• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ορθοδοντική - Σιδεράκια

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ εκεί που πάω τώρα άκουσα που είπαν πως όταν τα βγάλω θα μου περάσουν ένα συρματάκι από κυνόδοντα σε κυνόδοντα για να μη ξαναστραβώσουν. Βεβαια αν είναι να φοράς και μασελάκι μαζί δε ξέρω τι ρόλο θα βαράει αυτό, μάλλον θα ναι για πιο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εγώ εκεί που πάω τώρα άκουσα που είπαν πως όταν τα βγάλω θα μου περάσουν ένα συρματάκι από κυνόδοντα σε κυνόδοντα για να μη ξαναστραβώσουν. Βεβαια αν είναι να φοράς και μασελάκι μαζί δε ξέρω τι ρόλο θα βαράει αυτό, μάλλον θα ναι για πιο μετά.

Ναι, για πιο μετά είναι.Εγώ πλεον έχω σταματήσει να φοράω τα μασελάκια οπότε αυτό το συρματάκι μου τα κρατάει ίσια τώρα.Βέβαια μόνο τα μπροστινά.Απ'του κυνόδοντες και μετά νομίζω έχουν ψιλοστραβώσει!Αλλά τα πισινά δε σε νοιάζουν και τόσο...Ας κάνουν ότι θέλουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εγω πρεπει να φοραω ολη μερα τα μασελακια και να τα βγαζω μονο οταν τρωω αλλα ολο αυτο ειναι για μενα μαρτυριο. Το βραδυ δεν με ενολχει καθολου αλαλ την μερα δεν μπορω συνεχεια μου ερχεται να τα πειραξω και το χειροτερο οταν θελω να τσιμπησω κατι πρεπει να τα βγαλω να τα καθαρισω και τετοιες διαδικασιες σε σημειο να τρωω μαι το πρωι μια το μεσημερι και μια το βραδυ ολο κι ολο :/ Επισης οταν βγαινω εξω για να πιω η να φαω κατι δεν ξερω τι να τα κανω...και να φανταστειτε τα εχω μονο 2 εβδομαδες. Περιμενω πως και πως να φτασει η στιγμη που θα τα φοραω ΜΟΝΟ το βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγω πρεπει να φοραω ολη μερα τα μασελακια και να τα βγαζω μονο οταν τρωω αλλα ολο αυτο ειναι για μενα μαρτυριο. Το βραδυ δεν με ενολχει καθολου αλαλ την μερα δεν μπορω συνεχεια μου ερχεται να τα πειραξω και το χειροτερο οταν θελω να τσιμπησω κατι πρεπει να τα βγαλω να τα καθαρισω και τετοιες διαδικασιες σε σημειο να τρωω μαι το πρωι μια το μεσημερι και μια το βραδυ ολο κι ολο :/ Επισης οταν βγαινω εξω για να πιω η να φαω κατι δεν ξερω τι να τα κανω...και να φανταστειτε τα εχω μονο 2 εβδομαδες. Περιμενω πως και πως να φτασει η στιγμη που θα τα φοραω ΜΟΝΟ το βραδυ
Nα τα βάζεις πάντα στο ειδικό κουτάκι. Λογικά θα σου έδωσε. Ποτέ σε χαρτοπετσέτα γιατί καθώς είναι διάφανα μπορεί εύκολα κάποιος να μπερδευτεί και να τα πετάξει ή να μην τα βρίσκεις εσύ η ίδια. Εμένα το κουτάκι είναι έντονο κίτρινο και βγάζει μάτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ναι μου εδωσε και εμενα ειναι εντονο ροζ :P εκει τα βαζω παντα... αλλα γενικα η διαδικασια βαλε βγαλε μασελακια την ωρα που εισαι εξω δεν ειναι και οτι πιο ευχαριστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
πιστεύω πως για τις 2-3 ώρες που θα είσαι έξω ας μην τα βάλεις και καθόλου. παρά να τα χάσεις, να σου πέσουν, να σε εκνευρίσουν είναι προτιμότερο. εμένα το πλύσιμο με κουράζει. τα καθαρίζω με μια σκέτη οδοντόβουρτσα (ξεχωριστή από αυτή των δοντιών) 2-3 φορές την μέρα και μια φορά καθημερινά βάζω και σαπούνι πιάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
εγω τα πλενω 3 φορες την ημερα και μερικες φορες μπορει και 4..βαρετο.. πλυνε δοντια πλυνε μασελακια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δηλώνω περήφανα ότι σε ένα μήνα βγάζω τα σιδεράκια...Ο απολογισμός; Επτά χρόνια και όλων των ειδών τα ορθοδοντικά εξαρτήματα να έχουν περάσει από το στόμα μου. Τρελή ταλαιπωρία. Ας είναι όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλώνω περήφανα ότι σε ένα μήνα βγάζω τα σιδεράκια...Ο απολογισμός; Επτά χρόνια και όλων των ειδών τα ορθοδοντικά εξαρτήματα να έχουν περάσει από το στόμα μου. Τρελή ταλαιπωρία. Ας είναι όμως...
Φαντάζομαι ανακούφηση. Εγώ τα είχα 6 χρόνια, τραυματική εμπειρία. :(
Πάντως θα ναι τέλεια όταν τα βγάλεις θα χαμογελάς μπροστά σε ένα καθρεύτη την πρώτη μέρα. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solanoudi

