Ψωνίζοντας με την κοπέλα μου

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα :P ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα :P ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?

Κοίτα αυτή χρειάζεται να της λες την γνώμη σου και ίσως για αυτό σε θέλει μαζί της.Θέλει να κάνετε πράγματα μαζί.Δε νομίζω όμως να υπάρξει πρόβλημα στη σχέση σας επειδή δε θα πηγαίνετε μαζί για ψώνια.Να της το εξηγήσεις όμορφα και πιστεύω θα σε καταλάβει.

Υ.Γ Σε καταλαβαίνω απόλυταα!Τα ψώνια τα βαριέμαι απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
..... ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει...... πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα.....
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μια και μοναδική φορά συνόδεψα την κοπέλα μου για ψώνια και ακόμα το σκέφτομαι σαν μια από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Τέτοια καταπίεση δεν έχω ξανανοιώσει. Να γυρνάς από μαγαζί σε μαγαζί κουβαλώντας σακούλες, να περιμένεις έξω από τα δοκιμαστήρια, να της κρατάς τη τσάντα για να έχει τα χέρια ελεύθερα, να πρέπει να πεις αν σου αρέσει κάτι μη φορεμένο, να απαντάς στην τύχη αν αυτό ή εκείνο της πάει, να μη βρίσκεις κάπου να κάτσεις (εκτός από τα παπουτσίδικα), να πρέπει να χαμογελάς στις πωλήτριες, να απαντάς εσύ στο κινητό της, να ακούς μουρμούρα που δε βρίσκει αυτό που ονειρεύεται, να συναντά στο μαγαζί μια φίλη της με την οποία να πιάνουν ρουχοκουβέντα κι εσύ να κοιτάς το ταβάνι, να θέλεις τουαλέτα και στα μαγαζιά να λένε ότι είναι (τάχα) χαλασμένη, εκεί που νομίζεις ότι τελειώσατε να μπάινει και σε ένα ακόμα κατάστημα κλπ, κλπ, κλπ. Ευτυχώς η καλή μου, κατάλαβε και δεν μου ξαναζήτησε να τη συνοδέψω σε τέτοιο σαφάρι. Δεν νομίζω αν κι εσύ της εξηγήσεις, ότι θα υπάρξει κάποιο άσκημο αντίκτυπο στη σχέση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laispodias

Νεοφερμένος

Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μια και μοναδική φορά συνόδεψα την κοπέλα μου για ψώνια και ακόμα το σκέφτομαι σαν μια από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Τέτοια καταπίεση δεν έχω ξανανοιώσει. Να γυρνάς από μαγαζί σε μαγαζί κουβαλώντας σακούλες, να περιμένεις έξω από τα δοκιμαστήρια, να της κρατάς τη τσάντα για να έχει τα χέρια ελεύθερα, να πρέπει να πεις αν σου αρέσει κάτι μη φορεμένο, να απαντάς στην τύχη αν αυτό ή εκείνο της πάει, να μη βρίσκεις κάπου να κάτσεις (εκτός από τα παπουτσίδικα), να πρέπει να χαμογελάς στις πωλήτριες, να απαντάς εσύ στο κινητό της, να ακούς μουρμούρα που δε βρίσκει αυτό που ονειρεύεται, να συναντά στο μαγαζί μια φίλη της με την οποία να πιάνουν ρουχοκουβέντα κι εσύ να κοιτάς το ταβάνι, να θέλεις τουαλέτα και στα μαγαζιά να λένε ότι είναι (τάχα) χαλασμένη, εκεί που νομίζεις ότι τελειώσατε να μπάινει και σε ένα ακόμα κατάστημα κλπ, κλπ, κλπ. Ευτυχώς η καλή μου, κατάλαβε και δεν μου ξαναζήτησε να τη συνοδέψω σε τέτοιο σαφάρι. Δεν νομίζω αν κι εσύ της εξηγήσεις, ότι θα υπάρξει κάποιο άσκημο αντίκτυπο στη σχέση σας.

