Ύπνος και φοβία στο σκοτάδι

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις και το άλλο. Πάρε ένα φωτάκι νυχτός από αυτά που ρυθμίζεις το πόσο φως θέλεις να υπάρχει και κάθε μέρα μείωνε και από λίγο την ένταση του φωτός μέχρι να αντέξεις χωρίς καθόλου φως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
χααχαχαχχα οχι ντα3 το θριλερ δεν ξερω αμα θα βοηθησει :P αααα κοιμαμαι με κλειστη την πορτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Λοιπον,αμα κανεις το εξης,πιστευω ο φοβος σου θα εξαφανιστει,διοτι αποτελει μια φοβια που ειναι απλως μεσα στο μυαλο σου.

Θα δεις θριλλερ,μονος σου στο σπιτι,με κλειστα τα φωτα.Για να αποβαλλεις καθε ιδεοληψια του μεταφυσικου απο πανω σου.Και μετα,δεν μενει τιποτα αλλο απο το να σκεφτεις λογικα.Αμα τυφλωθεις,δεν θα μπορει να σε βοηθησει ουτε το ανοιχτο φως.

χάουζ
1ον αυτό δεν το κάνω ούτε εγώ που υποτίθεται έχω περάσει αυτόν τον φόβο
2ον γουστάρω να σε δω να το κάνεις αυτό εσύπου θα κατουρηθείς πάνω σου
3ον τρόμαξα και μόνο που είδα το στιγμιότυπο του βιντεο,αμαν πια βραδυατικο!

εγώ παιδιά μου είχα πάθει κάτι άλλο,ήθελα να δω ενα βιντεάκι (το jingle bells rock apto mean girls :P) και κάπου στα μέσα δεν ξέρω γιατί,μάλλον αυτός που το ανέβασε το έκανε,έβαλε μια τρομακτική φιγούρα με μια απαίσια φωνή να ουρλιάζει........
ε λοιπόν παρότι 14 κοιμήθηκα με τη μανα μου :P

αστο καλο σας,μου τα θυμισατε και οχι τπτ αλλο,θα μεινω άυπνη και γράφω αύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
τι θα κανω? εμαθα οτι η νυχτερινη εκπαιδευση διαρκει 3-4 ωρες εγω ουτε 2 λεπτα δεν αντεχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα μοιράσου το φόβο σου με τους δικούς σου (οικογένεια και φίλους) , δεν είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ντρέπεσαι. Οι φοβίες μπορούν να εμφανιστούν στον οποιονδήποτε ανεξαρτήτως φύλου,ηλικίας κλπ. Όσο πιο πολύ συζητάς γι' αυτό, τόσο περισσότερο θα το απομυθοποιήσεις.
Κάποιος παραπάνω σου πρότεινε να πας σε ψυχίατρο. Διαφωνώ, η φοβία κατατάσσεται στην κατηγορία των νευρώσεων και η "θεραπεία" είναι δουλειά ενός ψυχολόγου. Ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε ψυχαναλητή (ακριβότερος) ο οποίος θα ψάξει τη γενεσιουργό αιτία της συγκεκριμένης φοβίας και θα σε βοηθήσει να την αντιμετωπίσεις (χρειάζεται χρόνο) ή μπορείς να απευθυνθείς σε γνωστικό ή συμπεριφοριστή ψυχολόγο ο οποίος θα στοχεύσει στην άμεση λύση του προβλήματος.
Μπράβο σου που μοιράστηκες το πρόβλημα με άλλους, έχεις κάνει ήδη ένα μεγάλο βήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον,αμα κανεις το εξης,πιστευω ο φοβος σου θα εξαφανιστει,διοτι αποτελει μια φοβια που ειναι απλως μεσα στο μυαλο σου.

Θα δεις θριλλερ,μονος σου στο σπιτι,με κλειστα τα φωτα.Για να αποβαλλεις καθε ιδεοληψια του μεταφυσικου απο πανω σου.Και μετα,δεν μενει τιποτα αλλο απο το να σκεφτεις λογικα.Αμα τυφλωθεις,δεν θα μπορει να σε βοηθησει ουτε το ανοιχτο φως.



:P Ρε Χαουζ αμα σου ελεγε οτι φοβαται τα φιδια ξερω'γω τοτε θα επρεπε η ιδανικη θεραπεια να ειναι να τον πεταξουμε σε εναν λακκο με οχιες?:P

ΥΓ Παντως αυτο με την τυφλωση θυμαμαι οτι το ειχα και εγω μικρος. Πραφανως επειδη στο απολυτο σκοταδι δεν βλεπεις τιποτα και φοβασαι ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.

ΥΓ2 Οντως hardcore η ταινια:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
κι εγω μεχρι τελευταια κοιμομουν με φωτισμο, γιατι απο μικρος ετσι ειχα συνηθισει... οταν πηγα λοιπον φοιτητης κοιμομουν με το φωτισμο του κινητου πχ... τωρα ακομα και αυτο με ενοχλει... οσο μεγαλωνουμε γινομαστε ολο και πιο βοδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
:P Ρε Χαουζ αμα σου ελεγε οτι φοβαται τα φιδια ξερω'γω τοτε θα επρεπε η ιδανικη θεραπεια να ειναι να τον πεταξουμε σε εναν λακκο με οχιες?:P

ΥΓ Παντως αυτο με την τυφλωση θυμαμαι οτι το ειχα και εγω μικρος. Πραφανως επειδη στο απολυτο σκοταδι δεν βλεπεις τιποτα και φοβασαι ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.

ΥΓ2 Οντως hardcore η ταινια:|

σωστα ετσι ακριβως νιωθω( ''μια τετοια μονιμη κατασταση''.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
το βράδυ με τι κοιμάσαι;

φωτάκι νυκτός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εγώω πάντως θα πρότεινα να προσπαθήσεις να το ελαττώσεις..........όλοι έτσι κάναμε

και σου είπα:με αυτή τη λογική δεν θα έπρεπε να κλείνεις τα μάτια σου,το φως μπορεί να σβήσει λόγω διακοπής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να τυφλωθείς και το ξέρουμε ολοι μας 100%. Έχοντας αυτόστο μυαλό σου δοκίμασε να κοιμηθείς ενα βράδυ χωρίς φως ή έστω με ένα μικρό φωτάκι νυκτός. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μια δοκιμη θα σε πείσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...οταν ήμουν μικρή συνέβη ένα πολύ άσχημο συμβάν σε κάποιους γνωστούς τελοσπάντων της οικογένειας (ατύχημα και μάλιστα θανατηφόρο ενώ περίμεναν πρωινή ώρα στην στάση το πούλμαν που θα τους μετέφερε στην δουλειά...ένας να μην τον πω με φορτηγό μεθυσμένος τους ισοπέδωσε)Τότε ήμουν 8-9 χρονών...Για 2-3 χρόνια φοβόμουν να κοιμηθώ, να σβήσω τα φώτα...ανάγκαζα τους γονείς μου να μου αλλάζουν διαρκώς δωμάτιο ή να κοιμάμαι μαζί τους...πέρασε καιρός να το ξεπεράσω αλλά ήξερα τι το προκάλεσε...Ισως να κοιτάξεις να συνειδητοποιήσεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ σε κάνει να φοβάσαι ...Ισως έτσι καταφέρεις να απαλλαγείς από αυτό..εντάξει νομίζω πάντως κάθε άνθρωπος έχει κολλήματα σε μικρό ή μεγάλο βαθμό...π.χ εγώ τρελαίνομαι με την πολυκοσμία...σαλτάρω..αγχώνομαι...αλλά το παλεύω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
το βράδυ με τι κοιμάσαι;

φωτάκι νυκτός;

ναι

...οταν ήμουν μικρή συνέβη ένα πολύ άσχημο συμβάν σε κάποιους γνωστούς τελοσπάντων της οικογένειας (ατύχημα και μάλιστα θανατηφόρο ενώ περίμεναν πρωινή ώρα στην στάση το πούλμαν που θα τους μετέφερε στην δουλειά...ένας να μην τον πω με φορτηγό μεθυσμένος τους ισοπέδωσε)Τότε ήμουν 8-9 χρονών...Για 2-3 χρόνια φοβόμουν να κοιμηθώ, να σβήσω τα φώτα...ανάγκαζα τους γονείς μου να μου αλλάζουν διαρκώς δωμάτιο ή να κοιμάμαι μαζί τους...πέρασε καιρός να το ξεπεράσω αλλά ήξερα τι το προκάλεσε...Ισως να κοιτάξεις να συνειδητοποιήσεις τί ΑΚΡΙΒΩΣ σε κάνει να φοβάσαι ...Ισως έτσι καταφέρεις να απαλλαγείς από αυτό..εντάξει νομίζω πάντως κάθε άνθρωπος έχει κολλήματα σε μικρό ή μεγάλο βαθμό...π.χ εγώ τρελαίνομαι με την πολυκοσμία...σαλτάρω..αγχώνομαι...αλλά το παλεύω:D

