Τρομακτικές Ιστορίες

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Λοιπον ωρα για μια ακομη ιστορια. Οταν ημουν γυρω στα 17-18 ενα βραδυ ημουνα μονη στο σπιτι, ηταν γυρω στις 3 που ενας θορυβος με εκανε να βγω εξω. ευτυχως εξω απο το σπιτι μου εχουμε μια λαμπα και ηταν αρκετα φωτεινα. ξαφνικα ακουσα μια φωνη που φωναζε:"κοπελιτσα, κοπελιτσα" γυρησα απο το μερος που ακουγοταν η φωνη και ειδα μια μαυροφορεμενη γρια. Εκανα την εξυπναδα και της μιλησα "Τι θελετε;" τη ρωτησα, αν και μου εκανε εντυπωση που βρισκοταν τετεια ωρα εκει -το σπιτι μου ειναι αδειεξοδο, δλδ δεν περνας απο ακει χωρις σκοπο να επησκεφτεις καποιο απο τα σπιτια. "Εχεις λιγο σκοινι, ή κατι τετειο;" με ρωτησε¨; την κοιταξα απορημενη ."Θελω να δεσω κατι." μου ειπε. "Δυστιχως δεν εχω κατι τετειο" της απαντησκαι γυρισα να φυγω. Αλλα περιργη και εγω σαν τη γυναικα του Λωτ, γυρισα να ριξω μια τελευταια ματια στη γρια. Αλλα η γρια ειχε εξαφανηστει!! Και εκανα οτι θα εκανε καθε λογικος ανθρωπος στη θεση μου. Ετρεξα στο σπιτι μου κλειδοθηκα και με αναμενα ολα τα φωτα περημενα να ξυμερωσει....
Θα νομιζετε πως η ιστορια τελιωνει εδω αλλα...
Την αλλη μερα το πρωϊ ηρθε η ξαδελφη μου, που μενει απεναντι, για καφε. Την ειδα λιγο περιεργη και τη ρωτησα τι εχει.
"Ασε, θα σου πω τι επαθα εχθες, αλλα μην με κοροϊδεψεις. Αργα το βραδυ βγηκα στην αυλη για να κανω ενα τσιγαρο και ξαφνικα ειδα μια γρια η οποια δεν ειχε χερια!"
Η πρωτη μου σκεψη ηταν "Να τι ηθελε να δεσει". Μετα ειπα στην ξαδελφη μου το τι ειχα παθει εγω και το βραδυ ενοειτε πως καθησαμε μαζι και για υπνο ουτε λογος.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Την δεκαετία του 1960, ένας συμπαθιτικός φαντάρος γνωρίζετε στην Θεσσαλονίκη με μια πανέμορφη κοπέλα. Ύστερα από κάποιες συναντήσεις ένα χειμωνιάτικο βράδυ λέει η κοπέλα στον φαντάρο ότι πρέπει να διακόψουν την σχέση του για λόγους που δεν μπορεί να του εξηγήσει. Ο νεαρός που την αγαπούσε πολύ και δεν ήθελε να την χάσει, θέλησε να πάει στους γονείς του κοριτσιού και να τους εξηγήσει πως έχουν τα πράματα. Ζήτησε η διεύθυνση και του δώθηκε. Λίγο πριν αποχωριστούν επειδή έκανε αρκετό κτρύο ο φαντάρος έδωσε στην κοπέλα το μπουφάν του για να γυρήσει σπίτι. Την άλλη μέρα πάει στο σπίτι του κοριτσιού και εξηγεί τι συμβαίνει. Οι γονείς του κοριτσιού που του είπαν πως εκανε λάθος μιας και η κόρη τους είχε πεθάνει εδώ και 3 χρόνια. Και γεμάτος απορία ο φαντάρος βλέποντας την φωταγραφία του κοριτσιού στον τοίχο λέει:" Μα να η κοπέλα για την οποία σας μιλάω." Το άλλο πρωί μαζί με τους γονείς του κοριτσιού πήγαν στο νεκροταφείο όπου είδε με κατάπληξη ο φαντάρος τον τάφο και το μπουφάν που εκείνος της είχε δανήσει...

Αν και ντάλα μεσημέρι έξω...μπρρρ μου σηκώθηκε η τρίχα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ήταν λοιπόν ένα κρύο βράδυ του χειμώνα, οι στάλες της βροχής έσκιζαν την παγωμένη ατμόσφαιρα σε εκείνο το χωριό. Ένας γέρος,γύρω 70 χρονών,ήταν σχεδόν αποκωμένος από τον κόσμο έμενε έξω από το χωριό σε ένα πέτρινο σπίτι! Δεν μίλαγε σχεδόν με κανένα από το χωριό, ήταν τσακωμένος με όλους τους συγγενείς του γιατί κανένας δεν τον υπολόγιζε και τον είχα όλοι ξεχασμένο,η μόνη του συντροφιά ήταν 'ενα γέρικο σκυλί. Αυτό το σκιλί λοιπόν ήρθε κάποτε ο καιρός και πέθανε όχι όμως από γεράματα αλλά από τριμμένο γυαλί. Κάποιος το είχε σκοτώσει...Δυο παιδιά τα οποία αργότερα το πλήρωσαν με τον ίδιο τρόπο! Όταν ο γέρος το επόμενο πρωί κατάλαβε τι είχε γίνει έθαψε το σκυλί έξω από το σπίτι και από τότε δεν τον ξαναείδε κανείς.Μετά από καιρό κάποιοι αποφάσισαν να ψάξουν να τον βρουν γιατί τους χρώσταγε. Πήγαν σπίτι του και ανοίγοντας την πόρτα αντίκρισαν ένα λιωμένο κορμί κρεμασμένο.Βρισκόταν έτσι για τρεις μήνες.Η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική και είπαν πως μόλις άνοιξαν την πόρτα ακούστηκε ένα δυνατό σφύριγμα και το σπίτι ήταν σαν να έγινε σεισμός... Αφού πήραν το πτώμα, το έκαψαν γιατί ο παπάς δεν δέχτηκε να τον θάψει επειδή αυτοκτόνησε. Οι συγγενείς του ούτε που ενδιαφέρθηκαν και κανείς δεν παραπονέθηκε που τον έκαψαν. Μετά από τέσσερα χρόνια λοιπόν, ξεκινάνε τα παράξενα γεγονότα...Όλοι σχεδόν οι κοντινοί του συγγενελις πέθαναν από ατυχήματα, από αυτοκτονία τα δυο του αδέλφια και από υψηλό πυρετό η αδελφή του το '89. Ο θάνατός τους ήταν ακαριαίος.όχι όμως και των δυο παιδιών που σκότωσαν το σκυλί. Αυτά πέθαναν από αφόρητους πόνους και στη νεκροψία βρήκαν τριμμένο γυαλί στο στομάχι τους. Η ψυχή του λένε πως ακόμα περιφέρεται και κάθε βράδυ μαζεύονται 'ολα τα αδέσποτα σε εκείνο το σπίτι και ουρλιάζουν όλο το βράδυ. Αυτή η ιστορία ήταν αληθινή και το άτομο λεγόταν Φράγκος Δημήτρης. Αυτοκτόνησε 73 ετών.

Τρομακτική ιστορία αλλά ταυτόχρονα πολύ συγκινητική....:'(

Χωρίς πλάκα, αυτό είναι από τα καλύτερα θρεντ που έχω διαβάσει. Μπράβο παιδιά, φοβερή ιδέα ! Και φοβερές ιστορίες!

Μαίρη καταλαβαίνω ακριβώς πως νιώθεις όταν σου συμβαίνουν αυτά.... Την πρώτη φορά που μου έτυχε περιστατικό που δεν μπορούσα να εξηγήσω (και μάλιστα παλαιότερα δεν πίστευα καθόλου σε ψυχές και φαντάσματα κλπ) ήταν το 1997.

Γυρνούσα σπίτι γύρω στις 2 τα ξημερώματα μετά από έξοδο με φίλους, και τότε το αγόρι μου με άφηνε στη γωνία του τετραγώνου που έμενα γιατί το έκρυβα από τους γονείς μου. Περπατώντας στο στενό δρόμο που είναι το πατρικό μου, λίγο πριν φτάσω στη πόρτα του σπιτιού, με την άκρη του ματιού μου βλέπω τη διπλανή γειτόνισσα, μία κουτσομπόλα γιαγιά, να έχει σταυρωμένα τα χέρια και να στέκεται στην αυλή και να με κοιτάει. Γυρνάω την κοιτάω, κουνάω το κεφάλι σαν να λέω "δεν πας καλά" και μπήκα θυμωμένη στο σπίτι. Δεν έδωσα περαιτέρω σκέψη στο περιστατικό.

Η έκπληξη με περίμενε το επόμενο πρωί.Στο πρωϊνό, η μητέρα μου μου αποκάλυψε κάτι που με έκανε να τα χάσω " Δεν σου είπα.. Η καημένη η κυρα- Λεμονιά από δίπλα πέθανε χθες το μεσημέρι!" Βλέπετε είχα έρθει από Θεσσαλονίκη, άφησα τα πράγματά μου στο σπίτι και έφυγα αμέσως για φαγητό έξω και γύρισα πολύ αργά το βράδυ...οπότε είχα χάσει μία λεπτομέρεια.... Ακόμη δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό που είδα. Και ιστορίες τέτοιες που έχω ζήσει από τότε, με έχουν πείσει πως συμβαίνουν πράγματα που σίγουρα δεν είναι της φαντασίας μου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
αγαπιτη tofugirl, καταλαβαινω τι ενοιωσες την στιγμη που εμαθες οτι ειδες ενα 'φαντασμα'. αλλα εσυ με καταλαβαινεις οταν λεω γιαυτη την παραξενη αισθηση που νιωθεις οταν βρισκεσε απεναντι στο αγνωστο.
Τελικα δεν ειμαι μονη μου, υπαρχουν και αλλοι σαν εμενα. γιουπιιι:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Υπάρχουν αρκετοί ναι! :D
Είναι πάντως πολύ περίεργο πως μας παραλύει ο φόβος αλλά την ίδια στιγμή μας μαγεύει, ξέρεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Το καλυτερο απο ολα ειναι που το παραδεχομαστε. ξερεις ποσους εχω ακουσει να λενε πως δεν τα πιστευουν αυτα και αμα αρχισεις να τους λες ιστοριες, τα κανουν πανω τους; :'(
Σου μιλαω εκ πειρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Συγνώμη... Δηλαδή τρομάζετε αλλά θέλετε να ξαναδείτε φάντασμα???? Πώς γίνεται αυτό??? :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
χαχα έχεις δίκιο να απορείς. Απορώ κι εγώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν δεν εχεις την εμπειρια, δεν μπορεις να καταλαβεις τι,και πως.
Αλλα σου ευχομαι να εχεις μια μικρη εμπειρια. ;)
Τωρα που το σκεφτομαι ισως και να εχεις νιωσει, καμοια φορα οταν εισαι μονη σου δεν νιωθεις πως καποιος σε παρακολουθει; κοιτας γυρο σου και δεν ειναι κανενας!! και ομως καποιος ειναι μαζι σου, μπορει να μην εισαι ετοιμη ακομη για να δεις κατι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν δεν εχεις την εμπειρια, δεν μπορεις να καταλαβεις τι,και πως.
Αλλα σου ευχομαι να εχεις μια μικρη εμπειρια. ;)
Τωρα που το σκεφτομαι ισως και να εχεις νιωσει, καμοια φορα οταν εισαι μονη σου δεν νιωθεις πως καποιος σε παρακολουθει; κοιτας γυρο σου και δεν ειναι κανενας!! και ομως καποιος ειναι μαζι σου, μπορει να μην εισαι ετοιμη ακομη για να δεις κατι!

Μου έχει τύχει και μου έχει τύχει μάλιστα να νιώθω ότι κάποιος είναι πίσω μου να γυρνάω και να μην είναι κανείς... Μπορώ να πώ με σιγουριά ότι δεν θα ήθελα να το ξανανιώσω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αγαπητη μου stalitsa, δεν διαλεξα εγω να μενω απεναντι απο το νεκροταφειο. Αν διαλεγα το που να μεινω θα ζουσα σε ενα σπιτι διπλα στη θαλασσα. Μερικες φορες δεν ειναι στο χερι μας τι να κανουμε, αλλα στη μοιρα μας!! Ισως πρεπει να βρησκομαι εδω. ποιος ξερει..:hmm:.
Καλά, με την δική σου κατάσταση, ακόμα και σε θάλασσα δίπλα να είχες σπίτι θα έβλεπες ιστορίες με νεκρούς νάυτες :worry::D

Πιστεύετε άραγε ότι έχετε κάτι ξεχωριστό όσοι βλέπετε τέτοια πράγματα; Θεωρείτε ότι είναι κάτι που δημιουργεί το μυαλό σας, ή ότι μόνο το δικό σας μυαλό βλέπει κάτι που υπάρχει πραγματικά;:hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Καλά, με την δική σου κατάσταση, ακόμα και σε θάλασσα δίπλα να είχες σπίτι θα έβλεπες ιστορίες με νεκρούς νάυτες :worry::D

Πιστεύετε άραγε ότι έχετε κάτι ξεχωριστό όσοι βλέπετε τέτοια πράγματα; Θεωρείτε ότι είναι κάτι που δημιουργεί το μυαλό σας, ή ότι μόνο το δικό σας μυαλό βλέπει κάτι που υπάρχει πραγματικά;:hmm::)
Αληθεια δεν το ειχα σκεφτει ετσι... Νεκροι ναυτες ε; καλοοο:D
Οσο για το αν ειμαστε ξεχωριστοι ή οχι, τι να σου πω... Δεν νομιζω .Απλος βλεπουμε απο αλλη οπτικη γωνια την πραγματηκοτητα. Οπως ειχα πει και ποηγουμενος, υπαρχουν καποια πραγματα που απλος δεν ειμαστε ακομη προετοιμασμενοι να τα δουμε....Ή μπορει να ειμαστε λιγοι που το παραδεχομαστε. Γιατι και το μυαλο μας καμια φορα αντιστεκετε να δει την αληθεια.
Ενα καλοκαιρινο βραδυ, πριν απο λιγα χρονια, καθομασταν δυο ζευγαρια και μιλουσαμε -για ασχετα θεματα- και ξαφνικα περναει μια σκια απο μπροστα μας. Οι τρεις μας κοιταζομαστε και χωρις να πουμε τιποτα το βαζουμε στα ποδια, ωραια αντιδραση ειχαμε, κατεβενοντας τις σκαλες μας προλαβενει ο 4ος και μας φωναζε "τι εγεινε ρε παιδια; Τι παθατε;" εκεινος δεν ειχε δει τιποτα. Αυτο πως μπορεις να το εξηγησεις; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γιατί να αρχίσετε να τρέχετε που πέρασε μια σκιά από μπροστά σας; Επίσης, μια εύλογη απορία είναι, εσείς οι 3 που φύγατε, τι κοινά σχετικά με το θέμα είχατε; Επίσης, πιστεύετε στον Θεό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Γιατί να αρχίσετε να τρέχετε που πέρασε μια σκιά από μπροστά σας; Επίσης, μια εύλογη απορία είναι, εσείς οι 3 που φύγατε, τι κοινά σχετικά με το θέμα είχατε; Επίσης, πιστεύετε στον Θεό;
Εσυ δλδ αν εβλεπες ξαφνικα μια σκια (οταν λεω σκια δεν ενοω την σκια μας αλλα μια μορφη μαυρη που ειναι σαν ανθρωπος αλλα δεν ξεχωρηζεις χαρακτηρηστικα). Αν εβλεπες εσυ κατι τετειο τι θα εκανες; θα τον χαιρετουσες και θα συνεχιζες την κουβεντα σου; Αν ναι μπραβο σου!!! Τωρα το τι κοινα ειχαμε εμεις οι τρεις ανθρωποι ειμασταν παρεα, αρα ειχαμε και εχουμε πολλα κοινα. Τωρα για την ερωτηση σου αν πιστευουμε στον Θεο, τι να σου πω... Λες να ειμαστε Σατανιστες ή Πνευματιστες και να καλουμε μονοι μας τα πνευματα; Αν το καναμε αυτο δεν θα σου εγραφα τετεια πραγματα! Πιστευω στον Θεο και ειμαι χριστιανη ορθοδοξη. Αν μιλησεις με εναν ανοιχτομυαλο παπα (δοκιμασε σε κανα μοναστηρι )θα δεις πως και εκεινος θα εχει να σου πει καποιες ιστοριες. Οπως π.χ για τους μοναχους τουΑγιου Ορους. Για ψαξτω λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχήν δεν είχα σκοπό να σε προσβάλω, και συγνώμη αν σε προσέβαλα.

Ο λόγος που ρώτησα αν πιστεύεις στον Θεό δεν ήταν για να σε κατηγορήσω για σατανισμό, απλά γιατί τα είχα παλιά με μια κοπέλα η οποία πιστεύει και αυτή και η οποία είχε ανάλογες εμπειρίες με φαντάσματα και άτομα από άλλο κόσμο. Δεν αμφισβητώ ότι βλέπεις ότι βλέπεις, απλά κοιτάζω τα κοινά στοιχεία όσων έχουν ανάλογες εμπειρίες για να δώσω μια πιθανή εξήγηση. Ως τώρα λοιπόν, όσα άτομα έχω ακούσει να λένε για τέτοιες εμπειρίες, πιστεύουν στον Θεό ή/και σε πνεύματα.

Αν η συζήτηση αυτή σε μειώνει, θα προτιμούσα να μην την κάνουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν με προσβαλεις, γιατι να με προσβαλεις; Δημοκρατια(λεμε) οτι εχουμε αρα μπορεις να πεις οτι θελεις και να υποστηριξης την γνωμη σου. Αν με πειραζε να ακουω διαφορα δεν θα ημουνα τωρα στο φορουμ. Αδικο εχω; Παντως μην μπερδευεις την θρησκεια με τα πνευματα ειναι διαφορετικα πραγματα. Εδω διαχωριζουμε τους "παπαδες" απο την πραγματικη θρησκια. Παντως αν θελεις να δεις πως ειναι πραγματικα οι παπαδες πηγαινε σε καποιο μοναστηρι, στονΑγ. Κυπριανο για παραδειγμα. Δεν ξερω αν γνωριζεις για τον αγιο, αλλα πριν μονασει ηταν ενας απο τους μεγαλητερους μαγους. Υπαρχει και το Κυπριοναριο σε καποια βιβλιοπολια που το εχει γραψει ο αγιο πριν μονασει, καταλαβενεις τι γραφει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Η μόνη "τρομακτική" ιστορία που έχει συμβεί σε μένα ήταν που μια φορά για 2 δευτερόλεπτα δε μου ήρθε ένα παράθυρο 10 κιλών στο κεφάλι.
Επίσης που έπεσε πάνω μου μηχανάκι και δεν έπαθα τίποτα.

Τύχη που την έχω ώρες ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.

Αν παρατηρισετε καλα το ενα σκυλι 'μπαινει' μεσα στ αλλο. δεν ειναι φωτομονταζ ειναι φωτο απο κινητο δυστιχως παλιας τεχνολογιας γιαυτο ειναι και λιγο χαλια. Αν εχετε καποια εξηγηση γιαυτο παρακαλω πειτε μου...:worry:
δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν βλέπω τίποτα περίεργο:worry:
μπορείς να μου πεις ακριβώς πού συμβαίνει το περίεργο; ή να το κυκλώσεις κάπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ως τώρα λοιπόν, όσα άτομα έχω ακούσει να λένε για τέτοιες εμπειρίες, πιστεύουν στον Θεό ή/και σε πνεύματα.

Εγώ fandago δεν πιστεύω στο Θεό, σε παράδεισους και κόλαση. Αλλά δεν νομίζω πως έχει να κάνει με τις θρησκευτικές αντιλήψεις γιατί από την εμπειρία μου βλέπω πως τέτοια τρομακτικά περιστατικά έχουν πολύ διαφορετικοί άνθρωποι, από τους πιο θρησκευόμενους μέχρι τους πιο άθεους. Δεν πιστεύω πως όλες οι εμπειρίες που έχουμε είναι μεταφυσικές ή κάτι τέτοιο, πολλά πράγματα τα δημιουργεί η φαντασία μας ή το μυαλό μας, και συνήθως αυτά έχουν εξήγηση. Αυτά που δεν έχουν εξήγηση είναι που σε αφήνουν να αναρωτιέσαι. Εμένα μου πήρε τουλάχιστον 3 χρόνια να δεχθώ το γεγονός πως βλέπω πράγματα, και να σταματήσω να με θεωρώ τρελή
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εμένα μου πήρε τουλάχιστον 3 χρόνια να δεχθώ το γεγονός πως βλέπω πράγματα, και να σταματήσω να με θεωρώ τρελή
:P
Δηλαδή αρκούσε να δεχτείς ότι το μη φυσιολογικό που σου συμβαίνει είναι φυσιολογικό, για να θεωρήσεις τον εαυτό σου φυσιολογικό;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top