Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,571 μέλη και 2,432,543 μηνύματα σε 76,240 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 234 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercings

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε: στις 23:48, 24-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από jiyongie

Έχει μια γνωστή μου κι απ' όσο ξέρω δεν πόνεσε καθόλου. Τώρα υποθετικά το σημείο είναι πολύ λεπτό και ευαίσθητο, δεν θεωρώ όμως ότι είναι εύκολο να σκιστεί, γιατί δεν υπάρχει κάτι να πιαστεί το σκουλαρίκι εκεί. Εκτός κι αν αλλάζεις ρούχα ατσούμπαλα ίσως;
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jiyongie (Christine)

Νεοφερμένος

H Christine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H jiyongie έγραψε: στις 01:02, 25-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Σμαιλι το γυροφερνω ποσο καιρο να κανω...Αλλα μου εχουν πει φιλοι οτι οσοι εχουν κανει, επειδη το σημειο ειναι τετοιο που ειναι πολυ κοντα στα ουλα, μπορει με τον καιρο να χαλασει το ουλο εκει που ακουμπαει...Ξερετε, κοντα στα μπροστινα δοντια απο πανω..
Αυτό ισχύει για όλα τα piercing που ακουμπάνε σε ούλα φαντάζομαι,smiley, medusa, labret, snake bites, το monroe επίσης μάλλον... Αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να έχει τόσο τραγικό θέμα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 12:24, 27-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Ισχύει αυτό. Εγώ με το labret έχω παρατηρήσει φθορά στα ούλα, σα να έχουν ελαφρώς υποχωρήσει σε εκείνο το σημείο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 27-07-17 στις 12:28.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,340 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:51, 28-07-17:

Παιδιά εγώ το σκέφτομαι να κάνω μέσα στη χρονιά septum που πάντα ήθελα. Μπορείτε να μου πείτε για πόνο, φροντίδα κλπ;
Παράθεση

pkat876

Δραστήριο Μέλος

H pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H pkat876 έγραψε: στις 16:08, 29-07-17:

Αρχική Δημοσίευση από Δεν σε λέω
Αμερικανιές. Μ'αρεσουν μοναχα στο αντιθετο φύλο και αυτό σε συγκεκριμενα σημεια. Στους αντρες δεν παει καθόλου και τωρα με τις ιδεες που τους πλασαρουν μερικοι βλεπεις κατι 14χρονα με 10 τρυπες σε μυτες,φριδια,αυτια....
Στις γυναικες σε μερικες παει και σε μερικες οχι...αλλα πιστευω οτι ακομα και οι γυναικες το έχουν παρακάνει...
Τα piercing μπορει να ειναι ενδειξη καγκουριας, μπορει να ειναι και αποψη. Σε ορισμενους πανε παρα πολυ, ειναι θεμα στυλ.

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ερώτηση
Κορίτσα σας αρέσουν τα αγόρια με τρύπα στο αυτί, θα προτιμούσατε το ίδιο αγόρι ακριβως αν δεν είχε το σκουλαρίκι;
Το ιδιο ακριβως αγορι με ενα piercing οχι... Το ιδιο αγορι ομως το οποιο μπορει να αποφασισε να δωσει περισσοτερη σημασια στο στυλ του κ στα πλαισια αυτης της αλλαγης εκανε καποιο piercing ναι. Ενα πολυ ωραιο στυλ προσδιδει γοητεια σε καθε ανθρωπο, αρκει βεβαια να μπορει να το υποστηριξει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 29-07-17 στις 19:10. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 02:30, 23-08-17:

Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;
Αν και είτε δεξιά είτε αριστερά, σε μένα δεν κουνιέται τίποτα.

Πρέπει να τα βγάλω να πάω να κάνω μια πανοραμική και έχω απελπιστεί.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 10:30, 23-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από aye
Από εκεί που τα σκουλαρίκια ξεβίδωναν μόνα τους κι έψαχνα τις μπίλιες, έχω βρεθεί στο άλλο άκρο και δεν ξεβιδώνουν με τίποτα. Ούτε το labret ούτε η μπάρα στη γλώσσα. Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;

Γιατί δεν πας στο μαγαζί που έκανες τις τρύπες να στα βγάλει κάποιος άλλος;
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Πολύ δραστήριο μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 14:16, 23-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από aye
Το ερώτημα είναι, το "right tight, left loose" ισχύει όταν τα ξεβιδώνουμε σε άλλους ή στον εαυτό μας;

Προς τα αριστερά ξεβιδωνει. Δοκιμασε να βάλεις ζεστό νερό στο στόμα σου για λίγη ώρα και μετά προσπάθησε ξανά. Και γενικά να το βγαζεις συχνά να το καθαριζεις.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

H ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,583 μηνύματα.

H ultraviolence έγραψε: στις 01:18, 10-05-18:

Εκεί που καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την Φουρέιρα, συνειδητοποιώ ότι μου'χει φύγει το κούμπωμα από το piercing στο septum. Άμα πάω σε πιρσερ λέτε θα μου δώσει κούμπωμα ή θα αναγκαστώ να πάρω άλλο σκουλαρίκι;
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας . Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 10:09, 10-05-18:

99% θα αναγκαστείς να πάρεις άλλο σκουλαρίκι.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,340 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:39, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Εκεί που καθόμουν αμέριμνος και άκουγα την Φουρέιρα, συνειδητοποιώ ότι μου'χει φύγει το κούμπωμα από το piercing στο septum. Άμα πάω σε πιρσερ λέτε θα μου δώσει κούμπωμα ή θα αναγκαστώ να πάρω άλλο σκουλαρίκι;
Εμένα μου δίνει κουμπώματα, αλλά νομίζω πως η δική μου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.
Λογικά θα χρειαστεί να πάρεις άλλο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

H ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,583 μηνύματα.

H ultraviolence έγραψε: στις 19:23, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εμένα μου δίνει κουμπώματα, αλλά νομίζω πως η δική μου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.
Λογικά θα χρειαστεί να πάρεις άλλο.
Τελικά το βρήκα μέσα στο σπίτι, το κούμπωσα ( με χίλια ζόρια) αλλά χαλαρώνει συνέχεια και βγαίνει.
Θα πάρω μέσα στο καλοκαίρι άλλο.
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,576 μηνύματα.

H Angelique. Clandestino ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 19:34, 11-05-18:

Πότε έκανες piercing βρε αναρχικό στοιχείο και δεν μου το είπες;;

Τελικά το βρήκα μέσα στο σπίτι, το κούμπωσα ( με χίλια ζόρια) αλλά χαλαρώνει συνέχεια και βγαίνει.
Θα πάρω μέσα στο καλοκαίρι άλλο.
Φρόντισε να το καθαρίσεις πολύ καλά πάντως, με οινόπνευμα κλπ , εννοείται!

Εγώ παιδιά δεν έχω piercings, δεν έκανα ποτέ.

Ούτε καν τρύπες στα αυτιά δεν έχω πλέον! xD Είχα τέσσερις παλιά, από δυο σε κάθε αυτί.

Έτσι κι αλλιώς από κοσμήματα φοράω κρεμαστά, βραχιόλια και δαχτυλίδια, τίποτα άλλο.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

H ultraviolence έγραψε: στις 19:51, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Angelique.

Πότε έκανες piercing βρε αναρχικό στοιχείο και δεν μου το είπες;;

Φρόντισε να το καθαρίσεις πολύ καλά πάντως, με οινόπνευμα κλπ , εννοείται!
Το'χω τουλάχιστον ένα χρόνο
Δεν βάζω ποτέ οινόπνευμα, μόνο αλατόνερο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος