Κολώνιες και αρώματα

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Την έχω εγώ. Το καλό είναι ότι το άρωμα μένει πάνω σου για αρκετές ώρες και μυρίζε ωραία ( αν και αυτό είναι υποκειμενικό).
Πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δοκιμάσεις και αν σ'αρέσει πάνω σου, πάρε την

Την έχεις αυθεντική ή από αρωματοπωλείο που τη φτιάχνουν;

Παιδιά πάρτε την Luna Rossa είναι τέλεια.

Αν θυμηθώ θα τη δοκιμάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,982 μηνύματα.
Δεν θα χάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Την έχεις αυθεντική ή από αρωματοπωλείο που τη φτιάχνουν;
Αυθεντική. Πάντως όσες έχω από αρωματοπωλείο και είναι απομιμήσεις, όσον αφορά την μυρωδιά δεν έχουν τεράστια διαφορά απλά δεν έχουν την διάρκεια που έχει η αυθεντική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το τελευταίο χρόνο φοράω το Ultraviolet Paco Rabanne, πολύ δύσκολα να το άλλαζα, νομίζω εκεί είμαι και ταιριάζει χειμώνα καλοκαίρι :D

Πήρα επίσης το Gucci Eau de Parfum II και με έχει απογοητεύσει πολύ η διάρκειά του. :(
Μυρίζει ΚΑΤΑΠΛΗΤΙΚΑ, αλλά μόνο για λίγη ώρα, καμία σχέση με το ultraviolet που μυρίζει όλη μέρα.
Βέβαια, παίζει ρόλο και το δέρμα μας αν διαρκεί ένα άρωμα ή όχι, η εποχή, η ζέστη ή το κρύο κτλ κτλ..
αλλά νταξ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,982 μηνύματα.
Πηρα την paco rabanne one million prive eau de parfum.το καλυτερο ανδρικο αρωμα με διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εσείς που φοράτε για χρόνια το ίδιο άρωμα δεν το βαριέστε;
Εγώ παίρνω κάποιο και πριν το 3μηνο το χω βαρεθεί και ανυπομονώ να τελειώσει.
Τώρα χρησιμοποιώ το black opium YSL το οποίο μαρεσει πολύ και επόμενη αγορά θα είναι σίγουρα το dolce vita Dior.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Για μενα το καλυτερο μεχρι τωρα αρωμα ηταν το La Vie est Belle της Lancome. Αλλα τωρα τελευταια ανακαλυψα την Daizy au de parfum του Marc Jacobs και εχω αναθεωρησει. Το μονο κακο ειναι οτι το αρωμα αυτο βγαινει μονο σε 50 ml μπουκαλακι (κατι που ειναι σπαστικο).

Προσωπικα το ανδρικο αρωμα που μου αρεσει πολυ ειναι η Prada η κλασσικη for men. Τελειο αρωμα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω, μια πρώην έλεγε πως το να κάνεις δώρο κολόνια σε κάποιον είναι πολύ προσβλητικό. Είναι σαν αν του λες ότι δεν μυρίζει ωραία, ή βρωμάει, και του πας κολόνια μπας και στρώσει η μύτη σου, μπας και μυρίσει ωραία...
Αυτό -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Υπάρχει επίσης και η γνωστή πρόληψη/δυσειδαιμονία, οτι δεν πρέπει να κάνει ως δώρο άρωμα ο ένας στον άλλον, γιατί το ζευγάρι χωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Υπάρχει επίσης και η γνωστή πρόληψη/δυσειδαιμονία, οτι δεν πρέπει να κάνει ως δώρο άρωμα ο ένας στον άλλον, γιατί το ζευγάρι χωρίζει.

