Νέα χρονιά - Νέοι στόχοι (2016)

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Καθε χρονο παιρνουμε αποφασεις και στο τελος ουτε τις μισες δεν εκπληρωνουμε. Ειναι ομως μια αναπαυλα που καθεσαι να σκεφτεις.

Ήταν μια χρονια γενικως μετρια προς το καλη, με καποια επαγγελματικά σκαμπανεβασματα. Η γυναικα μου φαινεται οτι μαλλον ανανεωνει την ψηφο εμπιστοσυνης και ειναι καλο σημαδι. Τα οικονομικά επισης ηταν ικανοποιητικα. Το κακο σημαδι ειναι οτι συνειδητοποιω πως απο μια ηλικια και περα οι φθορες επιτυχυνονται με πιο γρηγορο ρυθμο. Σωματικως αρχιζει η καθοδος, αν και νοητικως η παλαβομαρα παραμενει ακμαια. Αποφασεις; Παντα σε δραση, η ζωη συνεχιζεται με οποιοδηποτε καιρο και μεχρι τελικης πτωσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το 2015 δεν ήταν άσχημη χρόνια,το αντίθετο μάλιστα.Μπορω να πω οτι εκπλήρωσα κάποιους απο τους στόχους που είχα βάλει για αυτή τη χρόνια. Για το 2016 λοιπόν:
1. Θέλω να φέρει ταξίδια :') Δηλαδή να φέρει και λεφτά ώστε να κανω ταξίδια. Θέλω να κανω οπωσδήποτε ενα ταξίδι τουλάχιστον στο εξωτερικό κάθε χρόνο και φυσικά μικρές εκδρομουλες σε διαφορά μέρη της Ελλάδας. Το 2015 είχε φανταστικά ταξίδια και σε εξωτερικό και στο εσωτερικό της χώρας και ελπίζω να έχω τέτοια και του χρόνου.
2. Να πάρω το πτυχίο στα ιταλικά και να βλέπω περισσότερες ιταλικές ταινίες,ιταλικά τραγούδια κτλ
3. Να ξεκινήσω γυμναστήριο ξανά ή χορό. Αν όχι μέχρι το καλοκαίρι,μετά το καλοκαίρι που θα έχω τελειώσει με τα ιταλικά σίγουρα.
4. Να τελειώσω τις μισοτελειωμένες ζωγραφιές που με περιμένουν υπομονετικά και γενικά να ασχολούμαι περισσότερο με τη ζωγραφική,τα σκετσάκια κτλ, όχι επειδή πρέπει ή επειδή ειναι εργασία για τη σχολή αλλα να το κανω για μένα.
5. Να περιορίσω το άγχος μου σε κάποια θέματα αλλα δεν ξέρω αν αυτο ειναι κατι που μπορώ να το λύσω μόνη μου.
6. Να μην με νοιάζει τόσο η γνώμη κάποιον συγκεκριμένων ατόμων γιατί στο κάτω κάτω,who the fuck ειναι αυτοί που μπορούν να εκφέρουν γνώμη.
7. Και γενικά,να μην ανοίγομαι και να μην δίνω τα πάντα σε άτομα που δεν ξέρω αν θα έκαναν το ίδιο για εμένα.
8. Και αν τελικά αποδειχθεί οτι ειναι εγωιστές και ενώ εγώ είμαι πάντα εκεί για αυτούς,αυτοί να μην ρωτάνε καν τι κανω ή πως είμαι, να πηγαίνω παρακάτω γιατί δεν αξίζουν.
9. Να αποδέχομαι λοιπόν οτι οι άνθρωποι και οι καταστάσεις αλλάζουν (ή μήπως δεν ήξεραν ποτέ τι ήθελαν;/ή εμείς κάναμε λάθος εκτιμήσεις; :P )
10. ...και να πηγαίνω παρακάτω,όσο δύσκολο και αν ειναι.
11. να περνώ χρόνο με αγαπημένα πρόσωπα.
12. + υγεία φυσικα,ψυχική και σωματική
Γενικά δεν θέλω να έχω υψηλές προσδοκίες για να μην απογοητεύομαι αλλα αυτά πιστεύω πως μπορώ να τα καταφέρω. Άντε να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το 2016 θέλω:
Να τελειώσω αισίως με θέματα της σχολής ( πρακτική, πτυχιακή, σιχαμένα μαθήματα) ώστε να πάρω πτυχίο τον Ιούνιο του 2017.
Να πάω κανένα ταξιδάκι στο εξωτερικό.
Να ασχοληθώ με τον εθελοντισμό.
Να ξεπεράσω τη φοβία που με κάνει να το αναβάλω και να πάρω δίπλωμα οδήγησης.
Να αρχίσω κάποια μορφή άσκησης που να μαρέσει και να μην πάω μόνο την πρώτη βδομάδα. :P
Να γνωρίσω κόσμο που να έχουμε κοινά ενδιαφέροντα.
Να έχω εγώ και οι αγαπημένοι μου υγεία και λιγότερα προβλήματα εξαιτίας τρίτων
Να περιορίσω το άγχος μου.

Άντε και καλή χρονιά να έχουμε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θα γράψω και γω τι θέλω να επιτυχω το 2016 (και ας βλέπω του χρόνου τέτοια μέρα αυτό το ποστ και ας γελάω)
1. Να μπορέσω να ανταπεξελθω στο μεταπτυχιακό μου (όχι τίποτα άλλο, πέρασα με υποτροφία και αν μείνω σε ένα μάθημα θα με διώξουν από το Πανεπιστήμιο, αλλα αυτό που ντρέπομαι περισσότερο είναι η κατακραυγη).
2. Να βρω μια αξιοπρεπή δουλειά (πριν λίγες μέρες τελείωσε η εξάμηνη σύμβαση μου και δεν προβλέπεται να βρω άμεσα δουλειά, δυστυχως).
3. Να καταφέρω να με κοιτάω στον καθρέφτη χωρίς να νιώθω ενοχές (δηλαδή να μπορέσω να χάσω καθένα κιλό από αυτα που έβαλα τους τελευταίους μήνες).
4.Να έχω δίπλα μου κάθε έναν από αυτούς που είχα το 2015 (λίγοι και καλοί :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το 2015 ηταν μια υπεροχη χρονια!
Ευχομαι για το 2016 υγεια, αγαπη και προοδο. Αν ειμαι υγιης κι εχω πλαι μου τους ανθρωπους μου, μπορω να εξελιχθω και να προοδευσω..

Ευχομαι σε ολους σας καλη νεα χρονια και ο, τι ζητα ο καθενας απο εσας να εκπληρωθει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
( End of 2010 )
Πολύ ωραίο θέμα.. Εύχομαι όταν το ξαναδώ του χρόνου να έχω καταφέρει τους περισσότερους απο τους στόχους μου..
Οπότε:
1)Σεπτέμβρη με το καλό να τελειώσω με τα μαθήματα της σχολής.
2)Του χρόνου τέτοιο καιρό να κλείνω και με την διπλωματική μου.
3)Απο τον Οκτώβριο και έπειτα να γεμίζει το πορτοφόλι σαν μανιακό απο τις δουλειές.
4)Να έρθει μια φυσιολογική και ήρεμη σχέση με καμία της προκοπής γιατί κουράστηκα με τις ακραίες καταστάσεις.
5)Να πάρει ο ΠΑΟΚ κανά Europa League λέμε..
6)Να πάρω τη Ζ4 αν και αυτός θα είναι λογικά ο στόχος για το 2012, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις να γράφω να υπάρχει..
7)Να έρθουν όλα δεξιά και να μπορέσω επιτέλους να γυρίσω πίσω στη θεσσαλονίκη μου μόνιμα πλέον.
8 )Να μπουν στη ζωή μου επιτέλους σωστοί άνθρωποι γιατί φάγαμε πολλά πεταμένα άτομα στη μάπα τα τελευταία χρόνια..

Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε και φέτος!
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!





( End of 2011 )
Πλέον...

1)Σεπτέμβρη με το καλό να τελειώσω με τα μαθήματα της σχολής.
2)Του χρόνου τέτοιο καιρό να κλείνω και με την διπλωματική μου.
3)Απο τον Οκτώβριο και έπειτα να γεμίζει το πορτοφόλι σαν μανιακό απο τις δουλειές.
4)Να έρθει μια φυσιολογική και ήρεμη σχέση με καμία της προκοπής γιατί κουράστηκα με τις ακραίες καταστάσεις.
5)Να πάρει ο ΠΑΟΚ κανά Europa League λέμε..
6)Να πάρω τη Ζ4 αν και αυτός θα είναι λογικά ο στόχος για το 2012, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις να γράφω να υπάρχει..
7)Να έρθουν όλα δεξιά και να μπορέσω επιτέλους να γυρίσω πίσω στη θεσσαλονίκη μου μόνιμα πλέον.
8 )Να μπουν στη ζωή μου επιτέλους σωστοί άνθρωποι γιατί φάγαμε πολλά πεταμένα άτομα στη μάπα τα τελευταία χρόνια..