Να θυμάσαι 5 πράγματα για τα ψώνια και τις γυναίκες:
1. Οι γυναικες δεν ψωνίζουν. Κανουν σταυροφορία. Κάθε επιθυμία ρουχου/παπουτσιου είναι η αναζήτηση του ιερου δισκοπότηρου.
2. Οι γυναικες δεν ψωνίζουν ρουχα. Αγοράζουν φαντασιώσεις και σενάρια: "θα βάλω αυτο και θα είμαι η πιο θεά εκει μέσα/θα με δει ο Χ και θα παθει/θα με δει η Α και θα σκάσει απ το κακό της που θα μοιαζω με αυτήν στο περιοδικό-σηριαλ-ταινια/αυτο το ρουχο θα μιλαει πανω μου" κλπ κλπ
3. "Το 90% των πολυτελειών αυτου του κόσμου οφείλονται στη γυναικεία επιθυμία κι απαίτηση". Τολστοϋ (κατι ήξερε, απο πρώτο χέρι....)
4. Κάποιοι οικονομολόγοι λενε οτι ο γυναικείος καταναλωτισμός είναι μια απ της βασικές ανάγκες ανάπτυξης της παγκοσμιοποίησης και του φιλελευθεροποιημενου καπιταλισμου. Υπο σκέψην...
5. Μεσα στην χειρότερη οικονομική κρίση, με την επισημη ανεργία στο 30% και την ανεργία στις γυναικες ακομα μεγαλυτερη, πτωση της κατανάλωσης σε ασυλληπτο βαθμό και δραματικές περικοπές, ειδες κανεναν Ηondo να κλεινει; Κανενα ρουχάδικο να το γύρισε απο ακριβές μάρκες σε φτηνές καλης ποιότητας αλλα ανώνυμες;
Έκλεισε κανένα Prada και λοιπα μαγαζιά πολυτελειας; Κανένα κοσμηματοπωλειο; Κανενα κυριλέ κομμωτήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
Μήπως απλώς σε κάνει ό,τι θέλει και τα ανέχεσαι για να μην χάσεις το σεξ; Σκέψου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει. Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
Αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Σου μιλάει κάποιος που έχει κάνει πολλά χιλιόμετρα σε εμπορικά κέντρα. Πρόσεξε τι θα κάνεις.Της δίνεις μια πιστωτική κάρτα δική σου (χρυσή ακόμα καλύτερα), και την αφήνεις έξω απο ένα τεράστιο εμπορικό κέντρο. Κοίτα να έχει απ' όλα μέσα.... ρούχα, παπούτσια, καλλυντικά, εσώρουχα, κομμωτήρια, αισθητικούς, μαγαζί με σούσι - μούσι δεν έχει σημασία. Την πας απ' έξω την ώρα που ανοίγει, κατά τις 9 που σκουπίζουν τα μαγαζιά και πας και την παίρνεις την ώρα που σβήνουν τα φώτα. Θα σε λατρέψει και έτσι και την ρωτήσεις μήπως κουράστηκε, σίγουρα θα σου απαντήσει πως θα ήθελε να είχε η μέρα 40 ώρες για να κάνει ψώνια. :D Μόνο έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Με την προτελευταία αυτό έκανα.... και ησύχασα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Kαι ο δικός μου έτσι είναι, ψάχνει με τις ώρες και εγώ βαριέμαι απίστευτα να "χαζεύω" τα αντρικά μπας και περάσει η ώρα. Αφού λοιπόν πήγα μαζί του άπειρες φορές (βάλε μια φορά το μήνα επί κάτι χρόνια) και δεν άντεχα πλέον, αποφασίσαμε να ξαμολιόμαστε σε εμπορικούς δρόμους, ο καθένας να χαζεύει τα δικά του και όταν κάποιος από τους δύο σκυλοβαρεθεί, παίρνει τηλέφωνο τον άλλον και φεύγουμε. Ετσι κανει ο καθενας ο,τι θελει με τον ρυθμο που θελει, χωρις πιεση και μετα παμε μαζι για φαγητο, καφέ ή ο,τι άλλο...
Δοκιμάστε το, μπορεί να σας βολέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ακριβώς τα ίδια και ο δικός μου. Με απειλεί ότι θα φύγει αν ψάχνω πολλές ώρες, πλέον προτιμώ να πηγαίνω μόνη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Να θυμάσαι 5 πράγματα για τα ψώνια και τις γυναίκες:
5. Μεσα στην χειρότερη οικονομική κρίση, με την επισημη ανεργία στο 30% και την ανεργία στις γυναικες ακομα μεγαλυτερη, πτωση της κατανάλωσης σε ασυλληπτο βαθμό και δραματικές περικοπές, ειδες κανεναν Ηondo να κλεινει; Κανενα ρουχάδικο να το γύρισε απο ακριβές μάρκες σε φτηνές καλης ποιότητας αλλα ανώνυμες;
Έκλεισε κανένα Prada και λοιπα μαγαζιά πολυτελειας; Κανένα κοσμηματοπωλειο; Κανενα κυριλέ κομμωτήριο;
το 5ο θα κρατήσω γιατί μου έκανε περισσότερο εντύπωση........
κατάρχάς https://www.inews.gr/59/Hondos-Center-kleinei-to-katastima-stin-odo-sina.htm και από ότι λέει μια γνωστή ,που είναι μανικιουρίστα πεντικιουρίστα or something όλα τα κομμωτήρια-νυχάδικα κάτω από τα χόντος κλείνουν το ένα μετά το άλλο,δεν βρίσκει δουλειά σε κανένα μαγαζί,και γυρίζοντας από σπίτι σε σπίτι έχει βρει 5 σταθερές πελάτισσες και κάποιες έκτακτες
δεύτερον,στα περισσότερα μαγαιά που ξέρω αυτό γίνεται..........παλιότερα το έπαιζαν boutique αλλά τώρα που είδαν(ή μάλλον δεν είδαν)την πελατεία,έχουν ρούχα με τιμές που μπορείς να πετύχεις και σε λαϊκή
κοσμηματοπωλεία και κομμωτήρια δεν ξέρω,πάντως prada και τέτοιο οίκοι μόδας δεν κλείνουν.είναι διεθνείς και δεν στηρίζονται στη μέση ελληνίδα που θα πάει για να πάρει φόρεμα επίσημο μια φορά το χρόνο.στηρίζονται σε γυναίκες της διεθνής showbiz που βγαίνουν στο κόκκινο χαλί συχνότερα από ότι βλέπουν το παιδί τους και φυσικά κάθε φορά φοράνε κάτι διαφορετικό.