Νεοφερμένος

Η solanoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά , ειμαι 28 καινούργια στη παρέα και αποφάσισα μετα απο 14 χρονια να (ξανα) βάλω σιδεράκια. Η εμπειρία μου απο τον γιατρό μου δεν ήταν και η καλύτερη Διορι επειδη πήγα με το ΙΚΑ έβαλε σιδεράκια μόνο στα πάνω δόντια και δεν με πρόσεξε καθόλου. Τώρα λοιπόν έχοντας συνοστισμο και στραβά δόντια θα κανω 4 εξαγωγές και θα βάλω σιδεράκια την αλλαγή εβδομάδα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο δίλλημα αν πρέπει να ειναι μεταλλικά ή κεραμικά... Και τις διάφορες τους ! Αν κάνουν την ιδια δουλεια θα επιλέξω κεραμικά αν όμως ειναι καλύτερα τα μεταλλικά θα ήθελα να ξέρω το γιατί ώστε να επιλέξω αυτά. Ευχαριστω και ειλικρινά θα εκτιμήσω μια απαντηση που θα με βγάλει απο το αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solanoudi

Νεοφερμένος

Η solanoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
H solanoudi έγραψε στις 11:53, Σήμερα: #310
Καλησπέρα παιδιά , ειμαι 28 καινούργια στη παρέα και αποφάσισα μετα απο 14 χρονια να (ξανα) βάλω σιδεράκια. Η εμπειρία μου απο τον γιατρό μου δεν ήταν και η καλύτερη Διορι επειδη πήγα με το ΙΚΑ έβαλε σιδεράκια μόνο στα πάνω δόντια και δεν με πρόσεξε καθόλου. Τώρα λοιπόν έχοντας συνοστισμο και στραβά δόντια θα κανω 4 εξαγωγές και θα βάλω σιδεράκια την αλλαγή εβδομάδα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο δίλλημα αν πρέπει να ειναι μεταλλικά ή κεραμικά... Και τις διάφορες τους ! Αν κάνουν την ιδια δουλεια θα επιλέξω κεραμικά αν όμως ειναι καλύτερα τα μεταλλικά θα ήθελα να ξέρω το γιατί ώστε να επιλέξω αυτά. Ευχαριστω και ειλικρινά θα εκτιμήσω μια απαντηση που θα με βγάλει απο το αδιέξοδο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ 'εβγαλα τον περασμένο Σεπτέμβριο τα σιδεράκια και το μασελάκι το φόρεσα σχεδόν ένα μήνα και ούτε :redface: Οι περισσότεροι μου λένε ότι δεν κάνει και ότι θα στραβώσουν αλλά μέχρι τώρα κομπλέ είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
H solanoudi έγραψε στις 11:53, Σήμερα: #310
Καλησπέρα παιδιά , ειμαι 28 καινούργια στη παρέα και αποφάσισα μετα απο 14 χρονια να (ξανα) βάλω σιδεράκια. Η εμπειρία μου απο τον γιατρό μου δεν ήταν και η καλύτερη Διορι επειδη πήγα με το ΙΚΑ έβαλε σιδεράκια μόνο στα πάνω δόντια και δεν με πρόσεξε καθόλου. Τώρα λοιπόν έχοντας συνοστισμο και στραβά δόντια θα κανω 4 εξαγωγές και θα βάλω σιδεράκια την αλλαγή εβδομάδα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο δίλλημα αν πρέπει να ειναι μεταλλικά ή κεραμικά... Και τις διάφορες τους ! Αν κάνουν την ιδια δουλεια θα επιλέξω κεραμικά αν όμως ειναι καλύτερα τα μεταλλικά θα ήθελα να ξέρω το γιατί ώστε να επιλέξω αυτά. Ευχαριστω και ειλικρινά θα εκτιμήσω μια απαντηση που θα με βγάλει απο το αδιέξοδο.:(

Πήγαινε στο γιατρό σου (ορθοδοντικό) και ρώτα τον ότι θες ,εδώ ο κάθε ένας μπορεί να σου πει ότι βλακεία του κατέβει
και εγώ φορούσα σιδεράκια μέχρι τα 17 αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν κεραμικά ή μεταλλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα τα σιδεράκια στην πρώτη γυνασίου. Στην συνέχεια μου έδωσε μασελάκι να φοράω και μετά από κάποιο διάστημα μου είπε να το φοράω μόνο στον ύπνο.
Επειδή έχω πολύ στενές γνάθους είμαι σε φάση που αφαιρώ τους φρονιμήτες, αλλιώς θα ξαναστραβώσουν τα δόντια. Το θέμα είναι ότι μου λέει πως θα συνεχίσω να φοράω το μασελάκι μέχρι να αφαιρεθούν όλοι οι φρονιμήτες. Το φοράω συνολικά 6 χρόνια, αλλά τελευταία με έχει κουράσει και δεν το φοράω κάθε βράδυ. Υπερβολή δεν είναι; Εγώ έχω ακούσει ότι συνήθως φοράνε το μασελάκι 1-2 χρόνια. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solanoudi

