Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,882 μέλη και 2,444,975 μηνύματα σε 76,864 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 294 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επιτυχημένες αγορές - Άξιζε τα λεφτά του!

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 23:37, 10-11-18:

Για πείτε παιδια. Έρχεται black friday πρέπει κάπως να ξοδέψουμε τα λεφτά μας.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 23:40, 10-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Για πείτε παιδια. Έρχεται black friday πρέπει κάπως να ξοδέψουμε τα λεφτά μας.

Πάρε την κυρά σου και κερασε την ενα κρασάκι σε ενα ρεμπετάδικο.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,135 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:47, 10-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Incognito
δωστε καμια ιδεα για αγορα απο κωτσοβολο.εχω δωροεπιταγη 110 ευρω αλλα δε μου χρειαζεται κατι..
Μπορείς να πάρεις διάφορες μικροσυσκευες και να τις πηγαίνεις δώρο σε γάμο ξέρω γω ή σε γιορτή, πχ καφετιέρα, βραστηρα, τοστιέρα κλπ, ή να πάρεις κάποιον ανεμιστήρα ας πούμε (κάπου θα χρειαστει). Εναλλακτικά οθόνη για το κομπιούτερ σου, για όταν σου χαλάσει αυτή που έχεις.
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 918 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 23:57, 10-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Μπορείς να πάρεις διάφορες μικροσυσκευες και να τις πηγαίνεις δώρο σε γάμο ξέρω γω ή σε γιορτή, πχ καφετιέρα, βραστηρα, τοστιέρα κλπ, ή να πάρεις κάποιον ανεμιστήρα ας πούμε (κάπου θα χρειαστει). Εναλλακτικά οθόνη για το κομπιούτερ σου, για όταν σου χαλάσει αυτή που έχεις.

οοοοοοοοοοταν χαλασει,η νεα δεν θα εχει εγγυηση.
πχ κουζινομηχανη;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,135 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:59, 10-11-18:

οοοοοοοοοοταν χαλασει,η νεα δεν θα εχει εγγυηση.
πχ κουζινομηχανη;
Αν θεωρείς ότι σου είναι χρήσιμη, μια χαρα.
Κάποια ηλεκτρική σκούπα; Πάντα είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο.
Πάντως αλήθεια ο αφυγραντήρας είναι πολύ καλός αν έχεις υγρασία στο σπίτι σου. Σκέψου το.
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 23:59, 10-11-18:

Σε γάμο το καλοκαιρι έβαλα ένα 100ευρο σε εναν φακελο και τέλος. Σιγα μη πάω εγω να ψάχνω δώρα. Ας πάρουν οτι θέλουν με αυτα τα λεφτά. (Που λεει ο λογος)
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,810 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 00:02, 11-11-18:

Πάρε έναν φούρνο μικροκυμάτων ή καμια ηλεκτρική σκούπα ή έναν αφυγραντήρα
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 918 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 00:08, 11-11-18:

Αν θεωρείς ότι σου είναι χρήσιμη, μια χαρα.
Κάποια ηλεκτρική σκούπα; Πάντα είναι χρήσιμο κάτι τέτοιο.
Πάντως αλήθεια ο αφυγραντήρας είναι πολύ καλός αν έχεις υγρασία στο σπίτι σου. Σκέψου το.
εχω κ τα 2.
ηλεκτρικες συσκευες πχ εχω.
κουζινομηχανη δε μου χρειαζεται κ τοσο..
κινητο εχω.
υ/η εχω.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 00:11, 11-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Σε γάμο το καλοκαιρι έβαλα ένα 100ευρο σε εναν φακελο και τέλος. Σιγα μη πάω εγω να ψάχνω δώρα. Ας πάρουν οτι θέλουν με αυτα τα λεφτά. (Που λεει ο λογος)

Πολλά δεν έδωσες;
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 00:12, 11-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Πάρε την κυρά σου και κερασε την ενα κρασάκι σε ενα ρεμπετάδικο.

Δεν έχει ρεμπετάδικα η Γαλλία. Επίσης ένα άλλο μικρό πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κυρά. Το βασικό είναι ότι δεν έχουμε ρεμπετάδικο όμως. Θα πήγαινα και με παρέα.
Παράθεση

Devil

Επιφανές Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 00:21, 11-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν έχει ρεμπετάδικα η Γαλλία. Επίσης ένα άλλο μικρό πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κυρά. Το βασικό είναι ότι δεν έχουμε ρεμπετάδικο όμως. Θα πήγαινα και με παρέα.

Και ουτε θα βρεις ευκολα στην Γαλλια! Ειναι μυστηριες και έχουν ποινικοποιησει και το φλέρτ. Εκει βρηκες να πάς;
έχουν επικρατησει οι εσωστρεφο-παρεάκηδες! Εχθρικο περιβάλλον για εξωστρεφεις single τύπους! καλο κουραγιο δεν εχει τιποτα εκει.

Τα 100 δεν ηταν πολλά γιατι πηγαμε 3 άτομα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 11-11-18 στις 00:34.
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,508 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 12:42, 11-11-18:

Click.Έχει βγάλει τα λεφτά του 100%. Αρέσει και στους γείτονες..
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,437 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 12:48, 11-11-18:

Εγώ πήρα αυτή για PC use και νιώθω ότι έκανα μια καλή επένδυση! Θα την κρατήσω χρόοοονια.

