Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,542 μέλη και 2,460,723 μηνύματα σε 78,080 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 468 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συλλαλητήριο για τη Μακεδονία

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 06:08, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν έχει σημασία πόσος είναι όλος ο πληθυσμός η Αθήνα είναι η μισή Ελλάδα και πήγαν και πολλοί με λεωφορεία.
και ολοι οι Αθηναίοι πήγαν εκεί ε το βρήκες
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,581 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 12:17, 05-02-18:

Οι διοργανωτές πάντα ανεβάζουν τα νούμερα για να ενισχύσουν τη δυναμική των συλλαλητηρίων. 500.000 άτομα είναι ένας λογικός αριθμός για το χθεσινό συλλαλητήριο.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,432 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 13:05, 05-02-18:

Θα μας που οι τοπογράφοι, δείτε την εικόνα από το ελικόπτερο.
1
Παράθεση

pluton

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών . Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O pluton έγραψε: στις 13:30, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από klean
Σε ρώτησε κάτι συγκεκριμένο για τη Χρυσή Αυγή

Μα απάντησα ξεκάθαρα ΟΛΟΥΣ και φυσικά την ΧΑ.

Για εμένα κριτήριο είναι μόνο η ταύτηση λόγων και έργων (πράξεων), τίποτα άλλο και πάντα με κάθε επιφύλαξη διότι αυτοί (οι πολιτικοί) όποτε σε χαιρετούν πρέπει να μετράς μετά τα δάκτυλά σου, αν τα έχεις όλα.
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Επιφανές Μέλος

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,705 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 13:31, 05-02-18:

Στη ΧΑ δεν υπάρχει ταύτιση λόγων και έργων;
Παράθεση

pluton

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών . Έχει γράψει 551 μηνύματα.

O pluton έγραψε: στις 13:33, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Stickerbush
ε δεν στο απέδειξαν; ήταν παρώντες εξαρχής, και στα δύο "συλλαλητήρια για τη μακεδονία". Και οι ίδιοι και οι οπαδοί τους.

Μα τι λες τώρα παρόντες ήταν και τα πουλητάρια από τους ΑΝΕΛ, την ΝΔ και λοιπούς. Πράξεις, στο συλλαλητήριο πολλοί απ αυτούς πήγαν για ψηφαλάκια.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,805 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 14:23, 05-02-18:

To μόνο κόμμα που είναι ξεκάθαρα κατά του ονόματος Μακεδονία στα Σκόπια και συμβαδίζει με τους συμμετέχοντες στο συλλαλητήριο είναι η Χρυσή Αυγή. Όλα τα υπόλοιπα πολιτικά κόμματα υποστηρίζουν τουλάχιστον τη σύνθετη ονομασία και εκμεταλεύτηκαν το συλλαλητήριο πολιτικά.

Όσο για τη συμμετοχή στο συλλατήριο ήταν αναμενόμενη υψηλή. Οι ενορίες είχαν πει από την προηγούμενη Κυριακή ότι θα βάλουν πούλμαν. Η τηλεόραση έπαιζε το γεγονός σε όλα τα δελτία, ΝΔ συμμετείχε ενεργά και γενικά είχε δημιοργηθεί κλίμα.

lol o Arva δεν έχει καταλάβει ότι η Μακεδονία γεωγραφικά δεν ενήκει μόνο στην Ελλάδα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 05-02-18 στις 14:29.
Παράθεση

pluton

Πολύ δραστήριο μέλος

O pluton έγραψε: στις 14:32, 05-02-18:

ε δεν στο απέδειξαν; ήταν παρώντες εξαρχής, και στα δύο "συλλαλητήρια για τη μακεδονία". Και οι ίδιοι και οι οπαδοί τους.

Tώρα κατάλαβα την πονηριά που υποκρίπτει η "αθώα" ερώτηση που βάζετε. Λοιπόν εγώ μιλώ ίσια.... ΔΕΝ εμπιστεύομαι τα κόμματα και τους πολιτικούς, πολύ δε περισσότερο όσους είναι μεγαλόστομοι και πολλά υπόσχονται και αυτοχαρακτηρίζονται "προοδευτικοί", "αριστεροί", "σωτήρες", "πατριώτες" κλπ και με μεγάλη ευκολία χαρακτηρίζουν τους άλλους "φασίστες", "ακροδεξιούς", "ομοφοβικούς", κλπ

Έχουμε γεμίσει ψεύτες, απατεώνες, λαμόγια και κλέφτες που κλέβουν τα πάντα από χρήματα μέχρι συνειδήσεις.
ΔΕΝ με ενδιαφέρει πως τον χαρακτηρίζουν ή πως αυτοπροσδιορίζεται ο όποιος τον κρίνω από τις πράξεις του και όχι από το μπλα μπλα του και από τις ετικέτες που του κολλάνε και για όλους κρατώ μικρό καλάθι και τους αποδέχομαι ή όχι μόνο από τις πράξεις τους.

Είμαι καθαρός; Σε εμένα να μιλάτε ντόμπρα, χωρίς μάσκα.
Παράθεση

Mhtrogoal (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 585 μηνύματα.

O Mhtrogoal έγραψε: στις 15:26, 05-02-18:

Τους συγκεκριμενους ειδικα, δεν τους χαρακτηριζουμε εμεις φασιστες, ειναι καραφασιστες, υμνητες των ναζι, της χουντας, του Μεταξα και επισης ειναι υποδικοι για σειρα εγκληματων απο ξυλοδαρμους μεχρι δολοφονιες
2
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 15:47, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από pluton
Tώρα κατάλαβα την πονηριά που υποκρίπτει η "αθώα" ερώτηση που βάζετε. Λοιπόν εγώ μιλώ ίσια.... ΔΕΝ εμπιστεύομαι τα κόμματα και τους πολιτικούς, πολύ δε περισσότερο όσους είναι μεγαλόστομοι και πολλά υπόσχονται και αυτοχαρακτηρίζονται "προοδευτικοί", "αριστεροί", "σωτήρες", "πατριώτες" κλπ και με μεγάλη ευκολία χαρακτηρίζουν τους άλλους "φασίστες", "ακροδεξιούς", "ομοφοβικούς", κλπ

Έχουμε γεμίσει ψεύτες, απατεώνες, λαμόγια και κλέφτες που κλέβουν τα πάντα από χρήματα μέχρι συνειδήσεις.
ΔΕΝ με ενδιαφέρει πως τον χαρακτηρίζουν ή πως αυτοπροσδιορίζεται ο όποιος τον κρίνω από τις πράξεις του και όχι από το μπλα μπλα του και από τις ετικέτες που του κολλάνε και για όλους κρατώ μικρό καλάθι και τους αποδέχομαι ή όχι μόνο από τις πράξεις τους.

Είμαι καθαρός; Σε εμένα να μιλάτε ντόμπρα, χωρίς μάσκα.
Άρα αν αύριο τεθεί σε δημοψήφισμα ονομασία, και οι μόνοι που τεθούν εναντίον της συμφωνίας είναι οι ΧΑ, για εσάς είναι εντάξει, ντόμπροι και πατριώτες; Απλά πράγματα ρωτάω.
Παράθεση

pluton

Πολύ δραστήριο μέλος

O pluton έγραψε: στις 16:57, 05-02-18:

Άρα αν αύριο τεθεί σε δημοψήφισμα ονομασία, και οι μόνοι που τεθούν εναντίον της συμφωνίας είναι οι ΧΑ, για εσάς είναι εντάξει, ντόμπροι και πατριώτες; Απλά πράγματα ρωτάω.

Δεν απορρίπτω κανένα και δεν δέχομαι κανένα, όλα κρίνονται από τις πράξεις του καθένα. Βεβαίως όποιος ενεργήσει εθνικά και πατριωτικά θα το εκτιμήσω ανάλογα και θα εκτιμήσω και την αντιπατριωτική συμπεριφορά του όποιου.

Αυτό δεν λέει ότι θα ψηφίσω με γνώμονα μόνο με ένα γεγονός αλλά με συνισταμένη πραγμάτων και συμπεριφορών.

Αλλά βεβαίως η πατριωτική συμπεριφορά είναι κάτι που μετράει, πως να γίνει δηλαδή δεν μπορώ να συνυπάρχω με κάποιον που είναι εθνομηδενιστής. Έχεις την εντύπωση δηλαδή ότι η αντιπατριωτική στάση όχι σε μένα (αλλά και σε μένα) και στο σύνολο του λαού, δεν μας τοποθετεί αρνητικά σ αυτούς που την έχουν; περίμενε να δεις τι επιδράσεις θα έχει στις εκλογές, η συμπεριφορά του ΣΥΡΙΖΑ, του ΠΟΤΑΜΙ και όλων αυτών η αντιπατριωτική τους στάση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pluton : 05-02-18 στις 17:02.
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 17:02, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν έχει σημασία πόσος είναι όλος ο πληθυσμός η Αθήνα είναι η μισή Ελλάδα και πήγαν και πολλοί με λεωφορεία.
Ρε παιδιά ποσος είναι ο πληθυσμός της Αθήνας? Στη βικι πάντως γράφει 650k. Αν υπολογισεις πόσοι από αυτούς είναι 0-12 και 90+, πόσοι εργάζονταν ή δεν ήθελαν να πάνε, θα χρειαζοσουν πάνω από 20k λεωφορεία για να φέρουν τόσο κόσμο! Αν κάνω λάθος με τον πληθυσμό διορθωστε με.
Οι Κρητικοί πάντως ήταν κοντά 1000 και στο σταθμό διάβασα ότι εφτασαν 283 λεωφορεία. Δεν βγαινω μάτια μου! Δε βγαινω!
1
Παράθεση

pluton

Πολύ δραστήριο μέλος

O pluton έγραψε: στις 17:09, 05-02-18:

Ποιος σου είπε δηλαδή ότι η μετακίνηση από κόμμα σε κόμμα είναι μόνο προνόμιο των πολιτικών και όχι του λαού. Εγώ λοιπόν δεν νοιώθω καθόλου δεσμευμένος απέναντι σε κόμματα και κρίνω με βάση αρχές το κόμμα που θα επιλέξω και μάλιστα την τακτική της πρόσδεσης σε ένα κόμμα των πολιτών την θεωρώ δουλική, ύποπτη και αντιπολιτική.

Ο πολίτης οφείλει να επιλέγει με βάσει του τι κάνουν ή δεν κάνουν τα πολιτικά κόμματα πχ εγώ δεν θα ψηφίσω ποτέ ένα κόμμα που έχει ψηφίσει μνημόνιο ... εκτός και αν αποδειχτεί ότι τα μνημόνια είναι προς το συμφέρον μας ... τώρα πιστεύω ότι τα μνημόνια είναι ζημιά για την πατρίδα και τον λαό μας και θεωρώ προδοσία όσους τα ψηφίζουν.
Παράθεση

Lancelot

Περιβόητο Μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

O Lancelot έγραψε: στις 17:31, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Ρε παιδιά ποσος είναι ο πληθυσμός της Αθήνας? Στη βικι πάντως γράφει 650k. Αν υπολογισεις πόσοι από αυτούς είναι 0-12 και 90+, πόσοι εργάζονταν ή δεν ήθελαν να πάνε, θα χρειαζοσουν πάνω από 20k λεωφορεία για να φέρουν τόσο κόσμο! Αν κάνω λάθος με τον πληθυσμό διορθωστε με.
Οι Κρητικοί πάντως ήταν κοντά 1000 και στο σταθμό διάβασα ότι εφτασαν 283 λεωφορεία. Δεν βγαινω μάτια μου! Δε βγαινω!
την αισθηση του κοσμου , θα την καταλαβεις/καταλαβουμε οταν πας/παμε σε ενα γηπεδο γεματο.
Το χθεσινο συλαλλητηριο ναι ηταν μεγαλο αλλα οχι 1,5 μυριο.
Παράθεση

klean (Κλεάνθης)

Επιφανές Μέλος

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,705 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 18:04, 05-02-18:

Pluton, οι Χρυσαυγίτες είναι πατριώτες κατά τη γνώμη σου;
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 18:31, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Athens Metropolitan Area
3,753,783
Παράθεση

Stickerbush (Πεισματάρης Γορίλας)

Διάσημο Μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 821 μηνύματα.

O Stickerbush Hot Head Bop έγραψε: στις 18:38, 05-02-18:

Οκ, εμένα με κάλυψαν οι απαντήσεις.

Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας
Παράθεση

cybelle01

Νεοφερμένος

H cybelle01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H cybelle01 ~και τωρα; πως φευγεις;~ έγραψε: στις 18:54, 05-02-18:

συμφωνώ απόλυτα! ειλικρινά ή είσαι υπέρ ή αδιάφορος!
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 19:00, 05-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos

lol o Arva δεν έχει καταλάβει ότι η Μακεδονία γεωγραφικά δεν ενήκει μόνο στην Ελλάδα.
Αν δεν καταλήξουμε τελικά με διπλωματικά επεισόδια με τους Μαλτέζους και τους Σαουδάραβες, καλά θα είναι.
Ευτυχώς βρέθηκε στο 1:18 κι αυτός με το αντηλιακό με spf 5 kai έβαλε τα πράγματα στη θέση τους
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,649 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 00:07, 06-02-18:

πολλα μπραβο σε οσους πηγαν!
ποιος θα το περιμενε;

η αρχη ειχε γινει με την Θεσσαλονικη,οπου το κατεστημενο εξεπλαγην
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    hl_amhxanos, paskmak

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μακεδονία - Από pluton
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-02-18 στις 22:12.
    • Μακεδονία ή FYROM; - Από io-io
      Το θέμα έχει λάβει 779 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-11-12 στις 13:16.
    • Συλλαλητήριο Τρίτη 23 Αυγούστου 2011 Σύνταγμα - Από Pasipoy
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παιδεία - Γενικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-08-11 στις 17:54.
    • Μακεδονία - Από s_PAO_piata
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-05-07 στις 09:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα