Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Για τι εποχή μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Αν μιλάμε για τέτοια περίοδο, και με κοντομάνικο κυκλοφορείς. Βέβαια πρέπει να πάρεις και κάτι από πάνω ιδιαίτερα για το βράδυ, που μπορεί να έχει ψύχρα. Αν μιλάμε για χειμώνα, πάρε ό,τι πιο βαρύ έχεις. Viel Glück! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τι γίνεται αν τραβήξεις χρήματα από ΑΤΜ ή χρήση πιστωτικής χώρας με άλλο νόμισμα;

Η visa και η mastercard κανουν μετατροπή του ευρώ στο εθνικό νόμισμα χρεώνοντας προμήθεια που φυσικά διαφέρει αρκετά απο αυτά των συναλλαγματικών ισοτιμιών που καθορίζονται απο την ΕΚΤ σε καθημερινή βαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Με στέλνουν με την δουλειά Γερμανία, τι ρούχα ν πάρω?

Γι’αυτη την περίοδο κοντομάνικα γενικά, αλλά και κανένα πιο ζεστό μπουφανακι για το βράδυ γιατί συνηθως έχει ψυχρα. Το πρωί μπορείς να κυκλοφορήσεις ακόμα και με σορτσάκι μερικες φορές :P Είναι αναλόγως πως θα πιασει ο καιρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή όπως εδώ.
Ευχαριστώ!

Δηλαδή όπως εδώ.
Ευχαριστώ!

Δηλαδή όπως εδώ.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rozalinda

Νεοφερμένος

Η Rozalinda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας,ονομαζομαι Ροζαλίντα και θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα μου μαζι σας γιατι ψαχνω λυση και δεν ξερω τι να κανω.
Ειμαι 16 χρονων και στο διαβατηριο μου το ονομα μου εχει γραφτει λαθος.Ειναι Porsalinda.Στο δημοτικο,στο γυμνασιο και στο λυκειο μου,ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα.Ειμαι απο την Αλβανια,στο πιστοποιητικο γεννησης μου στην Αλβανια ειμαι καταχωρημενη ως Porsalinda ενω στην ληξιαρχικη μου πραξη στην Ελλαδα ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα (Rozalinta).Θελω να καταθεσω τα χαρτια μου για ελληνικη ιθαγενεια και εχοντας στο διαβατηριο μου το Πορσαλίντα ενω στο σχολειο ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα,δεν γινεται να παρω βεβαιωση φοιτησης που απαιτειται για την αποκτηση ιθαγενειας.Τι μπορω να κανω σε αυτη τι περιπτωση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Καταρχάς, ένα «μπράβο» στο ληξιαρχειο. Το Ροζαλίντα είναι σαφώς καλύτερο από το Πορσαλίντα. Το κάνεις και Ρόζα αν θέλεις, αλλά μετά μακριά από χρυσαυγίτες (και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε).

Σχετικά με τις ερωτήσεις σου, εδώ είναι λίγο δύσκολο να βρεις άτομο που ξέρει σίγουρα και μπορεί να σε βοηθήσει. Κατά την γνώμη μου πρέπει να πας σε ΚΕΠ και τους πεις όσα είπες και εδώ.

έντιτ: ΚΕΠ = Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών.
Βρες το κοντινότερο ΚΕΠ και πήγαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Στο παρελθόν ο συνήγορος του πολίτη έχει κατευθύνει τις σχολικές μονάδες στην επίλυση τέτοιων προβλημάτων με εγκυκλίους.Η αλλαγή ονόματος γίνεται μπεσω δικαστικής απόφασης στο ειρηνοδικείο.Το ειρηνοδικείο θα ζητήσει μετά στο ληξιαρχείο την αλλαγή του ονόματος σου και εσύ θα πας με αντίγραφο δικαστικής απόφασης στο σχολείο για την διόρωθωση.Στο παρελθόν στην σχολή μου έχει γίνει παρόμοιο περιστατικό όπου η κοσμητεία της σχολής αποφάσισε την αλλαγή του ονόματος φοιτήτριας στα έγραφα της σχολής και μάλιστα (κατά σύμπτωση ήταν και εκείνη απο την Αλβανία όπως εσύ)έχοντας την δικαστική απόφαση στα πρακτικά της και εκδόθηκε διοικητική πράξη απο την ίδια την κοσμητεία γι 'αυτό το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γεια σας,ονομαζομαι Ροζαλίντα και θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα μου μαζι σας γιατι ψαχνω λυση και δεν ξερω τι να κανω.
Ειμαι 16 χρονων και στο διαβατηριο μου το ονομα μου εχει γραφτει λαθος.Ειναι Porsalinda.Στο δημοτικο,στο γυμνασιο και στο λυκειο μου,ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα.Ειμαι απο την Αλβανια,στο πιστοποιητικο γεννησης μου στην Αλβανια ειμαι καταχωρημενη ως Porsalinda ενω στην ληξιαρχικη μου πραξη στην Ελλαδα ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα (Rozalinta).Θελω να καταθεσω τα χαρτια μου για ελληνικη ιθαγενεια και εχοντας στο διαβατηριο μου το Πορσαλίντα ενω στο σχολειο ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα,δεν γινεται να παρω βεβαιωση φοιτησης που απαιτειται για την αποκτηση ιθαγενειας.Τι μπορω να κανω σε αυτη τι περιπτωση;;;

Πρέπει να πας με τον πατέρα σου ή τη μητέρα σου στην πρεσβεία της Αλβανίας και να κάνεις αίτηση για αλλαγή ονόματος.Ή τεςπα, θα τους πεις το πρόβλημα και θα σου πουν τι να κάνεις. Δε ξέρω τι δικαιολογητικά θα χρειαστούν και πόσα λεφτά , θυμάμαι παλιά για ένα πιστοποιητικό κάτι 50άρικα ζήταγαν :loltooth:
Αλλιώς πας η ίδια στην Αλβανία για να τους λαδώσεις κιόλας να στο κάνουν πιο εύκολα :loltooth:

Δυστυχώς η ελλάδα τα ΚΕΠ κτλ δεν έχουν καμία σχέση με το αλβανικό διαβατήριο και πρέπει να το πιάσεις από εκεί που έγινε το λάθος. Και φαντάσου αυτά τώρα σου είναι όλα αλυσίδα, γιατί μάλλον και στην άδεια παραμονής είναι λάθος και στα ΑΦΜ/ΑΜΚΑ κτλ. γιατί όλα πάνε βάση διαβατηρίου.

Ακυρώνεις το διαβατήριο και παίρνεις καινούργιο. Ρώτα στη πρεσβεία ή κάποιο δικηγόρο!<3
Άμεσα γιατί όλα παίρνουν χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γεια σας,ονομαζομαι Ροζαλίντα και θα ηθελα να μοιραστω ενα προβλημα μου μαζι σας γιατι ψαχνω λυση και δεν ξερω τι να κανω.
Ειμαι 16 χρονων και στο διαβατηριο μου το ονομα μου εχει γραφτει λαθος.Ειναι Porsalinda.Στο δημοτικο,στο γυμνασιο και στο λυκειο μου,ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα.Ειμαι απο την Αλβανια,στο πιστοποιητικο γεννησης μου στην Αλβανια ειμαι καταχωρημενη ως Porsalinda ενω στην ληξιαρχικη μου πραξη στην Ελλαδα ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα (Rozalinta).Θελω να καταθεσω τα χαρτια μου για ελληνικη ιθαγενεια και εχοντας στο διαβατηριο μου το Πορσαλίντα ενω στο σχολειο ειμαι δηλωμενη ως Ροζαλίντα,δεν γινεται να παρω βεβαιωση φοιτησης που απαιτειται για την αποκτηση ιθαγενειας.Τι μπορω να κανω σε αυτη τι περιπτωση;;;

Καλή επιτυχία στον μαραθώνιο που σε περιμένει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πρέπει να πας με τον πατέρα σου ή τη μητέρα σου στην πρεσβεία της Αλβανίας και να κάνεις αίτηση για αλλαγή ονόματος.Ή τεςπα, θα τους πεις το πρόβλημα και θα σου πουν τι να κάνεις. Δε ξέρω τι δικαιολογητικά θα χρειαστούν και πόσα λεφτά , θυμάμαι παλιά για ένα πιστοποιητικό κάτι 50άρικα ζήταγαν :loltooth:
Αλλιώς πας η ίδια στην Αλβανία για να τους λαδώσεις κιόλας να στο κάνουν πιο εύκολα :loltooth:

Δυστυχώς η ελλάδα τα ΚΕΠ κτλ δεν έχουν καμία σχέση με το αλβανικό διαβατήριο και πρέπει να το πιάσεις από εκεί που έγινε το λάθος. Και φαντάσου αυτά τώρα σου είναι όλα αλυσίδα, γιατί μάλλον και στην άδεια παραμονής είναι λάθος και στα ΑΦΜ/ΑΜΚΑ κτλ. γιατί όλα πάνε βάση διαβατηρίου.

Ακυρώνεις το διαβατήριο και παίρνεις καινούργιο. Ρώτα στη πρεσβεία ή κάποιο δικηγόρο!<3
Άμεσα γιατί όλα παίρνουν χρόνο.

Το πρόβλημα της δεν είναι το διαβατήριο σωστά είναι δηλωμένη εκεί με βάσει το πως την έχουν δηλωμένη στο πιστοποιητικό γέννησης της Αλβανίας δηλαδή Πορσαλντίνα.Καινούργιο διαβατήριο να βγάλει πάλι στην Αλβανία έτσι θα την γράψουν.Εκεί που ξεκινάει και χαλάει το πράγμα είναι στην δήλωση του ονόματος στο ληξιαρχείο της χώρας μας που την ονόμασαν Ροζαλντίνα.Αυτό πρέπει να διορθώσει γιατί όλα μετά θα δηλωθούν με τέτοιο όνομα απολυτήρια,πτυχία κτλ.Πρέπει να τρέξει την διαδικασία διόρθωσης του ονόματος εδώ που γίνεται δικαστικά μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το πρόβλημα της δεν είναι το διαβατήριο σωστά είναι δηλωμένη εκεί με βάσει το πως την έχουν δηλωμένη στο πιστοποιητικό γέννησης της Αλβανίας δηλαδή Πορσαλντίνα.Καινούργιο διαβατήριο να βγάλει πάλι στην Αλβανία έτσι θα την γράψουν.Εκεί που ξεκινάει και χαλάει το πράγμα είναι στην δήλωση του ονόματος στο ληξιαρχείο της χώρας μας που την ονόμασαν Ροζαλντίνα.Αυτό πρέπει να διορθώσει γιατί όλα μετά θα δηλωθούν με τέτοιο όνομα απολυτήρια,πτυχία κτλ.Πρέπει να τρέξει την διαδικασία διόρθωσης του ονόματος εδώ που γίνεται δικαστικά μόνο.

Μα το όνομά της είναι "ροζαλιντα" όχι Πορσαλίντα, δηλαδή λες το λάθος όνομα να το προωθήσει παντού; :loltooth:
Ροζαλίνττα την λένε, και στο διαβατήριο είναι γραμμένο λάθος. Άρα έχει να κάνει με την αλβανία όχι με την ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ροζαλντίνα είναι το όνομα όπως της το μετέφρασαν εδώ το πραγματικό της όνομα είναι αυτό που αναγράφεται στο πιστοποιητικό γεννήσεως της χώρας στην οποία γεννήθηκε και είναι υπήκοος δηλαδή Πορσαλντίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χρηστάκο ξαναδιάβασε το ποστ της κοπέλας!
Το όνομα της στα σχολεία κτλ είναι Ροζαλίντα επειδή έτσι την λένε , η ίδια λέει ότι το προσλίντα είναι λάθος!!! Το λάθος έχει γίνει εξ' αρχής από το αλβανικό ληξιαρχείο.
Πίστεψέ με κάνουν πολλά λάθη, κάτι ξέρω.


