Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,872 μέλη και 2,444,673 μηνύματα σε 76,856 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 229 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ψωνίζετε από τηλεμάρκετινγκ;

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 11:53, 14-06-18:

Όλοι βλέπουμε κατά καιρούς διάφορα είδη τηλεμάρκετινγκ. Έχετε ψωνίσει ποτέ ή ψωνίζετε γενικά από εκεί;
Προσωπικά μια και μοναδική φορά το έχω κάνει, με μια αλοιφή που υποτίθεται εξαλείφει τις γρατζουνιές από το αυτοκίνητο. Ε, πολύ μούφα και πανάκριβη.
Όχι ότι δεν υπάρχουν αρκετά χρήσιμα προϊόντα αλλά επειδή έχω δει και άλλα που ενδεχομένως θα με ενδιέφεραν, τα ψάχνω στο διαδίκτυο και τα βρίσκω σχεδόν πάντα αρκετά φθηνότερα. Για παράδειγμα πριν λίγο είδα μια διαφήμιση ενός "προσωπικού κλιματιστικού", ουσιαστικά πρόκειται για air cooler, το γεμίζεις νερό και με τον ανεμιστήρα σου δίνει δροσιά, ε, σκέφτηκα ότι κάτι παραπάνω θα κάνει από έναν απλό ανεμιστήρα. Στο διαδίκτυο βρήκα ακριβώς το ίδιο με λιγότερο από τη μισή τιμή, μαζί με τα ταχυδρομικά. Μάλλον δηλαδή δε συμφέρει να ψωνίζει κανείς μέσω τηλεμάρκετινγκ...
Ε, ok, ο πατέρας μου που δεν ξέρει από αυτά, όλο και κάτι θα παραγγείλει κάθε εβδομάδα... βλέπω ταπεράκια, σεντόνια, μαξιλαροθήκες και άλλα συναφή να έρχονται κατά καιρούς...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 16:34, 14-06-18:

Το air cooler κάνει δουλειά?αξίζει να το αγοράσεις?
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,121 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:40, 14-06-18:

Είναι επικίνδυνο να το κάνουν αυτό ηλικιωμένοι γιατί μπορεί κάποιος επιτήδειος να τον ξεγελάσει και να μπει στο σπίτι του με κακούς σκοπούς. Οι ηλικιωμένοι καλύτερα να μην ανοίγουν τις πόρτες σε κανέναν.

Όσο για το τηλεμάρκετινγκ, γελάω απίστευτα πολλές φορές με τις περιγραφές αλλά είναι και επικίνδυνο γιατί λένε τρομερές αρλουμπες για χάπια και κρέμες τα οποία κάποιοι τα πιστεύουν. Δεν ελέγχονται από κανέναν; Μιλάμε για πράγματα που τρως ή πίνεις. Πώς τα πουλάνε έτσι χύμα;

Προτιμώ να αγοράσω κάτι μέσω Σκρουτζ που θα έχει πραγματικά την καλύτερη τιμή και θα με εξυπηρετήσουν γιατί θέλουν καλή κριτική.
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H sophie_96 "Εάν ενωθούμε όλοι, θα τα καταφέρουμε! " έγραψε: στις 20:53, 14-06-18:

Προσωπικά μίας και το θεωρώ το τηλεμάργκετινγκ μέσο υποτίμησης της ανθρώπινης νοημοσύνης αλλά και "προϊόν" ξεφτυλισμού όταν στο ζάπινγκ τυχαίνει να το βλέπω στους δέκτες μου αλλάζω κανάλι. Εννοείται ότι δεν πρόκειται να αγοράσω ούτε το πιο φθηνό πράγμα που πλασάρεται ως το τέλειο προϊόν αλλά στην τελική να έχω δώσει λεφτά για απομίμηση προϊόντος ή κάποιου χαμηλής ποιότητας που το βαπτίζουν πρώτης.

Στο νετ μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να κάνω αγορές πάντα πήγαινα από κοντά γιατί δεν εμπιστεύομαι ότι πχ αυτοί που θα μου τα στείλουν ταχυδρομικώς είτε στο σπίτι μου στο χέρι ότι πράγματι είναι από την συγκεκριμένη εταιρεία. Ακόμα και για το scroutz που λέτε πολλοί το έχω ακούσει αλλά δεν ξέρω εάν τελικά συμφέρει και εάν είναι ασφαλές.
Παράθεση

Zilda

Διάσημο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 731 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:28, 14-06-18:

Έχω ψωνίσει δυο φορές. Και οι δυο ήταν πολύ πετυχημένες αγορές! Αγόρασα ένα συστηματικι για να μπαίνει η κλωστή πιο εύκολα στη βελόνα χωρίς μετά συγχωρήσεως, να σαλιονουμε την κλωστή. Και η δεύτερη αγορά ήταν ένα συστηματακι αποτρίχωσης με τη μέθοδο της κλωστής. Συνήθως πηγαινα σε ινστιτούτα για αυτή τη δουλειά αλλά τώρα το κάνω σπίτι μου εύκολα και εννοειται πιο οικονομικά. Αν χαλάσει θα το ξαναγορασω.
Παράθεση

grtt

Δραστήριο Μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O grtt έγραψε: στις 22:31, 14-06-18:

Σε γενικές γραμμές κάνω πολλές αγορές μέσω διαδικτύου, ειδικά σε ηλεκτρικά/ ηλεκτρονικά και άλλα συναφή αλλά και μερικές φορές και σε άλλα είδη, τόσο από την Ελλάδα όσο και από το εξωτερικό. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις αγορές μου και πολλές φορές τα βρίσκει κανείς φθηνότερα από ό,τι στα καταστήματα.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,121 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:42, 14-06-18:

Δε νομίζω ότι έχω αγοράσει κάτι σε κατάστημα τα τελευταία 7 χρόνια (εκτός από ρούχα). Όλες τις αγορές τις κάνω online αφού συγκρίνω προϊόντα, τιμές και εξυπηρέτηση. Μα είναι φυσικό να είναι πιο φτηνά στα ηλεκτρονικά μαγαζιά εφόσον δεν πληρώνουν υπαλλήλους για να εξυπηρετούν πελάτες παρά μόνο υπαλλήλους που φτιάχνουν τις παραγγελίες και τις στέλνουν.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος