Λαϊκές Διαδηλώσεις

Πιστεύετε ότι οι διαδηλώσεις επηρεάζουν τις αποφάσεις της κυβέρνησης;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 26.1%
  • Οχι

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Εξαρτάται από το θέμα που αφορούν

    Ψήφοι: 1 4.3%
  • Εξαρτάται από τις γενικότερες συνθήκες

    Ψήφοι: 13 56.5%
  • Δεν ξέρω

    Ψήφοι: 0 0.0%

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εγώ έκανα λάθος στην διατύπωση εννοώντας βέβαια οτι το άρθρο 16 δεν έχει καταργηθεί ακόμα (και αυτό λόγω του οτι στις συζητήσεις τίθεται πάντα ως "το άρθρο 16") Ωστόσο αυτοί που φώναζαν και που φωνάζουν νομίζω οτι είναι καλά καθοδηγούμενοι ώστε να μη τους ξεφεύγουν λάθη όπως τα δικά μου. Δηλαδή δεν έχω ακούσει από άλλον να λέει "Να καταργηθεί το άρθρο 16" συνειδητά και να το εννοεί.


Κι όμως αγαπητή μου, το έχω ακούσει αρκετές φορές μέσα στο πανεπιστήμιο. Ακριβώς επειδή εντέχνως τίθεται πάντα ως "το άρθρο 16". Άλλωστε, μην ξεχνάς ότι μεγάλη σημασία έχει η κοινή γνώμη, όχι πάντα οι άμεσα ενδιαφερόμενοι. Εκεί στοχεύουν οι προπαγανδιστές, στη δημιουργία σύγχυσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι όμως αγαπητή μου, το έχω ακούσει αρκετές φορές μέσα στο πανεπιστήμιο. Ακριβώς επειδή εντέχνως τίθεται πάντα ως "το άρθρο 16". Άλλωστε, μην ξεχνάς ότι μεγάλη σημασία έχει η κοινή γνώμη, όχι πάντα οι άμεσα ενδιαφερόμενοι. Εκεί στοχεύουν οι προπαγανδιστές, στη δημιουργία σύγχυσης.

Μπορεί τα τίθεται ως "άρθρο 16" και μπορεί και πολλοί να το αναγνωρίζουν ως "σύγχηση" και μόνο χωρίς να γνωρίζουν το περιεχόμενο, όμως η πλειοψηφία -θέλω να πιστεύω- γνωρίζει τι γράφεται στο άρθρο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μα φυσικα και ισχυει το "ισχυς εν τη ενωσει". Αυτο φοβουνται τα μεγαλα κεφαλια και προσπαθουν παση θυσια να μας αποτρεπουν απο το να βγουμε στους δρομους. Και οι καλυτεροι τροποι ειναι 1.να μη θες να βγεις, 2.να φοβασαι να βγεις 3.να μη νομιζεις οτι χρειαζεται 4.να πιστευεις οτι δε μπορεις να αλλαξεις τπτ.

Μπράβο... υπέροχο....

ακριβώς έτσι είναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top