Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,052 μέλη και 2,442,385 μηνύματα σε 77,169 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 277 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

«Ξενοφών» - «Ζορμπάς» σαρώνουν τη χώρα: Κλειστά σχολεία, πεσμένα δέντρα, διακοπές ρεύματος

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,131 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 02:11, 29-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Ας τον έλεγαν Κώστα ή Δημήτρη, έστω

θα θυμιζε πρωην.
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,689 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:05, 29-09-18:

Ο λόγος που τα σχολεία έμειναν κλειστά χθες;Μήπως για να ξεκουραστούν οι καθηγητές(που έτσι κι αλλιώς δεν κάνουν τίποτα);

Τωρα τον δείχνουν στην Πελλοπόνησο .
1
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.

O akikos έγραψε: στις 14:50, 30-09-18:

Είχαμε μεγάλες καταστροφές σε πολλές περιοχές στην Ελλάδα. Περιμένω οι παροχές στους πλημμυροπαθείς να είναι αντίστοιχες με αυτούς στο μάτι καθώς και τα παιδιά αυτών που πέθαναν να παίρνουν 1000 ευρώ από τη βουλή μέχρι τα 24 τους.

Βέβαια δεν πρόκειται να τους τα δώσουν γι αυτο τότε ήμουν κατά αυτών των παροχών. Όποιος θέλει να αποζημείωνεται να ασφαλίζει το σπίτι του και τον εαυτό του όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο.
Παράθεση

MariaB00

Δραστήριο Μέλος

H MariaB00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 170 μηνύματα.

H MariaB00 έγραψε: στις 19:35, 30-09-18:

Έχουμε και αγνοούμενους στην Εύβοια.
https://www.google.gr/amp/s/www.tane...in-eyvoia/amp/
Ελπίζω να μείνουν μονο τρεις σε αριθμό.
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 20:29, 30-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από MariaB00
Έχουμε και αγνοούμενους στην Εύβοια.
https://www.google.gr/amp/s/www.tanea.gr/2018/09/30/greece/kyklonas-zormpas-agonia-gia-tous-treis-agnooumenous-stin-eyvoia/amp/
Ελπίζω να μείνουν μονο τρεις σε αριθμό.

Γενικά πολλές περιοχές έχουνε προβλήματα δυστυχώς και ελπίζω όντως μην έχουμε θύματα.
Μου θυμίζουν λίγο τα γεγονότα της Μάνδρας τέτοια καιρικά φαινόμενα
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 21:04, 30-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96
Μου θυμίζουν λίγο τα γεγονότα της Μάνδρας τέτοια καιρικά φαινόμενα
σωστά Σοφάκι, σχεδόν το ίδιο είναι. τέτοια φαινόμενα, medicanes λέγονται, στην Ελλάδα ήταν άγνωστα, τώρα με την κλιματική αλλαγή θα γίνονται όλο και πιο έντονα και περισσότερα. κι ενώ βλέπουμε γύρω μας πλέον τι σημαίνει αυτή η κλιματική αλλαγή, οι περισσότεροι συνεχίζουν ακάθεκτα να εθελοτυφλούν, να την αρνούνται ή απλά να μην νοιάζονται.
1
1
Παράθεση

Sapphire

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

H Sapphire Your mind is a weapon. Keep it loaded! έγραψε: στις 21:16, 30-09-18:

Πιστευω πως η Δουρου καλα επραξε που εκλεισε τα σχολεια, εφοσον ειχε λαβει προειδοποιηση για ακραια καιρικα φαινομενα στην Αττικη. Γιατι την κατηγορουμε που εκανε το αυτονοητο γα πρωτη φορα στην θητεια της; Καλυτερα να λαμβανονται μετρα παρα να θρινουμε παλι θυματα. Τουλαχιστον τα παιδια ηταν ασφαλεις.
1
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,713 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 21:30, 30-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Είχαμε μεγάλες καταστροφές σε πολλές περιοχές στην Ελλάδα. Περιμένω οι παροχές στους πλημμυροπαθείς να είναι αντίστοιχες με αυτούς στο μάτι καθώς και τα παιδιά αυτών που πέθαναν να παίρνουν 1000 ευρώ από τη βουλή μέχρι τα 24 τους.

Βέβαια δεν πρόκειται να τους τα δώσουν γι αυτο τότε ήμουν κατά αυτών των παροχών. Όποιος θέλει να αποζημείωνεται να ασφαλίζει το σπίτι του και τον εαυτό του όπως γίνεται σε όλο τον κόσμο.
Καταντησαμε να γινονται ρουσφετια τα λεφτα για τα αντιπυρικα και τα αντιπλημμυρικα τοσα χρονια,και οταν τελικα γινει το κακο και χαθουν ανθρωποι απλα να δινονται "αποζημιωσεις" .Τα λεφτα που θα δοθουν δεν θα ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που θα πηγαιναν για να γινουν τα παραπανω εργα.Κυριολεκτικα τζακ ποτ με τις ζωες των ανθρωπων...
1
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,047 μηνύματα.

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 21:39, 30-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
σωστά Σοφάκι, σχεδόν το ίδιο είναι. τέτοια φαινόμενα, medicanes λέγονται, στην Ελλάδα ήταν άγνωστα, τώρα με την κλιματική αλλαγή θα γίνονται όλο και πιο έντονα και περισσότερα. κι ενώ βλέπουμε γύρω μας πλέον τι σημαίνει αυτή η κλιματική αλλαγή, οι περισσότεροι συνεχίζουν ακάθεκτα να εθελοτυφλούν, να την αρνούνται ή απλά να μην νοιάζονται.
Ισχύει αυτό που λες, αλλά είναι και άλλοι που χτίζουν πάνω στα ρέματα χωρίς βέβαια να θέλω να εννοήσω ότι φταίνε 100% , αλλά εάν το είχανε σκεφτεί ότι αυτό ενέχει και κινδύνους, ή κάποιος τους το έλεγε, ίσως να μην έχουμε και να μην είχαμε αυτά και πόσα ακόμα θα έχουμε. Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα, αφού ξέρουμε τους επερχόμενους κινδύνους όσο μπορούμε πρέπει να προλαμβάνουμε τέτοια περιστατικά. Και στο Μάτι με τις φωτιές πάνω κάτω , θρηνήσαμε 100 νεκρούς!

Αρχική Δημοσίευση από Sapphire
Πιστευω πως η Δουρου καλα επραξε που εκλεισε τα σχολεια, εφοσον ειχε λαβει προειδοποιηση για ακραια καιρικα φαινομενα στην Αττικη. Γιατι την κατηγορουμε που εκανε το αυτονοητο γα πρωτη φορα στην θητεια της; Καλυτερα να λαμβανονται μετρα παρα να θρινουμε παλι θυματα. Τουλαχιστον τα παιδια ηταν ασφαλεις.
Κι εγώ συμφωνώ που έκλεισαν τα σχολεία, καλύτερα του προλαμβάνεις παρά το θεραπεύειν. Εάν τα άφηναν ανοιχτά και γινόνταν κάτι μετά θα άρχιζαν γιατί δεν τα κλείσαμε.
1
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,736 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:56, 30-09-18:

Ο άνθρωπος έπαθε έμφραγμα.
Θεωρείται θύμα του τυφώνα; Στατιστικά κάθε βδομάδα κάποιος θα πάθει έμφραγμα σε μία οποιοδήποτε περιοχή θα πρέπει να ενοχοποιούμε τις φυσικές καταστροφές για αυτό;
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 Πίστεψε ότι μπορείς και θα γίνει! έγραψε: στις 23:07, 30-09-18:

Πέρα από τα παθολογικά αίτια που οδηγούν σε μία καρδιακή προσβολή, ή όταν συνδυάζονται και με άλλες αιτίες γιατρός δεν είμαι, πιστεύω πως έντονες στρεσσογόνες καταστάσεις από φυσικές καταστροφές πχ και όχι μόνο μπορεί να οδηγήσουν έναν άνθρωπο με προβλήματα υγείας πχ να πάθει κρίση πανικού, έμφραγμα ή δεν ξέρω εγώ τι. Ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά σε μία απειλητική κατάσταση και ανάλογα με τα άλλα προβλήματα που κουβαλά ίσως να έχει και τις ανάλογες επιπτώσεις. Προφανώς ο άνθρωπος που έχασε την ζωή του, απειλήθηκε, ίσως να τρόμαξε επειδή ήταν αβοήθητος να επηρέασε την καρδιά και να κατέληξε. Δεν είμαι γιατρός δεν έχω γνώσεις, αλλά ξέρω ότι όταν βρίσκεσαι σε άγχος και σε απειλητική κατάσταση η καρδιά χτυπάει και πιο γρήγορα από την ανάγκη και το ένστικτο της επιβίωσης, αν αυτός ο άνθρωπος είχε θέματα καρδιάς τρόμαξε δεν ξέρω εγώ τι έκανε, και ανέβασε έντονους παλμούς, δεν ήταν φυσικό να επηρεαστεί η καρδιά του; Ελπίζω να καταλαβαίνεις που το πάω. Νομίζω πως του ανθρώπου, τον πρόδωσε η καρδιά του υπό την απειλή του χειμάρρου που ήταν ο ίδιος μπροστά σε αυτόν και να προκλήθηκε υποθέτω καρδιακή ανακοπή από τον φόβο, που ΊΣΩΣ σε φυσιολογικές συνθήκες, να μην ήταν να το πάθει.

Υποθέσεις κάνω, δεν επιμένω απλά το βλέπω από αυτήν την οπτική γωνία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sophie_96 : 30-09-18 στις 23:14.
Παράθεση

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 393 μηνύματα.

O Nihilist έγραψε: στις 18:06, 01-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
1.) Τόσα ωραία ελληνικά ονόματα έχουμε. Ήταν ανάγκη η διεθνής μετεωρολογική υπηρεσία να ονομάσει τον κυκλώνα "Ζορμπά";
Μπάμπης και Μητσάρας οι επόμενοι
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,926 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:19, 04-10-18:

Δυστυχώς έχουμε έναν νεκρό στην Εύβοια από την κακοκαιρία και αγνοείται και η γυναίκα του.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια