 πάντως, για να γράψουν όσοι περισσότεροι μπορέσουν! :)
Νταξ. :)



Για αρχή πάντως θα πω ότι ήταν μία περίεργη χρονιά για μένα.... και θα μου μείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμμ, τώρα που μπήκε ο νέος έτος:

να μάθω λίγη κιθάρα
να του μάθω ελληνικά
να επενδύσω στις φιλίες μου
να ξεκαθαρίσω τις προοπτικές μου και να αντιμετωπίσω τους φόβους μου
να δικτυωθώ με νέες επαφές επαγγελματικά
ταξίδια!!! ανατολική Ευρώπη, ε;
αυτά μου έρχονται τώρα...!!

Λοιπόν, κιθάρα δεν ξέρω ακόμα ούτε να κρατάω, αλλα δε με απασχολεί! Ελληνικά έχει μάθει πολύ καλύτερα, αν και μιλάμε ακόμα για... περιορισμένα θέματα...
Τώρα οι φιλιες είναι και θα είναι μάλλον πάντα ένα θέμα για μένα, αν και είμαι ευγνώμων, που ξέφυγα από τις "φίλες" που είχα πέρσι και έχω πια λίγες αλλα όντως φίλες, στη ζωή μου...
E, πήγα και Πράγα, μια Βαρσοβία θέλω ακόμα.

Αποκόμισα όμως πολλά... Δουλειά στο εξωτερικό, νέες γνωριμίες, καθημερινότητα... Είναι ένας χρόνος, για τον οποιο πάντα θα νιώθω περήφανη.
Πλέον κοιτάω πιο άφοβα το μέλλον, αν και πολύ θα ήθελα να μπορώ να νιώθω καλά εδώ, χωρίς να νιώθω μετέωρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
το 2008 θελω ΥΓΕΙΑ μονο τπτ παραπανω...ολα τα αλλα τα εχω.
και φυσικα απο δω και περα να ταξιδεψω πολυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
A για το 2008...
Θέλω να βρω το θέμα που θα με γεμίσει για τα επόμενα 5 χρονια.
Και να αυξήσω τα χαμογελα στην καθημερινότητα μου.
Κατά t' αλλα, υγεία για αυτούς που αγαπάω, και μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να είναι τόσο καλό, όσο το 2007
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά το 2007 ήταν 1 χρονιά που μου έμαθε πολλά, αλλά ταυτόχρονα δύσκολη. Πολύ στενοχώρια, ματαιώσεις, υπερπροσπάθεια σε μερικά πράγματα, πολύ άγχος στην οικογένειά μου, αλλά σίγουρα κατάφερα μερικά πράγματα.

1. Κατάφερα και κάθισα 1 χρόνο στο εξωτερικό και έμαθα πολλά πράγματα.
2. Ανεξαρτητοποιήθηκα, ήταν η πρώτη φορά που έμεινα μακριά από το σπίτι.
3. Πήρα το master.
4. Βίωσα την πιο δυνατή ερωτική εμπειρία από όλες τις προηγούμενες.
5. Έκανα ωραία ταξιδάκια (Λονδίνο-ΗΠΑ, το δεύτερο για πρώτη φορά).
6. Ξεκίνησα να δουλεύω συστηματικά.
7. Συμμετείχα σε συνέδριο.

Παρόλα αυτά, μερικά έγιναν τόσο μετ'εμποδίων, που δεν τα χάρηκα καθόλου! Το master κυρίως.

Όσο για στόχους για τη νέα χρόνια, θα σκεφτώ και θα σας πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
περασε αλλη μια χρονια, περασαν πολλες μπορες, θα περασουν και αλλες, αλλα το πιο συμαντικο πραγμα που εκανα αυτον τον τελευταιο χρονο για μενα ειναι οτι γνωρισα μια γυναικα, δυναμικη, πανεμορφη, πανεξυπνη, και την αγαπησα παρα πολυ!

