Ας κρίνουμε το κομμάτι

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα ερθει το εδαδι η να βαλω εγω και να βαλει μετα απο μενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Όχι, νομίζω πως το σωστό είναι να την περιμένουμε, όσο πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ξερει κανεις αν λειπει ; Της στελνω ενα pm...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Παιδιά, όλοι εσείς που αγωνιούσατε για το κομμάτι μου (:P), με συγχωρείτε πολύ αλλά ήμουνα διακοπές κάπου χωρίς πρόσβαση σε υπολογιστή (ψέματα δλδ, είχα υπολογιστή, αλλά και καλύτερα πράγματά να κάνω από το να κάνω πόστς σε φόρουμ), όποτε τώρα που γύρισα δριμύτερη και ανανεωμένη αύριο θα βάλω το δικό μου το κομμάτι.

Συγγνώμη που περιμένατε και ευχάριστώ για το σεβασμό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
:mpinelik:



:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Παιδιά, όλοι εσείς που αγωνιούσατε για το κομμάτι μου (:P), με συγχωρείτε πολύ αλλά ήμουνα διακοπές κάπου χωρίς πρόσβαση σε υπολογιστή (ψέματα δλδ, είχα υπολογιστή, αλλά και καλύτερα πράγματά να κάνω από το να κάνω πόστς σε φόρουμ), όποτε τώρα που γύρισα δριμύτερη και ανανεωμένη αύριο θα βάλω το δικό μου το κομμάτι.

Συγγνώμη που περιμένατε και ευχάριστώ για το σεβασμό :redface:

Χα χα! Μου αρέσει η ειλικρίνια σου! :)

Ανυπομονούμε για το κομμάτι! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Έχουμε και λιέμε.

Προβληματιστηκά λίγο γιατί δεν ακούω ένα είδος μουσικής.

Επιπρόσθετα ήθελα να πάω κόντρα στο κατεστημένο της ξένης μουσικής η οποία μας κατέκλυσε σε αυτό το τόπικ και να βάλω κανένα κλαρίνο ή τίποτα μακεδονίτικα χάλκινα (τα οποία ειλικρινά λατρεύω) αλλά έλα που σήμερα το πρωί στο ραδιόφωνο βάλανε τυχαία το παρακάτω... και θυμήθηκα ροζ συννεφάκια, αγκαλίτσες και πολλά άλλα που δε θα τα πω γιατί το φόρουμ παρακολουθούν και ενήλικες.

Συνδυασμός που σκοτώνει, Mazzy Star και Chemical Brothers.



Μην το κρίνετε αυστηρά, αντιμετωπίστε το όπως όταν ένας καλός σας φίλος σας λέει ένα μεγάλο του μυστικό. Σιγανά και ταπεινά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για το....τιτλο δε μας ειπες βρε ! : Καλη μου Εδαδ....σαν ενα μυστικο που μου εκμυστηρευτηκε ενας φιλος, σιγανα και ταπεινα θα κρινω το τραγουδι σου....λεγοντας οτι it sucked :hehe:. Οχι οτι δεν ακουγεται. Απλα μου φανηκε πολυ ευκολο, υπερβολικα απλοικο, μονοτονο και χωρις να προκαλει συναισθηματα. Μπορει να αρεσει αν εχει συνδιαστει με συγκεκριμενα γεγονοτα (πχ αυτα που δεν αναφερεις γιατι παρακολουθουν και ανηλικα :P ), αλλά απο μονο του δεν...Καλυτερα να χες βαλει κλαρινα ! :P
Τελικά : Του βαζω άγιστα...τγια. (3/10)

Προηγούμενα κομμάτια :

1 )
Blackfield - Hello ====(Niya)
2 ) Gary Jules - Mad World ==== (Lorien)
3 ) Lynyrd Skynyrd - Simple Man ====(shaman)
4 ) Pantera - Art Of Shredding ====(Dark Kronos)
5 ) Metallica/Bob Seger - Turn The Page ====(Niya)
6 ) Praying Mantis - Nowhere to hide ====(weak and powerless)
7 ) Kid Dakota - Ten Thousand Lakes ====(QsLv)
8 ) Demons And Wizards - Fiddler on the green ====(Idril)
9 ) Αλκίνοος Ιωαννίδης - Κεμάλ ==== (MonaXoS)
10)Wonderland - Sol Sepry ==== (Αρκτούρος)
11) VNV Nation Beloved =======(Corpse Bride)

Μια σημειωση : μη προβληματιζεστε, δε κανουμε διαγωνισμο ποιος θα βαλει το καλυτερο. Θα το λεω συχνα να μη το ξεχναμε. Και θα ξαναβαλουμε κομματια αλλωστε, εχει μελλον το θεμα. :)
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ντουπα ντουπα γκρουν γκρουν καφ καφ.
Η άποψη μου για το κομμάτι που έβαλε η Εδαδ και δεν ξέρω όνομα: ξυπνήστε με όταν φτάσουμε.
Μάλλον είμαι πολύ αγροίκος για τέτοια ακούσματα! 10/10, γιατί το έβαλε η εδαδ. Ημε κριφα εροτεγμενος μαζι τησ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ο τίτλος όπως και οι στίχοι δεν μπήκαν επίτηδες.

Αν δε σας αρέσει το κομμάτι κρίμα σπατάλη χώρου. Αν αυτό που με ενθουσίασε εμένα βρει λίγο χώρο μέσα σας θα ψάξετε μόνoι σας είμαι σίγουρη. :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ο τίτλος όπως και οι στίχοι δεν μπήκαν επίτηδες.

Mα γιατί? Aποτελουν σημαντικά μέρη του τραγουδιου και είναι απαραίτητα κατά τη γνώμη μου για να σχηματισει κανεις άποψη για αυτο. εγώ σου λέω απο τώρα οτι δεν προκειται να βαθμολογησω το συγκεκριμένο τραγουδι ακριβως επειδη είπες οτι έχει ιδιαίτερη σημασία για σένα κα δε θέλω να το τσαλαπατησω. Aλλα δε γίνεται να κρίνουμε σοβαρά (οσο σοβαρά γίνεται δεδομενου οτι δεν είμαστε και τα πιο σοβαρά άτομα ever :P) ένα κομμάτι μονο με βαση τη μουσικη και την πληροφορία οτι σου έφερε στο μυαλο ροζ ελέφαντες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο! :bleh:

(sorry, I can be a downright bitch when it's early and I haven't slept well!:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αν εσύ στις προσωπικές σου στιγμές βλέπεις ροζ ελέφαντες παο πάσο, Έχω μάθει να εκτιμάω τη διαφορετικότητα σε αυτά τα θέματα :P

Ας εξηγήσω το σκεπτικό μου.

Όταν πας σε μια συναυλία για να ακούσεις καινούρια μουσική δεν έχεις Internet.
Δεν έχεις βιβλία και σημειώσεις.
Έχεις μονο αισθήσεις και εκεί κρίνεται το μεγαλείο τις κατάστασης.

Είτε το τραγούδι λέγεται “Threebirdiesweresitting” είτε “Thelightnessofbeing” εσύ κάτι ζεις εκείνη την ώρα.
Η απλά τίποτα.

Για το συγκεκριμένο songie λοιπόν, επειδή από την πρώτη στιγμή που το άκουσα ένιωσα ανατριχίλα και χαμογελούσα για πολλή ώρα, ήθελα να δω την αντίδραση σας σε παρόμοια κατάσταση. Χωρίς περαιτέρω infos. Απλά όπως έζησα εγώ εκείνη τη στιγμή...


btw, δε θα "νιωσωμεν" και άσχημα αν δε σας αρέσει. Βαθμολόγησε ωρε Idril!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, metal, soundtracks, alternative, ηλεκτρονική, κλασσική και ότι αρέσει στ' αυτιά μου γενικότερα.

Αποψη για το τραγούδι : Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε. Μπορεί να μην ήταν κάτι το τόσο ξεχωριστό όμως κατάφερε να με ηρεμήσει μετά από ένα απίστευτο πρωινό. Τέτοια τραγούδια είναι ότι πρέπει για να χαλαρώσεις, να σου φύγει η ένταση, να είσαι μ' ένα απλανές βλέμμα και ένα αδιόρατο χαμόγελο και να σταματήσει για λίγο ο χρόνος.

Τελικά : 7/10 (γιατί μ' έκανε να νιώσω όμορφα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου: ροκ, ψυχεδέλειες, παραδοσιακή, εναλλακτική, jazz, reggae, blues, dream/indie pop ..

Άποψή μου για το κομμάτι της φίλης μου Εδάδ: Οι "τίτλοι" δεν με ενδιαφέρουν κι εμένα. Κομμάτι ταξιδιάρικο, ναζιάρικο, άκρως φιλικό. Όχι τόσο ερωτικό. Μου αρέσουν οι Mazzy Star και αυτή η αίσθηση ότι το κομμάτι γράφτηκε στην παραλία απ'τα κλαμμένα μάτια ενός καλλιτέχνη, μου μιλάει..

Εν τέλει: 10/10, για την χαδιάρικη φωνή, την μυστικότητά του και.. επειδή το προτείνει η Εδάδ.

(Συγχωρέστε με που χαλάω -ίσως- τη ροή του παιχνιδιού, θα κρίνω κάποια στιγμή και τα άλλα κομμάτια, που μπήκαν το διάτημα που έλειπα. Να 'στε καλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Σε εσένα έλπιζα ωρέ Αρκτούρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τρισχαριτωμενο και ερωτιαρικο. Αλλα ΠΟΛΥ μονοτονο.
Ανταποδιδω το μηδενικο, σε καλη μερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εγώ σ'εσένα συνεχίζω να ελπίζω..!

Σε τι ηλικία το άκουσες πρώτη φορά; Ήσουν μόνη ή είχες κάποιον/κάποιους δίπλα; Ήταν όντως σε συναυλία;
Έχει σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ωραίο πις. με αρέσουν αυτά τα πράματα. όχι απ τα καλύτερα του είδους μεν, αλλά καλούλι. στο 2:21 περίμενα να μπει δυνατά ένα κλαρίνο πάντως, θα έδινε άλλη πινελιά στο κομμάτι! βαθμολογώ με επτά.

ψ. το πρώτο πράμα που βαλα να ακούσα έπειτα ήταν γκοντσπιντ γιου βλακ εμπερορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Τρισχαριτωμενο και ερωτιαρικο. Αλλα ΠΟΛΥ μονοτονο.

Μουχαχαχα

Ακριβώς αυτή είναι η άποψη μου, ακόμη και το ότι είναι μονότονο :D


Εσύ με τα κλαρίνα wap με εκδικείσαι για την Ευρυδίκη ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τσου. για την ακρίβεια πήγα να ψάξω τα ποστς σου για να δω τι εννοείς. είμαι πολύ καλοπροαίρετο άτομο, αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top