Το κλείνεις το κινητό ή απλά ψοφάει από μπαταρία;

Κλείνεις καθόλου το κινητό σου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 153)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα μένει ανοιχτό, αλλά πάντα στο αθόρυβο - ή σιγανό ή δόνηση και το ξεχνώ στο μπουφάν μου, οπότε είναι σαν να το 'χω κλειστό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Εμένα μένει ανοιχτό, αλλά πάντα στο αθόρυβο - ή σιγανό ή δόνηση και το ξεχνώ στο μπουφάν μου, οπότε είναι σαν να το 'χω κλειστό. :P

Αλλά με την ατινοβολία του ανοιχτού :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Από την ώρα που θα πέσω για ύπνο ως την ώρα που θα σηκωθώ το κινητό μένει κλειστό.

Το ίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πάντα ανοιχτό το βράδυ απλά αθόρυβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Το παλιό μου κινητό είχε πρόβλημα με τη μπαταρία. Ακόμα και φορτισμένο να ήταν έκλεινε με το που έκανε κάποιος μια κλήση και όλοι νόμιζαν ότι τους το έκλεινα στα μούτρα! Τώρα το καινούριο φροντίζω να μην ξεμένει και τόσο συχνά, αν και με το κινητό δεν έχω τις καλύτερες σχέσεις. Το ξεχνάω σπίτι, δεν το ακούω και άμα μείνει από μπαταρία κάνω κανα 2 μέρες να το ανοίξω! Να ναι κλα΄το σταθερό που με βρίσκουνε και παίρνω τηλ τους φίλους μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πρόβλημα με τη μπαταρία
Welcome to the club. :P


Εμένα οι χαλασμένες μπαταρίες με κυνηγάνε μια ζωή! Ειδικά ένα Sony Ericsson ψόφαγε την ημέρα που το φόρτιζα ενίοτε. :P




btw, έχω ακούσει ότι οι συχνές φορτίσεις κάνουν κακό στη μπαταρία, ισχύει άραγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Μήπως ήταν Κ700;; Γιατί αυτό μου 'φαγε τη ζωή και έκλεινε και κατά τη διάρκεια της φόρτισης.

Το καλύτερο είναι το κινητό να είναι κλειστό όταν φορτίζει, πχ το βράδυ, γιατί φθείρεται λιγότερο η μπαταρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μήπως ήταν Κ700;; Γιατί αυτό μου 'φαγε τη ζωή και έκλεινε και κατά τη διάρκεια της φόρτισης.
Το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι ήταν ένα μαύρο με μεγάλη κεραία. :P

The glorious days of the 90's! :D


Το καλύτερο είναι το κινητό να είναι κλειστό όταν φορτίζει, πχ το βράδυ, γιατί φθείρεται λιγότερο η μπαταρία.
Interesting! :D






Και κάτι ακόμα (επί του θέματος :P), ακόμα κι όταν θέλω να ξεραθώ στον ύπνο δεν το κλείνω το πράμα, το βάζω στο αθόρυβο! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Ξεχνάω να το βάλω αθόρυβο αλλά κοιμάμαι βαριά ότε δε με πολυνοιάζει και να χτυπήσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
btw, έχω ακούσει ότι οι συχνές φορτίσεις κάνουν κακό στη μπαταρία, ισχύει άραγες;
Οι Lion καλό είναι μόνο μια φορά την εβδομάδα να της αφήνουμε να αδειάζουν τελείως.

Οι μπαταρίες νικελίου, ότι και να κάνεις μετά από κανένα χρόνο ... είναι για πετάμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
δεν το κλείνω ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
δεν το κλεινω ποτε παρα μονο οταν πευτει απο μπαταρια.
καμμια φορα το κλεινω οταν τσακωνομαι μ τον φιλο μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ δεν το έκλεινα σχεδόν ποτέ αλλά τον τελευταίο καιρό το κλείνω όταν κοιμάμαι λόγω ακτινοβολίας. Όχι ότι καταφέρνω τίποτα απλά να λέω ότι κάνω κάτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λοιπόν .. εγώ το κινητό μου το κλείνω σπάααανια.. αλλά δεν έχω και πολύ καλή σχέση μαζί του!
Κάπου θα βρίσκεται ξεχασμένο και θα κουδουνάει.. και για να το βρω θα καταλήγω να ακολουθώ την ένταση του ήχου:P