για το 2008 θα την αγαπησω ακομα περισσοτερο, και οχι μονο το 2008, για ολη μου την ζωη απο εδω και περα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Το 2007 υποθέτω πως είναι μια χρονιά σταθμός για εμένα...
  • Πήρα το πρώτο μου πτυχίο
  • ξεκίνησα δυναμικά (κ με αρκετά προβλήματα) το master μου
  • δέχτηκα την πρώτη πρότασή μου για συμμετοχή σε συνέδριο (αλλά αρνήθηκα λόγω έλλειψης χρόνου και χρημάτων)
  • αλλά και έφυγα για πρώτη φορά για να μείνω σε μια χώρα που δεν μιλάνε τη γλώσσα μου (είναι εμπειρία όσο να 'ναι, το να μην έχεις έναν άνθρωπο να πεις πέντε λέξεις στα ελληνικά :P).
Πέρα από αυτά, το 2007 ήταν καλή χρονιά και για τους αγαπημένους μου ανθρώπους, καθώς

  • η αδερφή μου πέρασε στη σχολή που ήθελε
  • η σύντροφός μου βρήκε μόνιμη δουλειά στα κεντρικά γραφεία της Ε.Ε., η οποία είναι μέσα στα ενδιαφέροντά της
  • κλείσαμε 3 χρόνια ευτυχισμένοι και συνεχίζουμε ακάθεκτοι! :clapup:
  • άλλο ευχάριστο είναι πως ευτυχώς δεν χάσαμε κανέναν συγγενή φέτος (τα προηγούμενα 2 χρόνια χάσαμε τον παππού και την γιαγιά)
Άντε... και το 2008 να είναι 100 φορές καλύτερο από το 2007! :santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Πάνω από όλα υγεία!!!Πέρα από αυτό θέλω να μου φέρει ότι μου στέρησε το 2008!!!
1)Ελεύθερο χρόνο
2)Χρόνο με συγγενείς και φίλους
3)Να κάνω κάτι καινούριο πέρα από τη σχολή
4)Να πάω ένα ταξίδι στο εξωτερικό
5)Να γίνει κάτι συγκλονιστικό στη ζωή μου!!!

Ζητάω πολλά????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το 2007 ήταν καρποφορο, ξεπέρασα δυσκολίες χάρη σε άν φόρουμ δεν θυμάμε πώς λέγετε:hmm: Στέκι;:P μήλησα για πράγματα που με πονούσαν, άλλαξα κάποια πράγματα απο μένα, έγινα πιό σκληρή σε πράγματα που με πονούσαν. Εμαθα λίγο καλύτερη ορθογραφία, Καλυτέρεψε η ζωή μου με την δουλειά μου, πέρασα υπέροχες στιγμές με τον άντρα μου, ΄πήραμε την φωτογραφική των ονείρων μου, που ήθελα απο παιδί, έβγαλα ένα φρονιμήτη το οπόιο σημαίνει ότι παρόλο που έπρεπε να φρονιμέψω δεν άντεξα και παρέμηνα άτακτη:P

Αλλαξαν οι σχέσεις μου με την αδερφή μου, στα τέλει έμαθα τις εγγυμοσύνες νύφης και αδερφής, η πεθερά μου θα μας δώσει στέγη και απόλύθηκε ο άντρας:)

Οτι και να έγινε μέσα στο έτος ένα είναι αυτό που με έκανε να ξυπνήσω, ότι ο χρόνος περνάει γρήγορα και πρέπει να ρουφάμε την κάθε σταγόνα της την κάθε μέρα:)


Αυτό που θέλω για το 2008 είναι να βρεί ο μικρός δουλειά, να μπούμε στο σπίτι και να μήνουμε υγειείς και ευτυχισμένοι όπως πάντα.

Α!!!! να γίνω και νονά:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δόξα το θεό το 2007 ήταν σαφώς πολύ ανώτερο απ το 2006 :)
όπως λέει και η αγαπημένη μου κλέφτρα... ίσως ο θεός μου "χρωστούσε" λίγη ευτυχία και τελικά μου την έφερε

Επιτέλους κρατάω στα χέρια μου τον γιό μου που είναι ότι πολυτιμότερο θα μπορούσα να έχω στη ζωή μου.... κι αν το τίμημα ήταν να χάσω τόσους αγαπημένους στο 2006 ώστε να μπορώ να ζω αυτή την ευτυχία τώρα το 2007... ίσως να το ξαναπλήρωνα αν με ρωτούσαν

Τα κιλά δεν κατάφερα να τα χάσω... ίσα ίσα που πρόσθεσα μερικά ακόμα αλλα δε βαριέσαι! Πρέπει να υπάρχει και κάτι για στόχος του 2008 :P

Σαφώς και το 2007 είναι σταθμός στη ζωή μου... έγινα μητέρα... έγινα δλδ ένας άλλος άνθρωπος!
Πλήρης... γεμάτη συναισθήματα που δεν γνώριζα ότι υπάρχουν... και είμαι σίγουρη ότι είμαι ακόμα στην αρχή!

