Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οι φωτος σου είναι από το ASOS? Δεν έχω μπει ν ψαξω εκει:hmm:

Τα πρώτα φορέματα είναι από asos, τα παπούτσια όχι, το τοπ όχι.
Asos άμα έχεις χρόνο και ψάξεις, έχει υπέροχα κομμάτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Εντάξει, γούστα είναι αυτά, αλλά εμένα δεν θα μου άρεσε για βάφτιση το 2ο, το 4ο και το 5ο που έδειξε η princess. Μου άρεσε το πρώτο και το τρίτο, όπως και το τρίτο παπούτσι, και πιο πολύ μου άρεσαν αυτά που έδειξε η zilda.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Βέβαια το asos ειδικά αλλά και γενικότερα τα διεθνή σάιτ ρουχισμού έχουν το μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να καταλάβεις πώς θα σου κάθεται το ρούχο, δεν μπορείς να το δοκιμάσεις, συν ότι τα νούμερα συχνά δεν ανταποκρίνονται με τα στάνταρ της Ελλάδας. Αλλά στην περίπτωση σου ζιλντα αυτό δε μας πειράζει γιατί θα ραφτεις! Επομένως μπες και ψάξε ώρες στο ασος και σε άλλα φυσικά σάιτ για ακόμα περισσότερες ιδέες!

Τώρα επί του θέματος. Ειπώθηκε έμμεσα πριν και από τις προηγούμενες αστυνόμους μόδας του φόρουμ. Το ιδανικό θεωρώ μήκος φορεματος για την κουμπάρα στη βάφτιση είναι το μιντι. Ούτε μαξι ούτε μίνι. Είτε σε στενή είτε σε "αερατη" μορφή, αλλά θα προτιμούσα νομίζω έστω το πάνω μέρος να είναι εφαρμοστο. Θα το βροντοφωναξω πάντως και ελπίζω να εισακουστώ: ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΛΣΟΟΟΟΝ. Οκτώβρης θα ναι, άβολο θα ναι, απαπα ασ το! Το απαλό ροζ χρώμα μου αρέσει πολύ για χειμώνα πάντως, το σκούρο κόκκινο απ την άλλη δεν το βρίσκω πολύ χαρούμενο είναι η αλήθεια. Επίσης να πω ότι βρίσκω τη δαντέλα χειμερινό ύφασμα γενικά και φοβερή επιλογή.

Σε παροτρύνω προς το φόρεμα πάντως κι όχι προς παντελονα ή ολόσωμη φόρμα. Α, και εμένα μου αρέσει και το σακάκι για πανωφόρι, η εσαρπα δε νομίζω πως θα βολέψει και πολύ, όπως και τα μπολερο τα θεωρώ λίγο πασε, ίσως επειδή κάποτε τα είχα λιώσει και τώρα τα σνομπαρω.

Για παπούτσια θα συμφωνήσω σε γόβα με χαμηλό τακούνι, είδα κάποιες πολύ καλές επιλογές πριν, σίγουρα κάτι άνετο και κομψό, όπως αυτές με τη μπαρετα που ήταν κλειστές με τη μύτη μπροστά.

Και μόλις ραφτεις θέλουμε οπωσδήποτε φώτο το φόρεμα ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεδομένου πως θα είναι Οκτώβρης, ως νονά θα τρέχεις διαρκώς πάνω κάτω, θα βρίσκεστε σχεδόν συνέχεια σε κλειστούς χώρους, βάλε κι ως παράγοντα το άγχος, κι εμένα μου φαίνεται υπερβολή το πανωφόρι ως κάτι μόνιμο. Δηλαδή αν φοβάσαι ότι θα κρυώνεις πάρε κάτι μαζί σου για τις μετακινήσεις από και προς εκκλησία ή όπου γίνει η εκδήλωση μετά (αν έχετε), αλλά δεν νομίζω ότι θα χρειάζεται να φοράς κάτι μόνιμα, ειδικά αν επιλέξεις φόρεμα που πάνω θα 'ναι πιο κλειστό και με μανίκι. Η γόβα αν δεν την έχεις συνηθίσει και δη 8εκ θα σου βγάλει την πίστη πάντως, καλύτερα κάτι σαν αυτά που έδειξε η Princess!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θέλω να αγοράσω δερμάτινο μπουφάν. Έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό μαγαζί και τι τιμές παίζουν πάνω κάτω για αντρικά δερμάτινα; Αθήνα μένω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γεια σας,
θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το romwe(online shop) αν έχει πάρει κάποια από εκεί θα μου ήταν χρήσιμη η βοήθεια της στα παρακάτω
-τα ρούχα-παπούτσια που βλέπω στις φοτο ανταποκρίνονται με αυτά που θα φτάσουν σε μένα?
-έχουν σχετικά καλή ποιότητα σε σχέση πάντα και με τη τιμή διότι βλέπω είναι πολύ οικονομικά
-πόσες μέρες κάνουν να φτάσουν?
-περνά τελωνείο?
-έχει μεταφορικα?και μπορώ να παραγγειλω από όποια τιμή θέλω ή έχει ελάχιστη?
-ποιος είναι ο ποιο εύκολος τρόπος πληρωμής?(paypal και αυτά δε ξέρω τι παίζει και πως χρησιμοποιείτε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παρήγγειλα πρόσφατα από τα ASOS αρκετά πραγματούδια , όχι τόσο πολύ ρούχα όσο καλλυντικά (π.χ. έχει κάτι τέλεια της Benefit), κούπα Χάρι Πότερ, τετράδια, παπούτσια κλπ!

Όταν έρθουν θα σας πώ τις εντυπώσεις μου!

Γενικά, όσες έχετε ψωνίσει από ASOS, σε σχέση με τα ρούχα από H&M, ποια είναι καλύτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Γεια σας,
θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το romwe(online shop) αν έχει πάρει κάποια από εκεί θα μου ήταν χρήσιμη η βοήθεια της στα παρακάτω
-τα ρούχα-παπούτσια που βλέπω στις φοτο ανταποκρίνονται με αυτά που θα φτάσουν σε μένα?
-έχουν σχετικά καλή ποιότητα σε σχέση πάντα και με τη τιμή διότι βλέπω είναι πολύ οικονομικά
-πόσες μέρες κάνουν να φτάσουν?
-περνά τελωνείο?
-έχει μεταφορικα?και μπορώ να παραγγειλω από όποια τιμή θέλω ή έχει ελάχιστη?
-ποιος είναι ο ποιο εύκολος τρόπος πληρωμής?(paypal και αυτά δε ξέρω τι παίζει και πως χρησιμοποιείτε)
Oτιδήποτε είναι εκτός ΕΕ περνά υποχρεωτικά απο τελωνείο πλέον και πληρώνονται τέλη εκτελωνισμού τέλος στις περιπτώσεις που πληρώνεις με ξένο νόμισμα υπάρχει μια προμήθεια της τάξης του 2,5%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Oτιδήποτε είναι εκτός ΕΕ περνά υποχρεωτικά απο τελωνείο πλέον και πληρώνονται τέλη εκτελωνισμού τέλος στις περιπτώσεις που πληρώνεις με ξένο νόμισμα υπάρχει μια προμήθεια της τάξης του 2,5%

Αυτό νομίζω ισχύει για αγορές άνω των 21€ αν δε κάνω λάθος.
Το λέω γιατί πρόσφατα πήρα κάποια πραγματάκια από wish και δεν πλήρωσα τελωνείο τίποτα, γιατί δεν ήταν κάτι πάνω από 21.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είδα αυτά & αυτά τα παπούτσια στο artepiedi γιατί είχα βάλει παρόμοια παραπάνω και ρωτησες ζιλντα!



Και αυτά μ' αρεσαν με χαμηλό τακουνάκι.
Εννοείται τέλειες τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Αχ, @prinCess. ΤΕΛΕΙΑ;! Αν και γενικά έχω (σχεδόν) σταματήσει εντελώς τις impulsive αγορές, πήρα πέρσι μια φούστα από τα Massimo Dutti online γιατί την είχε κάτι τύπου 70% και τελικά μου βγήκε τρομερά μακριά και δεν την έχω βάλει ποτέ. Είμαι 1,73 και φτάνει μέχρι ΚΑΤΩ από το γόνατο. :( Έχεις καμία πρόταση; Μήπως μεταποιείται; Ανεβάζω μία παρόμοια, η δικιά μου είναι μαύρη, pleated με λουλούδια.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αχ, @prinCess. ΤΕΛΕΙΑ;! Αν και γενικά έχω (σχεδόν) σταματήσει εντελώς τις impulsive αγορές, πήρα πέρσι μια φούστα από τα Massimo Dutti online γιατί την είχε κάτι τύπου 70% και τελικά μου βγήκε τρομερά μακριά και δεν την έχω βάλει ποτέ. Είμαι 1,73 και φτάνει μέχρι ΚΑΤΩ από το γόνατο. :( Έχεις καμία πρόταση; Μήπως μεταποιείται; Ανεβάζω μία παρόμοια, η δικιά μου είναι μαύρη, pleated με λουλούδια.




Το πιο εύκολο είναι αγάπη μου ένα κόντυμα! Ψάξε στη περιοχή σου για εργαστήρια που μεταποιούν ρούχα , κάποια μοδίστρα εκεί γύρω κάτι, και θα στην φτιάξει στο μάκρος που θες.:)
Η αλήθεια είναι όσο μεγαλώνουμε, όλο και πιο πολλές επιδδιορθώσεις θέλουν τα ρούχα μας για να μας καθονται "κουτί" :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Είδα αυτά & αυτά τα παπούτσια στο artepiedi γιατί είχα βάλει παρόμοια παραπάνω και ρωτησες ζιλντα!



