Άρση απορρήτου

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Καλησπέρα στην κοινότητα, λοιπών πριν λίγες ώρες πήρα τηλέφωνο μια γνωστή μου με απόκρυψη απο τον καινούριο μου αριθμό (άλλαξα εταιρία) για να της πω κάτι ανώνυμα, τελικά αποφάσισα να μην της μιλήσω για να μην αναγνωρίσει την φωνη μου και απλα το έκλεισα... Μετά αυτη η γνωστή μου με πήρε πίσω λέγοντας οτι όποιος και να ειμαι, ξέρει τον αριθμό μου γιατί έχει άρση απορρήτου... Αυτή η γνωστή μου εχει whats up, και εγω νόμιζα οτι αυτό γίνετε μόνο με εισαγγελική παρέμβαση... Εσείς τι λέτε; Λέτε να έχει κάνα "βύσμα" ή κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπέρα στην κοινότητα, λοιπών πριν λίγες ώρες πήρα τηλέφωνο μια γνωστή μου με απόκρυψη απο τον καινούριο μου αριθμό (άλλαξα εταιρία) για να της πω κάτι ανώνυμα, τελικά αποφάσισα να μην της μιλήσω για να μην αναγνωρίσει την φωνη μου και απλα το έκλεισα... Μετά αυτη η γνωστή μου με πήρε πίσω λέγοντας οτι όποιος και να ειμαι, ξέρει τον αριθμό μου γιατί έχει άρση απορρήτου... Αυτή η γνωστή μου εχει whats up, και εγω νόμιζα οτι αυτό γίνετε μόνο με εισαγγελική παρέμβαση... Εσείς τι λέτε; Λέτε να έχει κάνα "βύσμα" ή κάτι τέτοιο;

νομιζω πρεπει να υπαρχει σοβαρος λογος για να γινει αρση απορρητου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ρώτησα αυτήν την γνωστή μου ανώνυμα μέσω του ask fm της πως, και οτι θα ρωτήσω την εταιρία αν δεν μου πει και απάντησε: "Σε οποιες εταιρειες και να μιλησεις,ακρη δεν θα βγαλεις,γιατι;Γιατι οι εταιρειες δεν ξερουν τι κανουν οι γνωστοι μου και οι φιλοι μου καθως ...
αντε τσαγια...".
Αφτό συμένει βύσμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μηπως η γνωστη σου δουλευει στην ΕΥΠ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μηπως η γνωστη σου δουλευει στην ΕΥΠ; :P

Όχι, λίγο μικρή για να δουλεύει εκεί :P Είναι μόλις 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μετα μπορει να φερει και τον μεγαλο ξαδερφο της να σε κανει ντα. Αραξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μετα μπορει να φερει και τον μεγαλο ξαδερφο της να σε κανει ντα. Αραξε

Ας μην βγαίνουμε off topic θα' λεγα, άλλο είναι το ζητούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι της είπες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τι της είπες;

Στο τηλέφωνο τελικά δεν της είπα κάτι. Ανώνυμα στο ασκ φμ της, της είπα "πώς το κάνεις;" και μου απάντησε ότι δεν με αφορά και μετά της είπα πως θα εποικινωνησω με την εταιρεία για να μάθω τι συμβαίνει και μου ιπε αυτό που έγραψα πιο πάνω (πώς δεν θα βγάλω άκρη κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Άρση απορρήτου γίνεται μόνο με απόφαση του εισαγγελέα... Αυτό που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να ενεργοποιήσει μια υπηρεσία που φανερώνει τις αποκρυμμένες κλήσεις, αλλά αν το κάνει, αυτός που καλεί πρώτα ακούει ένα ηχογραφημένο μήνυμα πως ο αριθμός του καταγράφεται και μετά προχωραεί η κλήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Άρση απορρήτου γίνεται μόνο με απόφαση του εισαγγελέα... Αυτό που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να ενεργοποιήσει μια υπηρεσία που φανερώνει τις αποκρυμμένες κλήσεις, αλλά αν το κάνει, αυτός που καλεί πρώτα ακούει ένα ηχογραφημένο μήνυμα πως ο αριθμός του καταγράφεται και μετά προχωραεί η κλήση.

Ναι, ρώτησα και γι αυτό και μου ιπανε ότι όχι μόνο ακούγετε μύνημα (κάτι που δεν άκουσα) αλλά και ότι δεν μπορείς να δεις κατ ευθείαν το νούμερο, σου στέλνουν αυτοί στο τέλος του μήνα ένα χαρτί που τα γράφει. Αυτή όμως και κάτ ευθείαν το είδε, και μύνημα δεν άκουσα.. :-o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ρε μήπως ξέχασες να βάλεις απόκρυψη και μας δουλεύεις :sly:

βασικά κάτι μου λέει πως απλώς ακούστηκε κάτι από εκεί που έπαιρνες ξέρω γω καμιά μάνα σου να μιλάει και τώρα σε δουλεύει αυτή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν εβαλες αποκρυψη βασικα.
Την εχει πατησει ενας και σε μενα.
Με ειχε παρει και μου λεγε κατι μπουρδες.
Μετα πηρα πισω και του λεω τι θες ακριβως;
Εκανε τον κινεζο.
Για να τον ψαρωσω του ειπα εχω αρση απορρητου.
Ενας πρωην.
Ο μαλάξ δεν ειχε βαλει αποκρυψη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δεν εβαλες αποκρυψη βασικα.
Την εχει πατησει ενας και σε μενα.
Με ειχε παρει και μου λεγε κατι μπουρδες.
Μετα πηρα πισω και του λεω τι θες ακριβως;
Εκανε τον κινεζο.
Για να τον ψαρωσω του ειπα εχω αρση απορρητου.
Ενας πρωην.
Ο μαλάξ δεν ειχε βαλει αποκρυψη :D