Προηγουμένως ήμουν με μια 27ρα full hd TN του 2013
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:55, 11-11-18:

42 ιντσών για πισί; Την έχεις μπροστά σου δηλαδή ή πιο μακριά; 42 ιντσών είναι η τηλεόρασή μου και την έχω στα 5 μέτρα μακριά.
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας . Έχει γράψει 597 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 14:05, 11-11-18:

εχω κ τα 2.
ηλεκτρικες συσκευες πχ εχω.
κουζινομηχανη δε μου χρειαζεται κ τοσο..
κινητο εχω.
υ/η εχω.

Μηχανή Espresso; Αν δεν λήγει απλώς κράτησέ τη, όλο και κάτι θα προκύψει.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,437 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 14:17, 11-11-18:

42 ιντσών για πισί; Την έχεις μπροστά σου δηλαδή ή πιο μακριά; 42 ιντσών είναι η τηλεόρασή μου και την έχω στα 5 μέτρα μακριά.
Την έχω σε κανονική απόσταση οθόνης! Δηλαδή πολύ κοντά, κάπου 70 εκατοστά;
Την έχω με τον φωτισμό στο μηδέν για να μην με κουράζει.

Βέβαια μια τέτοια οθόνη δεν χρησιμοποιείται με τη λογική των μικρών - συνηθισμένων οθόνων όπου κάνουμε maximize ένα μόνο παράθυρο και δουλεύουμε σε αυτό. Πιο συγκεκριμένα, το σύνολο της επιφάνειας χωρίζεται σε κουτάκια παραθύρων (χρησιμοποιώ το MaxTo), ενώ έχω στο κέντρο και κάτω το βασικό παράθυρο εργασίας και γύρω γύρω τα δευτερεύοντα.
Έτσι σπάνια χρειάζεται να περιστρέφω το λαιμό μου για να δω κάποιο άλλο παράθυρο, αφού το βασικό παράθυρο είναι ακριβώς μπροστά μου σαν να έχω μια μικρότερη οθόνη.

Είχα κι εγώ τις αμφιβολίες μου πριν την πάρω όμως τελικά δεν το μετάνιωσα καθόλου!
1
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,154 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 22:02, 12-11-18:

Αμα θελετε ντε και καλα να ξοδεψετε καπου λεφτα, παρτε ενα ζευγαρι over-the-ear ασυρματα ακουστικα. Πηρα ενα ζευγαρι της JBL, απο τα φθηνοτερα που κυκλοφορουν, και πραγματικα ειναι εξαιρετικα. Παροτι δεν εχουν noise-cancelling, απομονωνουν αξιοπρεπεστατα, συνδεονται με ολες τις συσκευες πανευκολα (κινητο, λαπτοπ, ταμπλετ, smart-tv) και η ποιοτητα για τα λεφτα τους ειναι μια χαρα. Πολυ value for money επιλογη. Συν οτι εχουν μικροφωνο οποτε αν σκασει κληση στο κινητο ή το ταμπλετ, απαντας κατευθειαν.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 00:20, 14-01-19:

Προερχόμενος από Nokia Lumia 930 κινητό από το 2015, το αντικατέστησα με Samsung Note 9 (το πήρα 720 ευρώ ) και πραγματικά άξιζε τα λεφτά του. Μου βελτίωσε την καθημερινότητα σε ό,τι μπορεί να σου παρέχει ένα smartphone συνδεδεμένο και στο internet μέσω 4G.
Επιπλέον δηλώνω ξετρελαμένος με τη λειτουργία γραφής κειμένου μέσω φωνής που έχει το Android, τη χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα πλέον.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,089 μηνύματα.

O akikos https://www.e-steki.gr/member.php?u=2517 έγραψε: στις 22:57, 14-01-19:

MacBook Pro 13.3" 2018 mid
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/11648399

Μόλις το πήρα αλλά ήδη το θεωρώ πετυχημένη αγορά. Το TouchBar είναι όλα τα λεφτά, πληκτρολόγιο φοβερό, το track pad το ίδιο, επεξεργαστής τούμπανος, ο ανεμνιστήρας όσο και να προσπαθώ δεν μπορεί να ακουστεί. Έτρεξα το διαγνωστικό για να δω αν όντως λειτουργούν (τότε τους άκουσα για πρώτη φόρα). Η οθόνη άψογη.

Μου αρέσει που έχει μόλις 4 θύρες usb-c. Μεγάλη μαγκιά της apple καθώς δεν γεμίζει ο φορητός με θύρες που δεν χρησιμοποιούμε κάποιες από αυτές και μπορούμε να το προσαρμόσει ο καθένας στις ανάγκες του.

Κάποιοι θεωρούν προιόντα υπερτιμημένα (ίσως κάποια μοντέλα ειναι) αλλά ως σύνολο στη πλειοψηφία τους δεν βγαίνουν παραπάνω 300 - 400 από αντίστοιχα άλλων κατασκευαστών, αύξηση που δικαιολογείται πλέον από τη ποιότητα που διαθέτει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 14-01-19 στις 23:01.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια