Τεστ Προσωπικότητας

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πάρτε κι αυτό μου φάνηκε κάπως καλύτερο απ' ό,τι άλλο έχω δει
https://jupiter-34.appspot.com/

όχι πως έχει τόση σημασία just saying :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
πάρτε κι αυτό μου φάνηκε κάπως καλύτερο απ' ό,τι άλλο έχω δει
https://jupiter-34.appspot.com/

όχι πως έχει τόση σημασία just saying :P

Το έκανα κι αυτό:P

64% ISFP
10% INFP
8% INFJ
6% ENFP
3% ISFJ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πάρτε κι αυτό μου φάνηκε κάπως καλύτερο απ' ό,τι άλλο έχω δει
https://jupiter-34.appspot.com/

όχι πως έχει τόση σημασία just saying :P

41% INFJ
28% ISFJ
8% INFP
6% ISFP
5% INTJ

Ίδιο αποτέλεσμα με το αρχικό τεστάκι(INFJ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
69% INFP
11% ENFP
7% INFJ
4% INTP
4% ISFP
Το πρώτο μού το βγάζει σταθερά ίδιο και σε άλλα τεστάκια. Πλάκα έχουν, κρατούν μια συνοχή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
38% ESTJ
22% ENTJ
8% ISTJ
7% INTJ
6% ESTP

ESTJ και εδω λοιπον, αφού μου έκανε επιπλέον ερωτησεις γιατι μπερδεύτηκε πολυ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
73% INFJ
9% INTP
5% ENFP
4% INFP
4% ISFP

Σταθερά INFJ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
εμένα πάλι με έβγαλε ISTJ ενώ στο άλλο τεστ ήμουν INTJ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Και ναι! Είμαι INFP. Οι περισσότεροι από εδώ μέσα είστε thinkers :P

Γνωστοί INFP είναι οι: Johny Depp, J.R.R. Tolkien, J.K. Rowling, Hans Christian Andersen, William Shakespeare, Όμηρος, John Lennon, Kurt Cobain, Robert Pattinson και άλλοι υπέροχοι άνθρωποι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Και ναι! Είμαι INFP. Οι περισσότεροι από εδώ μέσα είστε thinkers :P

Γνωστοί INFP είναι οι: Johny Depp, J.R.R. Tolkien, J.K. Rowling, Hans Christian Andersen, William Shakespeare, Όμηρος, John Lennon, Kurt Cobain, Robert Pattinson και άλλοι υπέροχοι άνθρωποι :P

κι εγω INFP, μολις το εκανα το τεστ! Ανηκουμε στο ξεχωριστο 4%. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Έκανα αυτό και άλλο ένα τεστ και με έβγαλε INTP και έπειτα έκανα και ένα στα ελληνικά και βγήκα INFP..το feeling και το thinking είναι πολύ κοντά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαι IN_P.:P

Προσωπικά και με βάση αυτά που διάβασα, πιστεύω ξεκάθαρα INTP. Το ελληνικό τεστ δεν ήταν τόσο καλό..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έκανα αυτό και άλλο ένα τεστ και με έβγαλε INTP και έπειτα έκανα και ένα στα ελληνικά και βγήκα INFP..το feeling και το thinking είναι πολύ κοντά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαι IN_P.:P

Προσωπικά και με βάση αυτά που διάβασα, πιστεύω ξεκάθαρα INTP. Το ελληνικό τεστ δεν ήταν τόσο καλό..:P
Εμένα με βγάζει ENTJ-A. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εμένα με βγάζει ENTJ-A. Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα!

Δεν ηταν ακριβες; εμενα το δικο μου νομιζω πετυχε παααρα πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Δεν ηταν ακριβες; εμενα το δικο μου νομιζω πετυχε παααρα πολλα

Να σου πω, μου ταιριαζε σε πολλά σημεία, αλλά το Ε ήταν λάθος, γιατί είμαι εσωστρεφης και επίσης μπορεί να έχω τα χαρακτηριστικα, αλλά δεν θα ήθελα ποτέ να το παιξω αρχηγός. Για να σου εξηγησω, στη δουλειά μου ποτέ δεν εκμεταλλευομαι την θέση μου για να φερθω σαν ανώτερη. Δεν διευκρινιζει αν αυτή είναι η επιθυμία μου ή αν είναι το αποτέλεσμα των πράξεων μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συχνά βγαίνω μεταξύ ISTP και ISTJ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Έκανα το άλλο τεστ και με έβγαλε Introvert, Intuitive, Perceiving, Thinking νομίζω ήταν πιο σωστό αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Έκανα αυτό και άλλο ένα τεστ και με έβγαλε INTP και έπειτα έκανα και ένα στα ελληνικά και βγήκα INFP..το feeling και το thinking είναι πολύ κοντά. Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαι IN_P.:P

Προσωπικά και με βάση αυτά που διάβασα, πιστεύω ξεκάθαρα INTP. Το ελληνικό τεστ δεν ήταν τόσο καλό..:P
Γενικά το Ελληνικό τεστ (η συγκεκριμένη ιστοσελίδα) έχει πολλές ανακρίβειες και λάθος είδη ερωτήσεων.

