Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ο Πόλεμος των Φύλων: Θέμα #1295940356
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mini93

Νεοφερμένος

Η mini93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Συγνωμη Δια αλλα οταν εχει διπλα σου μια ομορφη κοπελα ε δεν νομιζω να θες να κυκλοφορει και σαν λετσος οπως και να το κανεις ειμαστε γυναικες και παντα θελουμε να δειχνουμε ποιο ομορφες απο της αλλες κοπελες οποτε μην σας φαινετε παραξενω που κανουμε πολλες ωρες στον καθρεφτη μας μπροστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Φορας σλιπακι? χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Φορας σλιπακι? χαχαχα
Ναι ρε, γιατί? Κακό είναι? Φοράω και μποξεράκια, όμως πολλές φορές προτιμώ τα σλιπάκια γιατί αισθάνομαι ότι έχουν καλύτερο κράτημα (και κάπου είναι πιο πρακτικά).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Θέλετε να ακούσετε και ένα μεγάλο στην ηλικία παντρεμένο πολλά χρόνια; Έτσι είναι πάντα αργούν να ετοιμαστούν οι γυναίκες και όσο θα μεγαλώνουν θα αργούν και πιο πολύ γιατί θα θέλουν με το μακιγιαζ να κρύψουν ατελειες πραγματικές ή φανταστικές που θα εμφανίζονται. Μην ανησυχείτε θα συνηθίσετε και θα πάψει να σας πειράζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Οποιος ειναι παντα συνεπης ,ενα μεγαλο μπραβο και να μας πει κ εμας το μυστικο.

A δεν ειναι πολυ δυσκολο, απλα πας καπου στην ωρα που εχεις συμφωνησει να πας και δεν σπας τα @@ των αλλων θεωροντας οτι εχουν ολο το χρονο του κοσμου να σε περιμενουν γιατι εσυ εισαι το κεντρο του συμπαντος.

Δεν ειναι τραγικη απαιτηση να εισαι εκει την ωρα που λες. ΠΕΣ ΠΙΟ ΜΕΤΑ. θες 18 ωρες να ετοιμαστεις, πες το ραντεβου ΤΟΤΕ, ορισμενοι ανθρωποι παραδωξος εχουν και δουλειες να κανουν - καπως πρεπει να σε βγαλουν εξω - ναι ναι ξερω εσυ πληρωνεις. Λολ no you dont, κανεις την "κινηση".

Συγνωμη Δια αλλα οταν εχει διπλα σου μια ομορφη κοπελα ε δεν νομιζω να θες να κυκλοφορει και σαν λετσος οπως και να το κανεις ειμαστε γυναικες και παντα θελουμε να δειχνουμε ποιο ομορφες απο της αλλες κοπελες οποτε μην σας φαινετε παραξενω που κανουμε πολλες ωρες στον καθρεφτη μας μπροστα

Aν εισαι ωραια εισαι ωραια οπως και να ντυθεις/βαφτεις. Πολλες δε λογο κακου γουστου και ελειψης γνωσεων μετα απο 8 ωρες πρωετημασια στην οποια 257 ειδη ρουχισμου (που σκατα βρισκετε τοσα λεφτα) ειναι πεταμενα στο κρεβατι, 433 διαφορετικα μανο, κρεμες, μεικ απ, κονσιλερ, μασκαρα, μολυβια, σκιες, ρουζ και οτι αλλο σκατα ολα ημιανοιγμενα πανω στο γραφειο καταληγετε χειροτερα - κλοουν.

Και μετα οι κλασικες ερωτησεις που δεν εχουν απαντηση:

- Με κανει χοντρη αυτο?
- Οχι
- ΨΕΥΤΗ
- Ναι
(Κλαματα, ακυρωση της εξοδου, δυο ωρες υπομονη και μετα εξοδος παλι)

-Τι να φορεσω?
- Δεν ξερω, οτι θες.
- (τρεις ωρες μετα) ποτε δεν μου δινεις σημασια, δεν με αγαπας πια
- το μπλε φορεμα με το κιτρινο μπολερο και τα marc flip flops, μην ξεχασεις το pink gold περιδεραιο που παει με το δαχτυλιδι!
- Gay
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.

4) Η ηλικία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Τα κορίτσια που είναι μαθήτριες δεν καθυστερούν ακόμα. Σε μερικά χρόνια όμως κάποιοι θα τις περιμένουν και αυτές.

Αυτό έλειπε κιόλας να κάνουμε εμείς τα 16χρονα 2 ώρες να ετοιμαστούμε...1 τεταρτάκι και πολύ είναιι:PΜην σου πω και λιγότερο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Γιατί συγχέετε την αργοπορία στα ραντεβού,με τον χρόνο που χρειάζεται μια κοπέλα για να ετοιμαστεί? μπορεί καποια να χρειάζεται 2 ώρες αλλα να το χει υπολογίσει απο πριν. Μπορεί κάποια άλλη (εγω) να χρειάζεται 15 λεπτα αλλα να τρέχει την τελευταία στιγμή.

Και στις δυο περιπτώσεις μπορείς να αργήσεις. Θυμάμαι πριν πολλάαα χρόνια αργούσα ΠΑΝΤΑ στα ραντεβού-ούτε επίτηδες να το έκανα.. απορώ που δεν είχαν ξεχέσει,και με περίμεναν πάντα υπομονετικά. Βέβαια τότε ημουν 16, τωρα δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα στήσω τον άλλο, και αν αργήσω θα ναι μόνο λόγω λεωφορίων,αλλα και σε αυτή την περίπτωση θα ενημερώσω οτι αργώ.

Όσο για την δική μου ετοιμασία, δεν χρειάζομαι πάνω απο ένα τέταρτο για να ετοιμαστώ (δεδομένου το οτι έχω απο πριν στο μυαλό μου τι θα φορέσω). Εκτός και αν πρέπει να ντυθώ υπερπαραγωγή,που αυτό συμβαίνει μια στο τόσο που και πάλι δεν μου παίρνει πάνω απο μισάωρο.
Πάνε οι εποχές που απολάμβανα την προετοιμασία, τώρα απολαμβάνω την βόλτα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αυτό έλειπε κιόλας να κάνουμε εμείς τα 16χρονα 2 ώρες να ετοιμαστούμε...1 τεταρτάκι και πολύ είναιι:PΜην σου πω και λιγότερο...:D
Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?

Ναι αλλά λεπτομέρειες καλέεεε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?



ναι,όπως το πες. ΕΙΔΙΚΑ. η πενταήμερη είναι μια ειδική περίπτωση. Μην ξεχνάς, οτι είναι μια πρωτόγνωρη εμπειρία,και μιλάμε για εφηβικές ηλικίες. Εκεί παίζει μεγάλο ρόλο η διαδικασία: η μια φέρνει το eye liner,η άλλη την λακ, η άλλη τον αφρό, η άλλη την παλέτα με τις σκιές κτλ κτλ... και μετά: η μια βάφει την άλλη, κάποια άλλη κάνει τα χτενίσματα..
και εμένα δηλαδή τώρα,αν με πήγαινες 5ημερη με τις φίλες μου,παίζει να έκανα τα ίδια.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι. Γενικά δεν καθυστερείτε (ακόμα). Ειδικά όμως? Π.χ. στις πολυήμερες σχολικές εκδρομές και για τη βραδινή έξοδο τι γίνεται? Κλείνεστε μια ώρα στο μπάνιο και οι άλλες περιμένουν? Πόση ώρα σας περιμένουν έτοιμα τα αγόρια και βλακίζονται στους διαδρόμους? Αντιλαλεί το ξενοδοχείο από τα πιστολάκια? Δοκιμάζετε 3-4 σετ ενδυμασίας πριν καταλήξετε στο τελικό το οποίο πάλι αλλάζετε? (Και τελικά ντύνεστε όλες παρόμοια).Νευριάζετε γιατί το μαλλί δεν στρώνει όπως θα θέλατε? Αλλάζετε 2-3 φορές το μακιγιάζ?
Έλα ρε δία τι να κάνουμε δηλαδή; :P Είναι και λίγο η "τρέλα" της εκδρομής, είναι και γενικά ότι θα βγεις έξω οπότε ετοιμασία έχεις γίνεται ωραίο πακέτο:P Ήδη ανέφερα σε προηγούμενο ποστ ότι φέτος όταν πήγαμε 6ήμερη ξεκινούσαμε την ετοιμασία για την βραδινή έξοδο πάνω από 2 ώρες πριν. Τι να γίνει αφού θέλουμε να τρέχουμε με ετοιμασίες και δεν συμμαζεύεται καλά να πάθουμε xD
και εμένα δηλαδή τώρα,αν με πήγαινες 5ημερη με τις φίλες μου,παίζει να έκανα τα ίδια.. :worry:
Θεά:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Γιατι θελουν να ειναι ομορφες και αυτο ειναι κατι που μας ελκυει σ αυτες,δεν θα πρεπει να χουμε και παραπονο ρε δια.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
δεν χρειάζομαι πάνω απο ένα τέταρτο για να ετοιμαστώ (δεδομένου το οτι έχω απο πριν στο μυαλό μου τι θα φορέσω).

σε καμια δεν παιρνει πανω απο 10 λεπτα να φορεσει τα ρουχα, η αποφαση ειναι που κραταει 50 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
σε καμια δεν παιρνει πανω απο 10 λεπτα να φορεσει τα ρουχα, η αποφαση ειναι που κραταει 50 ωρες.


Σαφώς. Αν και απ οτι έχω καταλάβει απο καθαρά δική μου εμπειρία, η απόφαση κρατάει 50 ώρες,όταν πας να την πάρεις την τελευταία στιγμή. ;)




(Άσχετο,αλλα πόσες φορές πάνω στο άγχος μου τι να βάλω, έχω καταλήξει να γίνομαι ο βασιλιάς καρνάβαλος..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ναι ρε, γιατί? Κακό είναι? Φοράω και μποξεράκια, όμως πολλές φορές προτιμώ τα σλιπάκια γιατί αισθάνομαι ότι έχουν καλύτερο κράτημα (και κάπου είναι πιο πρακτικά).


Και καπου ειναι πιο πρακτικα? :confused: αυτο δε το καταλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σαφώς. Αν και απ οτι έχω καταλάβει απο καθαρά δική μου εμπειρία, η απόφαση κρατάει 50 ώρες,όταν πας να την πάρεις την τελευταία στιγμή. ;)

Πωω αυτό που λες δεν ισχύειι!
Μου' χει τύχει άπειρες φορές να' χω ετοιμάσει ένα συγκεκριμένο σύνολο ξέρωγω πχ. για αύριο, και αύριο το βράδυ να μην είμαι σε μουντ να βάλω αυτό που διάλεξα, για τους χ,ψ άκυρους λόγους που μπορεί να βρω, οπότε πάλι από την αρχή.

Θέλω να πω ότι η διάθεση παίζει τεράστιο ρόλο, στο τι ρούχα θα διαλέξεις να βάλεις κι εγώ δε πιστεύω στο ''διάλεξε τα ρούχα από βραδύς/πριν για να μην αργείς''.
Ακούγομαι περίεργη; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πωω αυτό που λες δεν ισχύειι!
Μου' χει τύχει άπειρες φορές να' χω ετοιμάσει ένα συγκεκριμένο σύνολο ξέρωγω πχ. για αύριο, και αύριο το βράδυ να μην είμαι σε μουντ να βάλω αυτό που διάλεξα, για τους χ,ψ άκυρους λόγους που μπορεί να βρω, οπότε πάλι από την αρχή.

Θέλω να πω ότι η διάθεση παίζει τεράστιο ρόλο, στο τι ρούχα θα διαλέξεις να βάλεις κι εγώ δε πιστεύω στο ''διάλεξε τα ρούχα από βραδύς/πριν για να μην αργείς''.
Ακούγομαι περίεργη; :worry:
Καθόλου:P Και σε μένα έχει τύχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top