Ισχύει και τουμπαλινείως; Άμα θες να χωρίσεις με τον άλλο στα σβέλτα και ανώδυνα, μπορείς να το επισπεύσεις και ευοδώσεις χαρίζοντας ένα παρφιούμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι το άρωμα σαν δώρο είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο. Πώς μπορείς να ξέρεις τί θα αρέσει στον άλλον; Στον φίλο μου είχα πάρει ένα στην αρχή της σχέσης μας, 8 χρόνια μετά εκεί κάθεται, στο ντουλαπάκι του μπάνιου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Και εγώ είχα πάρει στον φίλο μου άρωμα πριν χρόνια γιατί τα πηγαίναμε σκατα και ήθελα να χωρισοουμε:loltooth:
Ήθελα να δω αν λειτουργεί καταλάβατε;;
Τελικά το πάμε για γαμο:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Και εγώ είχα πάρει στον φίλο μου άρωμα πριν χρόνια γιατί τα πηγαίναμε σκατα και ήθελα να χωρισοουμε:loltooth:
Ήθελα να δω αν λειτουργεί καταλάβατε;;
Τελικά το πάμε για γαμο:loltooth:

Έπρεπε να κάνεις το "ή παντρευόμαστε ή χωρίζουμε" αλλά αυτό είναι απ'το άλλο θέμα! :P
Με το καλό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νταξ, μια εμμονή με τα αρώματα την έχω. Σήμερα πήρα το Chloe Fluer de Parfum. (-40% στα χόντρος γκερλζζζ)

Είπα να πρωτοτυπήσω μη ξαναπάρω το ίδιο (ultraViolet), ελπίζω να μη το βαρεθώ γρήγορα :give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Wicked by Victoria's Secret. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το άρωμα που φοράω είναι το Invictus της paco rabanne. Πολύ ωραίο άρωμα και δυνατό όπως όλα τα αρώματα της paco rabanne. Είναι για άνοιξη/καλοκαίρι κυρίως και φοριέται όλη την μέρα, είναι πιο casual. Θέλω να αγοράσω ένα άρωμα για το βράδυ και ειδικά για ραντεβού ή πιο επίσημες εμφανίσεις. Έχω ακούσει για το Sauvage της Dior το οποίο το διαφημίζει ο τζόνι ντεπ και είναι από τα πιο πετυχημένα αρώματα αλλά και για το ch men prive της carolina herera. Το sauvage φοριέται περισσότερο άνοιξη/καλοκαίρι ενώ το ch men prive φθινόπωρο/χειμώνα. Ποια η γνώμη σας για αυτά τα αρώματα; Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Υπάρχει ένα σάιτ που σε γενικές γραμμές εμπιστεύομαι τις κριτικές.
Είναι το fragrantica.com.

Το Sauvage είναι πολύ ωραίο άρωμα, καθόλου συνηθισμένο, είναι ένα άρωμα που μένει.

Άν και τα αρώματα είναι μια εντελώς υποκειμενική υπόθεση και από δέρμα σε δέρμα μυρίζουν διαφορετικά εμένα μαρέσουν αυτά :








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ, κλίνω προς sauvage. Είναι all season all occasion άρωμα και σε κανονική τιμή. Δεν θέλω πολλά αλλά ένα που να κολλάει αν όχι σε όλες αλλά στις περισσότερες περιστάσεις. Για acqua di gio δεν έχω γνώμη, αλλά από ότι είδα είναι κυρίως για καλοκαίρι. Έχεις καμία γνώμη για la nuit de l homme της yves saint laurent?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
είναι τέλειο! Πραγματικά δροσερό και ωλλ σήζον, άσε που συνδυάζεται και με άλλο βαρύτερο (σε ελαχιστότατο φσσστ εννοείται για χειμωνιάτικο βραδινό). Κι αν το πετύχει κανείς, και το επίσης ωλλ τάιμ κλάσσικ https://www.fragrantica.gr/perfume/Christian-Dior/Eau-Sauvage-231.html , αυτό κι αν είναι κλασσικούρα αξεπέραστη. Αυτό και το τρουσσάρντι ουόμο https://www.fragrantica.gr/perfume/Trussardi/Trussardi-Uomo-1039.html. Τε σπα, παρελθοντολαγνείες :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πραγματικά πρέπει να είναι πολύ καλό. Για αυτό https://www.fragrantica.gr/perfume/Yves-Saint-Laurent/La-Nuit-de-l-Homme-5521.html βλέπω τα καλύτερα σχόλια. Μήπως έχεις ακούσει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top