Για να σε βοηθήσω, θα σου πω ότι οι INFP δρουν με κύρια λειτουργία το Fi. Δηλαδή με βάση τις προσωπικές τους αξίες, τι είναι σωστό (καλό) και λάθος (κακό), θέλουν να αναλύουν σε ΒΑΘΟΣ τα συναισθήματά τους, δεν εκφράζουν εύκολα και άνετα αυτά που νιώθουν, και έχουν την εντύπωση ότι κανείς δεν τους καταλαβαίνει. Γενικά είναι συναισθηματικοί και έχουν έναν προσωπικό κώδικα ηθικής και αξιών. Αν παραβιάσεις την ηθική τους ή αν διαφωνήσεις με τις απόψεις τους μπορεί να προσβληθούν εύκολα. Είναι αποδεδειγμένα, οι τύποι που προσβάλλονται πιο εύκολα, οι πιο καλοκάγαθοι και αφελής τύποι και σαν άντρες, αυτοί με τις περισσότερες κοινωνικές φοβίες. Σαν στερεότυπο, οι INFPs είναι το κλασικό ονειροπόλο παιδάκι, που ρωτάει: γιατί ο κόσμος είναι κακός; Γιατί οι άνθρωποι σκοτώνουν; Γιατί όλοι βρίζουν και δεν είναι ευγενικοί; Είναι τα άτομα τα οποία ονειρεύονται έναν διαφορετικό, πιο ιδανικό κόσμο. Μια ιδανική σχέση, ένα ιδανικό σχολείο, ιδανική οικογένεια, ένα καλύτερο αύριο κλπ κλπ. Γενικά όμως είναι κλειστά, ντροπαλά και φοβούνται να κάνουν κινήσεις.

Από την άλλη, οι INTP παρότι έχουν πολλά κοινά με τα ξαδέρφια τους τους INFP, δεν λειτουργούν απαραίτητα με το συναίσθημα και τις αξίες (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν έχουν ηθική). Η πρώτη λειτουργία τους είναι Ti, που σημαίνει ότι κύριο ρόλο στη ζωή τους, παίζει η λογική και η ανάλυση. Παρότι οι Thinkers (xxTx) είναι οι πιο αντικειμενικοί, οι INTP, ISTP, ENTP και ESTP (που έχουν Ti = introverted thinking), χρησιμοποιούν τη λογική τους με έναν ιδιαίτερο τρόπο, δηλαδή βλέπουν τα πράγματα με μια υποκειμενική αντικειμενικότητα. Δε ξέρω πως να το εξηγήσω :P απλώς έτσι λειτουργούν. Γενικά είναι αμερόληπτοι κλπ, όμως δεν πιστεύουν πράγματα και δεν υιοθετούν απόψεις, εάν δεν ταιριάζουν στη λογική τους. Π.χ. σε ένα διαγώνισμα Αρχαίων, ένα κείμενο είναι πολύ sos και ένα άλλο όχι τόσο. Ένας INTP, αν για οποιοδήποτε λόγο πιστέψει ότι αυτό το κείμενο δεν είναι sos, ο,τι και να του λες δεν το πιστεύει. Εκτός αν του το αποδείξεις με επιχειρήματα. Αυτό το παράδειγμα είναι πολύ πρόχειρο και ανακριβές αλλά αυτό έχω εύκαιρο. :redface: Γενικά, είναι αποδεδειγμένα ο πιο λογικός τύπος, και ο πιο λογικός από τους λογικούς (xxTx). Τους ενδιαφέρει, τι βγάζει νόημα, καθώς και η ακρίβεια (correct - incorrect και όχι right - wrong). Σαν στερεότυπο, INTPs είναι οι επιστήμονες, οι περίεργοι - έξυπνοι καθηγητές και πολύ συχνά, παρότι είναι έξυπνοι, ακούνε τους άλλους να λένε ''γιατί βαριέσαι να διαβάσεις ενώ σου κόβει τόσο;;''. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Γιώργο αφού τα εξηγείς τόσο ωραία, πες και για τους INTJ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Γιώργο αφού τα εξηγείς τόσο ωραία, πες και για τους INTJ!:P
Ευχαρίστως! :D

Καταρχάς μπράβο σου που είσαι INTJ. Είναι ο δεύτερος πιο σπάνιος τύπος. Οι άντρες με αυτό τον τύπο, είναι περισσότεροι από τις γυναίκες. Το να είσαι INTJ είναι ευλογία και τιμωρία ταυτόχρονα. Κάπως ακούστηκε αυτό :P:P

Out: Ξέχασα να πω ότι οι INFP όπως είπε και η Στεφανία, είναι περίπου 4,5% του πληθυσμού και οι γυναίκες με αυτόν τον τύπο είναι περισσότερες από τους άντρες. Οι INTP είναι περισσότεροι άντρες και είναι επίσης χαμηλό ποσοστό στο πληθυσμό.