Νεοφερμένος

Η solanoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Με μπερδεύει ... Ειναι πολύ καλός στα Χανιά Ραισάκης λεγεται αλλα δεν ειναι ξεκάθαρος. Απο την αλλη πήγα στον Μυλωνάκη και μου λεει πως ειναι κάθετος πως τα μεταλλικά ειναι καλύτερα και κανουν καλυτερη δουλεια . Γ αυτο θελω κάποιον να μου πει τι ξερει ... Ευχαριστω ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Με μπερδεύει ... Ειναι πολύ καλός στα Χανιά Ραισάκης λεγεται αλλα δεν ειναι ξεκάθαρος. Απο την αλλη πήγα στον Μυλωνάκη και μου λεει πως ειναι κάθετος πως τα μεταλλικά ειναι καλύτερα και κανουν καλυτερη δουλεια . Γ αυτο θελω κάποιον να μου πει τι ξερει ... Ευχαριστω ������

Πόσο πιο καλά να ξέρουμε από έναν ορθοδοντικό??? .Αν δεν σε καλύπτει αυτό που σου είπε ο γιατρός σου τότε πήγαινε και σε άλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Με μπερδεύει ... Ειναι πολύ καλός στα Χανιά Ραισάκης λεγεται αλλα δεν ειναι ξεκάθαρος. Απο την αλλη πήγα στον Μυλωνάκη και μου λεει πως ειναι κάθετος πως τα μεταλλικά ειναι καλύτερα και κανουν καλυτερη δουλεια . Γ αυτο θελω κάποιον να μου πει τι ξερει ... Ευχαριστω ������
Και δικος μου τα ίδια είχε πει. Ειναι πιο δυνατΑ κ ανθεκτικά αρα υποθέτω και πιο γρήγορα. Και απο τη στιγμή που τα κεραμικά τα χρεωνουν περισπερισσότερο δε βρισκω λογο να λέει μπαρουφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sev_vo

Νεοφερμένος

Η Sev_vo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ, φοράω τρία χρόνια σιδεράκια (αφήστε, είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια μου καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής μου μέχρι σήμερα.. Έχω κάνει 2 χειρουργεία και πάνω από έναν χρόνο μου έλειπε το ένα από το δύο μεγαλα δόντια στην άνω γνάθο.:redface: Μόνο εγώ ξέρω τι έχω περάσει..) Τα δόντια μου τώρα είναι ίσια και σε λίγο καιρό θα βγάλω τα σιδεράκια. :clapup:Ο μόνος λόγος που τα φοράω ακόμα, είναι για ένα μόνο δόντι που έχει κλίση ενός χιλιοστού προς τα έξω (έλεος):/: Προς τα κάλλη όμως, τι είναι ο πόνος?:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ, φοράω τρία χρόνια σιδεράκια (αφήστε, είχα πολύ μεγάλο πρόβλημα με τα δόντια μου καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής μου μέχρι σήμερα.. Έχω κάνει 2 χειρουργεία και πάνω από έναν χρόνο μου έλειπε το ένα από το δύο μεγαλα δόντια στην άνω γνάθο.:redface: Μόνο εγώ ξέρω τι έχω περάσει..) Τα δόντια μου τώρα είναι ίσια και σε λίγο καιρό θα βγάλω τα σιδεράκια. :clapup:Ο μόνος λόγος που τα φοράω ακόμα, είναι για ένα μόνο δόντι που έχει κλίση ενός χιλιοστού προς τα έξω (έλεος):/: Προς τα κάλλη όμως, τι είναι ο πόνος?:D:P

Μην ανησυχείς ,δεν θα αποχωριστείς τόσο εύκολα την καθιερωμένη επίσκεψη στον ορθοδοντικό σου 2 φορές τον μήνα :no:
Όταν βγάλεις τα σιδεράκια θα βάλεις μασελάκι για 1-2 χρόνια.Εγώ στα 17 έβγαλα σιδεράκια και στα 18.5 μασελάκι,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Ας αναπτύξω το πρόβλημα μου, το οποίο χρονολογείται ήδη από τη παιδική ηλικία.
Στην άνω γνώθω οι δύο πλάγιοι τομείς, έχουν κλίση,μεγάλη, προς τα πίσω και-σχεδόν- προς τα πάνω. Οπότε το πρόβλημα βρίσκεται σε αυτά τα δόντια, δηλαδή, σε όσα βρίσκονται πέρα από τους κυνόδοντες εκατέρωθεν. Δυστυχώς το οπτικό αποτέλεσμα είναι αισθητικά αντιαισθητικό, περιττό να το αναφέρω. Ο λόγος που δεν έβαλα δυστυχώς ποτέ σιδεράκια ήταν και παραμένει ο οικονομικός. Οι τιμές γενικά είναι απογορευτικές. Είμαι 19 ετών. Τι προτείνετε? Μάλλον τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top