• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αντισυλληπτικά και libido

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Well, τοσες γυναικες μπαινουν εδω μεσα, καποιες θα εχετε χρησιμοποιησει αντισυλληπτικα να μου πειτε τη γνωμη σας...

Αυτη τη στιγμη παιρνω τα meliane τα οποια εχουν τη σπαστικη παρενεργεια να μου μειωνουν τη διαθεση μου για σεξ... Ανεπιτρεπτο, δεν μπορω να συνεχισω ετσι. Το συζητησα με το γιατρο μου και μου ειπε να δοκιμασω τα jasmine για αλλαγη αλλα φυσικα λεει, διαφορετικοι οργανισμοι εχουν διαφορετικες αντιδρασεις με καθε χαπι οποτε και παλι μπορει να εχω την ιδια - ή αλλη - παρενεργεια.

Ναι οκ, γιατροι δεν εισαστε, ουτε το τι συνεβη σε σας εχει σχεση με το τι θα συμβει σε μενα, αλλα αν θελετε πειτε τις δικες σας εμπειριες πανω σ'αυτο.

Θενξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω jasmine, και δεν εχω παρατηρησει ιδαιτερη αλλαγη στις ορεξεις μου απο πριν που δεν χρησιμοποιουσα, ασε που ειναι απο αυτα που δεν πρηζεσαι. Αλλα οπως λεει και ο γιατρος, και εσυ, αλλιως αντιδρουν στον ενα, αλλιως στον αλλον. Το αλλο που ξερω ειαι οτι ειναι απο τα πιο ελαφρια (αν και δεν ξερω πως συγκρινονται με τα δικα σου), οποτε και αυτο φανταζομαι καλο ειναι.

Αυτα γενικα, δεν πολυβοηθησα αλλα ενιγουει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πάρει 4 κύκλους jasmine πριν 1-2 χρόνια, δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Αυτά.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως ειναι πολυ ειρωνικο να παιρνεις αντισυλληπτικά για περισσοτερο και χωρις αγχος σεξ...και να σου μειωνουν τη λιμπιντο.

Πρεπει να βρεθει καποια πιο ασφαλης και αναστρεψιμη μεθοδος αντισυλληψης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πρεπει να βρεθει καποια πιο ασφαλης και αναστρεψιμη μεθοδος αντισυλληψης...

Σε ενα επεισοδιο Ελληνικης σειρας κατι λεγανε για αντρικα αντισυλιπτικα (και καλα αχριστευει πρωσορινα τα σπερματοζωαρια), οτι ειναι ακομα στο σταδιο της ερευνας βεβαια. ισχιει κατι τετιο η απλα για το σεναριο το εφυβραν οι σεναριογραφοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δειτε εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Παντως ειναι πολυ ειρωνικο να παιρνεις αντισυλληπτικά για περισσοτερο και χωρις αγχος σεξ...και να σου μειωνουν τη λιμπιντο.

Πρεπει να βρεθει καποια πιο ασφαλης και αναστρεψιμη μεθοδος αντισυλληψης...

Indeed. Προσωπικά τα χρησιμοποιούσα λόγω ορμονικών προβλημάτων, αλλά φαντάζομαι πώς είναι να τα παίρνεις για να νιώθεις πιο "ελεύθερη" και τελικά να μην μπορείς να αποδώσεις. Κι έχουν κι ένα σωρό πιθανές παρενέργειες τα ρημάδια, θυμάμαι την φρίκη που είχα φάει όταν σε ηλικία 18 χρονών διάβασα τις οδηγίες που ήταν στο κουτάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Still again, τα αντισυλληπτικά χάπια (γυναικεία / ανδρικά) παραμένουν χάπια. :/:



Μακροπρόθεσμα δεν ξέρω αν έχει αποδειχθεί ότι επηρεάζουν ή δεν επηρεάζουν τον οργανισμό του λήπτη, βέβαια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαπακωνόμουν για πολλά χρόνια :P πααααααααααρα πολλά!
το μόνο θέμα που είχα ήταν λίγο βάρος στην αρχή που ξεκίνησα και νεύρα... τπτ άλλο
βέβαια με τα νεύρα που είχα όλη την ώρα... χμμμ ναι... η λίμπιντος είχε πιάσει πάτο (του άλλου που ήθελε να με σφάξει :redface:)

δυστυχώς δε θυμάμαι ΚΑΝ πως έλεγαν τα χάπια μου ... έχω γύρω στα 4 χρόνια νομίζω να πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Επαιρνα κι εγώ τα meliane για 3 χρόνια. Αθλια χάπια. Ευτυχώς τα έκοψα πριν 2 μήνες. Πέρα από το θέμα με τη λίμπιντο, εμένα με επηρεάζαν πάρα πολύ ψυχολογικά. Τους τελευταίους 3 μήνες πριν τα κόψω ήμουν στα όρια της κατάθλιψης. Πλέον είμαι άλλος άνθρωπος. Ο παλιός καλός καραγκιοζάκος!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Κι εγώ παίρνω τα meliane -τελικά έχουν μεγάλη πέραση τα συγκεκριμένα χάπια!:D
Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι το πρήξιμο του στήθους, άντε και λίγα νευράκια.
To θέμα της λίμπιντο, δεν το είχα σκεφτεί καν, δε νομίζω όμως ότι έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasiaStef

Νεοφερμένος

Η nasiaStef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα... Ειμαι καινουρια στην παρεα...
Θελω να ρωτησω κατι...
Σκοπευω να αρχισω να παιρνω αντισυλληπτικα χαπια. Εαν τα παιρνω, μπορει ο συντροφος μου να εκσπερματωνει κανονικα (και οχι διακοπτομενη συνουσια) χωρις να υπαρχει ο κινδυνος εγκυμοσυνης?
Μονο τα χαπια, ουτε προφυλακτικο, ουτε διακοπτομενη συνουσια, ουτε πλυσεις, ουτε χαπι της επομενης μερας. Καμια αλλη μεθοδος αντισυλληψης, μονο τα αντισυλληπτικα χαπια και θα ειμαι καλυμενη?
Η δραση των χαπιων αυτων, ξεκιναει απο την 1η μερα που θα τα παρω ή θελει καποιες μερες για να δρασουν?

Ευχαριστω προκαταβολικα οσες απαντησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά κάνεις και ρωτάς, και καλώς μας ήρθες!

Λοιπόν, σου λέω ό,τι μου έχει πει ο γυναικολόγος μου, αλλά να ρωτάς κι εσύ το δικό σου... Ελπίζω να σου έδωσε αυτός κάποιο χάπι, και να έχεις κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος, ε;;;

Το χάπι πρέπει να το πάρεις πρώτα ένα μήνα, και μετά την περίοδο που θα ακολουθήσει να διακόψεις άλλες μεθόδους αντισύλληψης.

Επίσης το να τραβιέται ο άλλος εξακολουθεί να έχει κινδύνους για εγκυμοσύνη, αλλά και ΣΜΝ...
Ο σύντροφός σου έχει κάνει εξετάσεις αίματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Εμείς πάντως - παίρνω αντισυλληπτικά εδώ και κάποιους μήνες, λόγω κάποιας κύστης αρχικά, αλλά μετά τα συνέχισα- δεν το ρισκάρουμε καθόλου. Υπερβολικός φόβος; Ίσως. Θέλουμε όμως να είμαστε 100% σίγουροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα αντισυλληπτικά δεν είναι ρίσκο. Έχουν μάλιστα ασφαλότερη αντισυλληπτική προστασία από το προφυλακτικό. Αρκεί να χρησιμοποιούνται σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Τα αντισυλληπτικά δεν είναι ρίσκο. Έχουν μάλιστα ασφαλότερη αντισυλληπτική προστασία από το προφυλακτικό. Αρκεί να χρησιμοποιούνται σωστά.

Θα συμφωνήσω ως προς αυτό. Απλά, μιλώντας πάντα για εμένα και το σύντροφό μου,μας φοβίζει αρκετά το να τελειώσει μέσα μου, όπότε και το αποφεύγουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τα αντισυλληπτικά έχουν σοβαρά πλεονεκτήματα, αλλά θέλουν και προσοχή!
Όσες τα παίρνετε να αποφεύγετε το κάπνισμα, τουλάχιστον το πολύ και να καταναλώνετε πολλά υγρά, γιατί τουλάχιστον κατά τον πρώτο μήνα κάνουν κατακράτηση υγρών. Επίσης επειδή αρχικά δημιουργούν πείνα καλό είναι να τα παίρνετε βράδυ και μην ξεχάσετε να ρωτήσετε τον γιατρό σας για πόσο διάστημα μπορείτε να τα παίρνετε συνεχόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το κάπνισμα όσο παίρνει κανείς αντισυλληπτικά απαγορεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Το κάπνισμα όσο παίρνει κανείς αντισυλληπτικά απαγορεύεται.

Έτσι ξέρω κι εγώ. Έχετε ακούσει τίποτα για την περίπτωση πνευμονικής εμβολής από χρήση αντισυλληπτικών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
..πάντως το θέμα εδώ αφορά την επίδραση των χαπιών στη libido, μήπως να το συνεχίσουμε σε θέμα γενικά για τα αντισυλληπτικά. Νομίζω υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top