Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
έχουν βανδαλίσει ξένα τραπέζια, ξέρω γω; γουστάρω να διαβάσω ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ + ΓΑΡΟΥΦΑΛΙΑ = LFE στο τραπέζι μου;

εσύ δεν έχεις πρόβλημα με κόσμο που βγάζει τις παπουτσάρες του μπροστά σου λες και κάθεται στο καναπέ του;

Και τι έγινε που έχουν γράψει? Βανδαλισμός για μένα είναι να καταστρεψεις κάτι ώστε να μην είναι χρήσιμο. Αν εσπαγαν τα τραπέζια, να πω εντάξει. Αλλά εφόσον δεν με επηρεάζει σε κάτι, δεν με αφορά. Και γιατί να με ενοχλεί που γράφει ονουφριος+γαρουφαλια? Μήπως πρέπει να ψαξεις το γιατί σε ενοχλεί εσένα? Επίσης δεν καθομαι να βλέπω τι κάνουν οι διπλανοι μου. Δεν με αφορά. Εκεί πάω για να περασω εγώ καλά, όχι για να κρίνω τον κόσμο. Εξάλλου δεν έχω δει να βγάζουν παπούτσια. Μα καλά, που συχναζεις? Αν μιλάμε για την τελευταία καφετέρια, λογικό είναι να συμβαίνουν όλα αυτά. Ο,τι πληρωνεις παιρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Συνήθως οι επιλογές μου είναι περιορισμένες από επιλογή. Νιώθω πιο άνετα σε μικρής κλίμακας χώρους και αν δεν μου αρέσει ο σχεδιασμός/στυλ της καφετέρειας, ή σε τι κόσμος απευθύνεται, ή η αναλογία προιόντος-τιμής απλά δεν πηγαίνω εκεί. Αυτό που είναι δύσκολο να πετύχεις είναι η σωστή μουσική. Είτε το στυλ, είτε η ένταση.

Υ.γ. Για την ποιότητε του καφέ που σερβίρεται δεν έχω άποψη, γιατί δεν πίνω. Υποθέτω ότι αν έμπαινε και αυτό στην εξίσωση, τα πράγματα θα ήταν πιο δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τι έγινε που έχουν γράψει? Βανδαλισμός για μένα είναι να καταστρεψεις κάτι ώστε να μην είναι χρήσιμο. Αν εσπαγαν τα τραπέζια, να πω εντάξει. Αλλά εφόσον δεν με επηρεάζει σε κάτι, δεν με αφορά. Και γιατί να με ενοχλεί που γράφει ονουφριος+γαρουφαλια? Μήπως πρέπει να ψαξεις το γιατί σε ενοχλεί εσένα?
Δεν ξέρω αν πρόκειται για βανδαλισμό, πάντως σίγουρα πρόκειται για φθορά ξένης περιουσίας. Τέτοια πράγματα τα κάνουν οι απολίτιστοι. Εμένα αυτό με ενοχλεί, όχι ότι γράφει ντε και καλά «Ονούφριος + Γαρουφαλιά». Εσένα, δηλαδή, θα σου άρεσε, αν ερχόταν ένας φίλος στο σπίτι σου, να χαράκωνε κάποιο ξύλινο τραπέζι; Δεν νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν πρόκειται για βανδαλισμό, πάντως σίγουρα πρόκειται για φθορά ξένης περιουσίας. Τέτοια πράγματα τα κάνουν οι απολίτιστοι. Εμένα αυτό με ενοχλεί, όχι ότι γράφει ντε και καλά «Ονούφριος + Γαρουφαλιά». Εσένα, δηλαδή, θα σου άρεσε, αν ερχόταν ένας φίλος στο σπίτι σου, να χαράκωνε κάποιο ξύλινο τραπέζι; Δεν νομίζω.

Αφού δεν έχουν πρόβλημα οι ιδιοκτήτες, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Δικά τους είναι τα τραπέζια. Οι φίλοι μου δεν γράφουν σε τραπέζια, αλλά ακόμη κι αν το έκαναν, σίγουρα θα έγραφαν κάτι δημιουργικο, οπότε δεν θα με πειραζε. Τα έπιπλα, (και το σπίτι γενικότερα) είναι για να τα ζεις, δεν είναι διακοσμητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Η ενταση, η ενταση, η ενταση. Και η ενταση.
Με εξοντωνει κυριολεκτικα σωματικα αυτο το πραμα, μου ριχνει τις δυναμεις :P και προφανως, μετα απο 3 ωρες που φωναζω με ολη μου τη δυναμη για να παιρνω σαν απαντηση το κλασικο συγκαταβατικο χαμογελο του στυλ ''σου γαμησα τη μανα'' ''χαχα ναι ναι δικιο εχεις'', στο τελος κλεινει πραγματικα η φωνη μου. Α στο διαλο. Χιλιες φορες να βαλω τον καφε μου σε πλαστικο ποτηρι ή να αγορασω τη μπυρα μου και να κατσω σε ενα παγκακι, σε μια πλατεια, καπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Τα έπιπλα, (και το σπίτι γενικότερα) είναι για να τα ζεις, δεν είναι διακοσμητικά.
Ακριβώς, όμως τα έπιπλα αυτά δεν είναι δικά τους ξέρεις. Δεν είναι για να ζουν μόνο αυτοί, αλλά και όλος ο υπόλοιπος κόσμος στο καφέ. Μπορείς να αγοράσεις τραπέζια με δικά σου χρήματα και να τα γρατζουνάς όσο θέλεις, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Τα τραπέζια όμως αυτά, παρότι ανήκουν στον ιδιοκτήτη του καφέ, είναι για όλους όσους κάθονται εκεί, γιατί πληρώνουν εν μέρει και για το περιβάλλον. Αλλά τι λέω, ζω στην Ελλάδα, όπου ανεχόμαστε τον οποιοδήποτε μπαχαλάκη να βανδαλίζει κάθε ξένη περιουσία, να ζωγραφίζει πούτσες σε κάθε τοίχο και να καταλαμβάνει δημόσιους χώρους, στα τραπέζια θα κολλήσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι το ίδιο καλά θα περασω, είτε είναι γραμμένο το τραπέζι, είτε δεν είναι. Αν εσύ δεν περνας καλά επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι, τι να πω. Άλλα πράγματα μπορεί να με ενοχλησουν, όπως να είναι δυνατά η μουσική και να μην μπορώ να συζητησω. Αλλά να μην μπορώ να περασω όμορφα επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι, πρώτη φορά το ακουω. Έχω μάθει να μην δινω σημασία σε ασημαντα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν θεωρείται ''κέντρο διασκέδασης'' αλλά πηγαίνω σε συναυλίες και αυτό που με ενοχλεί(ειδικά σε πιο γνωστά ονόματα) είναι οι τύποι που είναι με το κινητό και τραβούν ΟΛΗ τη γαμημένη συναυλία λες και η ζωή τους εξαρτάται από αυτό. Αλλά ντάξει το αντιμετωπίζω,έχω πολύ μελωδική φωνή και συνεισφέρω πάντα στο να είναι το αποτέλεσμα το καλύτερο δυνατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι αν έχω ξαναγράψει και τι έχω γράψει,και βαριέμαι να ψάξω, αλλά μου τη δίνουν όσοι μιλάνε δυνατά ή φωνάζουν ή γελάνε δυνατά πάνω από το κεφάλι σου, μου τη δίνουν μωρά που κλαίνε και τσιριζουν (πόση κατανόηση να δείξω πχια), και το σημαντικότερο,μου τη δίνει όταν κάνουν απαίσιο freddo cappuccino :mad: Στο μεγαλύτερο ποσοστό των καφε, δεν πίνεται, απλά. Κατά τ'αλλα, προσπαθώ να δείχνω κατανόηση και να μην αφήνω άλλα πράγματα να με ενοχλούνε και να μην παραπονιέμαι γιατί θέλω να γίνω πιο easy going άνθρωπος και να σταματήσω να γκρινιάζω (και το έχω καταφέρει ως ένα σημείο και νιώθω καλά :D :hehe: Απολαύστε τον καφέ και την παρέα σας και μην χαλιεστε για βλακείες :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θεωρείται ''κέντρο διασκέδασης'' αλλά πηγαίνω σε συναυλίες και αυτό που με ενοχλεί(ειδικά σε πιο γνωστά ονόματα) είναι οι τύποι που είναι με το κινητό και τραβούν ΟΛΗ τη γαμημένη συναυλία λες και η ζωή τους εξαρτάται από αυτό. Αλλά ντάξει το αντιμετωπίζω,έχω πολύ μελωδική φωνή και συνεισφέρω πάντα στο να είναι το αποτέλεσμα το καλύτερο δυνατό.

