Περί της φύσεως και της σοβαρότητας της απιστίας

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Εκτός από το Kung Fu καμιά από τις λέξεις που ανέφερες δεν είναι κινέζικη.:P Το Tae Kwon Do είναι κορεάτικο και όλα τα υπόλοιπα γιαπωνέζικα. (ε, δε νομίζω να πει κανείς ότι δε συνεισφέρω εποικοδομητικά στη συζήτηση...):whistle:

Ανέκδοτο λέω καλή μου, δεν κάνω γλωσσολογική ανάλυση. Τελικά έχει δίκιο ο Δημήτρης που λέει πως είναι ο εξυπνότερος της οικογένειας, μου φαίνεται κι εγώ ο βλαξ τον αμφισβητούσα...:clapup:

...Xάε είσαι παντρεμένος?

Ήμουν...επί σχεδόν 20 χρόνια.

Oσο για μεγεθη ποστ, περιεχομενα κλπ : κανείς δεν ειπε οτι δεν ειμαστε ελευθεροι να σχολιαζουμε οσο και οπως θέλουμε. Αυτό φυσικά συμπεριλαμβάνει και την πολιτισμενη έκφραση αποδοκιμασίας για κάποιο ποστ όμως.:)

Βρε καλώς το παλικάρι...Βάλαν internet και στο Δριμύγκλαβο; :P:D

Αφού λοιπόν αυτό με τα κουμπάκια και να μην τα πατάμε τα ρημάδια είναι κατά τη γνώμη σου πολιτισμένη έκφραση αποδοκιμασίας, θα τη χρησιμοποιώ κι εγώ στο εξής όταν θέλω να εκφράσω την πολιτισμένη μου αποδοκιμασία στα δικά σου γραπτά. Μην τολμήσεις και διαμαρτυρηθείς μετά, έτσι Λόρυ; Τώρα έχω ντοκουμέντα, ντα; :D:P

Παντως ακομα και ο Μαρκυ (ντε σαντ) είχε πει : "Κανένας καλοπιστος και ειλικρινής εραστής, δε θα αρνηθεί, οτι θα προτιμουσε να δει την ερωμενη του νεκρή, παρά άπιστη !".

Ερωμένη κατά τα ομαδικά όργια του Μαρκύ ή κατ' ιδίαν; Βρήκες άτομο να το βάλεις να υποστηρίξει τη μονογαμία... :mastigio :hehe: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Idril ξερεις απο ανατολιτικη γλωσσολογια και τον διορθωσες τον ανθρωπο, ή απλά γνωριζεις 2 πραγματα απο πολεμικές τέχνες ; Αν ισχυει το 1ο, θα σου χρησημευσει ,ξερεις που.

Βρε καλώς το παλικάρι...Βάλαν internet και στο Δριμύγκλαβο; :P:D
Dont you mean "Δρυμίγκλαβο" ; :P. Ίντερνετ μπηκε καμποσες μερες τωρα, αλλά δεν υπηρχε χρονος και διαθεση. Τωρα σιγα σιγα , κατι γινεται από θεμα χρονου. Από διαθεση, ..θα δειξει.:)

Αφού λοιπόν αυτό με τα κουμπάκια και να μην τα πατάμε τα ρημάδια είναι κατά τη γνώμη σου πολιτισμένη έκφραση αποδοκιμασίας,...
..μα...και συ απλη παραινεση την χαρακτηρισες...:hmm:Αν αυτο δε σου φαινεται πολιτισμενο ίσως πρεπει να θυμηθουμε μερικά παλιά ποστ ;)

θα τη χρησιμοποιώ κι εγώ στο εξής όταν θέλω να εκφράσω την πολιτισμένη μου αποδοκιμασία στα δικά σου γραπτά. Μην τολμήσεις και διαμαρτυρηθείς μετά, έτσι Λόρυ; Τώρα έχω ντοκουμέντα, ντα; :D:P
Ελα βρε τωρα, ποτέ δεν είχες προβλημα να αποδοκιμαζεις γραπτά άλλων, δε νομιζω να χρειαζεσαι νεα εργαλεια και ντοκουμεντα.:D Απο την αλλη ποτέ δεν ειχα προβλημα να σου απαντησω οπως χρειαζεται, ουτε και διαμαρτυρηθηκα για τα ποστ αυτα καθευατα, οπως άλλοι (εμμεσα,αμεσα,φανερα ή οχι) :)