και για να είμαι ον τοπικ:

Καλησπερα,πρωτο θεμα που ανοιγω οποτε δεν ξερω αμα εχει υπαρξει κατι παρομοιο.Λοιπον,τα εχω 1 χρονο με την κοπελα μου και σχεδον καθε 1-2 μηνες πηγαινει για ψωνια ειτε θελει λιγα ειτε πολλα ρουχα/παπουτσια.Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η αναζητηση και μονο στην σκεψη,με κουραζει.Το ακομα χειροτερο ειναι πως οταν παει για ψωνια (την ειχα ρωτησει σχετικα με αυτο) δεν θελει να πηγαινει με φιλες επειδη την αποτρεπουν σε καποια που της αρεσουν κτλπ δεν πολυκαταλαβα :P ...Μου εχει προτεινει 3 φορες να παω,την 1η φορα πηγα κ κοντεψα να αυτοκτονησω απο την βαρεμαρα(3 ωρες καναμε!) και τις αλλες 2 αναγκαστηκα να πω οχι.Λετε να το εκλαβει ως αδιαφορια?επειδη συνεχιζει να προσφερεται ενω της εχω πει οτι δεν αντεχω ολη αυτη την τρεχαλα.Μηπως αγχωνομαι χωρις λογο?
δημήτρη δεν νομίζω ότι αν της εξηγήσεις με ευγενικό τρόπο ότι δεν σου αρέσει πολύ να ψωνίζεις και ότι δεν γνωρίζεις από γυναικεία ρούχα,να θυμώσει.άλλωστε είστε ένα χρόνο μαζί.είμαι σίγουρη θα βρει κάποια άλλη φίλη ή θα πηγαίνει μόνη της για ψώνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μάλλον υπολογίζει πολύ την γνώμη σου, διαλέγει πράγματα που είναι σίγουρη ότι σου αρέσουν και σε προτιμάει σαν παρέα από τις φίλες της. Αφού της το έχεις πει και λογικά θα το έχετε συζητήσει νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα να το εκλάβει σαν αδιαφορία. Από την άλλη νομίζω ότι καμιά φορά, όσο και αν το βαριέσαι να πηγαίνεις μαζί της. Τρεις ωρίτσες είναι. Δοκίμασε να τις απολαύσεις περισσότερο. Να συμμετέχεις. Αλλά να γίνει μία μέρα που να έχεις και εσύ όρεξη.
Αν πάλι δεν θες καθόλου και το ξανασυζητήσετε και δεν καταλαβαίνει, δείξτο της στην πράξη. Πάρτην μαζί σου σε κάτι που εκείνη την κάνει να βαριέται υπερβολικά ενώ εσένα σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
μα ειναι τελειοοο να ερχεται το αγορι σου μαζι σου για ψωνια ! τοσοοο γλυκοοοο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μα ειναι τελειοοο να ερχεται το αγορι σου μαζι σου για ψωνια ! τοσοοο γλυκοοοο:redface:

Είναι αλλά άμα δεν του αρέσει :/...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky95

Νεοφερμένος

Η Vicky95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Είναι αλλά άμα δεν του αρέσει :/...
να του αρεσει,απτην στιγμη που περνατε χρονο μαζι και σε βλεπει χαρουμενη, πρπει να του αρεσει !:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι τραγικό που δέχεστε να συνοδέψετε τις κοπέλες σας για ψώνια. Μην είστε τόσο θύματα δηλαδή. :P

Ο μόνος λόγος που ένα αγόρι χρειάζεται να συνοδέψει την κοπέλα του σε κάποιο μαγαζί είναι αν θέλει να της κάνει κάποιο δώρο.

Από την άλλη δεν καταλαβαίνω και τις κοπέλες που ζητάνε από τα αγόρια τους να μπούν σε τέτοια διαδικασία.
Από τότε που γεννηθήκαμε ξέρουμε ότι για το 95% των αγοριών είναι η πιο βαρετή δραστηριότητα της ζωής τους να συνοδεύουν για ψώνια,
δηλαδή έλεος με μερικές.. :P

Πάντως γενικότερα με εκνευρίζουν απίστευτα τα ψώνια και προσωπικά.
Άμα θέλω κάτι να πάρω από ένα μαγαζί θα κάνω πρώτα έρευνα αγοράς από το διαδίκτυο.
Ρούχα,παπούτσια,αποφασίζω σε ένα τέταρτο με είκοσι λεπτά τι ακριβώς θέλω.
Αν βλέπω ότι δεν μου αρέσει τίποτα,απλά αφήνω τις αγορές μου για άλλη στιγμή.
Μόνο σε αρώματα ή καλλυντικά ίσως κάνω κάποια ώρα παραπάνω άμα χρειαστεί να ψάξω για καλύτερη σχέση τιμής/ποιότητας.

Αυτό το ψυχαναγκαστικό μερικών γυναικών να βρούν το "τέλειο" παπούτσι,το "τέλειο" μπλουζάκι,δεν το κατάλαβα ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω και τις κοπέλες που ζητάνε από τα αγόρια τους να μπούν σε τέτοια διαδικασία. Από τότε που γεννηθήκαμε ξέρουμε ότι για το 95% των αγοριών είναι η πιο βαρετή δραστηριότητα της ζωής τους να συνοδεύουν για ψώνια, δηλαδή έλεος με μερικές.. :P
Όχι και «έλεος», εγώ δεν τις κατηγορώ. Ακόμα κι αν ξέρει η άλλη, δουλειά της είναι να προσπαθήσει να με κάνει ό,τι θέλει. Και δουλειά μου είναι να την γράψω. :P Δεν βλέπω πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freak Of Nature

Νεοφερμένος

Ο Freak Of Nature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγώ πάλι δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η κοπέλα μου ψάχνει στο ίντερνετ ό,τι την ενδιαφέρει, πάμε και κοιτάει από κοντά αυτά που της αρέσουνε και είτε τα παίρνει, είτε κοιτάει κάτι άλλο. Πιστεύω ότι αν κάποιο ζευγάρι βγει μόνο και μόνο για να ψωνίσει η κοπέλα, τότε το αγόρι θα βαρεθεί απίστευτα, ενώ αν είναι υπόθεση μιας ώρα π.χ και μετά πάνε βόλτα, για καφέ/ποτό κτλ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ενώ αν είναι υπόθεση μιας ώρα π.χ και μετά πάνε βόλτα, για καφέ/ποτό κτλ, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. :)

Ώρας? λολ Ξέρεις τη θεωρία περί σχετικότητας του χρόνου ανάλογα με τη θέση του παρατηρητή? Εγώ όταν περιμένω γυναίκα να ψωνήσει σκέφτομαι την αιωνιότητα του Αρκά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν λέτε ψωνιά εννοείτε το "κοιτάζω την κάθε βιτρίνα για τουλάχιστον 5 λεπτά αναλύοντας τα ρούχα συγκριτικά με τις τελευταίες τάσεις της μόδας, και λέω θέλω αυτό, αυτό κι εκείνο χωρίς να αγοράζω τίποτα"; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όταν λέτε ψωνιά εννοείτε το "κοιτάζω την κάθε βιτρίνα για τουλάχιστον 5 λεπτά αναλύοντας τα ρούχα συγκριτικά με τις τελευταίες τάσεις της μόδας, και λέω θέλω αυτό, αυτό κι εκείνο χωρίς να αγοράζω τίποτα"; :confused:
Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτο που περιγραφεις ειναι το sοft σεναριο. Η hαrd εκδοχη ειναι μετα απο αυτο να μπαινει στο μαγαζι, να τα βλεπει ολα απο κοντα, να τα δοκιμαζει, να κοιτιεται στον καθρεφτη, να μην αγοραζει παλι τιποτα και η ιδια ιστορια να επαναλαμβανεται στο επομενο καταστημα.
Και γιατί το ανέχεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top