Πρέπει να δηλώνουμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις;

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
αν ο τονυ μπλερ και ο τζωρτζ μπους (λέμε τώρα ενα παράδειγμα) ειναι εραστές, είναι δική τους υπόθεση;
Φυσικά και είναι.
Τίνος άλλου δηλαδή θα έπρεπε να είναι;
Θα έπρεπε να γνωρίζεις άλλωστε τι στις εκάστοτε κυβερνήσεις των Βρετανών, έχουν κατά καιρούς υπηρετήσει αρκετοί ομοφυλόφυλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
ok, έστω ότι ο φίλος της υπόθεσης έχει ξεκαθαρίσει στον άλλο του απογοητευμένο φίλο ότι είναι gay. Και; ok, δήλωσε τη σεξουαλική του προτίμηση, τι αλλάζει από 'κει και ύστερα; -petros

κατ'αρχήν είναι ακατάλληλος για τη συγκεκριμένη συζήτηση., Είναι σαν να συζητάς με την φίλη σου που σε γουστάρει, αν πρέπει να χωρίσεις με τη γκόμενά σου. Αφού ξέρεις την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
... και πάλι αφορά το ψέμα και τις διαστρεβλώσεις που αυτο προκαλεί. Εδώ ασχολούμαστε απλά με το συγκεκριμένο ψέμα-απόκρυψη-τακτική απόκρυψης, γι'αυτό προσπάθησε να μείνεις εντός θέματος

Το αν εγω ειμαι εκτος θεματος οταν σχολιαζω ενα δικο σου ποστ προφανως εξαρταται απο σενα και οχι απο εμενα...
Αυτα που γραφεις ειναι ακυρα, χωρις λογικη και συνεπεια...
Φοριντισε εσυ να εχεις ξεκαθαρες σκεψεις και επιχειρηματα και ασε τις υποδειξεις....ok?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
κατ'αρχήν είναι ακατάλληλος για τη συγκεκριμένη συζήτηση., Είναι σαν να συζητάς με την φίλη σου που σε γουστάρει, αν πρέπει να χωρίσεις με τη γκόμενά σου. Αφού ξέρεις την απάντηση
Μα δεν του είπε ότι τον γουστάρει. Εκτός και αν νομίζεις ότι επειδή είναι gay συνεπάγεται και ότι τον γουστάρει κι όλας.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Το αν εγω ειμαι εκτος θεματος οταν σχολιαζω ενα δικο σου ποστ προφανως εξαρταται απο σενα και οχι απο εμενα...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Μα δεν του είπε ότι τον γουστάρει. Εκτός και αν νομίζεις ότι επειδή είναι gay συνεπάγεται και ότι τον γουστάρει κι όλας. -petros

α δεν του το είπε... οκ.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προφανως δεν το καταλαβες...
Μερικοι τα θελουν μασημενα για να τα αντιληφθουν...οκ...να προσπαθησω αλλη μια φορα!
Εαν η απαντηση η δικη μου στο ποστ σου θεωρεις οτι ηταν εκτος θεματος...τοτε μαλλον θα πρεπει να αναρωτηθεις μηπως και το ποστ σου στο οποιο απαντησα ηταν εκτος επισης.....
Τωρα φανταζομαι εγινα κατανοητη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
πππππππφφφφφφφφφφφφφ...
ακομα περιμενω να ακουσω αυτα τα ΜΕΓΑΛΑ προβληματα, που δημιουργουνται απο τους ανθρωπους που δεν παραδεχονται στους αλλους τις σεξουαλκιες τους προτιμησεις.. και που εχουν επιδραση στην κοινωνια.
για να δουμε...........:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
πππππππφφφφφφφφφφφφφ...
ακομα περιμενω να ακουσω αυτα τα ΜΕΓΑΛΑ προβληματα, που δημιουργουνται απο τους ανθρωπους που δεν παραδεχονται στους αλλους τις σεξουαλκιες τους προτιμησεις.. και που εχουν επιδραση στην κοινωνια.
για να δουμε...........:whistle::whistle::whistle:

κακώς περιμένεις, σου απαντήθηκε η ερώτησή σου. Μάλιστα με τέτοιο τρόπο, δεν θα έπρεπε να πάρεις κάν απάντηση αφού απο τον τροπο σου φαίνεται ότι δεν εχεις κάποια απορία.

Σχετικά με το "για να δουμε" τώρα, νομίζω ότι καλυτερα να λές "για να δώ" μιας και το θέμα είναι απλό και δεν συμφωνούν απαραίτητα όλοι μαζί σου.

Μια απλη ερώτηση είναι στην οποία μπορει να αναρτηθεί πολ με απαντήσεις απλές

ναι,
οχι,
δεν θέλω να απαντήσω
δεν ξέρω τί να απαντήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
μην τρελαθουμε τελειως..
στην ερωτηση μου :ποια ειναι αυτα?
απαντησες: υπαρχουν μικρα-μικρα προβληματα
αν με αυτο εσυ θεωρεις οτι απαντησες τοτε οκ.. παω πασο. Εγω εχω μαθει οτι σε συγκεκριμενες ερωτησεις, διδονται συγκεκριμενες απαντησεις.

και δεν ειναι απλα μια ερωτηση.. γιατι εσυ εισαι αυτος που παραθετει τις αποψεις του πανω σε αυτο το θεμα.. που μιλαει για επιπτωσεις.. για προβληματα. ειναι ευλογο λοιπον να θελω να μαθω ποια ειναι αυτα. για να καταλαβω καλυτερα τι θελεις να πεις..
γιατι αναθεμα κι αν εχω καταλαβει..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν οι γκέυ πιστεύουν, για τους όποιους λόγους που θα παρουσιαστουν, ότι ΔΕΝ πρέπει να δηλώνουν ότι είναι γκέυ, θα είναι κατα τους υπόλοιπους με τους οποίους έρχονται σε συναναστροφή, στρέιτ. Αν είναι πολλοί, τότε πολλοί φαινομενικά στρέιτ, στην ουσία θα δρούν και θα σκέφτονται σαν γκέυ.

Αυτό μπορεί να δημιουργήσει πολυεπίπεδες συνέπειες, και στον κόσμο των στρέιτ. Οπότε η ερώτηση αυτή δεν αφορά μονο τους γκέυ νομίζω αλλα μας αφορά όλους. Προσωπικά, για να το θέσω εκ των προτέρων, χωρίς να θέλω να επιρρεάσω κανέναν, θεωρώ ότι πρέπει με κάθε τρόπο οι ομοφυλόφιλοι να αισθανθούν ελεύθεροι να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους ωστε να το κάνουν.

Το πάω από την αρχή για να βγει κάποιο νόημα στο τοπικ.

Πιστεύεις ότι πρέπει οι gay να δηλώσουν τις προτιμήσεις τους. Σωστό. Αν και str8 το επικροτώ. Για να αισθανθούν ελεύθεροι όμως πρέπει να υπάρχει αποδοχή από τη κοινωνία. Προσωπικά, δεν συναναστρέφομαι με gay. Τουλάχιστον από όσο ξέρω. Και το λέω αυτό γιατί αν το αποκάλυπταν υπάρχει περίπτωση να χλευαστούν οπότε δυστυχώς γνωστοί μου ίσως και να καταπιέζονται με αυτό το τρόπο.

Ο λόγος όμως ο οποίος αναφέρεις ότι πρέπει να γίνει αυτό είναι γιατί ο gay χαλά το καλό όνομα του str8. Δε το νομίζω όμως... Δε κατάλαβα τι εννοείς ότι ο gay σκέφτεται διαφορετικά από το str8. Απλώς γουστάρει να ρίξει άλλο φύλο στο κρεβάτι του ;) Και αυτό συμβαίνει γιατί έχει "αποκαλύψει" τη ταυτότητα του. Δε γνωρίζω κανένα παράδειγμα από ότι αναφέρεις με φιλίες και θάψιμο της πρώην για να ρίξει ο τύπος το κολλητό του στο κρεβάτι.

Γνωρίζω παραδείγματα σε club, σε νησιά κυρίως το καλοκαίρι, που όμως τα παιδιά φαινόντουσαν ότι ήταν gay με την όλη συμπεριφορά. Και πίστεψε με έφαγαν πολύ δούλεμα από τη παρέα μου γιατί την έπεσαν σε ομοφοβικούς με άγριες διαθέσεις (δε καμαρώνω αλλά συνέβη, μικρό παιδί ήμουν και δούλευα όλο το κόσμο :redface:). Γενικά, αν αποκαλύψει κάποιος τις προτιμήσεις (τουλάχιστον όπως είναι τα πράγματα σήμερα) μπορεί μέχρι και ξύλο να φάει. Αποδεδειγμένο από φιλαράκια που δεν ενστερνίζονται την ελευθερία που αναφέρεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θεωρώ ότι:
1. όσο υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν υποχρέωση των υπολοίπων να τους δηλώσουν τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις
2. όσο μια μερίδα της κοινωνίας (κατά)κρίνει τους ομοφυλόφιλους ως κάτι μυαρό
3. όσο η κοινωνική θέση και η εργασία ταυτίζονται με τη ευχαρίστηση στο κρεβάτι

τότε καλά θα κάνει ο κόσμος να μην συστήνεται ως "με λένε έτσι και είμαι ομοφυλόφιλος/str8"


Mε 2 λόγια. όσο η προσωπικότητα ενός ανθρώπου κρίνεται (κατά κύριο λογο?) από τις σεξουαλικές του επιλογές,δεν πρέπει να δηλώνουμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Mε 2 λόγια. όσο η προσωπικότητα ενός ανθρώπου κρίνεται (κατά κύριο λογο?) από τις σεξουαλικές του επιλογές,δεν πρέπει να δηλώνουμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις.
:)

:worship::worship::worship: Όσο μαθαίνουμε το διπλανό μας αγαπητή Resident Evil καταρρίπτονται τα στερεότυπα. Αλλά θέλει πολυ δουλεία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
κατ'αρχήν είναι ακατάλληλος για τη συγκεκριμένη συζήτηση., Είναι σαν να συζητάς με την φίλη σου που σε γουστάρει, αν πρέπει να χωρίσεις με τη γκόμενά σου. Αφού ξέρεις την απάντηση

Εάν είναι όντως φίλη σου και όχι ..."φίλη" σου, οφείλει να ζυγίσει τα υπέρ και τα κατά και ύστερα να πει την άποψη της.

Είναι σαν να μου λές ότι επειδή γουστάρω τον φίλο μου τον Χ, θα τον προτρέψω να τα χαλάσει με την φίλη Ψ ...για να τον ρίξω στο κρεβάτι μου?!

Κατ' αρχάς ποιός σου είπε ότι (όλοι) οι γκέυ σκέφτονται έτσι? Δεν αμφιβάλλω ότι υπάρχει ένα ποσοστό που πιθανώς να το κάνει - το ίδιο συμβαίνει και με τους στρειτ όμως!

Επίσης ο υποτιθέμενος στρέιτ φίλος μου επειδή θα είναι (υποτίθεται) σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση επειδή...θα έχει χωρίσει με την κοπέλα του...ξαφνικά θα γίνει γκέυ και θα το κάνουμε? Ή μήπως θα τον ποτίσω και αλκοόλ πρώτα? :wacko::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Θεωρώ ότι:
1. όσο υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν υποχρέωση των υπολοίπων να τους δηλώσουν τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις
2. όσο μια μερίδα της κοινωνίας (κατά)κρίνει τους ομοφυλόφιλους ως κάτι μυαρό
3. όσο η κοινωνική θέση και η εργασία ταυτίζονται με τη ευχαρίστηση στο κρεβάτι

τότε καλά θα κάνει ο κόσμος να μην συστήνεται ως "με λένε έτσι και είμαι ομοφυλόφιλος/str8"


Mε 2 λόγια. όσο η προσωπικότητα ενός ανθρώπου κρίνεται (κατά κύριο λογο?) από τις σεξουαλικές του επιλογές,δεν πρέπει να δηλώνουμε τις σεξουαλικές μας προτιμήσεις.
:)

ή όποιος φυλάει τα ρουχα του έχει τα μισά. Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται συζήτηση έτσι ουτε τερματίζει η ομοφυλοφοβία.

Εντιτ: Η προσωπικοτητα πολλών κρίνεται απο τις σεξουαλικέ τους επιλογέ, όμως η μυστικότητα κάνει κάτι κοινότοπο ή ανώδυνο να φαίνεται πολλές φορές τερατώδες. Αν δεν συζητάμε δηλαδή ίσως γίνεται ακόμη χειρότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Κατ' αρχάς ποιός σου είπε ότι (όλοι) οι γκέυ σκέφτονται έτσι?

Δεν μπορώ να απαντήσω σε ερωτήσεις "ποιος σου είπε ότι όλοι" "πως ξέρεις ότι όλοι" κλπ. Προφανώς δεν γνωρίζω ΟΛΟΥΣ τους γκέυ του πλανήτη, οπως και ο υποτιθέμενος που θα μου το έλεγε. Συνήθως αυτή η έκφραση χρησιμοποιειται σαν εισαγωγή σε εξωφρενικές προτάσεις στην συνέχεια

Επίσης ο υποτιθέμενος στρέιτ φίλος μου επειδή θα είναι (υποτίθεται) σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση επειδή...θα έχει χωρίσει με την κοπέλα του...ξαφνικά θα γίνει γκέυ και θα το κάνουμε? Ή μήπως θα τον ποτίσω και αλκοόλ πρώτα? :wacko::hehe:
Που θές να ξέρω τί θα κανεις άν είσαι ερωτευμένος γκέυ με τον φίλο σου που γουστάρεις; Κι αν εκεινος θα αλλαξοπιστήσει; Εγώ όταν είμαι ερωτευμένος με μία γυναίκα θα κάνω τα πάντα για να την ρίξω (όχι φυσικά ναρκωμένη) και ναι, αν γούσταρα κάπόια λεσβία θα το πάλευα πάλι κι ας είχα λίγες ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ φίλε Buggs περιγράφω την εξωφρενική -όπως λες και μόνος σου- πρόταση σου και τίποτα άλλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εγώ φίλε Buggs περιγράφω την εξωφρενική -όπως λες και μόνος σου- πρόταση σου και τίποτα άλλο:P

Πάντως φαίνεσαι πεπεισμένος οτι οι στρέιτ δεν γίνονται γκέυ, όταν τους την πέφτουν γκέυ σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Πάντως φαίνεσαι πεπεισμένος ότι οι γκέι δεν γίνονται στρέιτ, όταν τους την πέφτουν στρέιτ...σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως φαίνεσαι πεπεισμένος ότι οι γκέι δεν γίνονται στρέιτ, όταν τους την πέφτουν στρέιτ...σωστά?

Είναι ευγενικ'ο να απαντάς ε κάτι που σε ρωτούν σε μία συζήτηση σωστά; Ή, αν ειναι έτσι, να λές τουλάχιστον ότι δεν μπορεις ή δεν θέλεις να απαντήσεις. Κι οσο ευγενικός εισαι εσύ τοσο περιμένεις να είναι κι οι άλλοι σωστά; Απάντα λοιπόν άν θές στην ερώτηση μου και ευχαρίστως να σου απαντήσω κι εγώ στη δική σου υστερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top