Περί Picture Viewers...

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάποτε χρησιμοποιήσουσα το ACDsee αλλά μου φαίνεται πολύ βαρύ αν και δεν το έχω δοκιμάσει στην 8 εκδόση. Αυτό της Google κάλο μου φάνηκε... αλλά μήπως υπάρχει κάποιο καλλίτερο;
Θα προτιμούσα κάποιο OpenSource/Freeware ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κι εγώ το ACDsee 7 έχω, το 8 δεν το έχω δει.. το χρησιμοποίω από την 3η έκδοση και όσο αυξάνει ο αριθμός, γίνεται και πιο απαιτητικό... η συνήθεια όμως δεν με αφήνει να το αλλάξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deluxe

Νεοφερμένος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
πως μπορω να κανω το acdsee να μην διαβαζει τα αρχεια ηχου και βιντεο; δλδ οταν σε εναν φακελο εχω εικονες,βιντεο,ηχους και ανοιξω μια εικονα, οταν κανω scroll up/down να μου εμφανιζει μονο τις εικονες. εμενα εμφανιζει και τα βιντεο/ηχους και αργει παρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
αν κάποιος απαντήσει στον Deluxe βοηθάει κι εμένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σιγουρα στα options υπάρχει κάτι, θυμαμαι που το ειχα αλλαξει αυτες τις ρυθμισεις και εγω... Αλλα μιας και δεν το εχω εγκαταστημενο δεν μπορω να πω περισσοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ το acdsee μονο και μόνο για την μετατροπή των format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Εγώ χρησιμοποιώ το acdsee μονο και μόνο για την μετατροπή των format.
Καλα αυτό το κάνουν σχεδόν όλοι viewers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως χτες που είδα το Picasa πορώθηκα!! Μόλις πάω πίσω Θεσ/νίκη θα το βάλω κι εκεί! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ο default viewer των WinXP!!!:clapup: :P :clapup: :P :clapup:
Εξαιρετικά απλός, δουλεύει στο 99% των περιπτώσεων!!!:)
Κάποτε είχα το ACDSee αλλά από κάποιο σημείο και μετά άρχισε να με απογοητεύει....:(
Αν χρειαστεί να ανοίξω κάποιο εξεζητημένο αρχείο...να 'ναι καλά το PhotoShop!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
ο default viewer των WinXP!!!:clapup: :P :clapup: :P :clapup:
να σου πω, μια χαρα είναι ... αλλά με χαλάει που δεν εχει συντομευσεις μπρος πισω στο πληκτρολογιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
να σου πω, μια χαρα είναι ... αλλά με χαλάει που δεν εχει συντομευσεις μπρος πισω στο πληκτρολογιο


δεν έχει;;;:hmm:
κάτι δεν πάει καλά με το PC μου!(μάλλον κατι ακόμα!):P :P :P :P
για δοκίμασε τα βελάκια.... σε 'μένα δουλεύουν μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω που δουλευω με τον windows εχω μεινει πισω; Τι παραπανω σας προσφερουν τα αλλα προγραματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να την επεξεργάζεσαι στα γρήγορα...search .... και διαφορια αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ξέρω... και δεν μου αρέσει καθόλου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πείτε τίποτα παραπάνω για το Picasa, γιατί σκέφτομαι να το βάλω...

Έχει ακουστεί τίποτα ότι περιέχει spyware? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απίθανο να περιέχει spyware, ας μην ξεχνάμε ότι είναι πρόγραμμα της google
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aquasonic

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

simadoula

Νεοφερμένος

Η simadoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Προς Deluxe:
Είχα το ACDSee, νομίζω έχει κάτι στις επιλογές, αλλά πιστεύω πως υπάρχει κι άλλος τρόπος: Πίνακας Ελέγχου>Εργαλεία>Επιλογές Φακέλων>Τύποι Αρχείων, βρίσκεις τους διάφορους τύπους αρχείων ήχου και βίντεο και τους αλλάζεις την προεπιλογή για το πρόγραμμα που θα τα τρέχει όταν κάνεις διπλό κλικ πάνω τους. Αυτό γίνεται αν σε κάθε τύπο αρχείων κάνεις απλό κλικ πάνω του: θα εμφανιστούν οι λεπτομέρειες γι' αυτή την επέκταση και το πρόγραμμα που την ανοίγει. Πατάς "Αλλαγή" και επιλέγεις εσύ με ποιο πρόγραμμα θα ανοίγουν αυτά τα αρχεία. Έτσι, μόνο όταν εσύ θέλεις, θα τα ανοίγεις στο ACDSee με δεξί κλικ πάνω τους και επιλέγοντας "Άνοιγμα με.." Ελπίζω να ήμουν σαφής και να βοήθησα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ πάντως χτες που είδα το Picasa πορώθηκα!! Μόλις πάω πίσω Θεσ/νίκη θα το βάλω κι εκεί! :clapup:
Δωρεάν είναι αυτό;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top