Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,244 μέλη και 2,424,420 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 362 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προβλήματα όρασης

Προβλήματα όρασης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
Μυωπία
26
68,42%
Πρεσβυωπία
0
0%
Δυσχρωματοψία/αχρωματοψία
2
5,26%
Υπερμετρωπία
1
2,63%
Άλλο
3
7,89%
Τίποτα
6
15,79%

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,207 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε: στις 13:12, 01-10-11:

εγω εχω αστιγματισμο στο αριστερο το ματι λιγο ομως αλλα δεν τα φοραω τα γυαλια μου ποτε δεν τα φορεσα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 08:05, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Elena Kr
Και εμενα μου το εχει πει αυτο ο οφθαλμιατρος μου...δηλ. θα αναγκαστω να κανω καισαρικη...επισης ακομα και στο μπασκετ που παιζουμε στο σχολειο προσεχω παρα πολυ διοτι με ενα πολυ πολυ πολυ δυνατο χτυπημε μπορει να χασω ακομα και την οραση μου
Εμενα μου εχει απαγορευσει τα επικυνδυνα σπορ,οπως για παραδειγμα το bundy jumping κ.τ.λ,γιατι μπορει να δημιουργηθουν προβληματα!!Οχι πως υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να κανω,αλλα ποτε δεν ξερεις... Και μονο οι απαγορευσεις ομως σε φοβιζουν!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε: στις 10:05, 02-10-11:

Μυωπια εχω ....3.75 στο αριστερο κ 2.75 στο δεξι...
Παράθεση

steki365

Νεοφερμένος

Ο steki365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O steki365 έγραψε: στις 14:52, 09-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Εμενα μου εχει απαγορευσει τα επικυνδυνα σπορ,οπως για παραδειγμα το bundy jumping κ.τ.λ,γιατι μπορει να δημιουργηθουν προβληματα!!Οχι πως υπηρχε μεγαλη πιθανοτητα να κανω,αλλα ποτε δεν ξερεις... Και μονο οι απαγορευσεις ομως σε φοβιζουν!!
Α, πα πα... αγχώθηκα τώρα Και μ'αρέσει το basket...
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 12:34, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από steki365
Α, πα πα... αγχώθηκα τώρα Και μ'αρέσει το basket...
EEE ενταξει..το μπασκετ δεν ειναι και τοσο επικυνδυνο αν προσεχεις λιγο!!Οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα!!
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 12:54, 11-10-11:

Έχω μυωπια, φοράω γυαλιά, έχω φακούς αλλά δεν μπορώ να τους βάλω (η άχρηστη). Όταν βγαίνω με παρέα δεν τα φοράω τα γυαλιά, μου χαλάνε τη μοστρα (έχω τους άλλους να με καθοδηγούν). Αλλά όταν είμαι μόνη μου έξω και πάω να συναντήσω κάποιον πχ, τα φοράω για να μπορώ να διακρίνω ποιος είναι
Παράθεση

steki365

Νεοφερμένος

O steki365 έγραψε: στις 09:49, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Έχω μυωπια, φοράω γυαλιά, έχω φακούς αλλά δεν μπορώ να τους βάλω (η άχρηστη)
lol. Καλέ δεν είναι τόσο δύσκολο... Και εγώ ζορίστικα στην αρχή (θυμάμαι ερχόταν μια γειτόνισσα και μου τους έβαζε) αλλά μετά, σιγά σιγά έμαθα.

Αν θες τη γνώμη μου, laser μυωπίας να γλιτώσεις μια για πάντα. Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, κάντο.

Μετά από χρόνια, θα ευγνωμονείς την ώρα που πήρες αυτή την απόφαση.
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,343 μηνύματα.

H Vampi έγραψε: στις 10:44, 14-10-11:

Ρε συ, με τη βοήθεια του οπτικού, τους έβαλα. Μετά η μάνα μου μου τους έβγαλε από το μάτι. Όσες φορές κι αν προσπάθησα δεν μπορώ να τους βάλω

Όσο για το λέιζερ, το ξέρω αλλά λεφτά δεν υπάρχουν
Έχω σκοπό να κάνω κάποια στιγμή.
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,794 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 11:54, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Ρε συ, με τη βοήθεια του οπτικού, τους έβαλα. Μετά η μάνα μου μου τους έβγαλε από το μάτι. Όσες φορές κι αν προσπάθησα δεν μπορώ να τους βάλω