Για του χρόνου το μόνο που θέλω είναι λιγότερο άνχος γιατί η πίεση βάρεσε κόκκινο φέτος και σιγά σιγά να αρχίσει με το καλό το 3ο να πρασινίζει...





( End of 2012 )
1/2, καλά πήγαμε και φέτος!
1) Από άποψη άνχους ήταν η χειρότερη χρονιά που έχω ζήσει ποτέ στη ζωή μου. ΑΛΛΑ μετά την μπόρα τα ωραία ξεκίνησαν με φαντασμαγορικότατο τρόπο
2) Πρασίνισε, όχι το λαχανί το πράσινο αλλά πρασινισεεεεεεεεε

Για του χρόνου θέλω πάνω από όλα υγεία και ευτυχία για εμένα και την οικογένεια μου, αλλά επειδή το thread μιλάει για στόχους ξεκινάω:
1) Του χρόνου τέτοιο καιρό να τελειώνω με την διπλωματική του μεταπτυχιακού μου (Κάθε χρόνο διπλωματικές εύχομαι να τελειώνω εγώ.. WTF ?)
2) Να πάρω φέτος τις ανάσες που τόσο πολύ έχω ανάγκη για την δύσκολη συνέχεια!
3) Να δουλέψω σκληρά και να έχω ανέβει και άλλο σκαλοπάτι στην δουλειά μου.





( End of 2013 )
1) Ναί! Μόλις χθές τελείωσα την διπλωματική του μεταπτυχιακού μου!!
2) Δεν πήρα ανάσα ακόμα...
3) Επίκειται..

Στόχοι για του χρόνου?

1) Ναι, επιτέλους να πάρω ανάσα! Επίσημα πλέον φέτος...
2) Να καταφέρω να ανέβω το σκαλωπάτι στη δουλειά μου και να παρώ και καμία αυξησούλα..
3) Να μπορέσω να πάρω ένα καινούριο τουτού (aka ως αποτέλεσμα επίτευξης του 2 )...
4) Να έχω τους αγαπημένους μου ανθρώπους γύρω μου, όπως τώρα..

( End of 2014 )
Προσωπικά αποτελεί το πιο αγαπημένο μου θέμα...
Κάθε χρόνο τέτοιο καιρό σπεύδω να το ανοίξω μην μου το προλάβει κάποιος άλλος :P:P
Είναι τόσο όμορφο να βάζεις στόχους, να τους κυνηγάς και να κάνεις στο τέλος τον απολογισμό σου..

Ξεκινάω και για φέτος λοιπόν!

Νέα χρονιά - Νέοι στόχοι (2015)
Αναφορικά με το 2014:
1) Ναι επιτέλους μετά από χρόνια προσπάθειας μπορώ να πω ότι πήρα πολλές ανάσες φέτος.. Πολύ δουλειά, αλλά επιτέλους ζω.. :clapup:
2) Τι σκαλωπάτι, όροφο ανέβηκα!! Μάτωσα, αλλά όλα πήγαν κατ ευχήν τελικά και οι κόποι μου ανταμείφθηκαν! :clapup::clapup:
3) Τουτού δεν πήρα φέτος γιατί δεν χρειαζόταν και τόσο, αλλά έχει δρομολογηθεί για του χρόνου!
4) Τους έχω, τους έχω!! Όλους!!

Για το 2015 εύχομαι:
1) ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα
2) Να συνεχίσει η ζωή μου να είναι ήρεμη όπως τώρα
3) Να συνεχίσω την πρόοδο στη δουλειά μου και να μου προσφέρει την ίδια ή και περισσότερη ευχαρίστηση
4) Να δουλεύω λιγότερες ώρες γιατί φέτος παράγινε το κακό
5) Να έχω περισσότερο χρόνο με τον άνθρωπο μου
6) Να πάρω το τουτού που τόσα χρόνια ονειρεύομαι

Όσοι πιστοί προσέλθετε! :clapup::clapup::clapup:

Και επειδή όπως έγραψα και πέρσι είναι τόσο όμορφο να βάζεις στόχους, να τους κυνηγάς και να κάνεις στο τέλος τον απολογισμό σου, ανοίγω το thread και φέτος.

Αναφορικά με το 2015:
1) Ναι από υγεία δόξα το θεό, σκάμε!:P
2) Ήρεμη δεν την λές, θεότρελη είναι, αλλά με μεγάλη δόση γλυκιάς τρέλας.
3) Μπορώ να πω ότι μετά από πολλές ανακατατάξεις στη ζωή μου πλέον μου προσφέρει πολύ περισσότερη ευχαρίστηση και ουσία.
4) Μπά. Κάθε χρόνο και χειρότερα, τουλάχιστον πλέον είναι πιο ευχάριστο το 'κακό' :P
5) Ε ναι πλέον μετά από πολύ κόπο, πείσμα και τύχη έχουμε πολύ περισσότερο χρόνο μαζί! :clapup:
6) Αργεί ακόμα.. :( Ευτυχώς που προς το παρόν είναι αχρείαστο..

Και ένας στόχος που προέκυψε στην πορεία και επετεύχθη: ΜSc of my dream on the road!!!

Για το 2016 εύχομαι:
1) ΥΓΕΙΑ πάνω από όλα
2) Να πάνε όλα καλά και όπως ακριβώς τα έχω σχεδιάσει με MSc και δουλειά!
3) Να βάλω επιτέλους και κανένα φράγκο στην άκρη... :whistle::whistle:

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους! Με μεγάλα όνειρα και ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να κερδίσω εκείνη την υποτροφία. Ε, ρε, διάβασμα που έχει να πέσει... :book:
Να διαβάσω περισσότερη (κλασική) λογοτεχνία.
Να λύσω τις όποιες χαζές παρεξηγήσεις.
Να καταφέρω να διατηρήσω ισορροπία ανάμεσα στις επιθυμίες και τις υποχρεώσεις μου.

Αν και είναι του '14, απαντάω για τη διετία:

1. Ναι. 8) Έπειτα από ατυχίες όσον αφορά τις ημερομηνίες (συνέπεφταν με μάθημα που έδινα για τη σχολή) και ταυτόχρονα ήμουν κρυωμένη στην εξέταση και είχα χαλάσει 3 πακέτα χαρτομάντιλα, τελικά έγραψα πολύ καλά και πήρα την υποτροφία. (Για την ιστορία, και στο μάθημα που έδινα 9 πήρα. Μάλλον με ευνοεί η πίεση, δεν εξηγείται αλλιώς :P )
2. Μέτρια πράγματα, δεν υπάρχει πολύς ελεύθερος χρόνος
3. Αχά!! :happy: Δεν υπάρχει κάποια παρεξήγηση για την ώρα!
4. Ακροβάτης... αυτό δεν είναι κάτι στατικό, με πήρε καιρό να βρω αυτήν την ισορροπία. Δεν την έχω βρει ακόμα καλά καλά, όμως την προσεγγίζω και είμαι σίγουρα σε καλύτερη φάση από ό,τι πριν.


Πάμε! Στόχοι για το 2016:

Πράγματα που εξαρτώνται από εμένα:
1. Τώρα που λεφτά υπάρχουν, να πάω επιτέλους ένα (τουλάχιστον) ταξίδι στο εξωτερικό!
2. Να τα πάω καλά στα μαθήματα της σχολής. (Μέρος του μακροχρόνιου στόχου, να γίνω μια καλή γιατρός)
3. Να ασχοληθώ με κάτι εθελοντικό.
4. Να ερωτευτώ :hehe: :hehe: (επιστημονική φαντασία)
5. Να γίνω επιτέλους λίγο πιο αθλητική! (ναι, το γνωστό, ΘΑ ξεκινήσω δίαιτα/γυμναστήριο/διάβασμα...)
6. Να μη φερθώ σε κανέναν άδικα!
7. Να διατηρηθεί η ισορροπία μεταξύ όσων πρέπει και όσων θέλω να κάνω.
8. Να προλάβω μέσα σε όλα να διαβάσω και λίγο λογοτεχνία!

Πράγματα που δεν εξαρτώνται από εμένα:
1. Να είμαστε υγιείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Έχει πάρει κανένας χαμπάρι εδώ μέσα ότι το 2016 θα είναι χειρότερο απο το 2015 ή απλά λέμε ευχές και επιθυμίες που δεν θα προκειται να εκπληρωθούν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μειωθεί η σύνταξη σου και το λες αυτό;

Αυτό που οι 17άχρονοι σκέφτονται σας γέροντας ποτέ δεν το κατάλαβα. Εάν εσύ τα βλέπεις όλα μαύρα, τότε άσε, δεν υπάρχει ελπίδα. Δε θέλεις να δημιουργήσεις κάτι, να πετύχεις κάτι; Για ποιο λόγο ζει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
εγώ φέτος αποφάσισα να μη βάλω συγκεκριμένους στόχους :D έχω πλάνα στο μυαλό μου όπως π.χ. να συνεχίσω τη γυμναστική, να τα πάω καλά στις εξεταστικές, να πάω το καλοκαίρι ταξίδι στο εξωτερικό, να πηγαίνω περισσότερο θέατρο κλπ κλπ αλλά δε θέλω να πιέσω τον εαυτό μου. ξέρω ότι όλα αυτά θα τα πραγματοποιήσω και μακάρι του χρόνου να είμαστε όλοι καλά και να ξαναγράψουμε σε αυτό το θρεντ αν επιτεύχθηκαν οι στόχοι μας ή όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φέτος ούτε εγώ θα βάλω συγκεκριμένους στόχους, έχω το γενικό πλαίσιο στο κεφάλι μου και θα προσπαθήσω να μην παρεκκλίνω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δείτε τους στόχους μας, πάνω κάτω, με μικρές διαφοροποιήσεις, είναι ίδιοι! :happy: Δεν είναι πολύ όμορφο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά.
Μου μπηκε λιγο ατσαλα το 2016 λόγω απροσεξίας. Εφερε η Λιμπραινα κάτι παγωτά και καθως απο αυτα τρωω σπανιως, μου βγηκε μαζεμενη η ορεξη κι εκανα καταχρηση. Πρωτοχρονια ξεραιλα της Αριζονας ο λαιμος και τωρα Νιαγαρας η μυτη. Μαλλον θα ειμαι κι αυριο εκτος κυκλοφοριας. Ας προσεχα.Κατα τα αλλα ηθικον ακμαιον. Κανω ελαμπορειτ κατι στρατηγικες τωρα για να ξεκαθαρισω βασικους στοχους χρονιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ας πω κι εγω τωρα που μαι πιο χαλαρη γιατι κι εμενα το 16 μπηκε φορτσατο!

Λοιπον κι εγω για φετος δε θα βαλω μεγαλους στοχους και συγκεκριμενους. Θα ηθελα για φετος να μαι γερη ωστε να μπορεσω να συντηρησω αυτα που εχω γυρω μου. Κατι πολυ σημαντικο ειναι οτι θα ηθελα να βοηθησω περισσοτερο τους ανθρωπους, πιστευω εχω πολλα να δωσω. Δηλαδη, να μαι γερη για να μπορω να προστατευω τους γυρω και τα γυρω μου! Να σκεφτομαι ακομα πιο βαθια!
Και γενικως θελω να δωσω φετος βρε αδερφε κι αλλα, κι αλλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Και γενικως θελω να δωσω φετος βρε αδερφε κι αλλα, κι αλλα! :D

Εγώ πάλι θέλω να πάρω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι στόχοι της νέας χρονιάς χωρίζονται σε τρία στάδια, επανάσταση, περισυλλογή, τηλεόραση.

Τον Γενάρη ξεκινάς να αλλάξεις τα πάντα και το Δεκέμβρη καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Τον Γενάρη ξεκινάς να αλλάξεις τα πάντα και το Δεκέμβρη καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.
Οποτε μαλλον το Γεναρη πρεπει να δρομολογεις τους νεους στοχους με τροπο που να εχουν μη αναστρεψιμη πορεια για να αναγκαστεις να τους φερεις εις περας. Ας πουμε να προπληρωσεις μηνες για ενα γυμναστηριο, να δεσμευτεις να αναλαβεις μια πρωτοβουλια στον επαγγελματικο σου τομεα, να δωσεις μια σεβαστη προκαταβολη αν προκειται για μια αγορα, να ζοριστεις να βγαλεις μεγαλο μερος μιας δουλειας κλπ και γενικα να μη συμφερει να τα παρατησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Οι στόχοι της νέας χρονιάς χωρίζονται σε τρία στάδια, επανάσταση, περισυλλογή, τηλεόραση.

Τον Γενάρη ξεκινάς να αλλάξεις τα πάντα και το Δεκέμβρη καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια.

Νομίζω σε προηγούμενη χρονιά είχα δει πως ... είχες τους ίδιους στόχους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Θα μειωθεί η σύνταξη σου και το λες αυτό;

Αυτό που οι 17άχρονοι σκέφτονται σας γέροντας ποτέ δεν το κατάλαβα. Εάν εσύ τα βλέπεις όλα μαύρα, τότε άσε, δεν υπάρχει ελπίδα. Δε θέλεις να δημιουργήσεις κάτι, να πετύχεις κάτι; Για ποιο λόγο ζει κανείς;

Εκφράζει την απαισιοδοξία του με βάση τη γενικότερη υφιστάμενη κατάσταση. Καλό είναι από την άλλη, ο καθένας να ψάξει πώς μπορεί να δημιουργήσει, μέσα σε αυτά τα πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top