Αλλά σήμερα μου κάνει κάτι νερά..
Ξύπνησα και το βρήκα κλειστό.. χωρίς να το έχω κλείσει.. και από τότε έχει κλείσει, ενώ έχει μπαταρία.. άλλες δύο φορές από μόνο του!:worry:
Πφφφφφφφφφφφφφ.. μάλλον είμαι για καινούργιο!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλά αυτό είναι θέμα για μενα :D

Το κινητό είναι κλειστό πάντα όταν κοιμάμαι- δεν υπάρχει καμία περίπτωση στον κόσμο να αρχίσει να τραγουδάει μέσα στη νύχτα, αφού και ανοιχτό να το έχω ξεχάσει, θα είναι στο αθόρυβο, στο οποίο παραμένει και όλη την υπόλοιπη μέρα. :angel:
{Για κάποιο περίεργο λόγο πάντως, πάντα με βρίσκουν οι άλλοι (ή μάλλον τους βρίσκω εγώ αφού τους πάρω πίσω), παρότι δεν χτυπάει ποτέ κανονικά όπως όλου του υπόλοιπου φυσιολογικού κόζμου!}

Από μπαταρία δεν μου έχει κλείσει ποτέ, αφού το αφήνω 2-3-4 μέρες και όταν δω ότι δεν ζει πολύ τότε το φορτίζω- συνήθως βράδυ που είναι ούτως ή άλλως κλειστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loupo

Νεοφερμένος

Ο π.Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν κλείνει ποτέ.:)
Όταν δεν έχω όρεξη ή κοιμάμαι απλά αθόρυβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
δεν το κλεινω ποτε γιατι δεν θυμαμαι και το πιν:redface:....το αφηνω μεχρι να φτασει στο κοκκινο και μετα απλα το φορτιζω....το θεμα ομως ειναι πως εχω ενα απ'αυτα τα καλα τα κινητα,που ακομα και να μην τα εχεις ακουμπησει ολη μερα η μπαταρια πεφτει ετσι απο μονη της...οποτε εχω φτασει στο σημειο να χρησιμοποιω περισσοτερο το φορτιστη παρα το κινητο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δε κλείνει ποτέ παρά μόνο κατά λάθος. Φόρτιση κάθε 3 μέρες. Βέβαια το συγκεκριμένο είναι λίγο ιδιότροπο γιατί άπαξ και φύγει η πρώτη γραμμή μετά έχει 8-10 ώρες ακόμα και θέλει λίγο προσοχή στο timing (εξ ου και το κατα λάθος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ όταν θέλω να μείνω λίγο μόνη μου το κλείνω.
Οι σημαντικοί άνθρωποι ξέρουν και το τηλ του σπιτιού σε περίπτωση που χρειαστούν κάτι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Τα πρώτα χρόνια που είχα κινητό, το έκλεινα δεν έβρισκα, ούτε βρίσκω λόγο όταν είσαι στο σπίτι να έχεις ανοιχτό το κινητό.....
Πλέον το αφήνω συνεχώς ανοιχτό αλλά παρατημένο κάπου στο σπίτι όπου δεν το ακούω ως συνήθως......
άλλωστε γι αυτό υπάρχουν τα σταθερά ...αλλιώς θα κουβαλούσες μαζί και το σπίτι σου για να μην χάνεις τις κλήσεις από το σταθερό τηλέφωνο σου.....:P
Το κινητό είναι για όταν είσαι εκτός home.....

Επίσης έχω παρατηρήσει και στον εαυτό μου ότι το κινητό είναι εθισμός,
π.χ στέλνεις ένα sms και θες ντε και σώνει εκείνη την ώρα να σου απαντήσει ο άλλος
και περιμένεις με αγωνία την απάντηση για να στείλεις κι εσυ την επόμενη ατάκα....... α πα πα!!!

Αντί να σηκώσεις το κορμάκι σου να πας να πιεις ένα καφέ σαν άνθρωπος [ ή ότι πίνει ο καθένας, πορτοκαλάδα, σοκολάτα, κακάο ...εκεί θα τα χαλάσουμε], απλά χτυπιέσαι στα sms χαχαχαχαχ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top