Το χειρότερο είναι να μιλάνε. Ο/η άλλος/η να τραγουδάει ή να παίζει και αυτοί να μιλάνε. ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι το ίδιο καλά θα περασω, είτε είναι γραμμένο το τραπέζι, είτε δεν είναι. Αν εσύ δεν περνας καλά επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι, τι να πω. Άλλα πράγματα μπορεί να με ενοχλησουν, όπως να είναι δυνατά η μουσική και να μην μπορώ να συζητησω. Αλλά να μην μπορώ να περασω όμορφα επειδή είναι γραμμένο το τραπέζι, πρώτη φορά το ακουω. Έχω μάθει να μην δινω σημασία σε ασημαντα πράγματα.

Προσωπικά δεν δίνω και μεγάλη σημασία, αν και αισθητικά δεν είναι καθόλου ωραίο. Αλλά να το παρουσιάζουμε ως κάτι φυσιολογικό δεν πρέπει, γιατί φίλε δεν σου ανήκει το τράπεζι, believe it or not. Δεν έχει ο κάθε άνθρωπος την όρεξη να βλέπει ό,τι παπαριά θες εσύ να γράψεις. Μην ανησυχείς, δεν χαλιέμαι για τέτοια πράγματα, το λέω με την έννοια ότι δεν είναι δείγμα σεβασμού και πολιτισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα στα μαγαζιά είναι οι διακρίσεις.
Για παράδειγμα, υπάρχει ένα μαγαζί δήθεν μουράτο στην πόλη μου στο οποίο συχνάζουν όλες οι ηλικίες
από γυμνάσιο-λύκειο, φοιτητές μέχρι και 50αρηδες που λέει ο λόγος. Εεε και όταν κάποιος δε γεμίζει το μάτι
στο αφεντικό, πάει και ζητάει ταυτότητα-χωρίς κάποιος να έχει ζητήσει αλκοόλ ξέρω 'γω-ισχυριζόμενος ότι
πρέπει να είσαι 17+, ενώ ουσιαστικά ψάχνει αιτία να σε διώξει επειδή ξέρει ότι κατα 90% δεν θα έχεις ταυτότητα μαζί.
Συγκεκριμένα, μια μέρα, είχε πάει σε ένα παιδί (επειδή μικροέδειχνε), τον ρώτησε πόσο είναι είπε 17 που ίσχυε και του ζήτησε ταυτότητα.
Επειδή το παιδί προφανώς δεν είχε, του είπε: «Θα σε παρακαλέσω να μην ξαναέρθεις, επειδή προσπαθώ να χτίσω ένα ίματζ στο μαγαζί».
Εν τω μεταξύ ήταν εκεί πόσα 15χρονα, αλλά βλέπεις αυτοί ήταν ψιλοί/μοδάτοι/όμορφοι και τα κορίτσια φορούσαν μίνι και ήταν βαμμένες οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα. Και γω τώρα γενικά όποτε είναι να πάω κουβαλάω μαζί μου μία ταυτότητα-όχι τίποτα άλλο-για να του την τρίψω στη μούρη σε περίπτωση που ρωτήσει και να μην έχει τι να πει. Επειδή αν είσαι 17 (μπούρδες δεν υπάρχει καν ηλικιακό όριο) μετά δεν μπορεί να σε διώξει γιατί αποτελεί μειωτική διάκριση και αν τον καταγγείλεις θα φάει πρόστιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάντε λίγο φασαρία καμιά 10αριά φορές, να δεις αν μετά θα χρησιμοποιεί ταυτότητα σαν πρόσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
αυτά τα μαγαζιά βέβαια, έχουν κόσμο γι αυτόν ακριβώς το λόγο, γιατί πηγαίνουν μουράτα αγόρια και bimbos, και μη πει κανείς για slut shaming, δε με ενοχλεί το πήδημα ή το προκλητικό ντύσιμο, αλλά είμαι ρατσιστής με άτομα που τα ενδιαφέοντά τους περιορίζονται στο άξεστο φλερτ και αναπαραγωγικό παιχνίδιασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν διασκεδάζω, κοιτάω να περάσω καλά. Δεν αφήνω τίποτα να μου τη χαλάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Με ενοχλεί αφάνταστα το τσιγάρο και ειδικά κατά τους χειμερινούς μήνες που όλα είναι κλειστά. Με νόμο ήδη από το 2009, που απαγορεύει το κάπνισμα σε κλειστούς χώρους, το θεωρώ αδιανόητο να πηγαίνω για καφέ/ποτό και να φεύγω με δύσπνοια και μυρωδιά τσιγάρου σε όλο μου το σώμα.
Με ενοχλεί επίσης που σε μερικά καφέ βάζουν τη μουσική στην διαπασών και δεν μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου, όταν υποτίθεται σε ένα καφέ βγαίνεις για να μιλήσεις με τον άλλον.
Και τέλος στα κέντρα διασκέδασης με ενοχλεί που δεν ζητάνε ταυτότητες και μπορεί και μπαίνουν μέσα ανήλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Κάντε λίγο φασαρία καμιά 10αριά φορές, να δεις αν μετά θα χρησιμοποιεί ταυτότητα σαν πρόσχημα...
Εμ να σου πω αυτό του χρειάζεται του ηλίθιου που θέλει και image. Από τη στιγμή που όλοι πελάτες είναι και πληρώνουν, δεν θα 'πρεπε να φέρεται σαν κόπανος.
αυτά τα μαγαζιά βέβαια, έχουν κόσμο γι αυτόν ακριβώς το λόγο, γιατί πηγαίνουν μουράτα αγόρια και bimbos, και μη πει κανείς για slut shaming, δε με ενοχλεί το πήδημα ή το προκλητικό ντύσιμο, αλλά είμαι ρατσιστής με άτομα που τα ενδιαφέοντά τους περιορίζονται στο άξεστο φλερτ και αναπαραγωγικό παιχνίδιασμα.
Καλά...έχουν και 2-3 κοπέλες εκεί κοτσαρωμένες σαν τα αγγούρια και ντυμένες στην τρίχα να κάνουν τα "public relations" του μαγαζιού:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμ να σου πω αυτό του χρειάζεται του ηλίθιου που θέλει και image. Από τη στιγμή που όλοι πελάτες είναι και πληρώνουν, δεν θα 'πρεπε να φέρεται σαν κόπανος.

