• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Lol123

Νεοφερμένος

Ο Lol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
@irakou στο πρόσωπο σου εκτος από την μύτη υπάρχει οίδημα??
Εγώ έχω σχεδόν ενά μίση μήνα και δεν έχει υποχωρήσει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki85

Νεοφερμένος

Η Maraki85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μaraki85 σε ευχαριστώ γι την απάντηση..☺️ Στην μύτη το ξέρω ότι θέλει εξάμηνο αλλά τα μάγουλα μου έχει περάσει ένας μήνας και εννιά μέρες και ακόμα υπάρχει οίδημα.. εσένα στις δυο εβδομάδες σου έφυγε;

Σε 2 εβδομάδες μου έφυγε το πολύ πρήξιμο, τώρα ένα μήνα μετά είμαι πολύ καλύτερα βλέπω όμως ακόμα λίγο οίδημα.. αν σε ανησυχεί συζήτησε το με το γιατρό σου, αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός μπορεί να σου πάρει λίγο παραπάνω αλλά θα φύγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lol123

Νεοφερμένος

Ο Lol123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σε 2 εβδομάδες μου έφυγε το πολύ πρήξιμο, τώρα ένα μήνα μετά είμαι πολύ καλύτερα βλέπω όμως ακόμα λίγο οίδημα.. αν σε ανησυχεί συζήτησε το με το γιατρό σου, αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός μπορεί να σου πάρει λίγο παραπάνω αλλά θα φύγει!

Ναι, του το ειπα και μου λέει υπομονή.. απλά δεν μπορώ να το συνηθίσω και έτσι ούτε να χαρώ το αποτέλεσμα.. νιώθω ότι θα μείνω ετσι..(λίγο τρελό, αλλά με έχει επηρεάσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini14

Νεοφερμένος

Η eirini14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα!!!!! Ενδιαφερομαι να κανω ρινοπλαστικη για καθαρα αισθητικους λογους!!!! Εχει καποιος εμπειρια απο Κυπραιου,Λουλουδη,Κολλια,Χριστοπουλο.Θα με βοηθουσατε πολυ καθως ειμαι στη φαση της αναζητησης και εχω αγχωθει με τις τοσες αποτυχιες που εχω διαβασει....Μυνηματα σε pm Ευχαριστωωωω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgermanida

Νεοφερμένος

Η sgermanida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας. Είμαι καινούργια στην ομάδα - αν και την είχα επισκεφτεί αρκετές φόρες πριν πάρω την απόφαση να κάνω ρινοπλαστική - Θα ήθελα να σας περιγράψω την εμπειρία μου με λίγα λόγια και ίσως με βοηθήσετε με το πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε. Μετά από πολλά χρόνια αμφιβολίας και αρκετό ψάξιμο σε γιατρούς, ωρλ και πλαστικούς, κατέληξα στον [.....] που χειρουργεί με την μέθοδο της υπνοχάλασης και όπου μου υποσχέθηκε ότι θα είναι αρκετά ανώδυνη. Χειρουργήθηκα τον Φεβρουάριο και η αλήθεια είναι ότι ούτε πόνο ένιωσα, ούτε έκλεισε τα ρουθούνια μου, ούτε νάρθηκα μου έβαλε. Βέβαια μελανιές παρουσιάστηκαν και οι οποίες φύγανε μετά από δύο βδομάδες. Όμως στο τέλος της δεύτερης εβδομάδας πετάχτηκε ένα κοκαλάκι στο πλάι της μύτης. Ενώ ήμουν απολύτως ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα της επέμβασης (είχα ένα κόκκαλο στη ράχη της μύτης και του ζήτησα μόνο να μου την ισιώσει) αυτό παρουσιάστηκε στο πλάι. Πήγα αμέσως στο γιατρό και εκείνος μου είπε να το αφήσω να διαμορφωθεί, είναι νωρίς ακόμη και τελοσπάντων είναι μικρό το κόκκαλο δεν φαίνεται πολύ. Το θέμα είναι ότι σε λίγο κλείνω τον 4ο μήνα και η μύτη μου έχει ξεπριστεί και το κόκκαλο στο πλάι φαίνεται πιο έντονο και φοβάμαι ότι μπορεί να γίνει και πιο πολύ. Με έχει εκνευρίσει λίγο η κατάσταση γιατί το μόνο που ήθελα ήταν μια ίσια μύτη χωρίς διαφοροποιήσεις και τελικά με αυτήν την ατυχία μόνο ίσια δεν είναι. Δεν θέλω να απευθυνθώ πάλι σε αυτόν γιατί μάλλον αν θελήσει να το διορθώσει δεν θα το δεχτεί ως δικό του λάθος και πολύ πιθανών να μου ζητήσει αρκετά χρήματα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με την εμπειρία σας για έναν καλό ωρλ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EleniDemon

Νεοφερμένος

Η EleniDemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έκανα ρινοπλαστική πριν 7 και κάτι μήνες. Η μύτη είχε μια κλίση προς τα κάτω, η οποία με τα χρόνια μεγάλωνε και είχα πρόβλημα με το διάφραγμα. Το βράδυ για να κοιμηθώ έπρεπε με την παλάμη μου να ανοίγω τη μύτη για να παίρνω αέρα. Πολλές φορές ξυπνούσα τα βράδια γιατί δεν έπαιρνα ανάσα. Έτσι πήγα σε μία πλαστικό, άριστη, όπως μου είχαν πει. Όλα τα παρουσίαζε εύκολα. Το μόνο που με ανησυχούσε είναι ότι απέφευγε να μου εξηγήσει τι ακριβώς θα κάνει, αλλά είπαμε γνωστή οπότε την εμπιστεύτηκα. Έγινε η επέμβαση (1.30 ώρες), έφτυνα αίμα για την υπόλοιπη μέρα και με πολύ υπομονή (δεν πονούσα καθόλου, απλά ένιωθα σαν να είχαν χτίσει πολυκατοικία επάνω στη μύτη μου) πέρασαν 10 μέρες μέχρι να βγάλουν τα ταμπόν. Και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα…Από τη δεξιά πλευρά δεν έπαιρνα ανάσα, ήταν όλα κλειστά. Η γιατρός μου είπε υπομονή, όλα είναι τέλεια και να πάω στη θάλασσα. Ανέβασα δέκατα, η μύτη έκαιγε και γενικώς ένα χάλι. Τώρα, τόσους μήνες μετά η μύτη είναι σχεδόν κλειστή, βουλομένη και απέκτησα ιγμορίτιδα. Περπατάω με ανοιχτό το στόμα για να αναπνέω. Είμαι χειρότερα από ότι πριν την εγχείρηση. Πήγα σε έναν ωρλ και μου είπε ότι χρειάζεται να μάθει τι έχει εγχειριστεί, τι έχει γίνει στην επέμβαση. Η «κυρία» αρνείται να δώσει οποιαδήποτε πληροφορία ή να αναλάβει την ευθύνη.

Μαίρη επειδή είμαι στο ψάξιμο γιατρού για ρινοπλαστική και πήγα σε μία γυναίκα,μπορείς να μου στείλεις σε μήνυμα το όνομα της?

Σου απάντησε κανείς για τους γιατρούς που ρώτησες?? Γιατί και γω ψάχνω και δεν ξέρω.. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bleeding rose

Νεοφερμένος

Η Bleeding rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μαίρη επειδή είμαι στο ψάξιμο γιατρού για ρινοπλαστική και πήγα σε μία γυναίκα,μπορείς να μου στείλεις σε μήνυμα το όνομα της?

Σου απάντησε κανείς για τους γιατρούς που ρώτησες?? Γιατί και γω ψάχνω και δεν ξέρω.. Ευχαριστώ

Θα ήθελα κ εγώ να μάθω το όνομα της γιατρού σε μνμ... κ εγώ στο ψάξιμο είμαι.. κ έχω κατάληξει σε γυναίκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Princess25

Νεοφερμένος

Η Princess25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν είναι εύκολο θα ήθελα να μάθω και εγώ το όνομα της γιατρού γιατί σε γυναίκα -και μάλιστα γνωστή- είχα καταλήξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleniDemon

Νεοφερμένος

Η EleniDemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ ρώτησα τη mairi_n να μου πει το όνομα της γιατρού που πήγε για να ξέρω εάν είναι η ίδια που επισκέφτηκα να την αποφύγω. Προς στιγμήν δεν έχω λάβει απάντηση.. Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Princess25

Νεοφερμένος

Η Princess25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ ρώτησα τη mairi_n να μου πει το όνομα της γιατρού που πήγε για να ξέρω εάν είναι η ίδια που επισκέφτηκα να την αποφύγω. Προς στιγμήν δεν έχω λάβει απάντηση.. Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη.

Ελπίζω μόνο να μην είναι αυτή που έχει ιατρείο στο [.....]...Eleni Demon αυτή επισκέφτηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ohr

Νεοφερμένος

Η ohr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
να προσέχετε ιδιαίτερα αν οι γιατροί αναφέρουν επιπλοκές. οι περισσότεροι το αποφεύγουν αν και θα έπρεπε να ενημερώνουν αναλυτικά. αν σας πουν ότι δεν υπάρχουν μην τους εμπιστευθείτε. εμένα δεν μου είπε τίποτα για επιπλοκές πριν την επέμβαση, τον εμπιστεύτηκα και χρειάστηκε να κάνω δεύτερη ρινοπλαστική σε άλλον χειρουργό για να διορθώσω τις βλάβες.

Επειδή δεν μπορώ να απαντήσω σε μήνυμα, σημαντικό είναι καταρχήν να καταλάβετε τι είναι η συγκεκριμένη επέμβαση και κυρίως ότι είναι επέμβαση. Επίσης βασικό είναι να αφιερώσει χρόνο ο γιατρός για να σας ενημερώσει. Όχι για να διαφημίσει τον εαυτό του. Σας συστήνω να κάνετε πάνω από μια συναντήσεις και να συζητήσετε ουσιαστικά. Αν το αποφεύγει και βιάζεται, μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσετε την επιλογή σας.

στείλτε μου σε προσωπικό μήνυμα το email σας για να σας απαντήσω διότι δεν έχω δυνατότητα να απαντάω στα προσωπικά μηνύματα. μπλοκάρονται επειδή είμαι νέο μέλος. κατανοώ την αγωνία σας. τα ίδια έχω περάσει και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hulk2018

Νεοφερμένος

Ο hulk2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
σκέφτομαι για επέμβαση στη μύτη για αισθητικούς λόγους μόνο. Έχει καμπούρα και δεν μου πολυαρέσει. Φοβάμαι μην χαλάσω και την αναπνοή με αυτά που διαβάζω εδώ. Τι σας είπαν εσάς οι γιατροί ή τι συνέβη; Το ξέρουν από πριν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libra25

Νεοφερμένος

Ο Libra25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!

Και εγώ σκεφτόμουν από χρόνια την πλαστική της μύτης για αισθητικούς λόγους. Έφτασα αισίως λοιπόν από τα 19-20, που άρχισα να το σκέφτομαι, τα 25 προς 26. Τον τελευταίο όμως ένα με ενάμιση χρόνο άρχισε να σχηματίζεται ένα καρουμπαλάκι στην αριστερή πλευρά της μύτης και έχει ανεπαίσθητα επηρεάσει την αναπνοή μου από το αριστερό ρουθούνι. Γι`αυτό και σκεφτόμουν να μην πάω σε πλαστικό χειρούργο αλλά σε Ωριλά-πλαστικό χειρούργο όπως λέτε οι περισσότεροι εδώ.Ο αδερφός μου έκανε εγχείρηση στο ναυτικό νοσοκομείο σε Ωριλά-χειρούργο το Νοέμβριο του 2017 και του έκανε καλή δουλειά αν και ένα κοκκαλάκι ψιλοεμφανίστηκε στην αριστερή πλευρά της ράχης της μύτης ένα 4μηνο με 5μηνο από την επέμβαση καθώς ξεπρήστηκε εντελώς η μύτη αλλά είναι ανεπαίσθητο. Εγώ δεν ξέρω αν θα έχω την τύχη να πάω ναυτικό (όταν παρουσιαστώ στρατό το χειμώνα) και να γλιτώσω μέσω επέμβασης εκεί τα έξοδα αλλά αυτό ποσώς με ενδιαφέρει.

Ενδιαφέρομαι για ένα καλό αισθητικό-φυσικό αποτέλεσμα (ασχέτως κόστους) και μία λειτουργική μύτη που να μη μου χειροτερεύσει η αναπνοή γιατί τώρα είναι σχεδόν άριστη η αναπνοή. Μην πάω για μαλλί και βγώ κουρεμένος...Έχετε να μου προτείνετε ονόματα ιατρών?Στείλτε μου σε προσωπικό μύνυμα το e-mail σας για να μιλήσουμε αλλιώς στείλτε σε προσωπικό μήνυμα αν επιτρέπεται (γιατί είμαι καινούργιο μέλος) τα ονοματεπίθετα των ιατρών, το κόστος κατά προσέγγιση και τυχόν συμβουλές.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

korina93

Νεοφερμένος

Η korina93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, θα σας περιγράψω και εγώ την δική μου εμπειρία ρινοπλαστικής προσπαθώντας όσο είναι εφικτό να μην σας κουράσω.
Είμαι 25 χρονών και γύρω στα 15 άρχισε να με ενοχλεί η μύτη μου. Κληρονομική από μπαμπά με την κλασσική καμπουρίτσα αλλά επιπλέον και λίγο φαρδιά πτερύγια. Όταν πήγα φοιτήτρια άρχισα να το ψάχνω λίγο παραπάνω είχα δει 3-4 γιατρούς στο Ηράκλειο Κρήτης από όπου και είμαι αλλά κανείς δεν με είχε ικανοποιήσει απόλυτα ούτε με τα λεγόμενα του ούτε με τις φωτογραφίες προηγούμενων περιστατικών (που ζητούσα να βλέπω). Αργότερα πληροφορήθηκα για τον πασίγνωστο (χασάπη στα μάτια μου πλέον) πλαστικό διακεκριμένο και στο εξωτερικό που χειρουργούσε σε γνωστή ιδιωτική κλινική [......] και ερχόταν συχνά διατηρώντας και ιατρείο που και εκεί έκανε ενέσεις και μικροεπεμβασούλες και αποφάσισα να πάω.
Η αλήθεια είναι ότι με κέρδισε από την πρώτη στιγμή βγάζοντας μου μία σιγουριά και πλασάρωντας μου αυτό που ήθελα να ακούσω. Μετά απο μιας ώρας συζήτηση τα συμφωνήσαμε και έμενα να κάνω εξετάσεις και να κλείσουμε την ημερομηνία. Ανέβηκα στην Αθήνα την περίοδο των Χριστουγέννων γιατί λόγω σπουδών ήθελα να εκμεταλλευτώ τις μέρες των διακοπών για ανάρρωση πριν την εξεταστική. Ο "χασάπης" χειρουργεί σε γνωστή ιδιωτική κλινική [.......] Πριν το χειρουργείο μου είχε δείξει δύο προσομοιώσεις. Η μία ήταν πιο γαλλική η άλλη πιο ίσια. Υπέγραψα στην ίσια και το μόνο που του ζήτησα ήταν να μου μικρύνει και λίγο τα ρουθούνια. (Σε ένα προηγούμενο post είχε αναφερθεί ότι τα ρουθούνια είναι δυσανάλογα , και αυτή η μικρή μου απαίτηση ήταν και η αιτία που με οδήγησε να καταλήξω σε αυτόν γιατί όλοι οι προηγούμενοι μου έλεγαν ότι δεν είναι εφικτό , και τελικά είχαν δίκιο). 2μιση ώρες διήρκησε το χειρουργείο , όταν ξύπνησα δεν έιχα καθόλου πόνο απλά ένιωθα τα μάτια μου βαριά. Η έννοια μου ήταν να βάλω το σκουλαρίκι στη γλώσσα ξανά και δεν δυσκολέυτηκα καθόλου.Η αλήθεια έιναι ότι δίσταζα να πλησιάσω τον καθρέφτη αν και ήξερα πως δείχνεις μετά . Εντάξει δεν ήταν και τοοοοοοοσο τρομακτικό το θέαμα. Ο χασάπης ήρθε και μου είπε ότι κάναμε τέλεια δουλειά και αναδείξαμε και τα χείλη μου,που είναι σχετικά μεγάλα, δεν περέμεναν αυτόν. Τέλος πάντων μου είπε σε 2 μέρες να πάω να μου αφαιρέσει ο βοηθός του το σωληνάκι και μπορώ να γυρίσω Κρήτη, έτσι και έγινε. Φεύγοντας από Αθήνα δεν είχα καμία εικόνα της καινούριας μου μύτης. Σε μια βδομάδα πήγα να μου βγάλουν το ναρθηκάκι και όταν αφαιρέθηκε έβαλα τα κλάμματα και θυμάμαι να λέω 'δεν έχω μύτη δεν έχω μύτη' επειδή είχα συνηθίσει να υπάρχει μία σκιά κοιτώντας ευθέια και ένιωσα ότι είχαν αφαιρεθεί τα πάντα . Από την αρχή κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά και την παρομοίαζα με τσουλήθρα, η κλασσική γαλλική μυτούλα που απεχθάνομαι ήταν δική μου . Μια μυτούλα που χανόταν στο προσωπό μου. Παρέλειψα να πω ότι φυσικα και ήμουν γεμάτη μελανιές και καθώς έχω και μία υπερευαισθησία στο δεξί μάτι είχε σπάσει ένα αγγειάκι και είχε κοκκινήσει το μάτι μου , πράγμα που μαζί με τις μελανιές έκαναν να υποχωρήσουν 3 μήνες. Ήξερα ότι η μύτη ήταν ακόμα πρησμένη και θα ήταν για ένα εξάμηνο , αλλά ήξερα επίσης ότι δεν ήταν αυτό που περίμενα. Στον μήνα κατέβηκε ο άλλος να με δει και πρότεινε να κάνουμε κάτι ενεσούλες για να φύγει γρηγορότερα το πρήξιμο. Μην τα πολυλογώ Κάθε ενάμιση μήνα για μισό χρόνο πήγαινα και κάθε φορά δεν υπήρχε καμία βελτίωση. Ξέχασα να αναφέρω ότι τα ρουθούνια δεν τα είχε πειράξει καθόλου και όντας σηκωμένη η μύτη φαινόντουσαν και χειρότερα από ότι ήταν. Αυτός εννοέιται ότι επέμενε ότι είχε κάνει φοβερή δουλειά και ότι φαινόμουν πιο όμορφη και ανέδειξε χείλη μάτια και μαλλιά(......)και μου έλεγε και ασυναρτησίες ότι έτσι ήταν και η πρώτη κοπέλα που ερωτεύτηκε με αυτά τα χαρακτηριστικά και τέτοιες τρίχες.Η μύτη είχε αρχίσει και ψιλοέπεφτε κάνοντας ένα μικρό βαθούλωμα μεταξύ του ακρορινίου και του υπόλοιπου τμήματος. Μου είπε να μου έβαζε υαλουρονικό αλλά δεν ήμουν πρόθυμη και κάπως έτσι τελείωσαν οι σχέσεις μας λέγοντας του ότι η φήμη για τον εξαιρετικό πλαστικό δεν ισχύει και ότι τουλάχιστον θα έπρεπε να παραδεχτεί ότι αυτή η μύτη ήταν αποτυχημένη. Στο μόνο που συμγωνήσαμε ήταν πως δεν φαινόταν εγχειρισμένη αλλά εννοείται πως δεν φαινόταν αφού ήταν στραβή και ότι να ναι . Από τότε έχουν περάσει 4 χρόνια και έχω συνέχεια ακαθαρσίες που δεν είχα ποτέ και όταν αλλάζει ο καιρός καμια φορά ζορίζομαι στην αναπνοή όπως και στο γυμναστήριο φυσάω συνέχεια. Φωτογραφίες δε, με την καμία ειδικά να με τραβάνε άλλοι. Ούτε selfies ούτε προφιλ τιποτα. Η μύτη εντωμεταξύ έχει μακρύνει και απο την μία μεριά έχε μια κλίση ανοδική ενώ απο την άλλη πεφτει. Πριν λιγους μηνες πήγα σε έναν πλαστικό στο Ηράκλειο και μου είπε ότι είμαι το κλασσικό παράδειγμα σελωτής μύτης, σαν τη σέλα του αλόγου και ότι σίγουρα χρήζει διόρθωσης. Πήγα και σε ενα ΩΡΛ και μου είπε ότι μπορεί να την φτίαξει με υαλουρονικό αλλά δεν ξέρω το σκέφτομαι ακόμα. Το σιγουρο είναι ότι χωρίς υπερβολές με απασχολεί κάθε μέρα και είναι το μοναδικό πράγμα που μετανίωνω και θα μετανίωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elsa