Και αυτά μ' αρεσαν με χαμηλό τακουνάκι.
Εννοείται τέλειες τιμές.


Ουάου είναι υπέροχα!!!<3<3<3
Το έχεις πολύ με την μόδα ρε princess:hmm:


Δες και ένα υπέροχο φουστανάκι που βρήκα πρόσφατα στο pinterest<3
Σε λίγο πιο ανοιχτό χρώμα θα είναι σούπερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 7b0741af51e624fff0e7ebedd4d248d5.jpg
    7b0741af51e624fff0e7ebedd4d248d5.jpg
    19.1 KB · Εμφανίσεις: 92

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Θέλω να πάρω ένα χοντρό τζιν τζάκετ,από αυτά που έχουν γουνιτσα από μέσα, τα χειμωνιάτικα. Έχει πάρει το μάτι σας κανένα σε κάποιο μαγαζί; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αυτό νομίζω ισχύει για αγορές άνω των 21€ αν δε κάνω λάθος.
Το λέω γιατί πρόσφατα πήρα κάποια πραγματάκια από wish και δεν πλήρωσα τελωνείο τίποτα, γιατί δεν ήταν κάτι πάνω από 21.

Ναί πάνω απο 22 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κορίτσια, δε ξέρω ποιες ασχολούνται, ποιες παντρεύονται τώρα και ψάχνονται, ή παντρεύεται κάποια γνωστή τους κτλ.
(όχι δεν παντρεύομαι)

αλλά θέλω να σας ρωτήσω για τη νέα μόδα στους γάμους.
Άρχισαν και στην ελλάδα να αντιγράφουν γάμους εξωτερικού!
Μας έχουν έρθει άπειρες κοπέλες να ραφτούν για γάμο και είναι παράνυμφες! Ντύνονται όλες με το ίδιο φόρεμα, ή έστω στα ίδια χρώματα, ίδιο στυλ ρούχου.
Το ίδιο και οι άντρες με τα κουστούμια τους και τα μαντηλάκια στο πέτο!

Το' χετε δει; Το'χετε ακούσει; Εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ σαν ιδέα, θα το έκανα άνετα κι εγώ στο γάμο μου. :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Αν είναι κάτι διακριτικό θα μού άρεσε ναι. Αν και δεν ξέρω πόσες παράνυμφες έχει μια ελληνίδα νύφη. Έχει πολλές; (παράνυμφη τι εννοούμε; δεν είναι η κουμπάρα; σόρρυ είμαι άσχετη με αυτά λολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Χμ...Δεν είμαι σίγουρη οτι μου αρέσει αυτό το ξενόφερτο έθιμο.

Δεν θα "κλέβουν" λίγο από τη νύφη τον πρωταγωνιστικό ρόλο που θα πρέπει εκείνη να έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εμένα μαρεσει η ιδέα αυτή.
Περυσι στο γάμο της καλύτερης μου φίλης δεν ντύθηκαμε φυσικά όλες παράνυφες αλλά είχαμε βάλει όλες οι φίλες ένα βραχιολάκι με ανθάκια ροζ. Μακαρι και να ντυνομασταν. Φάση θα ειχε. Αμερικανια αλλά μαρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αν είναι κάτι διακριτικό θα μού άρεσε ναι. Αν και δεν ξέρω πόσες παράνυμφες έχει μια ελληνίδα νύφη. Έχει πολλές; (παράνυμφη τι εννοούμε; δεν είναι η κουμπάρα; σόρρυ είμαι άσχετη με αυτά λολ)

Συνήθως επιλέγουν ρομαντικά φορέματα, μακριά σε παστέλ χρώματα, (κυρίως αποχρώσεις του ροζ και του μωβ - αναλόγως και το νυφικό και το στολισμό του χώρου).
Ούτε γω μπορούσα να φανταστώ πόσες μπορεί να έχει. Έχει τύχει κοπέλα να έχει 7 παράνυμφες με υπερπαραγωγές φορέματα, πριγκηπικοί γάμοι εντελώς.
Το λιγότερο που έχουν είναι 4, κι αντίστοιχους παράνυφους. Μερικές έχουν και παρανυφάκια ταυτόχρονα.

Όχι δεν είναι κουμπάρες, δεν είναι κουμπάροι, τουλχ όχι και 6. Είναι συνήθως φίλες της νύφης οι οποίες απλά έχουν άλλο ρόλο στο γάμο και δεν είναι απλές καλεσμένες, και κάνουν ακόμα και πρόβες για εκείνη την ώρα.

Είναι κάτι που το έβλεπα στις ταινίες μόνο, αλλά πλέον έρχεται κι εδώ σιγά σιγά.:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top