Λοιπόν harry akritas οι INTJ είναι ο πιο σπάνιους από τους τύπους λογικής. Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι έχουν πολλά, ΠΟΛΛΆ στο μυαλό τους. Ας πούμε... τα ΠΑΝΤΑ. ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ ΠΟΛΎ. :hmm:
Δρουν με το Ni. Ni, είναι μια ιδιαίτερη λειτουργία. Αυτό που κάνουν οι συγκεκριμένοι τύποι, είναι να προσπαθούν να μαντέψουν τι θα γίνει στο μέλλον. Τους ενθουσιάζει το άγνωστο. Γενικά αναλύουν τα πάντα και θέλουν αποδοτικότητα. Επίσης, δεν ενδιαφέρονται και πολύ για τη διαδικασία σε κάτι. Θέλουν αποτέλεσμα. Ο,τι και αν σημαίνει αυτό. Επίσης, δεν θα μάθουν ποτέ κάτι που θεωρούν άχρηστο. Δεν θα μάθουν κάτι που τους φαίνεται ασήμαντο. Χρειάζονται πρακτικότητα και παραγωγικότητα. Σε αντίθεση με τους INTP που έχουν Ti, οι INTJ (εκτός από Ni) έχουν και Te.

Το Ti το έχουν INTP, ISTP (1η λειτουργία) και ENTP, ESTP (2η λειτουργία). Ti είναι όταν μαθαίνω κάτι, ακόμα και αν μου φαίνεται άχρηστο. Το μαθαίνω επειδή ΘΕΛΩ. Είναι γνώση. Δεν τους απασχολεί το αποτέλεσμα. Αυτοί οι τύποι θέλουν ακρίβεια, ανάλυση, θέλουν να γνωρίζουν τη διαδικασία, θέλουν να καταλαβαίνουν τι είναι σωστό ή λάθος και να το διορθώνουν, ξέρουν να βλέπουν τι βγάζει νόημα, χρειάζονται ΠΛΗΡΗ κατανόηση ενός θέματος. Η θεωρία είναι καλύτερη από τα γεγονότα. Τους ενδιαφέρει ''γιατί'', ''πώς έγινε αυτό;'', ''τι συμβαίνει ΠΙΣΩ από όλο αυτό;'', ''ποιο είναι το όλο σύστημα;'', ''τι είναι πιο λογικό;''. Η γνώση είναι σημαντική από μόνη της.

Το Te το έχουν INTJ, ISTJ (1η λειτουργία) και ENTJ, ESTJ (2η λειτουργία). Te είναι όταν μαθαίνω κάτι για να το κάνω πράξη. Το μαθαίνω γιατί πρέπει να κάνω κάτι, ή να πετύχω. Δε τους απασχολεί η διαδικασία. Αυτοί οι τύποι θέλουν οργάνωση (σκέψεων), απόδοση, παραγωγή, δε θέλουν να γνωρίζουν το πρόγραμμα και το όλο σύστημα. Θέλουν να έχουν ΣΤΟΧΟ. Να ξέρουν τι ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ πρέπει να έχουν. Θέλουν να ελέγχουν τα πράγματα και να ΔΙΟΙΚΟΎΝ. Τους ενδιαφέρει η χρήση κάποιου πράγματος. Τα γεγονότα είναι καλύτερα από τη θεωρία. ''Πώς;;'', ''τι άλλο μπορώ να ΚΑΝΩ;'', ''ποιος είναι ο τελικός στόχος;'', ''πώς μπορώ να βγάζω περισσότερα σε λιγότερο χρόνο;'', ''πώς να το χρησιμοποιήσω αυτό;''. Η γνώση είναι εργαλείο.

Οι INTJ ανήκουν στους δεύτερους. Για περισσότερα, στείλτε προσωπικό μήνυμα. :whistle::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
INFP
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ευχαρίστως! :D
Aφού τα εξηγείς έτσι τόσο ωραία και αναλυτικά, μπορείς να πεις και για εμάς τους INFJ? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top