ρε μήπως ξέχασες να βάλεις απόκρυψη και μας δουλεύεις :sly:

βασικά κάτι μου λέει πως απλώς ακούστηκε κάτι από εκεί που έπαιρνες ξέρω γω καμιά μάνα σου να μιλάει και τώρα σε δουλεύει αυτή

1) Έβαλα απόκρυψη, το κοίταξα μετά στο ιστορικό κλήσεων. Επίσεις αυτή μετά μου είπε μόλις με πήρε οτι έχει άρση απορρήτων, οχι οτι απλά είδε τον αριθμό μου.
2) Οχι δεν ακούστηκε κάτι. Αλλά και να ακουγόταν όπως είπα και πριν αυτή δεν γνώριζε το κινητό μου... Και με πήρε αμέσως πίσω σε αυτό που δεν γνώριζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε αρα μπορει και τα βλεπει. Το πως τι σε ενδιαφερει;
Σημασια εχει οτι εγινες ρεζιλι, γιαυτο οσοι παιρνετε με αποκρυψη να προσεχετε αλλη φορα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Ε αρα μπορει και τα βλεπει. Το πως τι σε ενδιαφερει;
Σημασια εχει οτι εγινες ρεζιλι, γιαυτο οσοι παιρνετε με αποκρυψη να προσεχετε αλλη φορα :P

Με ενδιαφέρει το πως. Διότι άμα είναι να το κάνει οποίος να ναι τότε να το βάλω κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κρυβεσαι ή σε ενοχλουν στις αποκρυψεις για να το κανεις; Κι αν σε ενοχλουν, γιατι σε ενοχλουν;
Οποιος σκαλιζει λεν τα πιτουρα...
Ασε που αυτο που εκανες, εμενα προσωπικα δε θα μου αρεσε και η κοπελα ηταν ευγενικη. Εγω θα στα χωνα.
Με ποιο δικαιωμα ενοχλεις τη μια με τα τηλεφωνα σου και την αλλη με τις αδιακριτες ερωτησεις σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
1)Κρυβεσαι ή σε ενοχλουν στις αποκρυψεις για να το κανεις; Κι αν σε ενοχλουν, γιατι σε ενοχλουν;
2)Οποιος σκαλιζει λεν τα πιτουρα...
3)Ασε που αυτο που εκανες, εμενα προσωπικα δε θα μου αρεσε και η κοπελα ηταν ευγενικη. Εγω θα στα χωνα.
4)Με ποιο δικαιωμα ενοχλεις τη μια με τα τηλεφωνα σου και την αλλη με τις αδιακριτες ερωτησεις σου;

Καλησπέρα mindcircus,

1) Ναι, μου έχει τύχει πολλές φορές να μου κάνουν φάρσες γνωστοί μου και θέλω να δω ακριβώς ποιοι είναι, αν και υποψιάζομαι, αλλά δεν έχω αποδείξεις. Γιατί λοιπόν εγώ να μην μπορώ να το κάνω ενώ αυτή ναι; Όσο αναφορά για το γιατί με ενοχλούν, δεν χρειαζετε να ξέρεις, αν και πιστεύω πως καταλαβαίνεις ότι οι περισσότερες φάρσες δεν γίνονται με συγκεκριμένη αιτολογία, αλλά αν γίνονται για κάποιο λόγο, δεν σε αφορά.
2) No comments.
3) Και που ξέρεις τι ακριβώς μου είπε όταν με πήρε πίσω; Εγώ σας είπα μόνο αυτά που θα χρειαστούν για να διαλευκάνουμε το θέμα, δηλαδή ότι έχει άρση, τα υπόλοιπα δεν σας αφορούν.
4) Και πάλι δεν σε αφορά τι κάνω, όπως άφησα να υπονοηθεί για να αποφύγω αυτές τις απαντήσεις (κάτι που τελικά δεν έγινε) ΔΕΝ την πήρα για φάρσα, ήθελα να της πω κάτι προσωπικό ανώνυμα.
για να της πω κάτι ανώνυμα

Και σε τελική ανάλυση δεν ρώτησα εδώ για να μου πείτε να μην παίρνω ανώνυμα τηλέφωνα, να μου διευκρινίσετε πόσο ευγενική ήταν και για να μου πείτε να μην ανακατεύομαι με αυτά. Άλλο ρώτησα, αν δεν μπορείτε να με βοηθήσετε επί του θέματος, και θέλετε απλά να μάθετε τρόπους και να συμμορφώσετε το ανώριμο, ενώ δεν ξέρετε καν τι έχει συμβεί, απλά μην απαντάτε. Τα υπόλοιπα είναι μεταξύ εμού και αυτής. :)

Φιλικά πάντα, μπορεί να φαίνεται λίγο απότομη η απάντηση μου, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να εξηγήσω αυτά που θέλω αυτήν την στιγμή. :) Δεν το κάνω από κακία ή κάτι σχετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Βασικά δεν έχει σημασία πως το βρήκε το νούμερο. Όπως και να το βρήκε, χωρίς εισαγγελέα είναι παράνομο (προς το παρόν :crazy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Βασικά όταν σε πήρε πίσω μπορούσες να πεις οτι έκανες λάθος στο νούμερο και για αυτό το έκλεισες... Τόσο απλά.

Δεν πρόλαβα να μιλήσω, άσε που αν μίλαγα θα καταλάβαινε την φωνή μου.. :redface:
Εμπάση περιπτώση το θέμα μου δεν είναι ότι ίσως να με κατάλαβε, αλλά το πως μπόρεσε να βρει το νούμερο μου... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top