Μην το παίρνεις προσωπικά αλλά έτσι ακριβώς λειτουργούν οι bussiness. Το image του μαγαζιού μετράει αρκετά όσον αφορά το είδος των πελατών που θέλεις να προσελκύσεις. Αν εγώ ήθελα να φτιάξω club για λεφτάδες όπου ο κάθε πελάτης θα μου σκάει 1000$ τη βραδιά θα είχα υποχρεωτική είσοδο με κοστούμι και φυσικά δεν θα άφηνα πιτσιρίκια μέσα γιατί θα χαλούσαν προφανώς το image και θα έχανα πολύ περισσότερα χρήματα σε βάθος χρόνου από το 10$ του κάθε πιτσιρικά.

Αν δεν σου αρέσει το μαγαζί ή ο τρόπος συμπεριφοράς απλά δεν πας και τελειώνει το ζήτημα. Έχεις άπειρες επιλογές, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από τον άλλο να σου φέρεται όπως θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μην το παίρνεις προσωπικά αλλά έτσι ακριβώς λειτουργούν οι bussiness. Το image του μαγαζιού μετράει αρκετά όσον αφορά το είδος των πελατών που θέλεις να προσελκύσεις. Αν εγώ ήθελα να φτιάξω club για λεφτάδες όπου ο κάθε πελάτης θα μου σκάει 1000$ τη βραδιά θα είχα υποχρεωτική είσοδο με κοστούμι και φυσικά δεν θα άφηνα πιτσιρίκια μέσα γιατί θα χαλούσαν προφανώς το image και θα έχανα πολύ περισσότερα χρήματα σε βάθος χρόνου από το 10$ του κάθε πιτσιρικά.

Αν δεν σου αρέσει το μαγαζί ή ο τρόπος συμπεριφοράς απλά δεν πας και τελειώνει το ζήτημα. Έχεις άπειρες επιλογές, αλλά δεν μπορείς να απαιτείς από τον άλλο να σου φέρεται όπως θες.
Δεν το παίρνω προσωπικά..γιατί άλλωστε δε συνέβη σε μένα αλλά σε γνωστό μου. Επίσης, οι επιλογές δεν είναι άπειρες επειδή βρίσκομαι στην επαρχία, επομένως θέλω δε θέλω θα τον φάω στα μούτρα κάποια στιγμή. Όσο για το άλλο, μπορώ άνετα σαν πελάτης να απαιτήσω να μου φερθεί με σεβασμό διότι δεν έκανα κάτι ούτε δημιούργησα κάποιο πρόβλημα. Άλλωστε, δεν έχει το δικαίωμα να διώξει εμένα ή οποιονδήποτε άλλο απλά επειδή «δεν του γεμίζω το μάτι» και να αφήνει το 15χρονο το ξέκωλο που θα δώσει επίσης 10€. Δεν το ξέραμε να βάλουμε πουκάμισο για έναν μεσημεριανό καφέ στις 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top