Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,253 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 268 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 19:36, 03-03-17:

Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε: στις 17:00, 08-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Παιδιά τα φώτα σας! Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό αφρό για μπούκλες; Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει στο super market, θα το κοιτάξω και ηλεκτρονικά εννοείται. Προ ημερών έκανα περμανάντ και χρειάζομαι έναν καλό αφρό σε νορμάλ τιμή, όχι φάση kerastase με 20Ε
Eμένα με εχει βολέψει πολύ της Lorvenn ο Curl Lock.
Δίνει ωραίο σχήμα χωρις να τα κοκκαλώνει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,629 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:29, 03-05-17:

Λοιπόν δοκίμασα να τριμάρω κοιλιά και στήθος. Δεν τα πήρα πολύ απλά είπα να δω πως φαίνεται και νομίζω είναι κομπλέ. Παίζει να τα πάρω και πιο κοντά νεξτ ταιμ.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,629 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 20:55, 05-05-17:

Κανείς άλλος που να το κάνει;;;
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 21:52, 05-05-17:

εγώ! τι θες να μάθεις;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 21:56, 05-05-17:

Αν τα πάρω πιο κοντά ή σχεδον όλα, θα ξύνομαι; Επίσης, υπάρχει περίπτωση να κοπώ με κουρευτική (δεν έχω κυριστική) μηχανή;
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 11:47, 06-05-17:

εξαρτάται το πόσο κοντά τα θες και σε ποια σημεία του σώματος. Κούρεμα σε μικρή σκάλα, που δίνει ένα μήκος γενιού εβδομάδας, σίγουρα κάποια ενόχληση θα σου δώσει. Ειδικά αν μιλάμε για περιοχές όπως μασχάλη ή εφηβαίο. Εγώ τα τριμμάρω αρκετά μακριά, οπότε τέτοια προβλήματα δεν αντιμετωπίζω. Στο ζήτημα της μηχανής, εγώ κουρετική χρησιμοποιώ και κίνδυνος κοψίματος (εντελώς επιφανειακού) υπάρχει μόνο στις πολύ μικρές σκάλες. Αν γνωρίζεις για τι mm μιλάμε, μπορείς να το αναφέρεις. Πάντως, λογικά, πολύ κοντά θα σε "τσιμπάνε" λίγο.

απλά δοκίμασέ το στη τελική, τρίχες είναι, θα μεγαλώσουν.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,845 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 12:13, 18-07-17:

Επειδή είχα γράψει στο θέμα και μου είχατε πει ότι τα μαλλιά μου από κόκκινα, θα ήταν δύσκολα να τα ξαναφερω στο φυσικό τους ξανθό... Ε, από έντονο ροζοκοκκινο, έγιναν ξανθά μέσα σε δυο εβδομάδες Επειδή έκανα μπάνια και εμενα αρκετά στον ήλιο, άνοιξαν από μόνα τους και έγιναν ένα πολύ απαλό πορτοκαλί ξανθό. Δεν μπορώ να το διατηρήσω με τίποτα αυτό το χρωμα το καλοκαίρι, δεν το συζητώ. Τα έβαψα ένα χάλκινο πορτοκαλί τώρα ίσα ίσα για να τα τονίσω λίγο και..περιμένω τον ήλιο να κάνει τη δουλειά του παλι Στις μελαχρινές και σε αυτές που έχουν σκούρο καστανό χρωμα, κρατάει καλύτερα το κόκκινο φαντάζομαι,ετσι; Σε εμενα ακόμα και τον χειμώνα ξεβαφει σχετικά γρήγορα, ο,τι σαμπουάν και μάσκες να δοκιμασω. Αλλά μέσα σε ένα μήνα το μαλλί μου παίρνει διάφορες αποχρώσεις, από κόκκινο σε ροζ έως και πορτοκαλί, όποτε δεν το βαριέμαι ποτέ Το φθινόπωρο έχω σκοπό να δοκιμάσω ένα σκούρο μωβ-βιολετι.
Παράθεση

labiche

Νεοφερμένος

H labiche αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H labiche έγραψε: στις 11:27, 25-09-17:

Καλημέρα σας! Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου τη βοήθειά σας. Έκανα ανταύγειες ξανθές πάνω στο φυσικό μου καστανό ανοιχτό , στο οποίο το τελείωμα είχε ξανθό πολύ ανοιχτό από προηγούμενες βαφές και από ξάνοιγμα από θάλασσα. Το αποτέλεσμα δεν με ικανοποίησε γιατί οι ανταύγειες βγήκαν ξανθές πολύ ανοιχτές προς το άσπρο κάπως. Μεγάλη αντίθεση με το φυσικό μου και όχι τόσο κοντά στην φυσική απόχρωση. Θα μπορούσα να κάνω κάτι για να απαλύνω το πολύ έντονο ανοιχτό ξανθό; κάποιο ρεφλέ ίσως; Θα ήθελα να το κάνω μόνη μου με κάποιο προϊόν και όχι πάλι στο κομμωτήριο. Τι προτείνετε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 20:28, 25-09-17:

Καλησπέρα και καλωσήλθες!

Κάποτε που είχα παρόμοιο πρόβλημα, το μόνο που έκανα ήταν να περάσω όλα τα μαλλιά με βαφή στην απόχρωση των υπόλοιπων (χωρίς ανταύγειες, τριχών), έτσι ώστε οι ανταύγειες να μην παρουσιάζουν τόσο μεγάλη χρωματική αντίθεση.

Παρόλ'αυτά θα σου συνιστούσα να μην το ρισκάρεις στο σπίτι, αλλά σε ένα κομμωτήριο αφού ρωτήσεις από πριν τι εναλλακτικές προτείνουν. Για την ακρίβεια, σε κάποιο άλλο κομμωτήριο (κι όχι σε αυτό που πήγες και δεν έμεινες ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα).
Παράθεση

labiche

Νεοφερμένος

H labiche αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H labiche έγραψε: στις 10:59, 26-09-17:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Μάλλον θα το αφήσω μερικές μέρες να δω πως θα πάει με τα λουσίματα, ίσως το συνηθίσω. Γιατί ό,τι και να κάνω τελικά, λίγο κρατάει και μετά πάλι πρέπει να ξαναβάψω. Αυτό έχω καταλάβει με το ξανθό....
Σ ευχαριστώ πάντως!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος