Τραγούδια που έχετε συνδέσει με ανθρώπους

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
WASP - Hold On To My Heart:
Φθινόπωρο 2010.
Το έχω συνδέσει με την -πρακτικά - καλύτερη περίοδο της ζωής μου. Όταν γνώρισα την σχέση μου κυρίως.
Αλλά και γενικά όταν έμενα σε άλλη πόλη όπου γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα και πέρασα πολύ όμορφα.

Scorpions - Holiday:
Mε τον πατέρα μου,καθώς από μικρό που ήμουνα,ήμουν συνηθισμένη να το ακούω πολύ συχνά,
ειδικά όταν ήμασταν στο αυτοκίνητο.

Anathema - Deep:
Κυρίως με τα 2 τελευταία χρόνια του λυκείου. Διάβασμα και μελαγχολικοί χειμώνες. Αυτά μου έρχονται στο μυαλό.

Ευανθία Ρεμπούτσικα - Η Αίθουσα του Θρόνου:
Αυτό με την μητέρα μου και ιδιαίτερα την περίοδο από τον χωρισμό και μετά.
Το ακούει κάθε βράδυ πριν πέσει για ύπνο,2-3 φορές,αδύνατον να το ακούω και να μην την σκέφτομαι.

Brett Anderson - Back To You:
Mε τις φετινές μου διακοπές που ήταν πολύ αναγκαίες.
2 το βράδυ,μπροστά στη θάλασσα,να βλέπουμε τον ορίζοντα και το όμορφο φεγγάρι,
να πίνουμε κρασάκι και να κάνουμε όνειρα.
Ίσως με μια μελαγχολική διάθεση,αλλά σίγουρα με την πίστη ότι οι.."ευχές" μας,θα πιάσουν.

EDIT: Όμορφο θέμα. Σε 3-4 χρόνια, το επόμενο πόστ. =P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
εμένα πάλι μου θυμίζει κάποιο πρόσωπο
το συγκεκριμένο κομμάτι:

ένα τραγούδι που τρελά το αγαπώ

Το τραγουδι αυτο του Δεσμωτα, που ειναι πολυ ωραιο, μου θυμιζει αυτο.
Φανταστειτε το χωρις τους στιχους.
https://www.youtube.com/watch?v=iDrUA8F7Vn8

Δεν εχω δικιο?
(οπως παντα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.





Το κάθε ένα σε διαφορετικό άτομο... :redface: Φίλους,φίλες,αδέρφια, γεγονότα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ίσως είναι λίγο περίεργο να συνδέσεις με κάποιον... ιδιαίτερο :inlove: ένα καθόλου τυπικό lovesong. Μάλλον γι' αυτό τρελαίνομαι που έκανα αυτή τη σύνδεση. Δε με μελαγχολεί όπως άλλα, με ξεσηκώνει. ^^ Can't stop, δε χρειάζονται συστάσεις.

Και ένα ακόμη... Με μια αγαπημένη μου φίλη που έχω καιρό να δω και μου έχει λείψει πολύ. Feeling oblivion - Turin Brakes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
σχεδον ολα τα τραγουδια που ακουω τα εχω συνδεσει με καταστασεις,ανθρωπους, συναισθηματα η περιοχες, δεν ξερω απλα οταν ακουω 1 τραγουδι σχεδον παντα με θυμιζει κατι συγκεκριμενο, τα συνδεω τελειως αυθορμιτα ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esil

Νεοφερμένος

Η esil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ξέρει....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πραγματικά κάθε φορά που το ακούω αυτό το τραγούδι μου θυμίζει ένα συγκεκριμένο άτομο... :) :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Με έναν φίλο,κλικ.:whistle:
Με έναν άλλο φίλο επίσης,κλικ.:whistle:
Αν θυμηθώ και άλλα θα τα βάλω,γιατί τώρα "κόλλησα".:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
viva forever spice girls με την αδερφη μου angel robbie williams με την γιαγια μου εσυ με ξερεις πιο πολυ πλιατσικας αλεξιου για τη μαμα μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Φυλακας αγγελος-Κοτσιρας - Τον πρωην μου
Εγω και συ μαζι - Αλκινοος Ιωαννιδης & Τζιμης Πανουσης- την αδερφη μου
The Black Eyed Peas-I Gotta Feeling- τη παρεα μου στην Αγγλία και τα παρτυ μας
You 're a good girl ( Ι know you want it)- Τις φετινες καλοκαιρινες διακοπες με τον κολλητο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Λίγο αργά απαντώ στο θέμα αλλά :whistle:...για να δούμε!
I like to move it:Με την αδερφή μου (μη ρωτάτε γιατί :P)
Μισό και μισό, Μαχαιρίτσας-Ζουγανέλη: Με την φίλη μου την Μαρία
Οι παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο: Με έναν...δεν ξέρω πως να τον χαρακτηρίσω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Με κάποιον πολύ σημαντικό, το τραγούδι που κάποτε μου είχε πει να ακούω και να νιώθω καλά, το Όπου κι αν πας, των Tiny Jackal-Anser.

Με την μάνα μου τα έφηβα γεράκια του Παπακωνσταντίνου, με την ξαδέρφη μου την μικρή την Σφεντόνα του Παπακωνσταντίνου πάλι,
και με την κολλητή μου την Μακαρένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Patience ηταν το πρωτο τραγουδι που μου εβαλε να ακουσω ο κολλητος μου
sultans of swing ...και αυτο μια πολυ καλη μου φιλη
Ελα ψυχουλα μουαυτο το ακουγα στο αυτοκινητο με τη μαμα μου...
Hit parade-tim booth...και αυτο με το μπαμπα μου...
Γυριζω τις πλατες μου στο μελλον...αυτο ενα παιδι απο τις διακοπες
Κακες συνηθειες...και αυτο οπως και το τραγουδι της υπογραφης (Τρυπες-Γιορτη) τις φετινες υπεροχες αξεχαστες διακοπες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
ΑΥΤό
Μου το τραγούδησε ένα βράδυ μια μικρή νεράιδα με την κιθάρα της...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από 'kate! =:
υπαρχουν τραγουδια που εχετε συνδεσει με ανθρωπους?
αν ναι ποια,με ποιους και γιατι?
δαλαδη:
Δηλαδή... :yes:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αυτό το τραγούδι το άκουγα στο δωμάτιό μου, αρχές του 2017 στις γιορτές, βράδυ, με ακουστικά, την ώρα που πέθαινε ο πατέρας μου από καρδιά στο μπάνιο, ώστε λίγα λεπτά μετά να τον πάρουμε χαμπάρι. Και το ανατριχιαστικό είναι οι στίχοι του. :/:


Koppången
There is stillness and silence, as the ground is coloured white
From the safe, old church the song is flowing out
I have paused at the road to rest for a while
And was caught by the borderland that unites night and day

And a ray of light behind the arched window frame
Has united those spirits that are here in time with us
And I know that those who have left us have understood that we are
Like flickering flames as long as we are here

And there among twinkling stars that fade one by one
Life comes really close, like a glimpse of truth
We are prisoners in time, like a palmprint
On a frosty old window given mercy by the passing of time

For a second I am eternal and then I know nothing more
Only this, that I live as fully as any other
I am here and in the middle of a frozen road there is still warmt
Even as the snow starts falling and the sky turns grey

There is stillness and silence as the hymn fades out
But I carry the old words in my heart just as before
And I sing to the heavens, maybe someone else listens
"Hosianna in the highest," then I start to walk

And I go to the others, I want to feel Cristmas peace
I want to believe that He was born and exists with us in time
It is Christmas and there is a child in me that wants to think that it happened,
And that lights a candle every Advent Sunday
https://lyricstranslate.com
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.


Μου το έδειξε μια πολύ καλή φίλη, η οποία έπειτα έφυγε από την πόλη και πιο μετά κι από τη χώρα. Όταν δεν τη βλέπω και το ακούω, θυμάμαι το υπέροχο καλοκαίρι που περάσαμε πριν φύγει η γλυκούλα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αυτό το έχω συνδέσει άρρηκτα με τον εφηβικό μου πρώην. Εκείνος μου το έμαθε, ήταν το αγαπημένο του τραγούδι και όταν το έμαθα πια το τραγουδούσαμε ντουέτο.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top