Όσο για το λέιζερ, το ξέρω αλλά λεφτά δεν υπάρχουν
Έχω σκοπό να κάνω κάποια στιγμή.
Αξιζει να προσπαθησεις για φακους παντως . Αν τους βαλεις μια ( 1 ) φορα μονη σου μετα ειναι παιχνιδακι. Και εγω στην αρχη δυσκολευομουν παρα πολυ αλλα μετα απο 2-3 βδομαδες προσπαθειας (και πολλα τουτοριαλ στο ιντερνετ) τα καταφερα . Οποτε καλο ειναι να το προσπαθησεις, γιατι αξιζει
Παράθεση

steki365

Νεοφερμένος

O steki365 έγραψε: στις 15:01, 04-01-12:

Το πρόβλημα με τους φακούς δεν είναι το βάλε βγάλε (αυτό αργά ή γρήγορα θα το μάθεις και θα σου φαίνεται παιχνιδάκι). Το πρόβλημα είναι οι μολύνσεις και επιπεφυκίτιδες. Εγώ για χρόνια φορούσα φακούς και δεν αντιμετώπιζα κανένα πρόβλημα. Όμως γύρω στα 25 μου άρχισαν τα προβλήματα με τις μολύνσεις (που δεν αστειεύονται καθόλου) και ουσιαστικά αναγκάστηκα να σταματήσω τη χρήση φακών επαφής (τους φορούσα μία στο τόσο όταν έπαιζα basket). "Βρήκα το φως μου" όταν έκανα επέμβαση διόρθωσης μυωπίας με laser. Από τότε είμαι μια χαρά
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 10:34, 12-10-12:

Εχω αστιγματισμό εδώ και χρόνια αλλά ποτέ δεν τον έβαλα στα γυαλιά ή στους φακούς (έπαιρνα μόνο για την μυωπία μου). Τώρα λοιπόν πήρα γυαλιά και για αστιγματισμό και μου φαίνονται παράξενα. Για αρχή εννοείται πως μόλις τα φόρεσα πρώτη φορά είδα τον κόσμο σε high definition από εκεί που τον έβλεπα σε cam άντε dvdrip με τα άλλα γυαλιά. 'Ομως αλλού είναι το κουφό...τα φόρεσα όσο περπάταγα και είχα την εντύπωση πως κονταίνω. Μετά από μερικά μέτρα ήμουν σίγουρη πως έχω το ύψος παιδιού και η αντίληψη του χώρου-βάθους μου ήταν παραμορφωμένη. Γιατί γίνεται αυτό? Το είχε κανένας άλλος?
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε: στις 19:48, 13-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Nαι ειναι οντως "καπως" οταν σου βαζουν περιορισμους... Για επικυνδυνα αθληματα δε μου εχει πει. Το γυμναστηριο μου το επιτρεπει απλα δε κανει γενικα να σηκωνω πολλα βαρη και να πιεζω τον εαυτο μου.
Περσυ με ειχε χτυπισει καταλαθος μια μπαλα ποδοσφαιρου , αν δε κανω λαθος , στο κεφαλι .Μου πηρε καποια λεπτα μεχρι να συνελθω και να παψω να ζαλιζομαι
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 229 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 15:28, 02-06-17:

Έχω παρατηρήσει ότι στο ασπράδι των ματιών μου -κυρίως πάνω από την ίριδα- υπάρχουν κάποιες μαύρες «κηλίδες». Δεν αντιμετωπίζω, ωστόσο, κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τα μάτια μου.

Υπάρχει περίπτωση να συνδέεται με την ξηροφθαλμία που έχω;
Να σημειώσω ότι ο οφθαλμίατρος που επισκέφτηκα τότε μου συνταγογράφησε σταγόνες για την αντιμετώπισή της, αλλά τις χρησιμοποίησα μόνο τις δύο πρώτες εβδομάδες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προβλήματα στύσης - Από AngelinaCurious
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-16 στις 16:10.
    • Προβλήματα κοινωνικοποίησης - Από chris2799
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-16 στις 20:52.
    • Προβλήματα εκτυπωτών - Από WhiteDrum
      Το θέμα έχει λάβει 37 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-13 στις 14:11.
    • Προβλήματα με...εικόνες - Από ice-girl
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-08 στις 12:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα