Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,357 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 338 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;

Ποια οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
Colgate
51
38,64%
AIM
28
21,21%
Aquafresh
6
4,55%
Theramed
7
5,30%
Crest
8
6,06%
Oral-B
6
4,55%
Sensodyne
7
5,30%
Άλλη
19
14,39%

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 17:52, 01-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johny4Life
Το πρωί όλοι έχουμε ξηρα στόματα.
Η ξηροτητα αυτη που αναφερεις συνεχιζει και τις υπόλοιπες ωρες της ημέρας?
Λαμβάνεις καποιο φάρμακο γενικα?
Η ξηροτητα δεν συνεχιζεται κατα την διαρκεια της ημερας τωρα με τις παιδικες οδοντοκρεμες και δεν λαμβανω φαρμακα. Ειχα ομως ξηροτητα ολη την ημερα οταν βουρτσιζα με pronamel και crest pro health και γι αυτο μου κακοφαινεται που εχω ξηροτητα οταν ξυπναω το πρωι. Αν δεν βουρτσισω τα δοντια μου το βραδυ δεν εχω ξηροτητα. Κατι με ενοχλει στις οδοντοκρεμες. Δεν ειναι δυνατον να ειμαι μια χαρα οταν δεν βουρτσιζω και να εχω μουδιασμα, ξηροτητα και πληγες οταν χρησιμοποιω οδοντοκρεμα ή/και στοματικο διαλυμμα. Οταν καθαριζω με οδοντικο νημα (glide με εντονη γευση μεντας) μου στεγνωνουν τα χειλη. Αν χρησιμοποιησω οδοντικο νημα χωρις γευση δεν εχω τετοιο προβλημα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,839 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 03:21, 03-12-17:

Παλιά αγόραζα συνέχεια λευκαντικές οδοντόκρεμες, οι οποίες δεν έκαναν τίποτα... Πλέον, έχω στραφεί σε οδοντόκρεμες πιο ήπιες και κάπως πιο ''φυσικές''. Επίσης, πλέον δεν μπορώ καθόλου τις οδοντόκρεμες που έχουν έντονη γεύση (π.χ. μέντα). Αυτόν τον καιρό χρησιμοποιώ Colgate natural extracts και είμαι ικανοποιημένος.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 18:56, 03-12-17:

Για λευκανση δοκιμασε γαργαρες με 1.5% οξυζενε για 1 βδομαδα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 20:46, 03-12-17:

Οι λευκαντικές οδοντόκρεμες έχουν επίπτωση στην υγεία των δοντιών μας. Γενικά, οι περισσότερες οδοντόκρεμες έχουν παρόμοια περιεκτικότητα φθορίου. Διαλέξτε με βάση την τιμή ή/και την γεύση.

Και ένα καλό βιντεάκι:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 21:07, 03-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
Οι λευκαντικές οδοντόκρεμες έχουν επίπτωση στην υγεία των δοντιών μας. Γενικά, οι περισσότερες οδοντόκρεμες έχουν παρόμοια περιεκτικότητα φθορίου. Διαλέξτε με βάση την τιμή ή/και την γεύση.

Και ένα καλό βιντεάκι:

Μμμ απορώ πως ο κόσμος ξέρει όλα αυτά που περιέχουν οι μεγάλες μάρκες, τι προκαλούν και επιμενουν να αγοράζουν με βάση την τιμή, τη στιγμή που μπορείς να αγορασεις μια οδοντοκρεμα χωρίς SLS, triclosan κλπ, και αντε να κοστισει 1€ παραπάνω (μπορεί να βρεις και στην ίδια τιμή). Και ok, να κάνεις οικονομία το 1€ αν έχεις ανάγκη, αλλά να κάνεις οικονομία το 1€ στην οδοντοκρεμα και την ίδια στιγμή να αγοραζεις ένα σωρό πανακριβα, πολλές φορές αχρηστα, προϊόντα, το βρίσκω λίγο παράξενο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Helium : 03-12-17 στις 21:16.
Παράθεση

leuki kataigida

Δραστήριο Μέλος

H leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 341 μηνύματα.

H leuki kataigida έγραψε: στις 09:28, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Μμμ απορώ πως ο κόσμος ξέρει όλα αυτά που περιέχουν οι μεγάλες μάρκες, τι προκαλούν και επιμενουν να αγοράζουν με βάση την τιμή, τη στιγμή που μπορείς να αγορασεις μια οδοντοκρεμα χωρίς SLS, triclosan κλπ, και αντε να κοστισει 1€ παραπάνω (μπορεί να βρεις και στην ίδια τιμή). Και ok, να κάνεις οικονομία το 1€ αν έχεις ανάγκη, αλλά να κάνεις οικονομία το 1€ στην οδοντοκρεμα και την ίδια στιγμή να αγοραζεις ένα σωρό πανακριβα, πολλές φορές αχρηστα, προϊόντα, το βρίσκω λίγο παράξενο.
Μήπως μπορείς να προτείνεις κάποιες οδοντόκρεμες χωρίς SLS κλπ που έχεις δοκιμάσει και σου άρεσαν;
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H Helium έγραψε: στις 11:44, 04-12-17:

Αρχική Δημοσίευση από leuki kataigida
Μήπως μπορείς να προτείνεις κάποιες οδοντόκρεμες χωρίς SLS κλπ που έχεις δοκιμάσει και σου άρεσαν;
Σαν γεύση και αίσθηση μου αρεσαν πολύ η Weleda η πράσινη (αυτή χρησιμοποιω), και η urtekram με μεντα. Σημείωσε όμως ότι δεν ήθελα ούτε φθόριο να περιέχουν. Και η δεύτερη περιέχει ξυλιτολη. Μπορείς να βρεις κάποιες με φθόριο χωρίς SLS. Οι άλλες που δοκιμασα είναι της apivita, αν θυμάμαι καλά λέγεται bio eco, και της frezyderm με φθόριο αλλά περιέχει και κάποια χημικά. Της απιβιτα δεν μου άρεσε η γεύση. Είναι όμως και θέμα γουστου. Γενικά καλό είναι να μην περιέχουν ξυλιτολη.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,036 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 02:15, 08-12-17:

Δεν ξέρω τι λέτε, Πάντως εγώ με AIM White NOW Gold είχα λευκότερα δόντια απ' ό,τι με την AIM Expert Protection, που χρησιμοποιώ τώρα! (έχε χάρη που είναι η πιο φθηνή και 1+1 δώρο... )
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 229 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 09:41, 21-04-18:

Μια φορά, θυμάμαι, είχα πάρει μια οδοντόκρεμα που έβγαζε μπλε αφρό και γινόντουσαν τα δόντια μπλε. Βέβαια, στο τέλος τα δόντια μού φαίνονταν λίγο πιο άσπρα σε σχέση με άλλες οδοντόκρεμες που δοκίμασα. Δεν την αγόρασα, όμως, ξανά, όχι γιατί δεν έμεινα ικανοποιημένος [παρότι μετά καθάριζα καλά τον νιπτήρα, γιατί δεν έφευγε εύκολα η μπλε οδοντόκρεμα (ή οδοντόπαστα· ό,τι προτιμάτε )], αλλά γιατί ήταν λίγο «τσιμπημένη» η τιμή της (γενικά κοιτάω την τιμή πρώτα προτού αγοράσω κάτι). Από τότε χρησιμοποιώ άσπρες οδοντόκρεμες διαφόρων μαρκών.

Άσχετο: Τελευταία άρχισα να χρησιμοποιώ και οδοντικό νήμα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια