Θα επανέλθουν οι γυναίκες ή δεν τα είδαμε όλα;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάλι βλέπω πολλούς μπούληδες. :P
Τι να σε πω, αν μιλήσουμε ειδικά για Ελλάδα, μπορώ να σου παραθέσω κάμποσους λόγους, για το φαινόμενο...
Sex and the city, "ελληνική" εφαρμογή της ισότητας και ισχύως γυναικών από το εξωτερικό, ο άντρας-εφέντης του παρελθόντος, αύξηση διαζυγίων άρα φόβος άρα ανάγκη για ανεξαρτησία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Κορίτσια, κάτι ξέρουμε για να μιλάμε κι εμείς. Προφανώς ο Αλέξης φτάνει κομματάκι στα άκρα αλλά κι εσείς προσπαθείτε να δικαιολογήσετε την ανέραστη καριερίστα που τα έχει ισοπεδώσει όλα προκειμένου να κάνει αυτά που θέλει, γιατί κάποιος της διέλυσε τα βρεφικά της χρόνια, γιατί έχει πάρει λάθος διδαχές.

Εμένα η ένστασή μου δεν είναι στο γιατί δεν είναι όλες μπάρμπι...αλίμονο μπάρμπα! Καήκαμε! Η ένστασή μου είναι ότι αρκετές, όχι όλες, έχουν γίνει υπολογίστριες και μάλιστα φτηνές!

Όταν η γυναίκα είναι ένα απλό frakk and go χωρίς συναισθήματα γι' αυτό που είμαι ή απλά είναι μια γυναίκα που με σκανάρει από την κορυφή ως τα νύχια για να δει αν "της κάνω" (άλλο έρευνα λογική και άλλο σκανάρισμα), ε τότε να μείνει μόνη της και δεν κάνω καν τον κόπο να τη βάλω στο σπίτι μου για ποτό. Υπάρχουν πολύ καλύτερες κατά τη γνώμη μου και για τα δικά μου γούστα, με τις οποίες φυσικά και επιλέγω να περνώ τον χρόνο μου. Η μαγκιά, το τσαμπουκαλίκι, ο εγωκεντρισμός και η έρευνα αγοράς, δεν πιάνουν αγαπητές μου στα φύλα και στις σχέσεις! Οι έχοντες εμπειρίες θα το επιβεβαιώσουν αυτό.

Και λυπάμαι διότι προσπαθώντας να υπερασπιστείτε το φύλο σας -δικαίως- απέναντι σε ακραίες κουβέντες, καταλήγετε κι εσείς στα άκρα και επιβεβαιώνετε τους ισχυρισμούς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ.
Οι κοπελες που απαντησαν εδειξαν οτι προεχει η επιτυχια,το χρημα,η εκτιμηση(δηλαδη δουλευω βγαζω 5000 τον μηνα,αν ειμαι
κακος χαρακτηρας η αγαπαω ψευτικα ποιος νοιαζεται?εκτιμηθικα διοτι ειμαι αυτονομος,βγαζω πολλα!!!!!)
οποτε ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ.....

επειδή ήμουν σε αυτές που είχαν απαντήσει να σου πω μόνο ότι απλά με προσβάλεις
Οταν εγώ έχει υπάρξει περίοδος που δούλευα φίλε μου 3 δουλειές για να μην τα παιρνω απ τον μπαμπάκα μου (και δούλευα κι εγώ νύχτα στη μια απ τις 3 δουλειές) ΦΥΣΙΚΑ και δε θα ήθελα δίπλα μου ένα γκόμενο που τα τρώει απ τον μπαμπά του!
Στα αλήθεια δεν καταλαβαίνεις την διαφορά του θέλω άντρα που θα σκίζει τον πισινό του για να βρει μια δουλειά για να μην τα τρώει απ τους γονείς του με το γουστάρω γκόμενο που θα είναι φραγκάτος για να μου πληρώνει τα έξοδα όταν με βγάζει τσάρκες?

Ε οχι! Οταν εγώ δούλευα 20 ώρες το 24ωρο και κάποιες μέρες 24ώρες το 24ωρο, δεν ήθελα άντρα δίπλα μου που να παίρνει απ τον μπαμπά του χαρτζηλίκι για να πιει το ποτό του στην μπάρα μου!
Αν εσύ αυτό το θεωρείς ότι οι γυναίκες θέλουν φραγκάτους γκόμενους... τότε πάω πάσσο αλλά να ξέρεις ότι είσαι ΠΟΛΥ λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...

Και λυπάμαι διότι προσπαθώντας να υπερασπιστείτε το φύλο σας -δικαίως- απέναντι σε ακραίες κουβέντες, καταλήγετε κι εσείς στα άκρα και επιβεβαιώνετε τους ισχυρισμούς μου.

Όπα βρε μανάρι. Πότε προλάβαμε ως φύλο να σε απογοητεύσουμε τόσο;

Κατά τ' άλλα, Κουέ συμφωνώ.
Και κόψτε τις γενικεύσεις, γίνεστε γραφικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θα επανέλθουν οι γυναίκες ή δεν τα είδαμε όλα;
Γιατί... Πότε έφυγαν? :confused:


Διάβασα όλες τις απόψεις (*ψέμα*) και καταλήγω στα εξής.


Ρε συ ισολάβ, φαίνεσαι μια χαρά ώριο παλικάρι, και έχεις και εισόδημα με τρία μηδενικά περισσότερα απο κάτι άλλους εδώ μέσα (:redface:).
Να βγαίνεις τώρα και να παραπονιέσαι/δάκνεις/στηλιτεύεις τις γυναίκες -ή οτιδήποτε άλλο αποπειράσαι- είναι από την μία υποτίμηση του εαυτού σου, από την άλλη άδικο για τις γυναίκες που δεν έχουν άχυρο μέσα στο κεφάλι. Και είμαι σίγουρος πως θα συμφωνήσεις πως υπάρχουν πολλές, εγώ προσωπικά ξέρω μία, μιάμιση (???), ε χμ... εμ... λοιπόν όπως έλεγα, μήπως τελικά πρέπει εσύ να μειώσεις λίγο τα στάνταρντς σου για να είσαι ευτυχισμένος?

Γιατί εντάξει, οι γυναίκες παρασύρονται εύκολα (και ευχαριστούμε τον θεό γι' αυτό :redface:) αλλά είναι προσβολή στην Τύχη να κανουν παράπονα για τη βροχή όσοι έχουν τουλάχιστον μια ομπρέλλα που χωράει δύο.


Δεν θέλω να σε προσβάλλω, που βεβαια ποσώς με ενδιαφέρει, μα αν η ζωή είναι αγώνας ιπποδρόμου, υπάρχουν και ψωφάλογα που δεν παραπονιούνται και απλώς απολαμβάνουν την διαδρομή (ιιιχν :redface:). Φιλικά πάντα.








======================================================================================
Στάνταρ με ενδιαφέρει να εργάζεται ο σύντροφός μου. Και όχι μόνο να εργάζεται, αλλά να έχει φιλοδοξίες που να μην περιορίζονται σε 1 θέση στο Δημόσιο.
Πολύ σωστό! Οι διπλο-τριπλοθεσίτες είναι τα κελεπούρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Υπάρχουν και γυναίκες που μόλις φτάσουν και ξεπεράσουν τα 30 τις πιάνει μια τρέλα να κάνουν οικογένεια "γιατί μεγάλωσαν", "γιατί το παιδί τους θα είναι πολύ μικρό σε σχέση με την ηλικία τους αν αργήσουν να κάνουν", "γιατί θέλουν κάποιον για να τις βγάλει από το σπίτι της μαμάς και του μπαμπά" και από 'κει και ύστερα ψάχνουν τον άντρα δουλευταρά που θα μπορεί να συντηρήσει οικογένεια. Το αν θα ταιριάξουν συναισθηματικά (πέρα από το κρεβάτι) είναι κάτι αδιάφορο απ' ότι φαίνεται πλέον.

