Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,805 μέλη και 2,441,334 μηνύματα σε 76,717 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 359 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μυθολογία άλλων χωρών

NastStorm (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H NastStorm Faith Divides Us, Death Unites Us έγραψε: στις 16:42, 25-11-18:

Εμεις ως Έλληνες γνωρίζουμε την ελληνική μυθολογία και (ευτυχως) υπαρχει θέμα για αυτην και στο forum μας... Όμως εχετε ποτε σκεφτει πως ειναι οι μυθοι και οι θρυλοι αλλων λαων; Για αυτο το σκοπο δημιουργησα αυτο το θεμα.. Εδω μπορουμε να συζητησουμε, να εκφερουμε αποψεις , να ανταλλαξουμε γνωσεις και ιστοριες σχετικα με την μυθολογια των αλλων λαων..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

archaios19 (Βαγγέλης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 16:57, 25-11-18:

Εμένα με γοητεύει ιδιαίτερα η Αιγυπτιακή Μυθολογία!!! Βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέροντες του θεούς Θωτ, Μπαστέτ και τη Σεκμέτ
2
Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H NastStorm Faith Divides Us, Death Unites Us έγραψε: στις 17:20, 25-11-18:

Αρχική Δημοσίευση από archaios19
Εμένα με γοητεύει ιδιαίτερα η Αιγυπτιακή Μυθολογία!!! Βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέροντες του θεούς Θωτ, Μπαστέτ και τη Σεκμέτ

Η αιγυπτιακη μυθολογια ειναι πολυ ενδιαφερουσα.. Απο τις θεοτητες περισσοτερο μου αρεσε ο Οσιρις , η Σεκμετ και ο Ωρος...
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,439 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 19:59, 25-11-18:

Πολύ περισσότερο από την Ελληνική Μυθολογία, μαθαίνουμε πολύ αναλυτικά την Εβραϊκή Μυθολογία (κάποιοι τη λένε παλαιά διαθήκη και τη θεωρούν ...θεόπνευστη).

Οι άνθρωποι έφτιαξαν τους θεούς τους κατ' εικόνα και ομοίωσή τους. Αλήθεια, μπορεί να υπάρξει σύγκριση μεταξύ των θεών των αρχαίων Ελλήνων και του μίζερου και κακού θεού των Εβραίων;

Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

H NastStorm Faith Divides Us, Death Unites Us έγραψε: στις 20:34, 25-11-18:

Πολυ ενδιαφερον αυτο για την Εβραϊκή Μυθολογία ..
Δεν το ηξερα οτι η Παλαια Διαθηκη αποτελει μερος της Εβραικης Μυθολογιας....

Μεταξυ αλλων η αγαπημενη μου μυθολογια εκτος της ελληνικης ειναι η Νορβηγικη... Με συναρπαζουν οι μυθοι και οι ιστοριες της...
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,439 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 21:08, 25-11-18:

Οι εβραίοι νομάδες έφτιαξαν έναν μίζερο και εκδικητικό θεό. Οι Σκανδιναβοί που ζούσαν σε δύσκολες λόγω κλίματος συνθήκες επιβίωσης, δημιούργησαν θεούς άγριους και σκληρούς. Βάλε στο Google "σκανδιναβική μυθολογία" και θα δεις τη βία και το αίμα να ξεχειλίζει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ελληνική Μυθολογία - Από kynofilos
      Το θέμα έχει λάβει 149 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-18 στις 03:10.
    • Παγκόσμια Μυθολογία - Από giannis4ever
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-01-10 στις 18:02.
    • Μυθολογία - Από Ίρις
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-09 στις 00:16.
    • Το σύνταγμα άλλων χωρών - Από teo
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νομικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-08 στις 18:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα