Θα κάνατε ελεύθερη σχέση με τον/την πρώην σας;

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και εγώ το αντίστοιχο. Αλλά όταν ο άλλος για σένα σημαίνει πολλά, θέλεις να'ναι καλά και τον ξεχνάς και μετά από λίγες μέρες σου τηλ ...και αρχίζεις να τον σκέφτεσαι πάλι...μπερδεύεσαι...Ξέρω, χρειάζομαι χρόνο...να σκεφτώ και να μην κοιτάζω πίσω...γιατί είναι χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
"Το δεν βρίσκει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή" για αυτόν δεν ισχύει...γιατί μια βόλτα να βγει, έχει όποια θέλει!
Αυτό το λες εσύ ή είναι γενικά αποδεκτό; Γιατί όταν έχουμε αδυναμία σε κάποιον, τα βλέπουμε αλλιώς...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αυτό το λες εσύ ή είναι γενικά αποδεκτό; Γιατί όταν έχουμε αδυναμία σε κάποιον, τα βλέπουμε αλλιώς...;)

Αυτό είναι γενικά αποδεκτό. Και ήταν ένας απ'τους λόγους που χωρίσαμε. Πχ έβρισκαν το τηλ του και του τηλ ότι θέλουν να τον γνωρίσουν, του άφηναν στο αυτοκίνητό του το τηλ τους, στήνονταν κάπου και τον περίμεναν για να του πουν ότι τον θέλουν κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Βρε παιδιά γιατι όχι μπορει με τον πρώην να μην ταιριάζατε σε κάποια θέματα,αλλα στο θέμα του sex ολα να ηταν μια χαρα. Γιατι όχι... αλλοστε ο πρωην σας ξέρει κ όλας;)
Συγγεκριμενα να πω την δική μου περίπτωση με τον πρωιν μου ενω ξεκινήσαμε καλα στη σχέση μας,αργοτερα δεν τα πηγαίναμε καλα σε τιποτα εκτος απο αυτο..
Αφου χωρίσαμε (και εγω βεβαια για να είμαι ειληκρινης ακόμα δεν τον εχω ξεχάσει,ακομα και αν ο χωρισμός ήταν απο κοινου) συναντηθηκαμε μετα απο 3 μηνες και το ένα εφερε το αλλο καιηρθε απο μονο του αυτο ...που τα πηγαιναμε πάντα καλα!να κανω μια παρενθεση εκεινος ηταν με αλλη και το ήξερα.ήταν οτι χειρότερο εχω κανει ποτε,αφου ενιωσα τελείως αδεια εκεινη την στιγμή,που δεν ενιωθα οτι ήταν ''εκει'' εκεινη την στιγμή,και εκτος αυτου φρικαρα αφου στο τελος αρχισε τις θεωρίες του δεν επρεπε να γινει και όλες αυτες οι τυψεις επειδή ήταν με αλλη.μετα απο καποιους μήνες παλι που συναντηθήκαμε για καποια δουλειά,ειχε τόσο θρασος που προσπάθησε να ξανα κάνει κατι..και ας είχε παλι σχεση ακόμα με την κοπέλα εκείνη!αυτη την φορα δεν το επέτρεψα αυτό στον εαυτό μου οσο και αν το ηθελα,οσο και αν ακομα τον σκεφτομαι!υστερα απο αυτό δεν εδωσε σημεία ζωης ξανα.
θέλω να πω οτι οσο και αν ειναι ο πρωην σου αυτός που σε ''ξερει'' αυτος που μπορει να τα πατε καλυτερα απο οποιονδηποτε σε αυτον τομεα απο καθέναν αλλο αλλα καποια στιγμη το πιο πιθανον να νιωσεις πολυ ασχημα γιατι μια ελευθερη σχεση μπορει να υπάρξει μονον αν δεν υπαρχουν συναισθήματα για να μην νιωσει καποιος αργοτερα οτι τον χρησιμοποιησε.Γτ ετσι 8α γινει εστω και αν ενας απο τους δυο τρεφει συναισθήματα για τον αλλο..
Πως θα νιώσεις αργοτερα αν βρει αλλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κατάλαβα...αυτά σκέφτομαι κ εγώ...ότι μπορεί να πληγωθώ στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Δυστυχώς ετσι είναι,σε μια σχεση που υπηρξαν καποια στιγμή συναισθήματα,οσο και καλα να τα πας σε αυτόν τον τομέα με τον αλλον και ας νομίζεις πως μπορεις να αρκεστείς μονο σε αυτό,καποια στιγμή θα πληγωθείς!Γιατι βασική προυπόθεση για να υπάρξει ελευθερη σχέση ειναι να μη υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whatsup

Νεοφερμένος

Η whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δυστυχώς ετσι είναι,σε μια σχεση που υπηρξαν καποια στιγμή συναισθήματα,οσο και καλα να τα πας σε αυτόν τον τομέα με τον αλλον και ας νομίζεις πως μπορεις να αρκεστείς μονο σε αυτό,καποια στιγμή θα πληγωθείς!Γιατι βασική προυπόθεση για να υπάρξει ελευθερη σχέση ειναι να μη υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο!

Δεν έχεις άδικο...Τελικά δεν αξίζει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο...Τελικά δεν αξίζει τίποτα...

Το κατάλαβες;) Και το θέμα είναι σας εκμεταλλεύονται αρκετοί κατα αυτόν τον τρόπο και μετά ξεσπάτε εκεί που δεν πρέπει!Τα αισθήματα δεν κρύβονται μην ελπίζετε από μία πράξη και μόνο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Τα αισθήματα δεν κρύβονται μην ελπίζετε από μία πράξη και μόνο ;)
Καμοια φορα ξεγελάμε τον εαυτό μας,εστω και υποσυνήδιτα, και νομιζουμε πως επιδή γίνεται αυτό συνεχίζει να υπαρχει και το συναισθημα που υπήρχε και πριν!
Νομίζεις πως το κανεις και εσυ καθάρα και μονο για την πραξη αλλα ουσιαστικά το κανεις γιατι ακομα νιωθεις πραγματα!Γιατι αν οχι τοτε θα διαλεγες καποιον αλλον να κανεις μια ελευθερη σχεση, και αν δεν το κανεις αυτο επειδη δεν ειναι η ιδιοσυγρασια σου τετοια τοτε υπο αυτες τις συνθήκες δεν θα το έκανες ουτε με τον πρωην σου,αλλα μονο και μονο γτ νιωθεις πραγματα ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σαφώς και βεβαίως και προφανώς και με τίποτε δε θα έκανα κάτι τέτοιο με οποιαδήποτε πρώην μου.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σαφώς και βεβαίως και προφανώς και με τίποτε δε θα έκανα κάτι τέτοιο με οποιαδήποτε πρώην μου.:hmm:
ποσο συμφωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Καμοια φορα ξεγελάμε τον εαυτό μας,εστω και υποσυνήδιτα, και νομιζουμε πως επιδή γίνεται αυτό συνεχίζει να υπαρχει και το συναισθημα που υπήρχε και πριν!
Νομίζεις πως το κανεις και εσυ καθάρα και μονο για την πραξη αλλα ουσιαστικά το κανεις γιατι ακομα νιωθεις πραγματα!Γιατι αν οχι τοτε θα διαλεγες καποιον αλλον να κανεις μια ελευθερη σχεση, και αν δεν το κανεις αυτο επειδη δεν ειναι η ιδιοσυγρασια σου τετοια τοτε υπο αυτες τις συνθήκες δεν θα το έκανες ουτε με τον πρωην σου,αλλα μονο και μονο γτ νιωθεις πραγματα ακομα!

Εντάξει δεν λέω και άλλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά...Και στην τελική αν αυτός ο άνθρωπος θέλει να νομίζει ότι νοιάζεται δεν θα πρεπε να το δεχτεί από σεβασμό στο πρόσωπό σου και μόνο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Εντάξει δεν λέω και άλλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά...
τι ακρειβώς εννοείς?

