Αγαπημένα βιβλιοπωλεία

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
522683_485265264855337_2132844419_n.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Παπασωτηρίου.
Συνήθως στο μολ, γιατί βολεύει πριν το φροντ.
Έχει (σχεδόν :P) τα πάντα, σε πολύ καλές τιμές και συμφέρει για εμάς που αγοράζουμε αρκετά συχνά βιβλία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Παπασωτηρίου.
Συνήθως στο μολ, γιατί βολεύει πριν το φροντ.
Έχει (σχεδόν :P) τα πάντα, σε πολύ καλές τιμές και συμφέρει για εμάς που αγοράζουμε αρκετά συχνά βιβλία.:)

Μα γιατί να μην μένω στην Αθήνα να έχω τα βιβλιοπωλεία στα πόδια μου;;;:redface::(:(:(:(τόσοοοοο άτυχη είμαι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Στα Γιαννενα ηταν το αγαπημενο μου.Δωδωνη λεγοταν.Ηταν μικρος χωρος και ειχε ολα τα βιβλια σε πολυ χαμηλες τιμες.Δυστυχως εκλεισε πριν κανα χρονο.Ηταν κανονικο βιβλιοπωλειο οχι σαν κατι αλλα τυπου public και παπασωτηριου.
Πολλα βιβλιοπωλια κλεινουν γαμωτο.

Εγω θα πω την ηλεκτρονικη Πολιτεια. Μεγαλη ποικιλια, εκπτωσεις, καλη εξυπηρετηση.. και δεν ειναι public :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
ΠΟΛΙΤΕΙΑ και ξερό ψωμί!!!


  • Έχει τα πάντα (λογοτεχνικά, επιστημονικά, ξενόγλωσσα, σχολικά-εκπαιδευτικά)

  • Έχει τις καλύτερες τιμές της αγοράς (διαπιστωμένο 100%)

  • Είναι σε κεντρικό σημείο (στην καρδιά της Αθήνας)

  • Εξυπηρετικοί όχι μόνο οι υπάλληλοι, αλλά και οι υπεύθυνοι των παραγγελιών

  • Μαγευτική η αίσθηση ενός χώρου με χιλιάδες βιβλία!!!! :book:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Πολιτεία φυσικά!
Έχω πάρει καμία 100αρια βιβλία από εκεί το τελευταίο χρόνο!
Καλές τιμες και έχει τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ιανός στη Σταδίου. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Παιδιά εν έτη 2023, πέραν από Ianos Σταδίου που είναι σταθερή αξία, ποιο άλλο τεράστιο βιβλιοπωλείο θα προτείνατε Αθήνα κοντά σε μετρό;
Το Public Συντάγματος εξακολουθεί να έχει το μεγάλο τμήμα βιβλίων όπως το θυμάμαι πριν 10 χρόνια;
Για να μην τρέχω χωρίς λόγο, ξέρετε αν το Public +home Θηβών και Λεωφ. Αθηνών, αυτό που ήταν Media Markt κάποτε, έχει τμήμα βιβλίων;

Τέλος, είναι ανοιχτό ακόμα το βιβλιοπωλείο που στησανε στον παλιό Παπασωτηρίου στο μετρό Πανεπιστήμιο; Αξίζει;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Παιδιά εν έτη 2023, πέραν από Ianos Σταδίου που είναι σταθερή αξία, ποιο άλλο τεράστιο βιβλιοπωλείο θα προτείνατε Αθήνα κοντά σε μετρό;
Το Public Συντάγματος εξακολουθεί να έχει το μεγάλο τμήμα βιβλίων όπως το θυμάμαι πριν 10 χρόνια;
Για να μην τρέχω χωρίς λόγο, ξέρετε αν το Public +home Θηβών και Λεωφ. Αθηνών, αυτό που ήταν Media Markt κάποτε, έχει τμήμα βιβλίων;

Τέλος, είναι ανοιχτό ακόμα το βιβλιοπωλείο που στησανε στον παλιό Παπασωτηρίου στο μετρό Πανεπιστήμιο; Αξίζει;

Πολιτεία, ίσως το καλύτερο βιβλιοπωλείο στην Αθήνα μαζί με τον Ianos.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,678 μηνύματα.
Παιδιά εν έτη 2023, πέραν από Ianos Σταδίου που είναι σταθερή αξία, ποιο άλλο τεράστιο βιβλιοπωλείο θα προτείνατε Αθήνα κοντά σε μετρό;
Το Public Συντάγματος εξακολουθεί να έχει το μεγάλο τμήμα βιβλίων όπως το θυμάμαι πριν 10 χρόνια;
Για να μην τρέχω χωρίς λόγο, ξέρετε αν το Public +home Θηβών και Λεωφ. Αθηνών, αυτό που ήταν Media Markt κάποτε, έχει τμήμα βιβλίων;

Τέλος, είναι ανοιχτό ακόμα το βιβλιοπωλείο που στησανε στον παλιό Παπασωτηρίου στο μετρό Πανεπιστήμιο; Αξίζει;
Πολιτεία ❤️
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Άλλος ένας θεσμός που αναμένεται να πεθάνει στο προσεχές μέλλον. Πολιτεία, Ιανός, Πρωτοπορία δείχνουν πως το μέλλον των αγορών βιβλίων θα είναι τα e-shop χωρίς να πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα.

Για να μη μιλήσω για το ότι και τα χαρτόδετα βιβλία θα πεθάνουν και θα κυριαρχήσει η ηλεκτρονική ανάγνωση (kindle και τέτοια).
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Άλλος ένας θεσμός που αναμένεται να πεθάνει στο προσεχές μέλλον. Πολιτεία, Ιανός, Πρωτοπορία δείχνουν πως το μέλλον των αγορών βιβλίων θα είναι τα e-shop χωρίς να πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα.

Για να μη μιλήσω για το ότι και τα χαρτόδετα βιβλία θα πεθάνουν και θα κυριαρχήσει η ηλεκτρονική ανάγνωση (kindle και τέτοια).
Δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί. Η Πολιτεία, όσες φορές κι αν έχω πάει, είναι γεμάτη κόσμο. Ο Ιανός επίσης...

Ναι, οκ. Γίνονται και online παραγγελίες, αν ξέρεις τί θέλεις να πάρεις. Αλλά υπάρχουν και πάρα πολλοί που τους αρέσουν οι επιτόπιες επισκέψεις. Να χαζέψουν τα βιβλία, να περιπλανηθούν, να δουν τί επιλογές έχουν, κ.λπ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί. Η Πολιτεία, όσες φορές κι αν έχω πάει, είναι γεμάτη κόσμο. Ο Ιανός επίσης...

Ναι, οκ. Γίνονται και online παραγγελίες, αν ξέρεις τί θέλεις να πάρεις. Αλλά υπάρχουν και πάρα πολλοί που τους αρέσουν οι επιτόπιες επισκέψεις. Να χαζέψουν τα βιβλία, να περιπλανηθούν, να δουν τί επιλογές έχουν, κ.λπ...
Παραξενιές που έχει ο κόσμος. :bleh:

Αγαπώ Πολιτεία, τους έχω δώσει ενα νεφρό μου σε χρήματα για βιβλία. Και θα συνεχίσω να το κάνω.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Παραξενιές που έχει ο κόσμος. :bleh:

Αγαπώ Πολιτεία, τους έχω δώσει ενα νεφρό μου σε χρήματα για βιβλία. Και θα συνεχίσω να το κάνω.
Είδες ; Κουσούρια που έχει ο κόσμος ;

Υπάρχουν και...χειρότερα, πάντως : Μου αρέσει πολύ και η μυρωδιά των βιβλίων...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα συμβεί. Η Πολιτεία, όσες φορές κι αν έχω πάει, είναι γεμάτη κόσμο. Ο Ιανός επίσης...

Ναι, οκ. Γίνονται και online παραγγελίες, αν ξέρεις τί θέλεις να πάρεις. Αλλά υπάρχουν και πάρα πολλοί που τους αρέσουν οι επιτόπιες επισκέψεις. Να χαζέψουν τα βιβλία, να περιπλανηθούν, να δουν τί επιλογές έχουν, κ.λπ...
Κοίτα από όσο έχω δει σε στατιστικές οι Έλληνες είμαστε από τους λαούς που διαβάζουμε τα λιγότερα βιβλία κατά μέσο όρο ετησίως στην ΕΕ. Αρκετά πίσω από τους βόρειους λαούς.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Στην Ελλάδα οι γυναίκες "διαβάζουν περισσότερο από τους άντρες" και είναι πολύ κοινό μπαίνοντας στο σπίτι μιας 40ρας plus να πετύχεις δύο τρία ράφια με τα παχουλά βιβλία των Λένα Μαντά και Χρυσηίδα Δημουλίδου.

Εννοείται ο καθένας διαβάζει ό,τι θέλει, αλλά κάπου έλεος με αυτές τις δύο σετάκι """""λογοτέχνιδες"""" :P
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Στην Ελλάδα οι γυναίκες "διαβάζουν περισσότερο από τους άντρες" και είναι πολύ κοινό μπαίνοντας στο σπίτι μιας 40ρας plus να πετύχεις δύο τρία ράφια με τα παχουλά βιβλία των Λένα Μαντά και Χρυσηίδα Δημουλίδου.

Εννοείται ο καθένας διαβάζει ό,τι θέλει, αλλά κάπου έλεος με αυτές τις δύο σετάκι """""λογοτέ χνιδες"""" :P
Μόνο ακουστά τις έχω και μου έχει κάνει κι εμένα εντύπωση αυτό που λες. Και άντε η πρώτη έχει και κάποιο υπόβαθρο, η δεύτερη - και συγγνώμη - μου φαίνεται τελείως ψώνιο. Αλλά περί ορέξεως...

Τις διακρίσεις τους τις έχουν, πάντως, και το - σταθερό - αναγνωστικό κοινό τους. Και τα βιβλία τους έχουν μεταφραστεί σε διάφορες γλώσσες...

Ίσως το ότι ταυτίζεται η μέση ελληνίδα με αυτές τις δύο, έχει να κάνει και με το γεγονός ότι είναι, ας πούμε, και οι δυο "κορίτσια της διπλανής πόρτας". Απλή, κατανοητή "πένα", χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις...
Με λες κουσουρλή, δηλαδή; γιατί το κάνω πάντα, όταν αγοράζω κάποιο νέο βιβλίο. :P
Είμαστε πολλοί, τελικά...:P
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.
Ιανός και Πρωτοπορία 🔛🔝
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,307 μηνύματα.
Πρέπει να αρχίσουμε κίνημα "Support your local bookshop". Το κακό είναι πως δεν έχουν μεγάλη ποικιλία και τα περισσότερα είναι σύγχρονης λογοτεχνίας, αστυνομικά και τέτοια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top