[Android] Εφαρμογές κινητής τηλεφωνίας

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προτείνετε ή αναζητήστε εφαρμογές για το πολυαγαμημένο μας android :D

Αρχίζω με μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιώ αρκετά:

- Advanced Task Killer
Εφαρμογή για τερματισμό των εφαρμογών που είναι ανοιχτές. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το να κλείσεις τις εφαρμογές από τις ρυθμίσεις.


- ASTRO File Manager
εφαρμογή για τη διαχείριση των αρχείων. Πολύ πρακτικό και πολύ εύχρηστο μιας και μπορείς να έχεις εικόνα του συστήματος αρχείων σου. Επιτρέπει αναζήτηση,επεξεργασία ή διαγραφή αρχείων. Kατάλληλο για όσους δε ξέρουν που να βρουν τα αρχεία τους :redface:

- Google sky map
Εφαρμογή που δείχνει σε πραγματικό χρόνο τα άστρα που βρίσκονται στην κατεύθυνση που βρίσκεται το κινητό.


- MSN Messenger: Mercury Free
Messenger που έχει πολλές από τις λειτουργίες που προσφέρει κι ένας messenger υπολογιστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
χεχεχε, και εγώ χρησιμοποιώ το μσν. επίσης, κατεβάζω και κάνα παιχνιδάκι (το dante: the inferno game, κάψιμο :look: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Sms Popup
Σου εμφανίζει τα νέα μηνύματα κάθε φορά που έρχονται σε ένα παράθυρο στην αρχική οθόνη και σου δίνει την επιλογή να απαντήσεις, να διαγράψεις ή να κλείσεις απλώς το μήνυμα, χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στο μενού των μηνυμάτων.

Shazam
Σου βρίσκει τον τίτλο και το άλμπουμ του τραγουδιού που ακούς, αρκεί να κάνεις ησυχία για δέκα δευτερόλεπτα και να βάλεις το κινητό κοντά στο ηχείο! Καταπληκτική εφαρμογή και σωτήρια!

Aflashlight
Mετατρέπει το κινητό σας σε φακό!

Τέλος μια χρήσιμη εφαρμογή για γυναίκες:
p&o tracker
Υπολογίζει την επόμενη περίοδο, τις γόνιμες ημέρες και είναι πολύ ακριβές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Κι έλεγα πού θα έβαζα τη φωτό...




Λοιπόν, προτού πιάσω στασίδι, μια παράκληση που θα βοηθήσει όλους:

Όταν αναφέρεστε σε εφαρμογές πείτε και σε ποια έκδοση android τις χρησιμοποιείτε, ή αν ξέρετε αν παίζουν ή όχι σε κάποιες πιο παλιές, καθώς μερικές συσκευές είναι πιο πίσω στην κούρσα....:whistle::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aυτές που έβαλα εγώ δουλεύανε και στο παλιό galaxy, το πρώτο που είχε κυκλοφορήσει, οπότε δεν θα έχεις θέμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πλέον σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ σε Android, εκτός ότι έχει πλέον μια πλούσια γκάμα εφαρμογών θεωρώ χαζό τους περιορισμούς που υπάρχουν στο iPhone SDK. Δεν επιτρέπετε καμία "επέμβαση" στο σύστημα, παρά μόνο τα χαζά notification. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην υπάρχουν καλύτεροι task manager ή κάποιο προγραμμάτακι που προσφέρει κάτι διαφορετικό π.χ. στην εμφάνιση των sms. Εδώ δεν μπορεί μια εφαρμογή να ξεκινάει μαζί με το λειτουργικό σύστημα, λες και είναι δύσκολο ακόμη και ο άσχετος να καταλάβει ότι αν γεμίσει το κινητό με εφαρμογές θα σέρνετε. Στην τελική ας φτιάξουν δυο Appstore, και αν μπεις στο δεύτερο να συμπληρώνεις ερωτηματολόγιο :P.

Υ.γ.: Το Cydia δεν είναι απάντηση, τουλάχιστον όχι επίσημη απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μπιλ τσάμπα είναι όλες αυτές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπιλ τσάμπα είναι όλες αυτές;
Η Google δεν έχει λανσάρει ακόμη Market για αγοραπωλησία εφαρμογών στην Ελλάδα! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Για μηνύματα καλή εφαρμογή είναι και το go sms. Με έχει βολέψει απίστευτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θέλω μια καλή εφαρμογή για καιρό.. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας;

GOweather, το καλυτερο για καιρο σε android;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αγόρασα την εφαρμογή SwiftKeyX , σήμερα κάνει μόλις 0.10€. Πολύ καλό πληκτρολόγιο.

Μόλις άλλαξα το smartKeyboard με αυτό και είναι πράγματι πολύ ανώτερο.

Επίσης κανένας δεν πρέπει να έχει smartphone χωρίς QRcode scanner. Έχει πολλά αλλά έχω αυτό και διαβάζει και το google goggles. Για να φτιάξετε qrcodes Και να παίξετε δείτε τον generator.

(τα qr codes είναι αυτά τα τετραγωνάκια που αποθηκεύουν πληροφορία. Πχ, για να πάτε στο e-steki απο το κινητό σας scanάρετε αυτό
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σχετικά με το SwiftKeyX και τα Ελληνικά στα sms, αν γράφω με κεφαλαία έχω σίγουρα 160χαρακτήρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

Η Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Έχω συνδεθεί απο το κινητό στον λογαριασμό μου google+ για να κατεβάζω εφαρμογές. Πως μπορώ να αφαιρέσω τον λογαριασμό απο το κινητό χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.
:worry:
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
:worry:
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).

υπαρχουν πολλα τετοια (βηματομετρητες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
:worry:
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).

S Health λέγεται και είναι προεγκατεστημένο στο galaxy s4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top