μην αναφερθώ στο γεγονός ότι την μάνα μου παλιά στο φύλο την είχαν Male και τρέχα γύρευε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Χρηστάκο ξαναδιάβασε το ποστ της κοπέλας!
Το όνομα της στα σχολεία κτλ είναι Ροζαλίντα επειδή έτσι την λένε , η ίδια λέει ότι το προσλίντα είναι λάθος!!! Το λάθος έχει γίνει εξ' αρχής από το αλβανικό ληξιαρχείο.
Πίστεψέ με κάνουν πολλά λάθη, κάτι ξέρω.

Βρε ας ρωτήσει το συνήγορο του πολίτη και το ΥΠΕΞ να δει τι θα της πούν αν και έχει ζητηθεί παρόμοιο θέμα στο παρελθόν στην σχολή μου σε κοπέλα απο την Αλβανία και ήταν θέμα λανθασμένης μετάφραση στο εδω ληξιαρχείο και ας μας γράψει αύριο ή όποτε μπορεί τι πρέπει τελικά να κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους με υγεία !!

Ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος από εσάς το λογισμικό SPSS, και εάν μπορεί να μου λύσει 2 αποριούλες που έχω.
Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θα ηθελα να αγορασω μια ραφιερα γραφειου αλλα να ειναι πανω στο γραφειο...any idea;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Έχω κάποια ρούχα που δεν φοράω πια και σκεφτόμουν να τα πουλήσω online :hmm: Γνωρίζετε σχετικές πλατφόρμες όπου θα μπορουσα να το κάνω αυτό; Σκεφτόμουν να κάνω λογαριασμό στο depop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κάνε και στείλε πμ να σε ακολουθήσω! Γενικά αργεί λίγο να πάρει μπρος ένα προφίλ και μην περιμένεις θαύματα από το ελληνικό αγοραστικό κοινό, αλλά αξίζει κατά τη γνώμη μου. Θέλει ωραίες φωτογραφίες, προσοχή στο να μη δέχεσαι πωλήσεις εκτός εφαρμογής (γιατί αν γράφεις αγγλικά θα το εντοπίσουν και παίζει να σου κλείσουν το προφίλ), ενώ για Ελλάδα τα ΕΛΤΑ προσφέρουν τα πιο οικονομικά έξοδα αποστολής.

Δυστυχώς όταν ψάχνει κάποιος κάτι, τα αποτελέσματα που βλέπει πρώτα στην αναζήτηση είναι από τη χώρα στην οποία βρίσκεται. Άρα πρέπει να ψάχνει κάτι συγκεκριμένο για να εντοπίσει αντικείμενο που έχεις ανεβάσει (για αυτό αξίζουν οι καλές περιγραφές).

Θέλει να ασχολείσαι, αλλά έχει την πλάκα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Έκανα ήδη, το όνομα μου είναι methexys (και εκεί :P ). Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον πάντως και εύκολο. Δεν περιμένω να ξεπουλησω από την πρώτη στιγμή tbh,αλλά αξίζει η προσπάθεια νομίζω :P Θέλω να κάνω ένα γερό ξεκαθάρισμα στην ντουλάπα μου και στην συνέχεια θα βγάλω καλες φωτογραφιες για να τις ανεβάσω. Πιστεύω ότι οι φωτογραφίες είναι το σημαντικότερο σε τέτοια σάιτ πωλήσεων :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top