Εύχομαι το 2008 να είναι το ίδιο καλό με το 2007 για όλους ... με υγεία, επικοδομητική σκέψη, έρωτα και να έχουμε πάντα τη δύναμη να αποδεχόμαστε όσα δε μπορούμε να αλλάξουμε και να αλλάζουμε όσα μπορούμε!

Για άλλη μια φορά, ευχαριστώ όλους τους φίλους μου απ το στέκι που ήταν δίπλα μου όλη τη χρονιά...

Σας αγαπώ πολύ ρε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
2007... ένας χρόνος χωρίς ιδιαίτερες εντάσεις! Ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα, πήρα περισσότερες ευθύνες πάνω μου και πέτυχα αρκετούς από τους στόχους που είχα θέσει! Δέθηκα περισσότερο με τις φίλες μου και, θέλω να πιστεύω, και με την αδερφή μου! Έκλεισα και ένα χρόνο δουλειάς και αποταμίευσα κάποια χρήματα!

Στα αρνητικά είναι οτι δεν τα πήγα τόσο καλά στην σχολή, έγινε περισσότερο αισθητή η απουσία 2 αγαπημένων μου προσώπων και ίσως να έχασα ευκαιρίες που είτε δεν είδα είτε αγνόησα!!!

Για το 2008 εκτός από υγεία και ευτυχία για εμένα και τους γύρω μου θέλω να περάσω περισσότερα μαθήματα στην σχολή, να δώσω για το πτυχίο στα ιταλικά και να το πάρω, να ξεκινήσω κάποιο χόμπυ και ίσως να ξεκινήσω να μαθαίνω ισπανικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το 2007 ήταν χρονιά τρελών αλλαγών για μένα. Όταν ξεκίνησε, συζούσα κι ετοιμαζόμουν για γάμο. Δύο μήνες αργότερα βρέθηκα να πρέπει να ξαναστήσω όλη μου την ζωή από την αρχή, να αλλάξω στόχους, σπίτι, φίλους, να προχωρήσω.. Έκανα τρεις μετακομίσεις από τον Σεπτέμβρη του 2006 έως τον Μάϊο του 2007 κι ελπίζω να μη χρειαστεί άλλη μία σύντομα. :P Ανακάλυψα πως τελικά αντέχω να είμαι μόνη μου, αν και με παρέα περνάω καλύτερα. Ανακάλυψα πως έχω φοβερή δύναμη, πως μπορώ να γυρίζω σε ένα άδειο σπίτι και να χαίρομαι κιόλας. Πως μπορώ να οδηγήσω, αφού αν και είχα χρόνια το δίπλωμα οδήγησης, φοβόμουν πολύ να το δοκιμάσω. Αποφάσισα να πάρω τελικά την άδεια δικηγορίας. Ανακάλυψα επίσης πως μπορώ εύκολα να κόψω το κάπνισμα, αλλά ακόμα πιο εύκολα μπορώ να το ξαναρχίσω, οπότε εδώ σημειώστε μηδέν :P

Νιώθω ακόμα εκείνο το κενό βέβαια, αλλά ελπίζω πως το 2008 θα μου φέρει την δουλειά που ονειρεύομαι και την σχέση που θα ήθελα, ώστε να είμαι απόλυτα ευτυχής. Αλλά από την άλλη, έχω τόσο όμορφες αναμνήσεις από την ζωή μου και τόσο πολλά υλικά αγαθά και κόσμο να μ' αγαπάει, που νιώθω πως θα ήταν μεγάλη αχαριστία να μην είμαι καλά και μόνο με αυτά. Και απλά να ελπίζω πως ακόμα περισσότερα από τα όνειρά μου θα γίνουν πραγματικότητα.. πως θα με πείσω επιτέλους να ξεκινήσω εκείνα τα γερμανικά και το γυμναστήριο. Και πως όλα θα πάνε όπως τα θέλω και για μένα και για όσους αγαπώ :)

Άσε που κάποια σ/κ του 2007 ήταν πραγματικά ΑΞΕΧΑΣΤΑ! :D

Α, επίσης γνώρισα την Κουέ μες στο 2007, ήταν μία από τις σημαντικότερες γνωριμίες που έκανα, αν και ομολογουμένως όλη η φάση στο στέκι είναι ένας από τους λόγους που πολλές φορές δεν με παίρνει από κάτω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Το 2007..... Αρχικα τι ειχα πει... για να δουμε....

Τωρα για το 2007... Δεν υποσχομαι τπτ...Δεν εχει νοημα καθως μεσα στον επομενο μηνα θα αλλαξω στοχους και μυαλα και ουτος η αλλος δεν προκειτε να τα τιρισω... Ελπιζω διαφορα αλλα δεν μπορω να πω:whistle:
Δικιο ειχα μωρε... Απο την αρχη τις χρονιας μεχρι τωρα... εχω αλλαξει πολυ.... Απο αυτα τα διαφορα παντος, δεν θυμαμε τι ενοουσα....:P

Αλλα αυτη η χρονια ητανε καλη δεν μπορω να πω, αν και στην αρχη ητανε καπως "groovy", απο το δευτερο μισο ομως εγινε απο της καλητερες, αν οχι η καλητερη στην ζωη μου!
*Αποκτισα πολυ καλες φιλιες, και ειμαι για προτη φορα στην ζωη μου σε θεση να μπορω να πω οτι εχω φιλους, με ολη την ενοια της λεξης (αν και κραταω τις επιφυλαξης μου)
*Το δευτερο μισο του χρονου το περασα πολυ ωραια, παρεα με καπια που αγαπω πολυ!
*Ειδα Live τους Metallica, και μαλιστα απο τα 3μετρα! (η και λιγοτερα!) Μπορει να μην ειναι το line-up που λατρεψα, αλλα ειδα απο κοντα τον James, ακουσα παλια κομματια και ειχα την ευκαιρια να εκτιμισω τον Robert.
*Επαιξα σε ενα συγκροτιμα, το οπιο απο μονο του βλεπωντας την μουσικη που παιζαμε δεν ητανε και η καλητερη μου, αλλα μου γνωρισε και με εφερε κοντα σε ατομα που μου εχουν καλητερεψει την ζωη κατα πολυ, εζησα πολλα μεσα απο αυτο, και εχει στιγματισει την ζωη μου
*Ειχα πολυ χαμενο χρονο, για τον οπιων ομως δεν μετανιωνω καθος αποκομισα πολλα απο αυτων
*Γενικα εζησα πολλα καινουργια πραγματα, και η ζωη μου εχει αλαξει αρκετα
*Ανεβικα "επιπεδο" σε αρκετα πραγματα


Στοχοι για το 2008; Να περναω καλα!.... Θα προσπαθισω να μαζευτω σε οτι πρεπει (βλ σχολειο, αλκοολ) και απο εκει και περα ο μονος στοχος ειναι να περασω καλα! Δεν ειμαι αλλωστε ανθρωπος του προγραματος...


Εδω ομως φτανουν τα λογια, γιατι ουτος η αλλος δεν ειμαι του πολυ μπλα-μπλα...

Συνεχιζω σταθερα! METAL!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Υπόσχομαι να περνάω και να είμαι καλά με ο,τι και να μου συμβαίνει!Που βασικά μου συμβαίνουν πάρααααααα πολλάααααααα!Απλά θα το διασκεδάζω πλέον 8)
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Mάλλον αυτό θα ξαναυποσχεθώ γιατί δεν το πέτυχα στο μέγιστο βαθμό... Αλλά τουλάχιστον έχω να λέω ότι και φέτος μου συνέβησαν πάρα πολλά... Το έχει η μοίρα μου...τι να πώ; :P

Μιας και επί δύο έτη είχα υποσχεθεί το ίδιο φέτος θα κάνω την ανατροπή :P
Το 2007 ήταν το πιο σκληρό αλλά και το πιο απλόχερο μάλλον έτος :)
Έμαθα να ζω μέσα στην μοναξιά (κάτι που πίστευα ότι δεν μπορούσα ποτέ να κάνω) κι όμως παρά κάποιες πολύ δύσκολες στιγμές πλέον κοιτάζω πίσω και είμαι υπερήφανη που βγήκα δυνατή και δεν φοβάμαι πλέον να το ξανά περάσω :) Έχασα έναν πολύ καλό μου φίλο από καρκίνο :/:, παραλίγο να διαλύσω τις φιλίες μου χρόνων και πίστεψα άδικα σε ένα όνειρο....

Αλλά... έμαθα να με σέβονται, έμαθα να λέω ανοιχτά το τι νιώθω και τι πιστεύω και να απαιτώ από τους ανθρώπους που είναι δίπλα μου να σέβονται τα δικά μου θέλω...Και ναι...έμαθα να μην χαλιέμαι τόσο εύκολα, να μην στεναχωριέμαι και να μην βρίσκω παντού αιτίες και λόγους να γκρινιάζω και να μιζεριάζω, γιατί τα πραγματικά προβλήματα, τις πραγματικές στεναχώριες δεν τις έχω γνωρίσει τόσο πολύ ακόμα :)

Έσωσα τις φιλίες μου μετά από διάλογο και αμοιβαίο συμβιβασμό (κι αυτό οφείλεται στο ότι τόλμησα να μιλήσω ανοιχτά), έχω μία φίλη που την θεωρώ "αδερφή" μου... Και απέκτησα μία πολύ καλή φίλη εξαιτίας του στεκίου την περίοδο του Πάσχα :) Απογαλακτίστηκα πλήρως από την οικογένεια μου και έβαλα τα όρια μου επιτέλους, δέθηκα περισσότερο με τον αδερφούλη μου και ζήσαμε καταπληκτικές αδελφικές στιγμές! :D Κι έχασα 14 κιλά! (νι..άσχετο αλλά θέλω να καυχιέμαι γι' αυτο!!! :P)

Στα συναισθηματικά μου μετά από απογοητεύσεις, ενθουσιασμούς και φαύλους κύκλους που δεν τέλειωναν είμαι επιτέλους καλά...γιατί επιτέλους ανοίχτηκα απόλυτα σε κάποιον, μοιράστηκα τις φοβίες μου μαζί του για εμάς, δεν έπαιξα κανένα παιχνίδι εξουσίας και εξουσιαστή, ήμουν ο εαυτός μου χωρίς να καταπιέσω ούτε θυμούς, ούτε νεύρα, χωρίς να φοβηθώ να δείξω ότι πληγώνομαι με αυτή την συμπεριφορά αλλά και χωρίς να φοβηθώ να παραδεχτώ πόσο πολύ τον θέλω, πόσο ευτυχισμένη πλέον με κάνει...Και είναι σημαντικό γιατί είχα να πω σε κάποιον τι νιώθω κάμποσα χρονάκια :P (η πλήρης απελευθέρωση για εμένα !!!) και γιατί μετά από κάμποσα χρονάκια άκουσα το " σ΄αγαπώ" που μου είχε λείψει και είχα ξεχάσει πως είναι να στο λέω ο άνθρωπος με τον οποίον είσαι :) Α...και έμαθα ότι στα πιο απίθανα μέρη (βλέπε Τράπεζα) μπορείς να γνωρίσεις τον έρωτα :P

Κι επειδή σας έπρηξα για το 2008 δεν θέλω να βάλω κανένα στόχο, ούτε να υποσχεθώ κάτι στον εαυτό μου, θέλω απλά να το ζήσω- ο,τι και να σημαίνει αυτό :)
Και να ευχηθώ υγεία πάνω απ' όλα, αγάπη και πολλά πολλά όνειρα!Και αισιοδοξία (όλα πάνε καλά στο τέλος γιατί απλά δεν γίνεται να πάνε αλλιώς!!!;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Και να ευχηθώ υγεία πάνω απ' όλα, αγάπη και πολλά πολλά όνειρα!Και αισιοδοξία (όλα πάνε καλά στο τέλος γιατί απλά δεν γίνεται να πάνε αλλιώς!!!;))


+1:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όλα άρχισαν την Πρωτοχρονιά του 2007, που κέρδισα το φλουρί!!
το δωράκι μου, μου το έφερε ο άγιος βασίλης πριν λίγες μέρες...ένα δρακουλάκι!!
τι χρονιά...μα τι χρονιά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top