Ερωμένη κατά τα ομαδικά όργια του Μαρκύ ή κατ' ιδίαν; Βρήκες άτομο να το βάλεις να υποστηρίξει τη μονογαμία... :mastigio :hehe: :rofl:
Αν ειναι ερωμενη κατα τα ομαδικα οργια, ένα παραπανω να μας κανει εντυπωση που ειπε τετοιο πραγμα αυτος ;) .Αλλά νομιζω εννοουσε κατ ιδιαν. Ακριβως επιτηδες διαλεξα αυτον και ανεφερα ;). Δε νομιζω οτι με αυτο που παρεθεσα υποστηριζει τη μονογαμια ετσι γενικα, αλλά οτι υποστηριζει την πιστοτητα του συναισθηματος οταν εισαι με καποιο ατομο. Άλλο μετά αν τα αλλάζεις σαν τσίχλες. Οταν εισαι με καποιο ατομο ομως, να εισαι 100% εκει και να το ζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τότε θα σημαίνει ότι έχω κάνει λάθος επιλογή Μάνια μου, οπότε ευτυχώς που γλίτωσα. :)

Ok λάθος άνθρωπος, κιάν είναι ο σωστός και καταλίξει πασχάλης; τι κάνεις τότε; η επιλογή του συντρόφου είναι σωστή ή λάθος; θα το δεχόσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Διαβάζοντας απόψεις ορισμένων, και εμπειρίες τους, αισθάνομαι οτι είμαι πολύ συντηριτικός. Αλλά να πω την μαύρη αλήθεια, το γουστάρω που έχω μείνει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
κ αλλος ενας που αισθανεται συντηρητικος...παλι καλα...χαιρομαι που δεν ειμαι η μονη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν πιστέυω ότι κάποιος είναι συντηριτικός επειδή θέλει η αγάπη που δίνει και που πέρνει να είναι μόνο για δύο, ή ότι το να αγαπάμε κάποιον και δεν θέλουμε να τον μοιραστούμε είναι συντηριστισμός, απλά είναι λογικό, κάποιες περιπτώσεις που ακούμε ποιό πάνω είναι αληθινές αλλα δεν είναι ο νόμος στον κανόνα, κανένας δεν ξέρει τι περνάει κάποιος που κάνει κάτι απο τα παραπάνω.

Τρανταχτό παράδειγμα και επίκαιρό είναι ο Πασχάλης, η γυναίκα του δίχνει άνετη και χαλαρή αλλα κανένας δεν ξέρει η ψυχή της τι νοιώθει, μπορεί καταβάθως να είναι εγωήστρια και δεν θέλει να δείξει αυτό που νοιώθει, κάποιοι λένε ότι είναι ευτυχισμένοι και ενωμένοι αλλα κανείς δεν ξέρει την ψυχή της... Ετσι και εμείς μπορούμε να λέμε πράγματα αλλα μόνο κάποιος που έζησε κάτι τέτοιο ξέρει έχει την πραγματική και σωστή άποψη πάνω στο θέμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ετσι ειναι,δεν ειπα το αντιθετο...γιαυτο με λεω συντηρητικη,γιατι αυτο που θεωρω εγω"νορμαλ" για τους αλλους ειναι συντηρητισμος...κ εσενα συντηρητικη θα σε πουν μερικοι......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
ετσι ειναι,δεν ειπα το αντιθετο...γιαυτο με λεω συντηρητικη,γιατι αυτο που θεωρω εγω"νορμαλ" για τους αλλους ειναι συντηρητισμος...κ εσενα συντηρητικη θα σε πουν μερικοι......:)

Αν είναι κούκλα μου να είμαι με τον άνρωπο που αγαπώ και δεν μπαινει τίποτα στην μέση τότε είμαι μούχλα, με τρώνε οι σκόνες έχω πιάσει σκόρο, αλλα μαρέσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
μαζι σου ειμαι...δε συμφωνω οτι πιανουμε μουχλα και σκονη οταν ειμαστε μεναν ανθρωπο ομως..αυτο γινεται στην αντιθετη περιπτωση,οταν δεν ειναι μονο ενας και παιζουμε με πολλους...τοτε μουχλιαζουμε...κατα τη γνωμη μου...οταν ταιριαζεις με εναν ανθρωπο και τον αγαπας παντα ανακαλυπτεις και κατι καινουργιο...δε βαριεσαι και δε μουχλιαζεις ποτε!!το δυσκολο ειναι να τον βρεις...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μαζι σου ειμαι...δε συμφωνω οτι πιανουμε μουχλα και σκονη οταν ειμαστε μεναν ανθρωπο ομως..αυτο γινεται στην αντιθετη περιπτωση,οταν δεν ειναι μονο ενας και παιζουμε με πολλους...τοτε μουχλιαζουμε...κατα τη γνωμη μου...οταν ταιριαζεις με εναν ανθρωπο και τον αγαπας παντα ανακαλυπτεις και κατι καινουργιο...δε βαριεσαι και δε μουχλιαζεις ποτε!!το δυσκολο ειναι να τον βρεις...:hmm:

Ενωω μουχλιασμένες αντιλήψεις, είναι μεταφορικό;) πάντως συμφωνω απόλυτα μαζί σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok λάθος άνθρωπος, κιάν είναι ο σωστός και καταλίξει πασχάλης; τι κάνεις τότε; η επιλογή του συντρόφου είναι σωστή ή λάθος; θα το δεχόσουν;
Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα την ερώτηση Μάνια μου...

@stavros, αριάδνη: Αν αναφέρεστε στις δικές μου απόψεις πάντως, δεν νομίζω να χαρακτήρισα ποτέ συντηρητικούς όσους έχουν αντίθετη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
σχολιασαν παρα πολλα ατομα,δεν αναφερθηκα στις δικες σου αποψεις.εγω ειπα απλα πως μαλλον ειμαι αρκετα συντηρητικη σε σχεση με καποιους αλλους.εγω η ιδια με ειπα συντηρητικη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την καλύτερη των μονογαμικών σχέσεων (με τον ανθρωπο που αγαπάω.... δεν μουχλιάζω ποτέ.....) με την χειρότερη των πολυγαμικών (δεν ξέρεις πως νοιώθουν.... η ψυχούλα τους το ξέρει......), ούτε είναι όλες οι ηλικίες και οι εποχές ίδιες σε κάθε άνθρωπο. Ούτε όμως και το ανάποδο (συμβιβασμός vs ελευθερία).
Ας διαλέξει ο καθένας τον τρόπο του και ας είναι ειλικρινής με το/τα ταίρι/ια του. '
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως ενα εχω να πω... βρισκομαι αναμεσα σε τοσα ειλικρινη ατομα, που δυσκολευομαι να το πιστεψω(δε σημαινει βεβαια, οτι δεν...)...διοτι εκει "εξω" πασχουμε απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Sorry, αλλά δεν είπα ότι είμαστε ειλικρινείς, είπα ας είμαστε ειλικρινείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα την ερώτηση Μάνια μου...

Λές ότι το σέξ δεν επιρεάζει την σχέση αν υπάρχει πραγματική αγάπη, μπορεί εν μέροι να συμφωνω μαζί σου καθώς είναι η δική σου άποψη, αλλα τί γίνετε αν υπάρξει μία στραβή και γκαστρώσει κάποια; ενώ σε αγαπάει, σε λατρέυει κάνει την βλακεία και πάει με κάποια που είναι ξύπνια καιθέλει να τον τηλιξει; αν του πεί ότι είσαι υποχρέωμένος για κάποια πράγματα; αν αν άν άν; πώς θα ένοιωθες; θα άξιζε ακόμα για σένα η επιλογή; πώς θα αντιδρούσες;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Sorry, αλλά δεν είπα ότι είμαστε ειλικρινείς, είπα ας είμαστε ειλικρινείς.

Δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα καλη μου...:redface:, αλλα στο συνολο αυτων που απαντησαν στο θεμα..
Εμενα ειλικρινα με εκπλησσει που ειναι ολοι τοσο ειλικρινεις...εκτος εαν πια καταλαβα λαθος...και παω πασο..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα καλη μου...:redface:, αλλα στο συνολο αυτων που απαντησαν στο θεμα..
Εμενα ειλικρινα με εκπλησσει που ειναι ολοι τοσο ειλικρινεις...εκτος εαν πια καταλαβα λαθος...και παω πασο..:whistle:

Οταν λές ειλικρίνια τι ενωείς; όταν με απλώτητα λέει κάποιος ότι εγώ ποτέ δεν θα κάνω κάτι με άλλον ή αυτούς που λένε απλά ότι είναι νορμάλ να πάει και με άλλους ο σύντροφος; αν δεν θές να απαντήσεις μπορείς να μου πείς που είναι η αποψη πάνω στο θέμα γιατί γίνετε χαμός σε αυτό το τόπικ και δεν μπορώ να την βρώ;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μανια μου, εγω απλα παρατηρησα, οτι οι περισσοτεροι σε καθε περιπτωση θα ηταν τοσο τελεια ειλικρινεις απεναντι στον συντροφο τους, κατι που δεν εχω δει irl...
Αυτο ειπα, χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον ή να τον αμφισβητησω...

Τωρα, οσον αφορα στο τι πιστευω γυρω απο την απιστια, θα σου πω μονο πως ο εαυτος μου με εχει εκπληξει....
Δεν ξερω ποσο ειλικρινης θα μπορουσα να ειμαι σε περιπτωση που θα διχαζομουν αναμεσα σε δυο ατομα και δεν ξερω πως θα αντιδρουσα σε περιπτωση που αντιλαμβανομουν καποια απιστια εις βαρος μου...
Αυτο που μετα βεβαιοτητας μπορω να σου πω, ειναι οτι υπαρχουν καταστασεις απιστιας ,που ναι μεν τις καταλαβαινω, αλλα δεν τις δικαιολογω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μανια μου, εγω απλα παρατηρησα, οτι οι περισσοτεροι σε καθε περιπτωση θα ηταν τοσο τελεια ειλικρινεις απεναντι στον συντροφο τους, κατι που δεν εχω δει irl...
Αυτο ειπα, χωρις να θελω να προσβαλλω καποιον ή να τον αμφισβητησω...

Τωρα, οσον αφορα στο τι πιστευω γυρω απο την απιστια, θα σου πω μονο πως ο εαυτος μου με εχει εκπληξει....
Δεν ξερω ποσο ειλικρινης θα μπορουσα να ειμαι σε περιπτωση που θα διχαζομουν αναμεσα σε δυο ατομα και δεν ξερω πως θα αντιδρουσα σε περιπτωση που αντιλαμβανομουν καποια απιστια εις βαρος μου...
Αυτο που μετα βεβαιοτητας μπορω να σου πω, ειναι οτι υπαρχουν καταστασεις απιστιας ,που ναι μεν τις καταλαβαινω, αλλα δεν τις δικαιολογω...

Σόρυ νόμιζα αλλο:redface:

Α!!! ανάμεσα στο ζευγάρι ενωείς, ναι υπάρχει ειληκρίνια αλλα καμιά φορά η ειλικρίνια είναι πώς το βλέπουμε, άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου, προσωπικά λέω πάντα ότι θα τον ευνουχίσω αν κάνει κάτι με άλλη, προτειμώ να μου πεί ξέρεις δεν σε γουστάρω πιά παρά να τον βρώ καβάλα στο δελφίνι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top