το ψαχνω αλλα δεν μπορω να καταληξω καπου :P

Φίλε δεν υπάρχει περίπτωση να τυφλωθείς και το ξέρουμε ολοι μας 100%. Έχοντας αυτόστο μυαλό σου δοκίμασε να κοιμηθείς ενα βράδυ χωρίς φως ή έστω με ένα μικρό φωτάκι νυκτός. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μια δοκιμη θα σε πείσει ;)

και εγω το ξερω..αλλα το μυαλο μου δεν λεει να το καταλαβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και εγω το ξερω..αλλα το μυαλο μου δεν λεει να το καταλαβει

Αυτό είναι το λάθος. Νομίζεις ότι "το μυαλό σου δε λέει να καταλάβει"! Απλά δοκίμασε κάτι από αυτά που σου λένε τα παιδιά και άσε τις υπεκφυγές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Αυτό είναι το λάθος. Νομίζεις ότι "το μυαλό σου δε λέει να καταλάβει"! Απλά δοκίμασε κάτι από αυτά που σου λένε τα παιδιά και άσε τις υπεκφυγές. :)

χθες το βραδυ το δοκιμασα δεν προλαβα ουτε καν να ξαπλωσω :P κατευθειαν το ξανα ανοιξα το φως!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χθες το βραδυ το δοκιμασα δεν προλαβα ουτε καν να ξαπλωσω :P κατευθειαν το ξανα ανοιξα το φως!!

Δε γίνεται απλά να μη το πολυσκέφτεσαι; :redface: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Δε γίνεται απλά να μη το πολυσκέφτεσαι; :redface: :)

δεν νομιζω να γινεται γτ ποτε δεν κοιμηθηκα με κλειστο φως ΠΟΤΕ ομως και τωρα θα παω στρατο και οχι μονο 9 μηνες θα πρεπει να κοιμαμαι με κλειστο φως θα πρεπει να κανω νυχτερινες εκπαιδευσης και να μπορω να ανταπαιξελθω σε αυτες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...ΝΙΚΟ όλα ξεκινάνε απ το μυαλό...ΟΛΑ!
Σταμάτα λοιπόν να προδικάζεις ότι θα συμβεί γιατί απλά θα το κάνεις να συμβεί...Χαλάρωσε!Δες ενα εργάκι βαρετό που ! να σε κάνει να νυστάξεις...μόλις αυτό συμβεί απλά κλείσε τα πάντα και κοιμήσου! ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ συνέχεια αυτό το πράγμα..Νομίζω ότι σου έγινε εμμονή και είναι φυσιολογικό το μυαλό σου να μην μπορεί να αφαιρεθεί αφού το σκέφτεσαι διαρκώς...Βγες έξω το βράδυ με τους φίλους σου.. διασκέδασε...μην χαραμίζεις τα ωραία σου χρονάκια σε κάτι τόσο κουτό...Με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να αποφεύγουμε δραστηριότητες που εμπεριέχουν κίνδυνο για την ζωή μας π.χ το πιο απλό, οδήγηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν νομιζω να γινεται γτ ποτε δεν κοιμηθηκα με κλειστο φως ΠΟΤΕ ομως και τωρα θα παω στρατο και οχι μονο 9 μηνες θα πρεπει να κοιμαμαι με κλειστο φως θα πρεπει να κανω νυχτερινες εκπαιδευσης και να μπορω να ανταπαιξελθω σε αυτες :hmm:



Σκέφτεται να πας λοκατζής για να κάνεις νυκτερινες εκπαιδεύσεις; :P Στα άλλα όπλα πέρα από το βραδινό σκοπέτο και καμιά βραδινη πορεία δεν έχει άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1889

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos1889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Σκέφτεται να πας λοκατζής για να κάνεις νυκτερινες εκπαιδεύσεις; :P Στα άλλα όπλα πέρα από το βραδινό σκοπέτο και καμιά βραδινη πορεία δεν έχει άλλα.

ρωτησα και μου ειπαν οτι καθε 1η Τριτη του μηνα εχει νυχτερινες εκπαιδευσης :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top