Μου φαίνεται απαράδεκτο πρότυπο ζωής ο παραπάνω. :/:
Δείχνει έλλειψη δυναμικότητας, αυτονομίας και θέλησης για αυτονομία, υποβίβαση της ίδιας της αξίας της ζωής αφού χαραμίζονται μιζεριάζοντας μέχρι να βρεθεί ο άντρας που θα τις σώσει. :/:

Πιστεύω ότι αυτό οφείλεται κυρίως στο πρότυπο της γυναίκας με το οποίο τις μεγάλωσαν οι γονείς τους. (Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες οι οποίοι τρομάζουν βλέποντας μια γυναίκα δυναμική).

Οι γενικότητες ωστόσο έχουν καταντήσει ψωμοτύρι και για τα δύο φύλα τα τελευταία χρόνια. Ελπίζω κάποτε να συνέλθουν μερικοί μερικοί και θα πάψουν να γκρινιάζουν και να μιζεριάζουν. :yawn:

Ευχαριστω πολυ.
Οι κοπελες που απαντησαν εδειξαν οτι προεχει η επιτυχια,το χρημα,η εκτιμηση(δηλαδη δουλευω βγαζω 5000 τον μηνα,αν ειμαι
κακος χαρακτηρας η αγαπαω ψευτικα ποιος νοιαζεται?εκτιμηθικα διοτι ειμαι αυτονομος,βγαζω πολλα!!!!!)
οποτε ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ.....
Δεν έδειξαν αυτό.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
isolove απο ότι κατάλαβα είσαι και σύ ή νοιώθεις ότι η γυναικα σε "ευνουχίζει" απο ότι κατάλαβε η γνώμη σου είναι ότι σου αρέσει το παραδοσιακό, εσύ να κάνεις το πρώτο βήμα και η γυναίκα να ακολουθεί γιατί θές εσύ να έχεις την "δύναμη" σε ότι αφορά κυνηγός και θύραμα.

Αυτό έχω καταλάβει, κάνοντας δύο δουλειές είναι σαν να είσαι έτοιμος να αναλάβεις μία γυναίκα και να την κάνεις ευτυχισμένη να της προσφέρεις τα πάντα αμα λάχει και την αγαπήσεις, αυτό όμως που δεν πρόσεξες είναι ότι η γυναίκα εκτιμώντας τη δουλειά της και τα ιδανικά της έχει την ίδια "εξουσία" με σένα, είναι ίση, ζητάει λοιπόν σε μία σχέση να εκτιμάει τον άλλο για την δουλειά του χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θέλει την άνεση της.:)

Η γυναίκα θέλει να προσφέρει σε μία σχέση ή μια αγάπη ή ένα γάμο αλλα θέλει και ο άλλος να είναι ισότιμος, όχι κάποιος που είναι χαραμοφάης και ζεί για να τον ταίζουν.

Σε πληροφορώ ότι ποιό πολλύ θα εκτιμήσει κάποιον που δουλέυει και πέρνει 700 ευρώ παρά κάποιον που έχει πλούσιους γονείς και τεμπελιάζει δεξιά και αριστερά. αυτό λοιπόν δεν δίχνει ότι απλά θέλει η γυναίκα κάποιον που να κοπιάζει για να ζήσει; δεν δίχνει σεβασμό στον απλό εργαζόμενο παρά στον πλούσιο χαραμοφάι;:)

Αυτό είναι πάνω κάτω το συναίσθημα σήμερα, ο σεβασμός και μάλιστα με περισσότερη αξία με παλιότερα.:)

Σκέψου ότι πρώτα εκτιμώ μετά γνωρίζω καλυτερα και μετά ερωτέυομαι, άρα αφού το κάνεις εσύ γιατί να μη το κάνει και μία γυναίκα; και μην μου πείς ότι δεν πάς με τέτοια σειρά γιατί βάσει των τρόπων σου δεν μοιάζεις με άνθρωπο που άν δεν σέβετε έναν άνθρωπο τον ερωτέυετε;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Mania κατι μου λεει οτι αναφερεσαι σε σωστες γυναικες ενω η πλειοψηφια μαλλον απεχει καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Mania κατι μου λεει οτι αναφερεσαι σε σωστες γυναικες ενω η πλειοψηφια μαλλον απεχει καπως.

Τι ενωείς; είπαμε είμαι λίγο ξανθιά, αυτό δεν είναι το θέμα; η γνώμη και γνώση πάνω στην άποψη του φίλου μας που άρχισε το πόστ; έκανα κάτι λάθος; αυτό δεν είναι το ζήτημα; ή εγώ είπα βλακεία; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Mania κατι μου λεει οτι αναφερεσαι σε σωστες γυναικες ενω η πλειοψηφια μαλλον απεχει καπως.
σορρυ γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι εννόησα ορθά...
λες δλδ ότι η πλειοψηφία των γυναικών δεν είναι σωστές γυναίκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Mania καλα τα λες, απλά αυτα που περιγραφεις, αφορουν πως ειναι το σωστο, το ευθυ,το ισιο, το μαγκικο,το προστυχο, το με σαντιγυ απο πανω. :P Και καποιοι αλλοι παραπονιουνται οτι το βλεπουν ολο και σπανιοτερα αυτο.

ΚΕ : οπου πλειοψηφια μπορει να ειναι απο 51% και ανω. Ναι αυτο λεω. Αμφισβητειται κατι τετοιο ; Μεχρι και οι γυναικες το λενε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι εστί "σωστή γυναίκα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι εστί "σωστή γυναίκα";

καλά τώρα θες και τα ρωτάς αυτά? θα ξεκινήσει ΠΑΛΙ πόλεμος εδώ μέσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Common sense εχουμε ολοι παιδες. Οτι εννοουμε (εστω αδρα) με το "σωστος ανθρωπος". Να συμπεριφερεται καλα στη σχεση. Να χρησημοποιει δικαια, εντιμα κριτηρια, να μην βαζει συνεχεια το εγω πανω απ'ολα. Stuff like that. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isolove

Νεοφερμένος

Ο Αλεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Τεχνίτης. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν θελω να προσβαλω καμμια.
οταν ειπα λογιστριες ενοουσα οτι σε μετρανε οικονομικα.εξου και το ε9 στη συνεχεια.....

Δουλευω πολυ για να βρω καμμια να της προσφερω πολλα?Καλο αστειο,αλλα πλεον με οποια και να βγω ουτε καφε πληρωνω
ουτε τιποτα.μονο τα δικα μου.οποια στραβωσει,αντε γεια.....

Θελω να κανω δικη μου δουλεια.

Η φιλοσοφια μου μετα την εξοδο απο μια σχεση που εζησα πολλα και ακουσα περισσοτερα αλλαξε προς το καλυτερο.

Ειναι τραγικο οταν μια γυναικα σε κοιταζει στα παπουτσια στον καρπο την μπλουζα το παντελονι για να σε.....τσεκαρει.
Σε τετοιες περιπτωσεις κανω το ιδιο,την τσεκαρω,γελαω ειρωνικα και κοιταω αλλου.

Για να αντιμετωπισεις πλεον τις γυναικες πρεπει να εισαι παντα σκληροτερος απο αυτες.
Δυστυχως ειναι η μονη λυση.
Εχει καποια ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΛΟΓΙΚΗ οταν πηγα για καφε με μια καινουργια γνωριμια και γελασαμε,με αγγιζε καθε λιγο και λιγακι,
μου ειπε οτι περασε υπεροχα,και απο την αλλη ΜΕΡΑ ΧΑΘΗΚΕ,δεν απαντουσε πουθενα και σε τιποτα?
"το κανουνε λεει μερικες για να.....σε κολλησουν(!!!!!)"
Kαι αφου δεν ασχοληθικα ξανα εμφανιστικε μετα απο.....τρεις βδομαδες(!!!!!)με sms "τι κανεις,καλα" και αλλα ουδετερα.
Ε,της γραφω ενα "ποιος ειναι",η ταδε απαντα,της λεω και ενα "θες κατι?" και αντε γεια.....
Σαχλαμαρες θα μου πειτε,αλλα δεν θα τρελλαθουμε κιολας!
ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ,ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ,θα τα παμε καλα (δοξα το θεο υποψιαζομαι οτι γνωρισα τετοια σπανια κοπελα)

Υ.Γ.γραφω παραξενες ωρες,κουρασμενος και ισως να μην καταλαβαινετε κατι σωστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Mania καλα τα λες, απλά αυτα που περιγραφεις, αφορουν πως ειναι το σωστο, το ευθυ,το ισιο, το μαγκικο,το προστυχο, το με σαντιγυ απο πανω. :P Και καποιοι αλλοι παραπονιουνται οτι το βλεπουν ολο και σπανιοτερα αυτο.

ΚΕ : οπου πλειοψηφια μπορει να ειναι απο 51% και ανω. Ναι αυτο λεω. Αμφισβητειται κατι τετοιο ; Μεχρι και οι γυναικες το λενε :P

Λοριέν ....Καμάρι μου δεν έχεις ακούσει ότι απο τον νόμο υπάρχει και η εξέρεση; Οταν υπάρχουν σωστές γυναίκες που είναι περισσότερες εσύ θα γυρίσεις να τις κοιτάξεις άν είναι ελαφρώς απεριποιητες; θα γυρίσεις να την κοιτάξεις όταν έχει κάποιο σώμα ελαφρώς με καμπίλες; ΟΧΙ ξέρεις γιατί; γιατί ψάχνετε τις γυναίκες που να είναι όμορφες σωστές όπως λές να είναι τριφερή, γλυκιά, να είναι το αδύναμο φίλο, να μην έχει κότσι να έχει περιποιημένα δάκτυλα κλπκλπ στο τέλος πάτε στις εξερέσεις, κολάτε σε γυναίκες που είναι άψωγες εμφανησιακά και προσπερνάτε αυτές που είναι τρομερά παιδιά...

Φίλε isolove όταν σε κοιτάνε τι είδους γυναίκες είναι; όμορφες; ή νορμάλ καθημερινές κοπέλες; που έχουν και ελλατώματα βρε αδερφε... με πιάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τελικά δεν είμαι στην πλειοψηφία... [τώρα καλό είναι αυτό ή κακό? :hmm:]
χώρισα το φραγκάτο γκόμενο από κηφησιά που (με τα λεφτά του μπαμπά του και της μαμάς του) ήθελε να με πάει στα πιο εξωτικά μέρη (όπως κάνει στην τωρινή του γκόμενα) και εγώ δεν ήθελα να με...πληρώνει[και αυτό το attitude του έβγαινε σε όλα του], και τα έχω με έναν... απλό θνητό που ζει από το μισθό του και μεγάλωσε στον Κολωνό.

τελικά (αν η πλειοψηφία κάνει αλλιώς)... μάλλον είμαι μ@λ@κας και η σούπερ εξαίρεση (στα μάτια των περισσότερων ανδρών τουλ, γιατί στα μάτια της πλειοψηφίας του φόρουμ είμαι απλά νορμάλ που κοίταξα άλλα πράγματα στη σχέση μου...) τελικά... :hmm:

[συγγνώμη για το οφφ αλλά ειλικρινά ... μπερδεύομαι...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα μιλάμε για την προσέγγιση των γυναικών τη σήμερον ημέρα, ερωτικά, έτσι; Όχι καθαρά και μόνο το αν είναι καλό που γίνονται καριερίστες...

Τι να πω. Κι εδώ τα ίδια, ο εξ ήθελε να με πάει Eurodisney, με φόρτωνε στην Ζ4 και καμάρωνε, δεν είχα πληρώσει ούτε νερό. Και πόσο ΔΕ μ' άρεσε, να είμαι μία λεπτεπίλεπτη μπάρμπι, ένα μπιμπελό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
χααχχαχα, άντε ρε... η χρυσή λύση είναι μία: Βγάζεις λεφτάκια, μένεις με τη μαμά σου που σε πλένει, σου μαγειρεύει, σε φροντίζει (οπότε δε χαλάς και πολλά λεφτά :P ), έχεις και μια σχέση για να βγαίνεις και είσαι κομπλέ. Άμα σου τα πολυπρήξει βρίσκεις άλλον/άλλη. Γάμοι και μακακίες... που ζείτε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν θελω να προσβαλω καμμια.
οταν ειπα λογιστριες ενοουσα οτι σε μετρανε οικονομικα.εξου και το ε9 στη συνεχεια.....

Δουλευω πολυ για να βρω καμμια να της προσφερω πολλα?Καλο αστειο,αλλα πλεον με οποια και να βγω ουτε καφε πληρωνω
ουτε τιποτα.μονο τα δικα μου.οποια στραβωσει,αντε γεια.....

Θελω να κανω δικη μου δουλεια.

Η φιλοσοφια μου μετα την εξοδο απο μια σχεση που εζησα πολλα και ακουσα περισσοτερα αλλαξε προς το καλυτερο.

Ειναι τραγικο οταν μια γυναικα σε κοιταζει στα παπουτσια στον καρπο την μπλουζα το παντελονι για να σε.....τσεκαρει.
Σε τετοιες περιπτωσεις κανω το ιδιο,την τσεκαρω,γελαω ειρωνικα και κοιταω αλλου.

Για να αντιμετωπισεις πλεον τις γυναικες πρεπει να εισαι παντα σκληροτερος απο αυτες.
Δυστυχως ειναι η μονη λυση.
Εχει καποια ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΛΟΓΙΚΗ οταν πηγα για καφε με μια καινουργια γνωριμια και γελασαμε,με αγγιζε καθε λιγο και λιγακι,
μου ειπε οτι περασε υπεροχα,και απο την αλλη ΜΕΡΑ ΧΑΘΗΚΕ,δεν απαντουσε πουθενα και σε τιποτα?
"το κανουνε λεει μερικες για να.....σε κολλησουν(!!!!!)"
Kαι αφου δεν ασχοληθικα ξανα εμφανιστικε μετα απο.....τρεις βδομαδες(!!!!!)με sms "τι κανεις,καλα" και αλλα ουδετερα.
Ε,της γραφω ενα "ποιος ειναι",η ταδε απαντα,της λεω και ενα "θες κατι?" και αντε γεια.....
Σαχλαμαρες θα μου πειτε,αλλα δεν θα τρελλαθουμε κιολας!
ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ,ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ,θα τα παμε καλα (δοξα το θεο υποψιαζομαι οτι γνωρισα τετοια σπανια κοπελα)

Υ.Γ.γραφω παραξενες ωρες,κουρασμενος και ισως να μην καταλαβαινετε κατι σωστα.

μα σε αυτά που λες εδώ δεν διαφωνεί κανένας μαζί σου...
αλλά αυτά ουδεμία σχέση έχουν με το αν μια γυναίκα θέλει να εργάζεται ή όχι ο καλός της και να μην τα τρώει του πατέρα του


όσο για τις σωστές γυναίκες και τα Ε9....
ή στραβός είναι ο γυαλός (που δεν είναι) ή στραβά αρμενίζετε!!!
είμαι 37 χρονών, έχω γύρω μου ένα μεγάλο αριθμό γυναικών που γνωρίζω που ΚΑΜΙΑ τους δεν κοιτάζει το παπούτσι και τον καρπό του χεριού του άλλου....
κοιτάζει τα μάτια, το χαμόγελο, το μυαλό αλλά και τα χέρια για να δει αν είναι χέρια που δουλεύουν!
Βέβαια... η αλήθεια είναι ότι αυτές οι κοπέλες είναι μάλλον μακρυά απ το φαινόμενο μπάρμπι...
Πάνε κομωτήριο κάθε όποτε τους περισσεύουν κι όχι κάθε βδομάδα...
Το νύχι δεν λέει να στεριώσει γιατί πλένουν και κανα πιάτο....
Τα κιλάκια είναι κάτι τις παραπάνω και δεν μπαίνουν στο small της miss sixty...
Το ύψος είναι μεν 1,70 αλλά είναι με τακούνι!

Αυτές οι γυναίκες... είναι αυτές που κυκλοφορούν παντού γύρω μας, που δεν φτιάχνονται οι μούρες τους και τα πόδια τους με τα photoshop όπως στα περιοδικά... και είναι αυτές οι ίδιες που ΑΝ τους ρίχνατε μια δεύτερη ματιά θα σας έκαναν ευτυχισμένους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top