Και στην τελική αν αυτός ο άνθρωπος θέλει να νομίζει ότι νοιάζεται δεν θα πρεπε να το δεχτεί από σεβασμό στο πρόσωπό σου και μόνο ;)
συμφωνώ και επεισης αν ο ανθρωπος αυτός νιαζόταν θα ήταν απλα μαζι σου,αν παλι δεν γινοταν για πολλους λογους να ήταν μαζι σου ενω ηθελε τοτε απλα θα προσπαθουσε να το ξεπερασει κρατωντας καποια αποσταση και οχι ζητωντας μια ελευθερη σχεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
τι ακρειβώς εννοείς?

Λέω ότι πέφτεις χαμηλά και υποτιμάς τον εαυτό σου αν δεχτείς μία τέτοια κατάσταση;)Γιατί οι γονείς σου σε δημιουργήσανε για να είσαι ευτυχισμένη και όχι υποχείριο του καθενός;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SoulRain84

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Με την καμμία όμως.Όπως είπε κ κάποιος άλλος συν-φορουμίτης είναι κάτι σαν πισωγύρισμα.Εξ άλλου εδώ δεν τράβηξε υποτίθεται η κανονική σχέση,με ποιό σχετικό να κάνεις μια ελεύθερη σχέση με πρώην?για το μόνιμο σέξ?Ψάχνεσαι λίγο περισσότερο κ βρίσκεις και το σέξ.Θέληση να υπάρχει και κάποιος/α θα υπάρχει που να μήν ζητάει το κάτι μόνιμο απλά να περάσει καλά. :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Ναι θα έκανα (άν είχα περάσει όσο είχε κρατήσει καταπληκτικά). Και όταν χωρίσαμε εξακολουθούσαμε να είμαστε φίλοι, (ίσως και λίγο παραπάνω, ίσως λέω) και να μιλάμε σε καθημερινή βάση τότε θα έκανα. Ναί μου έχει συμβεί κι αυτή την στιγμή το ζω. :DΠερνάω καλύτερα κι απ όταν είχαμε σχέση. Όσο για το αύριο δεν μ απασχολεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Οχι φυσικά. Δε με νοιάζει το σεξ μόνο σε μια ανθρώπινη σχέση! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Εγώ πάλι δν θα ήθελα ελεύθερη σχέση αλλα μια βδομάδα... :whistle:

Έτσι για να δεί τι έχασε... Αν κ πάνε 4 χρόνια τώρα... Άλλαξαν πολλά.... :)


Κ πάλι όπως κ να έχει το θέμα επιμένω... ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EFI32

Νεοφερμένος

Η EFI32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν θα έκανα γιατί μπορεί να κολλούσα και δεν λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πως είμασταν πριν χωρίσουμε καθώς και από τη σεξουαλική ζωή που είχαμε. Εφόσον ο τίτλος του θέματος είναι ελεύθερη σχέση και όχι "σκέτο" σχέση. Αφού λοιπόν τα πάντα στη νέα μας κατάσταση θα επικεντρώνονταν γύρω από το σεξ και μόνο, τότε δεν θα υπήρχε λόγος να κοιτάξω τη συναισθηματική πλευρά της σχέσης που 'χαμε.

Φυσικά και η απάντησή μου δεν είναι 100% ναι γιατί αν ήμουν πολύ δεμένος μαζί της, τότε οι πιθανότητες να θελήσω ένα νέο ξεκίνημα με αυτήν θα ήταν και μεγάλες και δε θα μπορούσα νομίζω να της ζητήσω (μόνο) ελεύθερη σχέση. Γενικότερα δε νομίζω ότι υπάρχει ασφαλής απάντηση στην ερώτηση αυτή καθώς από άτομο σε άτομο και σχέση σε σχέση διαφέρει. Είναι αρκετοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο και δε θα ήθελα να είμαι κατηγοριματικός με μια fixed απάντηση.

Οπότε η απάντησή μου είναι "Δεν ξέρω.".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top