Νεοφερμένος

Η elsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας, έχει χειρουργηθεί κανείς στον Ιωαννη Λουρα; Τί γνώμη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

efaki86

Νεοφερμένος

Η efaki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,
Χειρουργήθηκα πρόσφατα σε γνωστό ωρλ[......]. Ήταν η τρίτη ρινοπλαστική μετά από δύο αποτυχημένες επεμβάσεις σε άλλο γιατρό. Η μύτη μου παρουσίαζε σοβαρή ασυμμετρία και η διόρθωση ήταν εξαιρετικά δύσκολη. Μέσα από το forum έμαθα ότι ο [.......] έχει μεγάλη εμπειρία στις επανορθωτικές επεμβάσεις ρινοπλαστικής. Η επέμβαση ήταν πολύωρη (5 ώρες!) και ο γιατρός χρησιμοποίησε πλευρικό χόνδρο καθώς ο προηγούμενος γιατρός είχε αφαιρέσει/καταστρέψει όλο το χόνδρο της μύτης. Το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό...καλύτερο και από αυτό που φανταζόμουν. Επιπλέον,να αναφέρω ότι τόσο ο γιατρός όσο και η βοηθός του [......] εκτός από εξαιρετικοί επιστήμονες είναι και υπέροχοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται πραγματικά για τους ανθρώπους που χειρουργούν.

Θέλω να ευχαριστήσω τα μέλη αυτού του forum που με τις εμπειρίες τους με βοήθησαν να πάρω την απόφαση να χειρουργηθώ για τρίτη φορά και να επιλέξω το σωστό γιατρό.

Καλή επιτυχία σε όλους και μην απογοητεύεστε...όλα διορθώνονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niot

Νεοφερμένος

Ο niot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιον καλό γιατρό για επανορθωτική? Παρακαλώ να μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα το όνομα.

ευχαριστώ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veronikar

Νεοφερμένος

Η veronikar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι έντονα να προβώ σε ρινοπλαστική καθώς η μύτη μου είναι μεγάλη και γαμψή.
πρόσφατα επισκέφτηκα γιατρό που διορθώνει κάποιες ατέλειες στη μύτη με την χρήση υαλουρονικου οξέος. Σκέφτηκα πως καλύτερα να κάνω χειρουργείο λόγω της μονιμότητας του αποτελέσματος στη μύτη.
Σκέφτομαι να κάνω στον κύριο Μακ... κοντά στο Χίλτον. Θα ήθελα να ακούσω απόψεις που έχετε για τον συγκεκριμένο γιατρό και σαφώς για όποιον άλλον έχετε να μου προτείνετε.
αυτό που με τρομάζει κυρίως είναι η ανάρρωση.
Οι εργαζόμενοι μετά από πόσο καιρό ήσασταν σε θέση να επιστρέψετε στην εργασία σας; οι μελανιές μετά από πόσο καιρό φεύγουν;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anatolis

Νεοφερμένος

Ο Anatolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα σας,
Σκεφτομαι σοβαρα να κανω ρινοπλαστικη επειδη η μυτη μου εκτος απο στραβο διαφραγμα εχει και μεγαλο κοκκαλο. Απο το αριστερο ρουθουνι δεν αναπνεω τιποτα. Ειμαι ομως σε στρατιωτικη σχολη και μονο το καλοκαιρι εχουμε μεγαλη αδεια(30μερες). Ειναι αρκετες για την αναρρωση; (Υποψιν οτι εχουμε εντονη αθληση). Ακομη εχουμε αδεια 2 εβδομαδες τα χριστουγενν . Ειναι αυτες αρκετες; Δεν μιλησα με γιατρο επειδη θελω προσωπιξες εμπειριες οσων εκαναν ρινοπλαστικη ανοικτου τυπου.
Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mai_tai

Νεοφερμένος

Ο mai_tai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα στην Παρεα-Εχω σοβαρο προβλημα κ εγω με την αναπνοη μου κ απο τα δυο ρουθουνια κ θελω να διορθωσω κατι ατελειες !Μετα απο πολυ ερευνα κατεληξα στον κ.Λουλουδη κ στην κ Κυπραιου !Οποιος μπορει να με πληροφορισει μεσω pm για κοστος κ γενικοτερα ποιον θα εμπιστευοταν απο τους 2 θα ημουν υποχρεως! Ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top