Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,461 μηνύματα σε 75,702 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 350 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 175)
Καπνίζω επειδή το θέλω
48
27,43%
Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω
7
4,00%
Το κατάφερα και το έκοψα
14
8,00%
Είμαι μονο παθητικός καπνιστής
106
60,57%

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 892 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε: στις 22:54, 10-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Αν είναι δεκαετίες καπνιστής τι νόημα έχει να το κόψει στα 70. Η ζημιά δεν έχει γίνει ήδη μέχρι τότε? Προλαβαίνει να δει όφελος σε 1-2 χρόνια αν το κόψει?
Και όμως, σημαντικό μέρος της ζημιάς επιδιορθώνεται σε ώρες, μέρες, μήνες και χρόνια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 23:14, 10-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από mastersakis
βασικά καπνίζει σε όλη του την ζωή. σίγουρα ο πνεύμονας θα έχει πάθει μόνιμη βλάβη αλλά παρόλ'αυτά έχει όφελος αν το κόψει. ο παππούς μου το έκοψε στα 70 και πέθανε 93 !!( αυτά οι παλιοί που είχαν γερή κράση!! εμείς είμαστε για κλάματα )
Κι εμείς μια χαρά κράση έχουμε και αν κρίνουμε από την πρόοδο των φαρμάκων θα ζήσουμε μακρά ζωή και καλά γεράματα. Αν φυσικά δεν το ξεσκίσουμε στις καταχρήσεις.

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Και όμως, σημαντικό μέρος της ζημιάς επιδιορθώνεται σε ώρες, μέρες, μήνες και χρόνια.
Εκπληκτικό πόσο ανθεκτικό είναι το ανθρώπινο σώμα. Φαντάσου να το προσέχεις κιόλας.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 00:18, 11-03-17:

Παιδιά όσοι είστε καπνιστές και το βλέπετε, ζήστε τη ζωή σας με τα τσιγάρα σας, εμάς καρφάκι δε μας καίγεται τι κάνετε με τη ζωή σας και τις επιλογές σας, απλά να σέβεστε αυτούς που δεν καπνίζουν, γιατί μαντέψτε δεν είναι καθόλου ευχάριστη για εμάς η μυρωδιά τόσο εκείνη τη στιγμή όσο και μετά που ξεβρωμανε όλα τα ρούχα μας και μας έρχεται αναγούλα. Συν ότι μας αναγκάζετε να καθίσουμε έξω όταν μέσα απαγορεύεται το κάπνισμα και κρυωνουμε. Συγχύστηκα πάλι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 00:19, 11-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από mastersakis
Τσιγάρο! ότι πιό κακό μπωρείς να κάνεις στον εαυτό σου. ευτυχώς ο κόσμος έχει ξυπνήσει,ιδίως οι νέοι και δεν καπνίζουν...οι παλιοί δεν βάζουν μυαλό......
http://www.protothema.gr/greece/arti...a-ellinopoula/

Αλλα λένε οι έρευνες ...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O mastersakis εγώ που δεν βλέπω survivor xάνω κάτι; έγραψε: στις 08:18, 12-03-17:

Είναι αλήθεια ότι πολλοί νέοι καπνίζουν αλλά σε σχέση με παλιά έχει γείνει πρόοδος....πρέπει να το παραδεχτούμε. τώρα σε πολύ μικρές ηλικίες πχ στα 12 εκεί είναι θέμα και των γωνέων γιατί δεν θα κάτσει το παιδί να σκευτεί ότι το κάπνισμα κάνει κακό......Από τα 18 και μετά που το παιδί έχει κάποια πιό καλή κρίση έχει γείνει πρόοδος....πάντως το θέμα δεν θέλει να ευησυχασμό...πρέπει συνέχεια να λέμε και να τα ξαναλέμε και να συμβουλεύουμε
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 12:59, 20-03-17:

Το κάπνισμα με πειράζει αρκετά αλλά πλέον έχω αποδεχθεί πως όταν βγω έξω αναγκαστικά θα εισπνεύσω καπνό θέλω, δεν θέλω γιατί σαν λαός είμαστε γενικά για τον πούτσο όσον αφορά το σεβασμό προς του άλλους. Γι' αυτό αποφεύγω γενικά να βγαίνω χειμώνα που δεν μπορείς να κάτσεις έξω και πρέπει αναγκαστικά να είσαι μέσα.

Παλαιότερα έκανα μικροκυρήγματα για το κάπνισμα και πως δεν πρέπει να καπνίζεις σε κλειστούς χώρους γιατί γαμάς την υγεία των γύρω σου, κυρίως σε άτομα της παρέας μου, αλλά με τον καιρό τα παράτησα. Όταν ας πούμε ο άλλος δεν μπορεί να καταλάβει γιατί πρέπει να φοράει ζώνη στο αμάξι και το αντεπιχείρημα του είναι "ξέρω να οδηγάω, δεν έχω πάθει τίποτα τόσο καιρό που δε φοράω" το να απαιτώ να καταλάβει γιατί δεν πρέπει να καπνίζει σε κλειστούς χώρους είναι λίγο υπερβολή.

Θα μου πεις μια λύση είναι να μην κάνεις παρέα με στόκους, αλλά αν ακολουθήσουμε την λογική δεν κάνω παρέα με κάποιον που κάνει κάτι που με ενοχλεί μάλλον θα καταλήξουμε να μην κάνουμε παρέα με κανέναν.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 13:21, 20-03-17:

εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι, αν δεν έχει ήδη μειωθεί αρκετά ο αριθμός των νέων καπνιστών, τουλάχιστον το κάπνισμα σταματάει σιγά σιγά να θεωρείται cool και μαγκιά. Τα σημερινά αγόρια, μιας και για μένα όλες αυτές οι νεανικές παθογένειες περιστρέφονται γύρω από το φλέρτ, αφού οι "κατακτήσεις" και οι γνωριμίες αποτελούν δείκτη "γαματοσύνης" και κοινωνικού στάτους, ακολουθούν άλλες οδούς για να γίνουν αρεστοί. Τατουάζ, στυλιστικές επιλογές, κουρέματα, γυμναστήριο και, γενικότερα, healthy fit lifestyle, hipster δραστηριότητες κ.ο.κ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια